Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά αυτό το κινητό αν έγραφε Samsung S4 RR θα γινότανε χαμός.....και τώρα τίποτα.....κανεις δε δίνει σημασία.....λένε για αναβαθμίσεις και καλά όταν οι περισσότεροι το αλλάζουν κάθε χρόνο.

 

Ειναι καιρος να πουμε φτανει κυρια σαμσουνγκ υπαρχουν και εταιριες που καινοτομουν πραγματικα και το lg g2 φαινεται οτι ειναι κορυφη καθε μερα βλεπω στο youtube καθε νεο βιντεο που το αφορά και εχω ενθουσιαστεί το μονο που περιμενω για την τελικη μου απόφαση για αγορα ειναι οι κινεζοι με oppo n1, meizu mx3, xiaomi m3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πω, πω! Ψαρωσα!! :eek:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν και το περίμενα με ενδιαφερον για μενα πλεον είναι ακυρο.

Οταν βλεπω κινητο με τετοια οθοναρα που ομως φιλοξενεί μεσα της τα τρια βασικα πληκτρα χειρισμού , παθαίνω κάτι.

Βάλανε μωρέ το hardware button πίσω κερδίζοντας χώρο στο κάτω μέρος της οθόνης και αντί να αφήσουν μόνο δύο touch αριστερά και δεξιά του logo τα ρίξανε μέσα στην οθόνη. Omg.

Πιο το κέρδος του ελάχιστου bezel όταν με την προσθήκη του χειρισμού μέσα στην οθόνη στην ουσία το κάτω bezel γίνεται άθλια φαρδύ;

Έχει έτσι αυτό το κινητό ωφέλιμη οθόνη των 5,2";

Με το ζόρι είναι 4,8 - 4,9"

Link to comment
Share on other sites

Στο amazon.de υπάρχει ήδη για προπαραγγελία.

 

Αν έρθει σε αυτή την τιμή στην Ελλάδα θα γίνει πανικός.

Link to comment
Share on other sites

Αν έρθει σε αυτή την τιμή στην Ελλάδα θα γίνει πανικός.

 

Ουτε με σφαιρες! Τα τσακαλια μας εδω δεν μασανε! Χαλαρα στα 650-700 το βλεπω.

Να 'ναι καλα τα σκρουτζομαγαζα ομως.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κι αν κρινουμε απο το οτι στην Ελλαδα τα LG κινητα δεν εχουν ζητηση αναλογη αλλων εταιριων,τοτε σε κανα δυο μηνες απο την κυκλοφορια του μπορω να ονειρευομαι οτι με κανα 450 τα Χριστουγεννα 8α το εχω αγκαλια!! Edited by kopsikiller
παραλειψη
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι παιζει αρκετα κατι τετοιο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ήδη ζητήσει από τον ξάδερφο στη Γερμανία να μου το προπαραγγείλει, εφόσον ισχύει η τιμή των €530 για το 32GB.

Περιμένω απάντηση.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άσχημο εχει και τα κολπάκια τις σαμμυ που μου αρέσουν....αλλά το οτι δεν εχει κάρτα sd είναι ενα μείον που δεν καταπίνεται...32 γιγα δεν μου φτάνουν ούτε για πλάκα...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και νεωτερο reviiew και συγκριση με το s4 το lg g2 το 4 το παταει και το λιώνει και το phonearena λει τα καλυτερα για το τηλεφωνακι και οτι ποσο βολικο ειναι το πισω πληκτρο μαλλον κατα 80% υποψηφιο για αγορα περιμενουμε να δουμε και το oppo n1
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και νεωτερο reviiew και συγκριση με το s4 το lg g2 το 4 το παταει και το λιώνει και το phonearena λει τα καλυτερα για το τηλεφωνακι και οτι ποσο βολικο ειναι το πισω πληκτρο μαλλον κατα 80% υποψηφιο για αγορα περιμενουμε να δουμε και το oppo n1

 

