Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά δεν νομίζω πως υπάρχει περίπτωση να εισάγουν το Κορεάτικο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοείτε οτι δεν θα το φέρουν...Εγω όμως αυτο θα παρω.Η αυτο η το σ4 το κορεάτικο...Απο βδομάδα θα αποφασίσω.Ασε που θα ειναι και πολύ δύσκολο να πετύχεις κορεάτικο με προβλήματα...όλη την "σαβούρα" την στέλνουν Ευρώπη και στην κορεα δίνουν τα καλύτερα κομματια... Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχει και κεραία να βλέπεις τηλεόραση: Χαχαχα!

Δες εδώ ένα unboxing του Κορεάτικου:

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα Κορεάτικα έχουν ψηφιακό δεκτη.Οταν το πάρω θα ψαχτω για χακ για να το κάνω να λειτουργήσει και εδώ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σήμερα με το live chat της LG Hellas

 

LG: Γεια, *****. Πως μπορώ να σας βοηθήσω;

Μe: Γεια σας, ενδιαφέρομαι για την αγορά του LG G2 αλλά της κορεάτικης και όχι της International Version. Αν το φέρω από εξωτερικό, καλύπτομαι από εγγύηση από την LG Hellas; Ευχαριστώ!

LG: Από την στιγμή που θα γίνει εισαγωγή και από την αντιπροσωπεία μας, καλύπτεται από εγγύηση.

 

Είσαι σίγουρος για αυτο.?!

Διότι πρόσφατα αγόρασα TV lg απο amazon μεσα στο μήνα είχα βλάβη,δεν δέχτηκαν εδώ η αντιπρόσωπια να την φτιάξει,ενώ κυκλοφορει εδώ Ελλάδα το ίδιο μοντέλο και την έστειλα πισω στο αμαζον και μου κάνανε επιστροφη χρημάτων μιας και αντικατάσταση που ζήτησα εξ αρχής δεν δέχτηκαν.

Απαράδεκτη η lg Hellas και μιας και ψωνιζω τακτικά απ έξω δεν την εμπιστεύομαι μελλοντικα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σ' ενοχλει το μεγεθος ειναι πλεον πολυ καλο vfm και αυτο.

 

Οσο για το σερβις της LG, εγω παλι εχω τις εκριβως αναποδες εντυπωσεις. Και σε κινητο και σε tv. Ταχυτατοι, εξηπηρετικοι και χωρις να ψυριζουν την μαϊμου με πως και γιατι!

Και ειναι αψογοι και στο θεμα "zero dead pixel". Το λενε και το εφαρμοζουν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απο βδομάδα 8α παραγγείλω το κορεάτικο,αν με το κάλο πάνε ολα καλά,θα κάνω κ ενα μινι review.

 

Edit:Έκανα σήμερα την παραγγελία ελπίζω να πάνε ολα καλά.Επισεις μην αφήνετε πότε το paypal να κάνει μετατροπή απο ξένο νόμισμα..Κλέβει ασύστολα.

30ε παραπάνω ήθελε να με χρέωσή...

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι έτοιμος!!!!...:D...

 

[ATTACH]35946[/ATTACH]

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Απο βδομάδα 8α παραγγείλω το κορεάτικο,αν με το κάλο πάνε ολα καλά,θα κάνω κ ενα μινι review.

 

Edit:Έκανα σήμερα την παραγγελία ελπίζω να πάνε ολα καλά.Επισεις μην αφήνετε πότε το paypal να κάνει μετατροπή απο ξένο νόμισμα..Κλέβει ασύστολα.

30ε παραπάνω ήθελε να με χρέωσή...

 

απο που το πηρες? απο κορεα η απο ευρωπη?

Link to comment
Share on other sites

Απο βδομάδα 8α παραγγείλω το κορεάτικο,αν με το κάλο πάνε ολα καλά,θα κάνω κ ενα μινι review.

 

Edit:Έκανα σήμερα την παραγγελία ελπίζω να πάνε ολα καλά.Επισεις μην αφήνετε πότε το paypal να κάνει μετατροπή απο ξένο νόμισμα..Κλέβει ασύστολα.

30ε παραπάνω ήθελε να με χρέωσή...

