Jump to content

Karaoke: Software και τεχνικές


SAXOVTS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω ένα πρόγραμμα που να μετατρέπει τα τραγούδια απ'ευθείας σε karaoke. Ποιό μου προτείνετε? :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...
Μηπος ξερει καπος καπια τεχνικη η καπιο προγραμα η κατι τεσπα για να μπορεσω να βγαλω απο τραγουδια τους στοιχους; Δλδ να μεινουν μονο τα οργανα, οχι σε μορφη midi, θελω απλα να ειναι μονα τους τα οργανα και να μην ακουγονται τα φωνιτικα;
Link to comment
Share on other sites

καραοκε δηλαδη.δεν θα βρεις αξιοπιστες λυσεις για αυτη τη δουλεια.υπαρχει ενα plug in στο winamp:analogX vocal remover.Υπαρχει το Adobe Audition(πρωην cooledit).γενικα ψαξε στο google για karaoke programs αλλα το αποτελεσμα δεν θα σε ικανοποιησει και πολυ...
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά αυτά τα προγράμματα αφαιρούν της συχνότητες της ανθρώπινης φωνής. Μαζι με την φωνή χάνονται και ήχοι οργάνων... Θα απογοητευτείς απο τα αποτελέσματα. Γενικά δεν υπάρχει τρόπος για κάτι τέτοιο που θες να κάνεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΔΕν θελω να κανω καραοκε, γι αλλους λογους θελω να τα βγαλω. Θα το ψαξω λιγο στον google, ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Μην παιδεύεσαι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Σε κάθε περίπτωση θα χαλάσεις το τραγούδι.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μην παιδεύεσαι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Σε κάθε περίπτωση θα χαλάσεις το τραγούδι.

+1 on that... θα χάσεις απλά τον χρόνο σου ψάχνωντας

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά αυτά τα προγράμματα αφαιρούν της συχνότητες της ανθρώπινης φωνής. Μαζι με την φωνή χάνονται και ήχοι οργάνων... Θα απογοητευτείς απο τα αποτελέσματα. Γενικά δεν υπάρχει τρόπος για κάτι τέτοιο που θες να κάνεις.
Επειδή είμαι μουσικός παραγωγός, μπορώ να σου πω ότι κάτι τέτοιο είναι σχδόν αδύνατο με κοινό software. O φίλος μου μίλησε για αφαίρεση συχνοτήτων(equalizer) και πολύ σωστά είπε πως θα χάσεις και άλλα όργανα μαζί.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ψάξεις να βρεις τα instrumental και αν δεν τα βρίσκεις μπορείς να επικοινωνήσεις με τις εταιρίες των τραγουδιστών που ψάχνεις και να τους ρωτήσεις αν υπάρχουν, που θα τα βρεις κλπ. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

webz.gr

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δοκιμασει κι εγω με το Audition και με ενα αλλο....αλλα απογοητευτηκα καθως στις μεσαιες συχνοτητες που βρισκονται τα vocals βρισκονται και πολλα οργανα...Ως αποτελεσμα θα εχεις ενα κομματι που θα ακους και λιγο vocals-μην ξεχνας και τις υψηλες συχνοτητες- και λιγο απο οργανα...Αναγκαστικα λοιπον η καλυτερη λυση ειναι ενας karaoke player και κομματια σε midi format. Ενας καλος Karaoke player ειναι o VanBasco's Karaoke Player, που υποστηριζει αρχεια .kar .mid ......
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω εντοπίσει ένα πρόγραμμα που υποτίθεται ειδικεύεται σ' αυτό.

Είναι το AV Music Morpher Gold 2.0.106. Δεν μπορώ να βρω όμως το cr@ck του και αν δεν είναι ξεκλειδωμένο, δεν λειτουργεί το χαρακτηριστικό αυτό. Αν το βρει κάποιος, ας ενημερώσει κι εμένα.

Πάντως δεν περιμένω θεαματικά αποτελέσματα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

kalispera paidia milousa to kalokairi me ena palikaraki kai mou eipe pws uparxei ena plug in to opoio to vazeis sto winamp kai sou diavazei tou stixous tou tragoudioy kai enw paizei sou kokkinizei autous pou exoun idi upothei (kati san karaoke)

elpizw na katalavate

 

den kserw na alitheuei alla an kserei kapoios... ti kai pws...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα εννοείς το Mini Lyrics.

Αυτό είναι. Και μάλιστα είναι πάρα πολύ καλό. Για τα περισσότερα τραγούδια βρίσκει τους στίχους :)

Must plugin!

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω το EvilLyrics που ειναι και συμβατο με τους περισσοτερους media players αλλα και freeware.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημερα σας!

Θα ηθελα να μου πει καποιος αν ξερει αν υπαρχει καποιο προγραμμα επεξεργασιας ηχου στο οποιο μπορουμε να διαχωρισουμε τη φωνη απο τη μουσικη η και ακομα καλυτερα αν γινεται να διαχωριστουν τα οργανα που παιζουν στο τραγουδι. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν καταλαβα καλα θελεις να σβησεις απο ενα τραγουδι τον τραγουδιστη κα να γινει σαν karaoke. Αυτο μπορεις να το κανεις με το adobe audition στο οποιο εχει την επιλογη karaoke οπως επεισης και την επιλογη acapela αλλα δεν σβηνετε 100% η φωνει και αποσο γνωριζω δεν μπορεις να σβησεις 100% την φωνει απο ενα τραγουδι. Οσο για τα οργανα νωμιζω οτι δεν γινετε αυτο που θελεις.
Link to comment
Share on other sites

^ symfwnw kai na pros8esw oti to kata poso 8a petyxei o diaxwrismos mousikhs/fwnhs eksartatai kata megalo pososto apo to ka8e tragoudi.

 

Genika ta apotelesmata sto 90% twn tragoudiwn einai apogohteutika. ektos autou, mazi me tis syxnothtes ths fwnhs, kobontai kai alles pou antistoixoun sth mousikh, kai auto exei san apotelesma na akougetai arketa "mounta" to tragoudi. Epanalambanw, analoga to tragoudi.

 

 

Telos, diaxwrismos twn mousikwn tracks se ena tragoudi (dld diadikasia antristrofh ths mikshs) einai ADYNATON na ginei.

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Βασικα ηξερα οτι ηταν δυσκολο απλα ρωτησα γιατι μπορει να υπηρχε καποιο εξιδικευμενο προγραμμα για κατι τετοιο.. Θα δοκιμασω με το abode audition και θα σας πω αποτελεσματα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...