Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακυρο αν είναι τα 16gb στο amazon,επειδη δεν βλέπω να διευκρινίζεται ξεκάθαρα.

Δε το γράφει αλλά κατά 99% το 16άρι είναι.

 

Tιμές και από αλλού

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορείς να κρατάς το κινητό με το ένα χέρι και με τον αντίχειρα να χειρίζεσαι τα μπροστινά κουμπιά, ενώ με τον δείκτη να χειρίζεσαι τα πίσω. Σε ποια άλλη συσκευή μπορείς να το κάνεις αυτό;

 

Για αυτό θα μπορέσω να σου απαντήσω 100% όταν το πιάσω στα χέρια μου (αν και δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα).

Αλλά μάλλον δεν κατάλαβες τι εννοούσα σχετικά με το hardware button.

Δες καλύτερα το ποστ 28 και θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ θα φερνα το κορεάτικο αλλά φοβαμαι μην τρέχω μετά αν τύχη κάτι...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με το τι εννοεις με το έξω...Εγω πχ το σκ θα παω στο σπιτι του ξαδέλφου μου.Και το βραδάκι πριν κοιμηθώ θέλω να δω την συνεχεία απο την οποιαδήποτε σειρά παρακολουθώ...Το κινητο για έμενα ειναι επέκταση του υπολογιστη μου,θεωρο αδιανόητο να αγοράσω κατι το οποίο με περιορίζει τοσο πολυ...ενώ εχω εναλλακτικες.Ειναι "τυχερή" η LG γιατί δεν μου κανει και το σ4 με τον 600 σναπ :lol: Και περιμένω η τον 800 η το εχυνος οταν έρθουν ευρωπη.Ετσι υπαρχει ακόμα καιρός...Αν το δω και βρω μια λύση για αυτο το σημαντικό για έμενα πρόβλημα,τοτε θα το προτιμήσω...

Δες κάτι σαν το παρακάτω μήπως σε καλύψει.

http://www.amazon.de/gp/product/B006L42TIU/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=computers

 

Πρόκειται για ασύρματο SSD, αλλά υπάρχουν και flash drives άμα το ψάξεις λίγο. Εχουν κυκλοφορήσει διάφορα. Προς το παρόν διαθέσιμα μόνο από το εξωτερικό.

.
Link to comment
Share on other sites

Εδω βλεπουμε το 32αρι στα 650!,:eek:

 

Τι λεμε τωρα! Μεχρι τελος του χρονου θα εχει φτασει τα 500! Ας εχει τουλαχιστον otg!

 

Λες?:rolleyes:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εδω βλεπουμε το 32αρι στα 650!,:eek:

 

Τι λεμε τωρα! Μεχρι τελος του χρονου θα εχει φτασει τα 500! Ας εχει τουλαχιστον otg!

 

Λες?:rolleyes:

 

Θα κάνεις Χριστούγεννα με το G2, φυσικά και θα πέσει μέχρι τότε!! Ελπίζω κι εγώ να χει otg αλλά και ο bootloader μην είναι κλειδωμένος.. Θέλω το status bar μικρότερο :p

Link to comment
Share on other sites

Δες κάτι σαν το παρακάτω μήπως σε καλύψει.

http://www.amazon.de/gp/product/B006L42TIU/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=computers

 

Πρόκειται για ασύρματο SSD, αλλά υπάρχουν και flash drives άμα το ψάξεις λίγο. Εχουν κυκλοφορήσει διάφορα. Προς το παρόν διαθέσιμα μόνο από το εξωτερικό.

 

Ευχαριστώ:) Προς το παρών είμαι σε τρίλημμα S4 G2 N3 (ίσως,αν και μάλλον δύσκολο λόγο μεγέθους).Και μέσα στον μήνα που μας ερχεται πρέπει να αγοράσω κινητο.Αναλόγως και την τιμή βέβαια..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το gsmarena, έχει usb otg τελικά. Και λένε και θετικά σχόλια σχετικά με τη βολικότητα των κουμπιών πίσω.

