Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό δεν είναι θέμα του κινητού αλλά αφορά το λειτουργικό του android!

Για να βρεις αυτό που ζητάς και ακόμα μια μεγάλη πληθώρα από ρυθμίσεις πηγενε: τηλέφωνο--> κουμπί μενού του κινητού για να ανοίξει μια λίστα με τρις επιλογές--> ρυθμίσεις κλησεων--> επιπλέον ρυθμίσεις και μετα κλικαρεις την αναμονή κλήσεων!

 

Ρίξε μια ματιά και στις αλλες ρυθμίσεις!

 

αδερφε μ εσωσες...θα μου εκανε δυσκολη την ζωη η γυναικα μου αν δεν τις το εκανα αυτο.σ ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε καλα τωρα επαθα πλακα παιζει μεχρι κ mc4 πολυ καλα...μονο καναδυο στιγμιαια κ απροβληματιστα λαγκ διαπιστωσα:D
Link to comment
Share on other sites

Το έχει routarei κανείς?

 

Googlara λίγο και λέει πως γίνεται με το one click. Το έκανε κανείς ?

 

Framaroot το ρουταρα εγω

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανας τροπος για swap της μνημης υπαρχει?εχω στο note μου ενα σκριπτ κ ολα οκ αλλα δεν κανει για το core...αν ξερει καποιος κατι ας ενημερωσει παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Kopoulos άκουσα τις συμβουλές σου & έτρεξα το Framaroot (+ greenify κλπ) & όλα πήγαν οκ. Το θέμα της μπαταρίας είχε λυθεί απ'το restart κιόλας, προφανώς κάτι είχε κολλήσει & κατανάλωνε πόρους & μετά την επανεκκίνηση ξεκόλλησε.

 

Μια τελευταία απορία έχω...Έχω βάλει την sd από το προηγούμενο κινητό μου, τη διαβάζει κανονικά, βλέπω τα περιεχόμενά της, όλα κομπλέ. Παρόλα αυτά δεν μ'αφήνει να μεταφέρω apps στην sd. Δοκιμάζω μέσω του App 2 SD και μου βγάζει ότι η κάρτα είναι προσωμοιωμένη (!!!). Ξέρεις τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Kopoulos άκουσα τις συμβουλές σου & έτρεξα το Framaroot (+ greenify κλπ) & όλα πήγαν οκ. Το θέμα της μπαταρίας είχε λυθεί απ'το restart κιόλας, προφανώς κάτι είχε κολλήσει & κατανάλωνε πόρους & μετά την επανεκκίνηση ξεκόλλησε.

 

Και τώρα πως είναι η αυτονομία της συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φαίνεται. Είμαι στη 2η μέρα, έχει ακόμα 50% και είναι γεγονός ότι χτες το χρησιμοποίησα πολύ & για κλήσεις & με wi-fi & με ελαφρύ gaming. Έφυγε εκείνο το 75% που έκανε μπαμ απ'το android & τώρα τη μεγαλύτερη κατανάλωση την έχει η οθόνη με 33%.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φαίνεται. Είμαι στη 2η μέρα, έχει ακόμα 50% και είναι γεγονός ότι χτες το χρησιμοποίησα πολύ & για κλήσεις & με wi-fi & με ελαφρύ gaming. Έφυγε εκείνο το 75% που έκανε μπαμ απ'το android & τώρα τη μεγαλύτερη κατανάλωση την έχει η οθόνη με 33%.

 

Νορμαλ μου φαίνεται.

Συχνές επανεκκινήσεις.

Εγω για να το θυμάμαι κάνω επανεκκίνηση κάθε που είναι να φορτίσω.