 

3 Ερωτήσεις :

1) Από πού το πήρες ;

2) Με τί μέθοδο πληρωμής ;

3) Ποια είναι η τιμή αγοράς ;

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στην αρχή πήγα για σ4 κορεάτικο αλλά ειχα ενα μπερδεμα με paypal και τελικά παρήγγειλα το LG.Πλήρωσα με paypal και βγήκε περιπου 630e το 32gb με 2 μπαταρίες (έτσι δίνει στο κορεάτικο) και φυσικά την πολυπόθητη για εμένα SD....Το πήρα απο Ebay από ενα κατάστημα στην Taiwan (απο εκεί αγόρασε και ένας φίλος το κορεάτικο 4ρι του) εχει καλές κριτικές και ειναι αξιόπιστος,αν και πιο πολύ εμπιστευτικα τον φίλο,που εχει το 4αρι και μου τον πρότεινε.Και κάτι πολύ βασικό,τα κορεάτικα παίρνουν πολύ περισσότερες αναβαθμίσεις...δεν τα παρατάνε για την χώρα τους όπως κάνουν εδώ...

 

Αν θέλετε βάζω και λινκ.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι έτοιμος!!!!...:D...

 

[ATTACH]35946[/ATTACH]

 

Μια φουξια/ροζ στο 4 παρακαλω :)

Και εγω περιμενω να κανει εμφανιση...επαναλαμβανομαι αλλα ανυπομονω :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Μια φουξια/ροζ στο 4 παρακαλω :)

Και εγω περιμενω να κανει εμφανιση...επαναλαμβανομαι αλλα ανυπομονω :p

 

play247 στο Μαρούσι. ..;)

Βασικα αυριο θέλω να τις ανοίξω γιατί δε πρόλαβα να δω πως είναι από πίσω!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στην αρχή πήγα για σ4 κορεάτικο αλλά ειχα ενα μπερδεμα με paypal και τελικά παρήγγειλα το LG.Πλήρωσα με paypal και βγήκε περιπου 630e το 32gb με 2 μπαταρίες (έτσι δίνει στο κορεάτικο) και φυσικά την πολυπόθητη για εμένα SD....Το πήρα απο Ebay από ενα κατάστημα στην Taiwan (απο εκεί αγόρασε και ένας φίλος το κορεάτικο 4ρι του) εχει καλές κριτικές και ειναι αξιόπιστος,αν και πιο πολύ εμπιστευτικα τον φίλο,που εχει το 4αρι και μου τον πρότεινε.Και κάτι πολύ βασικό,τα κορεάτικα παίρνουν πολύ περισσότερες αναβαθμίσεις...δεν τα παρατάνε για την χώρα τους όπως κάνουν εδώ...

 

Αν θέλετε βάζω και λινκ.

τα 630 ειναι με φορο μεσα?

Link to comment
Share on other sites

play247 στο Μαρούσι. ..;)

Βασικα αυριο θέλω να τις ανοίξω γιατί δε πρόλαβα να δω πως είναι από πίσω!

 

πόσο θα έχει η cover και πόσο η απλή??βασικά στείλε pm αμα είναι :)

ξέρω ξέρω...πέρασα πριν καμιά βδομάδα από εκεί,πήγαινα για tattoo λίγο παρακάτω :p

την επόμενη φορά θα σε επισκεφθώ...

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λογικά θέλω διαφορετική θηκη,μια και το κορεάτικο εχει αποσπώμενο καπάκι....Προς το παρών πάντως έχω μια τύπου πουγκι που την είχα από το νοτε 2.Το θέμα ειναι τι κάνουμε με προτεκτορα...