Η αυτονομία του είναι όλα τα λεφτά! :up:

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το gsmarena, έχει usb otg τελικά. Και λένε και θετικά σχόλια σχετικά με τη βολικότητα των κουμπιών πίσω.

Η αυτονομία του είναι όλα τα λεφτά! :up:

Αυτό είδα κι εγώ και ου άρεσε πολύ, ότι η αυτονομία του δηλαδή σύμφωνα με το τεστ θα είναι πολύ καλή. Επίσης έγραψαν ότι η οθόνη δεν έχει καθόλου αντανάκλαση κάτω από το φως του ήλιου, μένει να το δούμε από κοντά ώστε να κρίνουμε και την απόδοση χρωμάτων, λευκό/μαύρο κτλ. Η εσωτερική 32gb προσωπικά μου φτάνει

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου φτανει,αλλα απο οτι βλεπω όμως,μάλλον είναι το επικρατεστερο,μια και δεν βλεπω να βλέπουμε οκτα σε ευρωπη,δεν εχω δούλεψή ποτέ usb otg αλλα αν μπορώ να το λειτουργώ όπως την καρτα μνημης,τοτε θα την παλεψω.Βρηκα εχτές ενα μικρο χωρις καλώδια που βάζεις απευθείας την καρτα.

 

http://www.meenova.com/

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου φτανει,αλλα απο οτι βλεπω όμως,μάλλον είναι το επικρατεστερο,μια και δεν βλεπω να βλέπουμε οκτα σε ευρωπη,δεν εχω δούλεψή ποτέ usb otg αλλα αν μπορώ να το λειτουργώ όπως την καρτα μνημης,τοτε θα την παλεψω.Βρηκα εχτές ενα μικρο χωρις καλώδια που βάζεις απευθείας την καρτα.

 

http://www.meenova.com/

Νομίζω ότι όλοι μας ξέρουμε πλέον ότι δεν σου φτάνει!!! :p:lol:

Είναι μια καλή λύση το OTG, το χρησιμοποιώ συνέχεια στο nexus10 που έχω σε ταξίδια κτλ. Από αρχεία έως ταινίες, σειρές κτλ, εξαιρετικά χρήσιμο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είδα κι εγώ και ου άρεσε πολύ, ότι η αυτονομία του δηλαδή σύμφωνα με το τεστ θα είναι πολύ καλή. Επίσης έγραψαν ότι η οθόνη δεν έχει καθόλου αντανάκλαση κάτω από το φως του ήλιου, μένει να το δούμε από κοντά ώστε να κρίνουμε και την απόδοση χρωμάτων, λευκό/μαύρο κτλ. Η εσωτερική 32gb προσωπικά μου φτάνει

 

Ναι, την οθόνη μένει να τη δούμε από κοντά.

3 αρνητικά που διάβασα, τα 23gb διαθέσιμα στο χρήστη είναι λίγα, παρόλο που είναι φορτωμένο με εφαρμογές, το αδύναμο ηχείο και κάποια θεματάκια με την κάμερα (σε βίντεο με κινούμενα αντικείμενα κάνει συνέχεια autofocus και χαμηλής ανάλυσης φωτο σε panorama mode).

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Α ρε LG κριμα, κανεις οτι μπορεις να μας σπρωξεις στην αγκαλια της samsung ή των Κινεζων.:(

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την οθόνη μένει να τη δούμε από κοντά.

3 αρνητικά που διάβασα, τα 23gb διαθέσιμα στο χρήστη είναι λίγα, παρόλο που είναι φορτωμένο με εφαρμογές, το αδύναμο ηχείο και κάποια θεματάκια με την κάμερα (σε βίντεο με κινούμενα αντικείμενα κάνει συνέχεια autofocus και χαμηλής ανάλυσης φωτο σε panorama mode).