Ναι το λιώνει το 4αρι με τον 600αρι..αλλα με τον 800?.Περα από αυτο όμως,δεν εχει κάρτα SD?Τι να κάνουν 32 γιγα σε smartphone με 1080π οθονη?Και τα λευκά του είναι κίτρινα...έλεος δηλαδή.Αν δεν κάνει την βλακεία τις δεν μπορεί,βάζει αποσπωμενη μπάταρα και Sd στην Korea,και εδω το δίνει κατακουτσουρεμενο..Και ημουν σχεδόν έτοιμος για το κινητό λόγο μεγέθους κυρίως και αναλογίας οθόνης..Τώρα πάλι στο ψάξιμο.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι το λιώνει το 4αρι με τον 600αρι..αλλα με τον 800?.Περα από αυτο όμως,δεν εχει κάρτα SD?Τι να κάνουν 32 γιγα σε smartphone με 1080π οθονη?Και τα λευκά του είναι κίτρινα...έλεος δηλαδή.Αν δεν κάνει την βλακεία τις δεν μπορεί,βάζει αποσπωμενη μπάταρα και Sd στην Korea,και εδω το δίνει κατακουτσουρεμενο..Και ημουν σχεδόν έτοιμος για το κινητό λόγο μεγέθους κυρίως και αναλογίας οθόνης..Τώρα πάλι στο ψάξιμο.

 

Απο τα λεγομενα σου σιγουρα δεν θα το αγοραζες και φαινεται οτι θα παρεις το μεγαλο s4 (note 3) εισαι σαμσονακιας:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι το λιώνει το 4αρι με τον 600αρι..αλλα με τον 800?.Περα από αυτο όμως,δεν εχει κάρτα SD?1)Τι να κάνουν 32 γιγα σε smartphone με 1080π οθονη? 2)Και τα λευκά του είναι κίτρινα...έλεος δηλαδή.Αν δεν κάνει την βλακεία τις δεν μπορεί,βάζει αποσπωμενη μπάταρα και Sd στην Korea,και εδω το δίνει κατακουτσουρεμενο..Και ημουν σχεδόν έτοιμος για το κινητό λόγο μεγέθους κυρίως και αναλογίας οθόνης..Τώρα πάλι στο ψάξιμο.

1) Τι σχεση εχουν τα 32gb με τη fhd οθονη ? δεν το καταλαβα, μπορεις να το αναλυσεις λίγο?

2) Ή εγω πρεπει να παω στον οφθαλμιατρο ή εσυ. Τουλαχιστων απο τα video που εχω δει το λευκο ειναι λευκο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το λιώνει το 4αρι με τον 600αρι..αλλα με τον 800?.Περα από αυτο όμως,δεν εχει κάρτα SD?Τι να κάνουν 32 γιγα σε smartphone με 1080π οθονη?Και τα λευκά του είναι κίτρινα...έλεος δηλαδή.Αν δεν κάνει την βλακεία τις δεν μπορεί,βάζει αποσπωμενη μπάταρα και Sd στην Korea,και εδω το δίνει κατακουτσουρεμενο..Και ημουν σχεδόν έτοιμος για το κινητό λόγο μεγέθους κυρίως και αναλογίας οθόνης..Τώρα πάλι στο ψάξιμο.

 

Για τη μεγαλύτερη πλειοψηφία το χρηστών τα 32gb είναι υπεραρκετά.

Σε σχέση με τις Amoled, μια χαρά οθονάρα έχει.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

1) Τι σχεση εχουν τα 32gb με τη fhd οθονη ? δεν το καταλαβα, μπορεις να το αναλυσεις λίγο?

2) Ή εγω πρεπει να παω στον οφθαλμιατρο ή εσυ. Τουλαχιστων απο τα video που εχω δει το λευκο ειναι λευκο.

 

1.Δεν εχει να κανει μονο με την οθονη...εχουν βαλει ενα καρο λειτουργίες στο κινητο,60fps recording..4κ video playback..κτπλ Fhd οθονη που το λογικό ειναι να βάλεις και ταινιες fhd αλλιώς τι να την κάνεις...και ολα αυτα με τι?8γ ελευθερα στο 16γ και 24 στα 32?Πλακα μας κανουν?Με 2 ταινιες η μερικά επεισοδια απο σειρές που βλεπω ακόμα και 720π και άντε γεια...να ήταν 128 να πω σκασίλα μου η καρτα...Μονο το κορεάτικο αξίζει για αγορά αλλα μετα άντε γεια εγγύηση και θα το πληρώσεις και ενα κάρο...

 

2.Για ξαναδες τα καλύτερα διπλα διπλα...και αν αυτο το λευκο εσυ δεν το βλέπεις κίτρινο τοτε ίσως και να θέλεις όντως οφθαλμίατρο...Χωρίς παρεξηγήσει.Κανε παύση στo χιόνι...αν και το κίτρινο tint τις οθόνης είναι γενικό παντού...και βγάζει μάτι.Εκτος και αν λόγο γωνίας θέασης χάνει τόσο πολύ το IPs panel..

