Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα πηρα δωρο στον αδερφο μου το συγκεκριμενο κινητο samsung galaxy core και ειναι τελειο το κινητο.Γρηγορο,ομορφα χρωματα,δεν λαγκαρει,ωραια οθονη.Το μονο προβλημα ειναι οτι εφαρμογες εχουμε κατεβασει,ολα τα αποθηκευει στην μνημη του τηλεφωνου.Εψαξα να βρω καμια επιλογη που να μεταφερει της εφαρμογες και τα παιχνιδια και δεν βρηκα τιποτα.Μπορειτε να μου πειτε πως γινετε τις μεταφερω στην sd card??Κατα τ΄αλλα το κινητο ειναι τελειο...

 

απ οτι λενε τα παιδια εδω αμα εισαι root λυνεται και αυτο και μπορεις να μεταφερεις τις εφαρμογες σου στην sd καρτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα πηρα δωρο στον αδερφο μου το συγκεκριμενο κινητο samsung galaxy core και ειναι τελειο το κινητο.Γρηγορο,ομορφα χρωματα,δεν λαγκαρει,ωραια οθονη.Το μονο προβλημα ειναι οτι εφαρμογες εχουμε κατεβασει,ολα τα αποθηκευει στην μνημη του τηλεφωνου.Εψαξα να βρω καμια επιλογη που να μεταφερει της εφαρμογες και τα παιχνιδια και δεν βρηκα τιποτα.Μπορειτε να μου πειτε πως γινετε τις μεταφερω στην sd card??Κατα τ΄αλλα το κινητο ειναι τελειο...

 

κανε ρουτ με framaroot(google search)κ μετα κατεβασε την εφαρμογη απο play gl to sd

Link to comment
Share on other sites

Οταν με καλουν εμφανιζει το νουμερο σε μια μορφη εντελως ακυρη για να μπορεσω να το διαβασω σωστα

και επισης μου εμφανιζει περιοχες κατω απο το νουμερο (Αθηνα - Πειραιας - Σαλαμινα) οι οποιες δεν αντιστοιχουν κιολας ουτε καν.

Πως μπορω να αλλαξω το πως να εμφανιζει το νουμερο και να σταματησει να μου γραφει τις περιοχες?

 

http://s10.postimg.org/ec5xdirz9/2013_08_07_09_39_14.jpg

 

Καποιος?Καπου?Καποτε?

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει ρουτ σε κανένα από τα κινητά που είχα μεχρι τώρα.απλά ακομα δεν θέλω να ρισκάρω με την εγγύηση.Στο μέλλον πάντως θα προσπαθήσω να κάνω ρουτ το κινητό.Δηλαδή χωρίς ρουτ δεν γίνεται να τις μεταφέρω...ούτε με κάποια εφαρμογή δεν γίνεται???
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει ρουτ σε κανένα από τα κινητά που είχα μεχρι τώρα.απλά ακομα δεν θέλω να ρισκάρω με την εγγύηση.Στο μέλλον πάντως θα προσπαθήσω να κάνω ρουτ το κινητό.Δηλαδή χωρίς ρουτ δεν γίνεται να τις μεταφέρω...ούτε με κάποια εφαρμογή δεν γίνεται???

απ οσο γνωριζω οχι...αν καποιος ξερει κατι παραπανω ας ενημερωσει...ομως να ξερεις η σαμι απο την 4.0.3 κ μετα κλειδωσε την μεταφορα εφαρμογων κ παιχνιδιων στην καρτα μνημης κατι που ελευθερωσε κ παλι στην 4.2.2 αυτα τουλαχιστον απ οτι γνωριζω...με ρουτ κανεις τα παντα ασε που με triangle away μηδενιζεις τον counter κ δεν φαινεται τιποτα...αυτο για την εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Αα κατάλαβα.δηλαδή όταν και αν πάρουμε αναβάθμιση σε 4.2.2 θα μπορούμε ξανά να τις μεταφέρουμε???

 

Ακριβως...:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτήσω κάποιον φίλο πού τό έχει αγοράσει.

Ανοίγει ιστοσελίδες με Flash player ? π.χ στήν παρακάτω ιστοσελίδα πάνω δεξια υπάρχει ένα αναλογικό ρολόι,καθως και στο μεσον τις σελιδας ενα κιτρινο πλαισιο που λεει live weather data from peristeri Athens,δείχνη τα δεδομένα η όχι ?