 

Με προλαβες...αυτο με την κάμερα ειναι προβλημα.Αλλη μια βλακεία είναι επισεις τα software buttons,ενω το επιτρέπει άνετα το κάτω μπεζελ,αυτοι εκει επιμένουν...και μειώνουν 1ποντο + την οθόνη,το είδα διπλά στο ονε και εχει ουσιαστικά την ίδια ωφέλιμη οθόνη..Ευτυχώς που δεν το κάνει στα βιντεο..Γιατί κάνει αυτά τα τρελά δεν το καταλαβαινω...Φοβάμαι και τις αναβαθμίσεις με την Lg.Ας έρθει με το καλό όμως γιατί ακόμα δεν εχει καν βγει ουσιαστικα.Και πολλά ίσως διορθωθούν πριν η με το που βγει.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

2.Για ξαναδες τα καλύτερα διπλα διπλα...και αν αυτο το λευκο εσυ δεν το βλέπεις κίτρινο τοτε ίσως και να θέλεις όντως οφθαλμίατρο...Χωρίς παρεξηγήσει.Κανε παύση στo χιόνι...αν και το κίτρινο tint τις οθόνης είναι γενικό παντού...και βγάζει μάτι.Εκτος και αν λόγο γωνίας θέασης χάνει τόσο πολύ το IPs panel..

 

https://www.youtube.com/watch?v=wrkAaM3o1Aw

Σημερα ειδα το video στο pc μου, πραγματικα στο g2 ειναι κατωτερο σε ολο το βιντεο.

Γενικα σε ολο το βιντεο φαινεται το g2 να εχει μεγαλυτερη φωτεινοτητα οθονης και ισως αυτο να το ''καιει''.

Μου εκανε μεγαλη εντυπωση στο 0.18 το ηλιοβασιλεμα με τη σανιδα και μετα το χρωμα προσωπον στους ανθρωπους.

Στο πρωτο

που ειχαν ποσταρει εδω μεσα ειχα δει το λευκο στο μενου και στο dialer και μου αρεσει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να πάω προς τα εκει άλλα με τρομαζη λιγάκι η LG...Την φοβαμαι μην κάνει καμια γκελα.Τελος πάντων ελπιζω να ερθει γρήγορα,γιατι δεν μπορώ αλλο με το χ10 μινι...πανω απο μηνά δεν βλεπω να αντέχω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να πάω προς τα εκει άλλα με τρομαζη λιγάκι η LG...Την φοβαμαι μην κάνει καμια γκελα.Τελος πάντων ελπιζω να ερθει γρήγορα,γιατι δεν μπορώ αλλο με το χ10 μινι...πανω απο μηνά δεν βλεπω να αντέχω.

 

Μα καλα δεν πήρες εσυ το One:p

Βέβαια σε καταλαβαίνω διότι και εγω πριν το Xperia είχα επι 2 μηνο το Asha 311 διότι το 920 το είχα συνεργείο και ασε δεν παλεύουν με τιποτα:D

Με ξελασπωσε το mini iPad βέβαια και έτσι ούτε γάτα ούτε ζημια:lol:

 

Πέρα απο τη πλακιτσα κατα τη γνώμη μου δεν αξιζει να δώσεις πάνω απο 500 ευρω και για το 32αρι μιλάω για LG διότι οι τιμές των συσκευών της πέφτουν με γεωμετρική πρόοδο και σύντομα σχετικά.

Απο αναβάθμισεις αστο καλύτερα να έχεις δεδομένο ότι με την 4.2.2 θα μείνεις μπορεί και για πάντα έτσι.

Και σου τα λέω αυτα διότι όταν θα θελήσεις να το δώσεις η χασουρα θα είναι πολυ μεγαλύτερη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα, συνηθως μια αναβαθμιση την δινει.