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα πως είναι η αυτονομία της συσκευής;

 

Εξαρταται παντα την χρηση αδερφε...η γυναικα μου που παιζει πολλες ωρες fairway solitaire μια μερα με το ζορι..αν το εχει για σμς κ κλησεις κ λιγο φεις μιαμιση με 2

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Kopoulos άκουσα τις συμβουλές σου & έτρεξα το Framaroot (+ greenify κλπ) & όλα πήγαν οκ. Το θέμα της μπαταρίας είχε λυθεί απ'το restart κιόλας, προφανώς κάτι είχε κολλήσει & κατανάλωνε πόρους & μετά την επανεκκίνηση ξεκόλλησε.

 

Μια τελευταία απορία έχω...Έχω βάλει την sd από το προηγούμενο κινητό μου, τη διαβάζει κανονικά, βλέπω τα περιεχόμενά της, όλα κομπλέ. Παρόλα αυτά δεν μ'αφήνει να μεταφέρω apps στην sd. Δοκιμάζω μέσω του App 2 SD και μου βγάζει ότι η κάρτα είναι προσωμοιωμένη (!!!). Ξέρεις τι μπορεί να φταίει?

 

Δυστηχως δεν μπορω να σε βοηθησω σ αυτο ...ελπιζω να μας απαντησει καποιος αλλος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να κάνω μια ερώτηση καθ'ότι άσχετη με το θέμα; Το ρουτάρισμα τι είναι ακριβώς και πώς γίνεται; Πρέπει να το κάνουμε αμέσως μόλις πάρουμε το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

το task υπάρχει τρόπος να βγει σαν widget όπως στα αλλα κινητά και όχι να έχεις συνεχεια πατημένο το home button ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελευταία απορία έχω...Έχω βάλει την sd από το προηγούμενο κινητό μου, τη διαβάζει κανονικά, βλέπω τα περιεχόμενά της, όλα κομπλέ. Παρόλα αυτά δεν μ'αφήνει να μεταφέρω apps στην sd. Δοκιμάζω μέσω του App 2 SD και μου βγάζει ότι η κάρτα είναι προσωμοιωμένη (!!!). Ξέρεις τι μπορεί να φταίει?

 

Άμα είσαι root υπάρχει τρόπος να τις μεταφέρεις με μια εφαρμογή από το play store...αλά μόνο έτσι, όχι με κανονική χρήση γιατί δεν το επιτρέπει το Android στην 4.1.2!

Θα ρωτήσω μια για το όνομά της γιατί έχει περάσει καιρός και δεν θυμάμαι! (Ως root γίνετε 100%)

 

Παιδιά, να κάνω μια ερώτηση καθ'ότι άσχετη με το θέμα; Το ρουτάρισμα τι είναι ακριβώς και πώς γίνεται; Πρέπει να το κάνουμε αμέσως μόλις πάρουμε το κινητό;

 

Άμα δεν έχεις καθόλου γνώσεις θα σου πρότεινα να μην το κάνεις!

Αμα ξεκλειδώσεις τη συσκευή χάνεις την εγγύηση!

Το λεγόμενο root δεν είναι τίποτα άλλο από το ξεκλείδωμα της συσκευής, που σου δίνει την δυνατότητα να βγάλεις όσες εφαρμογές τώρα δεν σου επιτρέπετε να απεγκαταστησεις!

Μπορείς να βάλεις εφαρμογές που αλλάζουν τις λειτουργίες τις συσκευής με τρόπο που δεν το επιτρέπει ο κατασκευαστής!

Ακόμα μπορείς να αλλάξεις εκδωσεις του Android και επιπλέον να βάλεις κάποιες εκδόσεις που τις έχουν τροποποιήσει κάποιοι προγραμματιστές αυτόνομα από τις κατασκευάστριες εταιρείες!