 

https://www.youtube.com/watch?v=wrkAaM3o1Aw

 

irovodou θα το αγόραζα αν δεν ειχε κάνει την ηλιθιότητα να το χιλιο κουτσουρεψη...Γιατι το νοτε 3 όπως και το με το 2 με κολλάει το μέγεθος...η 5,2 όμως ειναι ιδανικές όταν το βλεπω διπλά στο 4αρι...και ειναι σχεδον ιδιο μεγεθος.Επισης εχει τα ίδια κολπακια με τα σαμμυ που μου αρεσουν,άλλα βλέπεις τα σκ πάλι...

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο φιλος! Αυτο στο video, ΔΕΝ ειναι λευκο! :eek:

Ειναι τα μαυρα του τα χαλια. Θελω να πιστευω οτι ειναι προβλημα του συγκεκριμενου κομματιου. :rolleyes:

Το G(1) στο θεμα λευκο ειναι σε αλλη κλαση. Εχει αυτο που λες "λευκο"! Ε, και οσο να 'ναι δεν περιμενεις τιποτα λιγοτερο στο G2.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με εχει νευριασει απίστευτα η LG,βγάζει κινητό ισάξιο,αν όχι καλύτερο από το 4αρι,και το σαμποτάρει από μονή τις.Εμ με τέτοιες πατάτες που κάνει που να τα πάει καλά... Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Χε, χε! Την πατατιά την εχουν στο αιμα τους!

 

Νομιζω ομως οτι θα πρεπει να του δωσουμε λιγο χρονο. Να κυκλοφωρισουν και αλλα βιντεο και να δουμε τι πραγματικα γινεται.

 

Αν ομως θα ειναι ετσι η οθονη του, τοτε κριμα πραγματικα. Τι να πω!

Βγαζουν ενα θεσπεσιο optimus G, τρομερο vfm, με επιστευτα υλικα και ποιοτητα, μια υλοποιηση firmware παρα πολυ καλη σχεδον τελεια και του βαζουν μια καμερα απλα μετρια!

 

Τωρα παλι, φτιαχνουν ενα πραγματικο τερας και θα του βαλουν τετοια οθονη? ΗΜΑΡΤΟΝ!!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη και καλη να είναι...δεν μπορώ με τίποτα τον περιορισμό μνήμης (εκεί κολλαω περισσότερο)...24γ δεν μου φτάνουν για τίποτα...Το κινητο το χρησιμοποιώ όπως και τον υπολογιστη.Κατεβαζω με wifi τορρεντ σειρές που είναι τρελά gb....+ οτιδήποτε άλλο έχω στο κινητο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Usb otg τοτε. Ενταξη δεν ειναι σαν την sd αλλα ειναι καλη λυση.

 

Και εγω την χρειαζομαι και εκει ηταν που με μπλοκαρε το optimus G που ειχα. Γι' αυτο και το εδωσα. Ουτε sd, αλλα δεν υποστιριζε και usb otg.

 

Εδω δεν νομιζω να εχουν κανει τετοια πατατιά!:rolleyes:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τι θα γινει,θα είναι μόνιμα συνδεδεμένο με ένα καλώδιο και μια κάρτα...Να προσέφεραν τουλάχιστον και 64γ εκδοση..αλλα ούτε αυτο δεν κάνουν.Θα περιμένω λιγο και θα δω τι θα εμφανιστεί,όπως και τι ψάρια θα πιάνουν τα νεα κινητα στην πραγματικοτητα. Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τι θα γινει,θα είναι μόνιμα συνδεδεμένο με ένα καλώδιο και μια κάρτα...Να προσέφεραν τουλάχιστον και 64γ εκδοση..αλλα ούτε αυτο δεν κάνουν.Θα περιμένω λιγο και θα δω τι θα εμφανιστεί,όπως και τι ψάρια θα πιάνουν τα νεα κινητα στην πραγματικοτητα.

 

Εντάξει για τη συντριπτική πλειοψηφία τα 32 gb είναι υπεραρκετά. Δεν νομίζω ότι θα είχε επιτυχία μία έκδοση 64gb, γιατί θα είχε μικρό αγοραστικό κοινό. Η δουλειά του κινητού δεν είναι να κατεβάζει torrents. Για αυτή τη δουλειά υπάρχει το pc. Το βάζεις να κατεβάζει όλο το 24ωρο. Στο κινητό δεν γίνεται αυτό γιατί κάποια στιγμή θα φύγεις από το wifi.

Επίσης ποτέ δεν κατάλαβα αυτούς που βλέπουν ταινίες στο κινητό. Γιατί δεν βάζουν την ταινία σε μία μεγάλη τηλεόραση να την απολαύσουν καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...