Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το κινητό θα αναβαθμιστει επίσημα σε 4.2.2???

 

δεν εχει υπαρξει καμια ενημερωση για κατι τετοιο αλλα ευελπιστουμε αφου ηρθε με την 4.1.2 οτι εστω μια αναβαθμιση θα την παρει,ποσταρα στο φεις αυτην την ερωτηση στην σαμσουνγκ Ελλας κ μου ειπαν αυτο που σου ειπα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το framaroot ειναι για ρουτ...πολυ απλο στην τελευταια εκδοση...

 

Καλησπέρα φίλε, ίδιο τηλέφωνο - ίδιο πρόβλημα με μεταφορά προγραμμάτων στην sd.

Εχώ κάνει root me framaroot και κατέβασα και 2 προγράμματα για μεταφορά στην sd το App2SD και το AppMgrIII αλλά τίποτα. Μάλιστα το ένα μου λέει ότι η sd μου δεν είναι κανονική μνήμη αλλά προσομοιωμένη. Υπάρχει κάπου η διαδικασία step by step?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε, ίδιο τηλέφωνο - ίδιο πρόβλημα με μεταφορά προγραμμάτων στην sd.

Εχώ κάνει root me framaroot και κατέβασα και 2 προγράμματα για μεταφορά στην sd το App2SD και το AppMgrIII αλλά τίποτα. Μάλιστα το ένα μου λέει ότι η sd μου δεν είναι κανονική μνήμη αλλά προσομοιωμένη. Υπάρχει κάπου η διαδικασία step by step?

 

δυστηχως οπως προειπα δεν το εχω δοκιμασει καθως δεν εχω βαλει ακομη memory card στο κινητο της γυναικας...αν μπορει καποιος αλλος ας βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ποιό από αυτά τα καταστήματα είναι πιο αξιόπιστο? θέλω να πάρω το core duos..ελληνικα θα χει??

ευχαριστω!

 

Εγώ το πήρα απο το kinto.gr παραλαβή απο το κατάστημα στον Πειραια, την επόμενη ακριβώς μέρα, σε μπλε. Μεχρι στιγμής κανένα πρόβλημα, οντως εισαγωγή απο ευρωπαϊκη ένωση - απο Ρωσία συγκεκριμένα, εχει και ελληνικά. Μου έκοψαν και τις κάρτες (παίρνει micro sim) κανένα θέμα μέχρι στιγμής και οντως το wi-fi ειναι πολύ καλό. Αυτόματη σύνδεση και στα 4 σημεία που έχω βάλει στην συσκευή. Είχε και ακουστικά, λευκά βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν καμιά διαφορά με τα ελληνικής εισαγωγής? Ποιότητα κατασκευής κυρίως αλλά και εξαρτημάτων, hands free παράδειγμα?

 

Δεν νομιζω να εχουν καμμια διαφορα ουτε στα παρελκομενα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, εχω το συγκεκριμενο τηλεφωνο περιπου 10 ημερες και μου παρουσιαζει το εξησ προβλημα. σε ασχετους χρονους χανει ορισμενεσ επαφεσ απο τη μνημη ειτε ειναι αποθηκευμενεσ στο τηλεφωνο ειτε ειναι στη σιμ. ξερει καποιοσ να μου πει για πιο λογο γινεται αυτο;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Eίμαι κάτοχος του neo v και θα το αλλάξω με το 8260.Έχω κάποιες απορίες:

1.Αφού έχει εσωτερική μνήμη 8gb, γιατί κάποιοι θέλετε αν μεταφέρετε τις εφαρμογές σας στην sd;Έχετε τόσες πολλές, ή υπάρχει κάποιο θέμα με την εσωτερική μνήμη;

2.Από σύνδεση στα wi-fi τι λέει;Παρουσιάζει προβλήματα;

3.Το ροοτ πως γίνεται;

Ευχαριστώ όσους ασχοληθείτε μαζί μου.

Link to comment
Share on other sites

Eίμαι κάτοχος του neo v και θα το αλλάξω με το 8260.Έχω κάποιες απορίες:

1.Αφού έχει εσωτερική μνήμη 8gb, γιατί κάποιοι θέλετε αν μεταφέρετε τις εφαρμογές σας στην sd;Έχετε τόσες πολλές, ή υπάρχει κάποιο θέμα με την εσωτερική μνήμη;

2.Από σύνδεση στα wi-fi τι λέει;Παρουσιάζει προβλήματα;

3.Το ροοτ πως γίνεται;

Ευχαριστώ όσους ασχοληθείτε μαζί μου.

 

1.μονο ενα καλο παιχνιδι μπορει να εχει μεχρι κ 2g μνημη...αρα καταλαβαινεις..