 

http://users.otenet.gr/~meteo

 

Αν όχι δοκιμάστε να κατεβάσετε και νά κάνετε εγκατάσταση το αρχείο flash player της εκδοσης android 4

 

http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

 

Eίναι τό παρακάτω αρχείο

 

http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.69/install_flash_player_ics.apk

 

Αν καί πάλι τό κατεβάσετε καί τό κάνετε εγκατάσταση καί δέν δείχνη τό ρολόι πάνω δεξιά στήν ιστοσελίδα πού έβαλα,καθώς καί τά meteo δεδομένα στό μέσον στό κίτρινο πλαίσιο,σημαίνει ότι δέν υποστηρίζει νά ανοίγει ιστοσελίδες μέ flash player

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Για να μπορεσεις να δεις ιστοσελιδες με flash player θα πρεπει να εγκαταστησεις browser που υποστηριζει (dolphin π.χ.)

και να περασεις τον flash player 11.1.115.69

Εμενα με αυτο τον τροπο παιζει κανονικα :)

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Για να μπορεσεις να δεις ιστοσελιδες με flash player θα πρεπει να εγκαταστησεις browser που υποστηριζει (dolphin π.χ.)

και να περασεις τον flash player 11.1.115.69

Εμενα με αυτο τον τροπο παιζει κανονικα :)

 

Εχω το galaxy s advance καί είχε από την μαμά του εγκατεστημένο flash player καί παίζει κανονικά μέ τόν browser τής μαμάς του σελίδες μέ flash player.

Kαί τό γράφει καί στά futures το gsmarena ,ενώ στό core δέν αναφέρει γιά flash player,καί το θέμα είναι δέν υποστηρίζει καθόλου flash player ? η απλά πρέπει νά τόν κατεβάσει ο χρήστης από τήν abobe ? για να παιξει με τον browser της μαμάς του.

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4469&idPhone2=5419

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη υποστήριξη του Flash Player σταμάτησε με τον ερχομό της Jelly Bean. Το Advance είχε μόνο 2.3.6 ενώ το Core παρουσιάστηκε με 4.1.2. Καλύτερα να αρχίζουμε σιγά-σιγά να ξεχνάμε τον FP γιατί όλοι τον θεωρούν απαρχαιωμένο και σύντομα θα αποτελεί παρελθόν.

 

Αρα ποια η ποιες ειναι οι λυσεις για να παιζει flash αρχεια ? εκτος τον dolphin

Link to comment
Share on other sites

Αρα ποια η ποιες ειναι οι λυσεις για να παιζει flash αρχεια ?

 

Εγω εχω βαλει τον boat browser free απο το play store εχω κανει εγκατασταση και το αρχειο που αναφερει ο φιλος πιο πανω και τα παιζει ολα κανονικα.:D

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη τελικά είναι καλή?από ηχείο τι Λέει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα φως του ήλιου δε με ενδιαφέρει.

Κυρίως με ενδιαφέρει η απεικόνισή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους παιδιά . μόλις πείρα και εγώ το κινητό μου φαίνεται μια χαρά σαν πρώτες εντυπώσεις
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους παιδιά . μόλις πείρα και εγώ το κινητό μου φαίνεται μια χαρά σαν πρώτες εντυπώσεις

 

Το σκεφτομαι και εγω.

Ειμαι ενας προβληματισμενος κατοχος Ace 2, που με το που εκανα την αναβαθμιση σε jelly bean ειδα το κινητο μου να γινεται σαν τη χελώνα αργό!

Με προβληματιζει η αυτονομια της συσκευής (αν ειναι σαν το Ace 2, όλα καλά!)

το ποσο γρηγορο ειναι

και το ότι το Core δεν παίζει μεγάλης αναλυσης video, ουτε και τραβαει HD video, όπως το Ace 2.

Πες μας εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι υπερβολικά ευχαριστημένος, ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΤΈΤΟΙΟ ΚΙΝΗΤΌ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΆ ΜΕ ΑΥΤΆ ΤΑ ΛΕΦΤΆ, πολύ γρήγορο χωρίς κολλήματα,
Link to comment
Share on other sites

Είναι υπερβολικά ευχαριστημένος, ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΤΈΤΟΙΟ ΚΙΝΗΤΌ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΆ ΜΕ ΑΥΤΆ ΤΑ ΛΕΦΤΆ, πολύ γρήγορο χωρίς κολλήματα,

 

Και απο αυτονομία;

Λάβε υπ όψιν σου ότι εγώ κυρίως κλήσεις κάνω και σχεδόν τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Και απο αυτονομία;

Λάβε υπ όψιν σου ότι εγώ κυρίως κλήσεις κάνω και σχεδόν τίποτε άλλο.