 

Gsa1967 αν με τον φόρο εννοεις τελωνείο τότε οχι...υπαρχή ρίσκο εκει,αλλα αν ειναι γάτος αυτός που στέλνει γνωριζει τι να κάνει.Επισεις απο οτι διάβασα και να πληρώσεις δεν ειναι πολυ,αρκεί να μην στο στείλει με fedex...Έτσι την είχα πατήσει εγώ με κάρτα μνήμης...την πληρωσα διπλάσια γιατί ειναι πολύ κλέφτες στην fedex.Ο συγκεκριμενος στέλνει με απλό ταχυδρομείο με 19-20$ αξια,το κουτι ειναι μικρο και ελαφρη και δεν υπαρχει θεμα.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

2g/3g κανενα προβλημα! 4g γιοκ! Δεν νομιζω ομως νιαζονται πολλοι για το 4g.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλα ουτοσιαλος ειναι πολυ νωρις να ασχολιομαστε με 4g ειδικα εδω Ελλαδα......... αλλα γιατι δεν λειτουργει στο κορεατικο το 4g?
Link to comment
Share on other sites

2g/3g κανενα προβλημα! 4g γιοκ! Δεν νομιζω ομως νιαζονται πολλοι για το 4g.

 

 

καλα ουτοσιαλος ειναι πολυ νωρις να ασχολιομαστε με 4g ειδικα εδω Ελλαδα......... αλλα γιατι δεν λειτουργει στο κορεατικο το 4g?

 

Παιδιά έχει παγιωθεί αυτή η άποψη και είναι λίγο λάθος.

Μάλλον όχι είναι λάθος αλλά δεν είναι ακριβώς η σωστή.

4G λοιπόν υπάρχει σε πολλές περιοχές της Αθήνας (φαντάζομαι και της Θεσσαλονίκης αλλά και άλλων μεγάλων πόλεων σε μικρότερο βαθμό).

Προσωπικά κινούμαι Πετράλωνα Μαρούσι και ειμαι 4G σχεδόν συνέχεια με καλές ταχύτητες.

Το αν είναι χρήσιμο η όχι είναι άλλο θέμα. ..

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στο gsmarena τρώει θαψιματάκι σε συγκριτικό με το S4 :confused:

Νομίζω ότι στο gsmarena οτιδήποτε συγκριθεί με Galaxy τρώει θάψιμο εδώ και κάνα δύο χρόνια.. Απο την άλλη το S4 είναι ένα πολύ καλό σύνολο, δύσκολα θα το αλλάξει κάποιος για κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παγιωθεί αυτή η άποψη και είναι λίγο λάθος.

Μάλλον όχι είναι λάθος αλλά δεν είναι ακριβώς η σωστή.

4G λοιπόν υπάρχει σε πολλές περιοχές της Αθήνας (φαντάζομαι και της Θεσσαλονίκης αλλά και άλλων μεγάλων πόλεων σε μικρότερο βαθμό).

Προσωπικά κινούμαι Πετράλωνα Μαρούσι και ειμαι 4G σχεδόν συνέχεια με καλές ταχύτητες.

Το αν είναι χρήσιμο η όχι είναι άλλο θέμα. ..

 

Το 4g δεν θα πέξει λόγω του ότι το κορεάτικο έχει lte-a και δεν τεριάζουν και οι συχνότητες.

 

Τώρα ως αναφορά το προς στιγμήν αδιάφορο, είναι γιατί είναι πολύ μέτριο και συγκρινόμενο με ένα καλό 3g έχει μικρες διαφορές ενώ πίνει κυριολεκτικά την μπαταρία με το καλαμάκι. Αν και όταν οι πάροχοι εξαπλώσουν την 4g κάλυψη σε έναν ικανοποιητικό βαθμό και όταν βρεθούν οι μπαταρίες που θα αντέχουν τότε οκ θα μιλάμε για 4G σε σταθερή βάση. Προς στιγμήν ..... αραιά και που .... και βλέπουμε!

 

Νομίζω ότι στο gsmarena οτιδήποτε συγκριθεί με Galaxy τρώει θάψιμο εδώ και κάνα δύο χρόνια.. .......

 

Έλα καλέ τώρα! Μην λέμε τέτοια πράγματα!!!! :lol:

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν ολα τα κορεάτικα τις ίδιες μπάντες εχει 3 η και περισσότερα διαφορετικά μοντέλα.Εμενα ειναι αυτο,και το λινκ για όποιον ενδιαφέρετε.

http://www.ebay.com/itm/Brand-New-LG-G2-F320S-LTE-A-4G-LTE-850-1800Mhz-Snapdragon-800-32G-ROM-2G-RAM-/251330599096?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a847898b8

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...