2.wifi εξαιρετικο(εκτος απο αυτα που εχουν αναφερθει σε προηγουμενα ποστ προβληματα με συγκεκριμενα ρουτερ εταιριων)

3.ρουτ πολυ ευκολο με την εφαρμογη framaroot(με 2 κλικ κανεις δουλεια)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.Ρωτάω για τη μνήμη, γιατί το neo v δεν έχει εσωτερική (500mb) οπότε έχω μία sd 8gb και υπολογίζω με τα 8 gb του 8260 ότι θα έχω σύνολο 16 gb και θα έχω όλες τις εφαρμογές μου στην εσωτερική (παιχνίδια παίζει μόνο ο μικρός κάτι light).
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.Ρωτάω για τη μνήμη, γιατί το neo v δεν έχει εσωτερική (500mb) οπότε έχω μία sd 8gb και υπολογίζω με τα 8 gb του 8260 ότι θα έχω σύνολο 16 gb και θα έχω όλες τις εφαρμογές μου στην εσωτερική (παιχνίδια παίζει μόνο ο μικρός κάτι light).

 

4 γιγα ειναι διαθεσιμα στο κινητο...τ αλλα δεσμευονται απο την σαμσουνγκ για τα δικα της...με μια καρτα που εχεις 8αρα δεν θες τιποτε αλλο...μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

4 γιγα ειναι διαθεσιμα στο κινητο...τ αλλα δεσμευονται απο την σαμσουνγκ για τα δικα της...με μια καρτα που εχεις 8αρα δεν θες τιποτε αλλο...μια χαρα

Πάρα πολύ ωραία, 4 γίγα μου φτάνουν

Link to comment
Share on other sites

Απο τις stock εφαρμογες της samsung (chaton, μουσικη play, samsung apps, game hub κ.λ.π.)

ποιες μπορω να σβησω χωρις να δημιουργηθει θεμα στο κινητο?

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Απο τις stock εφαρμογες της samsung (chaton, μουσικη play, samsung apps, game hub κ.λ.π.)

ποιες μπορω να σβησω χωρις να δημιουργηθει θεμα στο κινητο?

 

Ολες αυτες που εγραψες τις εχω ηδη σβησει απο τις γυναικας μου το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε, ίδιο τηλέφωνο - ίδιο πρόβλημα με μεταφορά προγραμμάτων στην sd.

Εχώ κάνει root me framaroot και κατέβασα και 2 προγράμματα για μεταφορά στην sd το App2SD και το AppMgrIII αλλά τίποτα. Μάλιστα το ένα μου λέει ότι η sd μου δεν είναι κανονική μνήμη αλλά προσομοιωμένη. Υπάρχει κάπου η διαδικασία step by step?

 

για να πάρουμε τα πράγματα από την αρχή και αν μπορει κάποιος ας εξηγήσει το μηχανισμό της διαδικασίας (οχι μόνο τι κάνουμε αλλά και γιατί) για να δούμε αν θα βγάλουμε κάποια άκρη.

Πάμε, κάνουμε root το τηλ με το framaroot και συγκεκριμένα με τη δεύτερη επιλογή του Gandalf, ταυτόχρονα εγκαθίσταται και η εφαρμογή Superuser. Ερώτηση: Πώς ελέγχουμε αν στη συσκευή πέτυχε το root? Στην εφαρμογή superuser κάνουμε κάποιες ρυθμίσεις? Πού χρησιμεύει αυτή η επιλογή? (Δίνει αυτόματα δικαιώματα σε διεργασίες μήπως?) Μετά το root κάνουμε κάποια ρύθμιση στο τηλέφωνο για να μπορούμε να επέμβουμε στα "εσώψυχά" του? Παράδειγμα απεγκατάσταση default εφαρμογών μπορούμε τώρα να κάνουμε? Τοποθέτηση κάρτας SD, φαντάζομαι αφού της κάνουμε fomat σε fat32. Πώς ελέγχουμε αν η κάρτα είναι οκ για να δεχτεί αρχεία? Αρκεί να την βλέπεις σαν extSdCard με κάποιο πρόγραμμα π.χ. ES Explorer? Μετά χρειάζεται να κάνεις partition στη sdstorage του τηλεφώνου? Στην extSD? Αυτά. Εγώ πάντως έχω κάνει τα παραπάνω βήματα ως το format της κάρτας, τη βλέπει κανονικά, έχω περάσει εκεί αρχεία (φωτό) αλλά δεν μπορώ να μετακινήσω εκεί εφαρμογές. Επίσης έχω εγκαταστήσει 745ΜΒ εφαρμογών στην κύρια μνήμη και λέει για κάποιες νέες εγκαταστάσεις ότι δεν είναι επαρκής ο χώρος.. Οπότε τί κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ειπωθεί μεχρι τωρα αν εχει zoom. Μπορει να απαντησει κάποιος?