 

Απο οτι βλεπω απο το συγκριτικο του gsmarena στο 2G που σε ενδιαφερει εφοσον κανεις μονο κλησεις,το Αce 2 εχει καλυτερη αυτονομια και ας εχει μικροτερη χωρητικοτητα μπαταρία απο το core.

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4559&idPhone2=5419

 

Το θεμα αυτονομια ειναι μεγαλο κεφάλαιο,για να μπορουμε να βγαλουμε ενα ασφαλες συμπερασμα θελει λεπτομερεια.Αλλος το ρωταει για αυτονομια και εννοει για συνεχομενες κλησεις,αλλος ποση ωρα εχει αυτονομια για να παιζει παιχνιδια,αλλος για να σερφαρει,και ετσι δεν βγαινει ενα σωστο συμπερασμα ,και για αυτον τον λογο πολλες φορες βλεπουμε συμφορουμιτες να λενε αλλος οτι δεν ειναι καθολου ευχαριστημενος απο αυτονομια,αλλος οτι ειναι υπερ ευχαριστημενος ,και ετσι ο αναγνωστης δεν μπορει να βγαλει ενα καθαρο συμπερασμα.

 

Eφοσον κανεις μονο κλησεις και σχεδόν τιποτα αλλο δεν βλεπω τον λογο να φυγεις απο το Ace2

Αν θελεις και video 720p HD τοτε με + 34 ευρω πας στο express που εχει καλυτερα χαρακτηριστικα απο το core

 

http://www.skroutz.gr/s/3154128/Samsung-Galaxy-Express-I8730.html

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομαι και εγω.

Ειμαι ενας προβληματισμενος κατοχος Ace 2, που με το που εκανα την αναβαθμιση σε jelly bean ειδα το κινητο μου να γινεται σαν τη χελώνα αργό!

Με προβληματιζει η αυτονομια της συσκευής (αν ειναι σαν το Ace 2, όλα καλά!)

το ποσο γρηγορο ειναι

και το ότι το Core δεν παίζει μεγάλης αναλυσης video, ουτε και τραβαει HD video, όπως το Ace 2.

Πες μας εντυπωσεις.

 

σε θέμα ταχύτητας νίκο άμα το πιάσεις θα το νιώσεις . είναι παρα μα παρα πολύ γρήγορο σε σχέσει με το ace 2 .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε θέμα ταχύτητας νίκο άμα το πιάσεις θα το νιώσεις . είναι παρα μα παρα πολύ γρήγορο σε σχέσει με το ace 2 .

 

Ευχαριστω φιλε.

Αμα εχεις εικόνα με την αυτονομία (αρχη ειναι ακόμα), πες μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις πριν λιγες ωρες πηρα το κινητο(ενα εχω να πω παιζει ολα τα must games που εχω στο note πολυ smooth)ακομη ειναι νωρις για να δω για lags...φυσικα κ δεν εχει καθολου κολληματα αλλα ειναι πολυ νωρις για να ειμαι σιγουρος...αυτο που μ ενδιεφεραι ειναι ο χαρακτηρας του στα παιχνιδια κ στο ιντερνετ αυτα ειναι σουπερ...το ρουταρα σε 5 δευτερολεπτα με το .apk framaroot...απιστευτο...του περασα κ ολα τα συναφη σε εφαρμογες κ το σκαλισα μεχρι εξοντωσης μπαταριας κ πριν λιγο το εβαλα για την πρωτη φορτιση...κ σε ολ αυτα το κινητακι απερισπαστο...ουτε ενοχληση... Edited by Kopoylos
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το συγκεκριμένο κινητό (i8260) προχθές και διαπίστωσα πως στο wifi του σπιτιού μου δεν συνδέεται. Βρίσκει το δίκτυο κανονικά απλά δεν παίρνει IP και μετά από κάποια ώρα βγάζει το μήνυμα "ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΣΦΑΛΜΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ". Υπάρχουν κανονικά συνδεδεμένες άλλες συσκευές πάνω στο συγκεκριμένο wifi χωρίς κανένα πρόβλημα. Δοκίμασα να συνδεθώ σε άλλο δίκτυο wifi και συνδέεται κανονικά. Η κρυπτογράφηση που έχω στο router είναι WEP και το router είναι της Linksys. Καλοδεχούμενες όλες οι προτάσεις.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα. εχω τον ιδιο router με τον δικο σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...