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να κάνω μια ερώτηση καθ'ότι άσχετη με το θέμα; Το ρουτάρισμα τι είναι ακριβώς και πώς γίνεται; Πρέπει να το κάνουμε αμέσως μόλις πάρουμε το κινητό;

 

Θα σου πρότεινα να διαβάσεις αρκετα για το τι ειναι το ρουτ οπως καναμε ολοι μας κ μετα να το κανεις σίγουρα γιατι με ρουτ κ με τα κατάλληλα mods κ apps που υπαρχουν αλλαζει προς το καλύτερο η συσκευη (αυτο βεβαια προϋποθέτει να ξερεις τι κανεις γιατι αλλιως θα εχεις εντελως αντιθετα αποτελέσματα) γι αυτο διάβασε τι ειναι το ρουτ (νομιζω εχει κ ειδικο thread γι συτο εδω) κ μετα οτι νομιζειες

Link to comment
Share on other sites

Ok, σας ευχαριστώ! Προς το παρόν θα το αφήσω. Λέτε να υπάρξει πρόβλημα lag αν κατεβάσω γύρω στις 10 εφαρμογές; Edited by xaritinh
Link to comment
Share on other sites

Άμα έχεις ανοιχτά του Facebook και του Skype τίποτα δεν αποκλείεται...χαχαχαχαχαχα γονατίζουν και τετραπυρινα καμία φορά...Εγώ σε καμία συσκευή δεν βάζω το facebook αλλά μόνο την εφαρμογή του Facebook messenger!

Άμα θέλω μπαίνω μέσο web και είναι ακριβώς το ίδιο χωρίς προβλήματα!

Link to comment
Share on other sites

Ok, σας ευχαριστώ! Προς το παρόν θα το αφήσω. Λέτε να υπάρξει πρόβλημα lag αν κατεβάσω γύρω στις 10 εφαρμογές;

 

Εχω κατεβασει τουλαχιστον 30 μαζι με παιχνιδια (μεσα κ φεις κ τουιτερ κ whatsapp messenger)δεν μασαει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Εχω παρει και εγω το I8260 και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος, εκτος απο ενα προβλημα που αντιμετοπιζω και ηθελα να μου πειτε αν σας το παρουσιαζει και εσας.

Οταν κανω pair με οποιοδηποτε ακουστικο bluetooth, οταν το βαλω να πεξει μουσικη μου κανει πολες διακοπες, εχοντας ακομα και διπλα στο ακουστικο το τηλεφωνο, και φυσικα το ιδιο κανει και σε ενα pioneer RadioUsb-Bluetooth που εχω εγκατεστιμενο στο αυτοκινητο, ενω τον ηχω απο κλησεις τον περναει κανονικα. κοιταξα τα specs του bluetooth και ειναι ver.3 with A2DP.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.

 

Το πήρα κι εγώ σήμερα για την γυναίκα μου και μου βγάζει το πρόβλημα που ανέφεραν και κάποια παιδιά παραπάνω αναφορικά με το wi-fi.

 

Δεν μου συνδέεται με τίποτα.

 

Το πήγα πίσω στο ΠΛΑΙΣΙΟ απο όπου και το πήρα και μου σε δοκιμές που έκαναν μπροστά μου με το δικό τους wi-fi έπαιζε κανονικά.

:down:

 

Ξέρουμε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.

 

Το πήρα κι εγώ σήμερα για την γυναίκα μου και μου βγάζει το πρόβλημα που ανέφεραν και κάποια παιδιά παραπάνω αναφορικά με το wi-fi.

 

Δεν μου συνδέεται με τίποτα.

 

Το πήγα πίσω στο ΠΛΑΙΣΙΟ απο όπου και το πήρα και μου σε δοκιμές που έκαναν μπροστά μου με το δικό τους wi-fi έπαιζε κανονικά.

:down:

 

Ξέρουμε κάτι;

 

Έχει να κάνει καθαρά με το router, μπλοκάρει το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει κι εμένα λίγα "νερα" με το wifi στο σπίτι.

Αποσυνδέσεις κλπ..

 

εγω παντως δεν παρατηρησα κατι τετοιο...παρ οτι "δανειζομαι" wifi

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον φταίει το router μου.

 

εγω παντως δεν παρατηρησα κατι τετοιο...παρ οτι "δανειζομαι" wifi

 

Το ξένο είναι πάντα πιο γλυκό ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...