 

Zoom ×4 στην φωτογραφια...καθολου στο βιντεο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πάει το τηλέφωνο μέχρι εδώ ήταν.

Επέσε (με τη θήκη μάλιστα) και ράγισε η οθόνη. Δεν δουλεύει η αφή οπότε δεν δουλεύει τίποτα. Ειναι 10 μέρες αγορασμένο. Καλύπτει τίποτα η εγγύηση ή πάμε γι άλλα?...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πάει το τηλέφωνο μέχρι εδώ ήταν.

Επέσε (με τη θήκη μάλιστα) και ράγισε η οθόνη. Δεν δουλεύει η αφή οπότε δεν δουλεύει τίποτα. Ειναι 10 μέρες αγορασμένο. Καλύπτει τίποτα η εγγύηση ή πάμε γι άλλα?...:confused:

 

πω πω φιλαρακι..τι να πω?φυσικα δεν νομιζω να καλυπτεται απο καμια εγγυηση το σπασιμο...ομως εχω φιλαρακι που του αλλαξανε την οθονη απο s3 δωρεαν(αυτος το ειχε 2 μερες)το εδωσε στο επισημο σερβις κ ω του θαυματος δεν του χρεωσανε τιποτα....δεν ξερω τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

πω πω φιλαρακι..τι να πω?φυσικα δεν νομιζω να καλυπτεται απο καμια εγγυηση το σπασιμο...ομως εχω φιλαρακι που του αλλαξανε την οθονη απο s3 δωρεαν(αυτος το ειχε 2 μερες)το εδωσε στο επισημο σερβις κ ω του θαυματος δεν του χρεωσανε τιποτα....δεν ξερω τι να πω...

να σαι καλά αλλά δεν πειράζει συμβαίνουν αυτά. Και μεταξύ μας αυτά καλύτερα να συμβαίνουν στα πράγματα και όχι σε μας.:)

Τέλος πάντων θα το πάω αύριο απο κει που το αγόρασα και θα δούμε. Να πάρω και ένα αντάπτορα για την κάρτα γιατί είναι μικροσιμ και δεν κάνει για ένα πιο παλιο που έχω. Καλά ξεμπερδέματα που λένε...

Μωρέ καλά κάνω ο άγαρμπος και απρόσεχτος και δεν συνηθίζω να αγοράζω ακριβά τηλέφωνα....:p

Link to comment
Share on other sites

Zoom ×4 στην φωτογραφια...καθολου στο βιντεο

 

Σε ευχαριστω.

Μαλλον παμε για αγορα, αν και προβληματιζομαι μήπως το δικαρτο ειναι καλυτερη λυση, μιας και απ΄οτι βλέπω ειναι ιδιο τλφ και η διαφορα στη τιμη ειναι ελάχιστη.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.

Μαλλον παμε για αγορα, αν και προβληματιζομαι μήπως το δικαρτο ειναι καλυτερη λυση, μιας και απ΄οτι βλέπω ειναι ιδιο τλφ και η διαφορα στη τιμη ειναι ελάχιστη.

 

αδερφε μπες στα νηματα των των δικαρτων...ειτε σε αλκατελ ειτε σε σαμσουνγκ κ διαβασε για τα προβληματα που εχουν...εγω γι αυτο δεν πηρα δικαρτο..εχουν θεματα πολλα...

Link to comment
Share on other sites

αδερφε μπες στα νηματα των των δικαρτων...ειτε σε αλκατελ ειτε σε σαμσουνγκ κ διαβασε για τα προβληματα που εχουν...εγω γι αυτο δεν πηρα δικαρτο..εχουν θεματα πολλα...

 

Υπάρχει νήμα για το εν λόγω δίκαρτο?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει νήμα για το εν λόγω δίκαρτο?

 

οχι ...αλλα μπορεις να δεις το samsung s duos κ καποιο απο αλκατελ το 997d που εχει τα ιδια σχεδον specs με το core κ θα καταλαβεις...

Link to comment
Share on other sites

οχι ...αλλα μπορεις να δεις το samsung s duos κ καποιο απο αλκατελ το 997d που εχει τα ιδια σχεδον specs με το core κ θα καταλαβεις...

 

"Sorry για το offtopic" Η γυναίκα μου που έχει το S Duos δεν έχει κανένα πρόβλημα. Για τα απλά πράγματα μια χαρά είναι τι κινητό και πολύ καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

"Sorry για το offtopic" Η γυναίκα μου που έχει το S Duos δεν έχει κανένα πρόβλημα. Για τα απλά πράγματα μια χαρά είναι τι κινητό και πολύ καλή τιμή.

 

Απλα διαβασε το νημα του s duos τεςπα..offtopic οπως ειπες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...