 

Αισιοδοξω οτι επειδη με την συγκεκριμενη συσκευη θελει να ξαναμπει στο παιχνιδι, θα την προσεξει. Βεβαια μας εχει καλομαθει με το G1 σε πολυ προσεγμενες ρομ με ελαχιστα εως μηδενικα bug.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά μου λέτε ρε παιδιά και με τρομάζετε πιο πολύ,άντε να έρθει τουλάχιστον να δω τι τιμή θα εχει και βλέπουμε...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι κοινό μυστικό των απανταχου LGάκιδων! (καλά ίσως όχι και τόσο μυστικό):lol:

 

Αν περιμένεις τα 3 update το μήνα (βλέπε Σάμμυ), άστο καλύτερα. Δεν παίζει κάτι τέτοιο.

 

Όμως είναι συμαντικό αυτό που διευκρίνησα πιο πριν. Ο rom της LG δεν έχουν καμιά σχέση (ποιοτικά) με αυτές της Σαμμυ. Είναι πολύ πιο προσεγμένες και τα bug που έχουν είναι ελάχιστα και πραγματικά minor.:happy:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να κάνω ιμπορτ το κορεάτικο...αναλόγως και την τιμη βεβαια.Πιστεύω ότι θα με καλύψει σε ολα εκτός απο τα σοφτ κουμπιά που δεν αποφεύγονται..Όχι ακριβώς ιμπορτ άλλα να μου το στείλει κάποιος που μένει εκεί.Χωρις φυσικά αποδειξη (θα σταλεί με γραμμα ξεχωριστά...) αναρωτιέμαι αν θα περάσει τελωνείο με τον τρόπο αυτο η όχι..εχουμε και αυτά βλέπεις.. Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση δεν σε απασχολεί; τελωνείο νομίζω θα αποφύγεις μόνο αν στο στείλει με απλό ταχυδρομείο και σαν δωρορ ακόμα καλύτερα χωρίς όμως να είμαι 100% σίγουρος

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση δεν σε απασχολεί; τελωνείο νομίζω θα αποφύγεις μόνο αν στο στείλει με απλό ταχυδρομείο και σαν δωρορ ακόμα καλύτερα χωρίς όμως να είμαι 100% σίγουρος

 

Με απασχολεί,αλλά μου εχει καθιση άσχημα που παίρνουμε το "σαβουρο" μοντέλο εδώ....Πιο πολύ με απασχολεί το κόστος,γιατί αν κοστίζει ακριβά τότε θα είναι ασύμφορο.Θα έπαιρνα το νοτε 3 που θα με κάλυπτε σε ολα,αλλά είναι τεράστιο...και δεν νομίζω να την παλέψω όπως έγινε και με το 2...

 

Νομίζω ότι όλοι μας ξέρουμε πλέον ότι δεν σου φτάνει!!! :p:lol:

Είναι μια καλή λύση το OTG, το χρησιμοποιώ συνέχεια στο nexus10 που έχω σε ταξίδια κτλ. Από αρχεία έως ταινίες, σειρές κτλ, εξαιρετικά χρήσιμο

 

 

Μπορεί να χρησιμοποιηθεί όπως και η κανονική εσωτερική μνήμη?Δηλαδή το βλέπει κανονικά όπως την Sd για ολα η όχι?Αν το βλέπει κάτι γίνεται...

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι κοινό μυστικό των απανταχου LGάκιδων! (καλά ίσως όχι και τόσο μυστικό):lol:

 

Αν περιμένεις τα 3 update το μήνα (βλέπε Σάμμυ), άστο καλύτερα. Δεν παίζει κάτι τέτοιο.

 

Ενώ στο νοτε2 ξετρελάθηκα να παίρνω αναβαθμίσεις. Από την 4.1 ξεκίνησε out of the box και σήμερα, 1 χρόνο μετά είναι στην 4.1.2 με άγνωστες προοπτικές…

Άλλά καλύτερα να σου βγεί το μάτι λένε, παρά το όνομα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...