Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης ποτέ δεν κατάλαβα αυτούς που βλέπουν ταινίες στο κινητό. Γιατί δεν βάζουν την ταινία σε μία μεγάλη τηλεόραση να την απολαύσουν καλύτερα;

 

+100000000000000

 

Α π ο λ υ τ α σωστός! θα κάθομαι να βγαζω τα ματάκια μου για να δω την Full HD ταινία στις 5"!! Το home cinema τι το έχω στο σπίτι!:p

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επίσης ποτέ δεν κατάλαβα αυτούς που βλέπουν ταινίες στο κινητό. Γιατί δεν βάζουν την ταινία σε μία μεγάλη τηλεόραση να την απολαύσουν καλύτερα;

+1 .Ούτε στο ipad δε βλέπω ταινίες. Αν είναι κάτω από 24 ίντσες δε παλεύεται, πόσο μάλλον σε κινητό :lol:

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολοι κολλανε στα 16/32 gb και αν εχει sd slot ή οχι.

 

Εφοσον κοιταμε τετοιες συσκευες και περναμε απο κοσκινο τα specs κλπ, λαμβανω σαν δεδομενο οτι ειμαστε και (τουλαχιστον) μεσοι χρηστες ενος τετοιου τηλεγωνου αλλα και μεσοι χρηστες της τεχολογιας.....

εεεεε λοιπον...αμα εχεις τετοιας κατηγοριας τηλεφωνο και εισαι μεσος χρηστης τοτε δεν θα πρεπει να σωζεις σε φυσικο μηχανημα τπτ...ολα πρεπει να τα εχεις over the air.....ειτε λεγεται google drive......ειτε dropbox, ειτε cloud, ειτε οπως αλλιως.....

παει καιρος που ακομα και στο σπιτι, της τελευταιας κυκλοφοριας ματροσκες που κατεβαζω και βλεπω την συγκεκριμενη περιοδο, δεν τις εχω και τις παιζω απο καποιο φυσικο σκληρο δισκο ή αποθηκευτικο μηχανημα, αλλα τις εχω ....στον αερα.

 

Ετσι πρεπει να λειτουργουμε και με το τηλεφωνο....ολα στο internet και λιγα πραγματα στο τηλεφωνο.

Πιο πιθανο ειναι να παθει κατι η micro sd και να χαθουν δεδομενα (μου εχει τυχει) παρα το dropbox για παραδειγμα.

 

Ετσι ειμαι και με το τωρινο μου τηλεφωνο. Ολα στον αερα κι ας εχω μονο 16 gb ....και το ιδιο θα κανω και στο G2 οταν με το καλο το παρω. (δεν ειχα ξανα LG)

Edited by idemis
Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Μου είπε ένας φίλος για το φιάσκο της παρουσίασης το G2 στη Σεούλ στις 9/8, όπου οι αθεόφοβοι Κορεάτες πήγαν με δόρατα και αεροβόλα για να σκάσουν τα μπαλόνια με τα κουπόνια, και είχε τελικά 20 τραυματίες... όχι οτι δεν τον πίστεψα, αλλά έψαξα λίγο στα εδώ ΜΜΕ για λεπτομέρειες και δεν βρήκα σχεδόν τίποτα (είναι μεγάλο το διαφημιστικό budget της LG φαίνεται), οπότε αν θέλετε ρίξτε μια ματιά από άλλα μέσα που δεν το κουκούλωσαν

 

http://www.theverge.com/2013/8/12/4613676/20-injured-at-lg-g2-promotional-event

http://www.bbc.co.uk/news/technology-23681200

http://toptech4u.gr/2013/08/13/5457-lg-g2-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-promo-video-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%AF%CF%83%CF%89-%CE%BA%CE%BF%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%AF/

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολοι κολλανε στα 16/32 gb και αν εχει sd slot ή οχι.

 

Εφοσον κοιταμε τετοιες συσκευες και περναμε απο κοσκινο τα specs κλπ, λαμβανω σαν δεδομενο οτι ειμαστε και (τουλαχιστον) μεσοι χρηστες ενος τετοιου τηλεγωνου αλλα και μεσοι χρηστες της τεχολογιας.....

εεεεε λοιπον...αμα εχεις τετοιας κατηγοριας τηλεφωνο και εισαι μεσος χρηστης τοτε δεν θα πρεπει να σωζεις σε φυσικο μηχανημα τπτ...ολα πρεπει να τα εχεις over the air.....ειτε λεγεται google drive......ειτε dropbox, ειτε cloud, ειτε οπως αλλιως.....

παει καιρος που ακομα και στο σπιτι, της τελευταιας κυκλοφοριας ματροσκες που κατεβαζω και βλεπω την συγκεκριμενη περιοδο, δεν τις εχω και τις παιζω απο καποιο φυσικο σκληρο δισκο ή αποθηκευτικο μηχανημα, αλλα τις εχω ....στον αερα.

 

Ετσι πρεπει να λειτουργουμε και με το τηλεφωνο....ολα στο internet και λιγα πραγματα στο τηλεφωνο.

Πιο πιθανο ειναι να παθει κατι η micro sd και να χαθουν δεδομενα (μου εχει τυχει) παρα το dropbox για παραδειγμα.

 

Ετσι ειμαι και με το τωρινο μου τηλεφωνο. Ολα στον αερα κι ας εχω μονο 16 gb ....και το ιδιο θα κανω και στο G2 οταν με το καλο το παρω. (δεν ειχα ξανα LG)

 

Αυτό που λες δεν έχει πρακτική εφαρμογή.

Προσπάθησες να δείξεις βιντεάκι από dropdox ;

Θυμάσαι πόση ώρα κάνει να ανέβει και πόση θέλει για να προβληθεί;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει για τη συντριπτική πλειοψηφία τα 32 gb είναι υπεραρκετά. Δεν νομίζω ότι θα είχε επιτυχία μία έκδοση 64gb, γιατί θα είχε μικρό αγοραστικό κοινό. Η δουλειά του κινητού δεν είναι να κατεβάζει torrents. Για αυτή τη δουλειά υπάρχει το pc. Το βάζεις να κατεβάζει όλο το 24ωρο. Στο κινητό δεν γίνεται αυτό γιατί κάποια στιγμή θα φύγεις από το wifi.

Επίσης ποτέ δεν κατάλαβα αυτούς που βλέπουν ταινίες στο κινητό. Γιατί δεν βάζουν την ταινία σε μία μεγάλη τηλεόραση να την απολαύσουν καλύτερα;

 

Γιατί φιλε μου εχω αργή σύνδεση,και μια χαρα κατεβάζω μέσα σε οκτώ ώρες που πάω στο μαγαζί του φίλου μου,μια ολόκληρη σειρά...Η τουλάχιστον ενα μεγάλο μέρος τις που θα με γλιτώσει απο πολλές μέρες κατεβασματος.Γιατί να μην μπορώ να το κάνω δηλαδή,επειδη η Lg μου δίνει ένα κινητό κουτσό?Τι να το κάνω το τούμπανο χωρις αποθηκευτικο χώρο...Το κινητό μου κάνει περισσότερο από το σ4,άλλα αυτο το μειονέκτημα για έμενα που εχει είναι δυστυχώς deal breaker.Αν μπορέσω θα περιμένω να δω αν ανακοινωθεί κανένα με 64γ αλλιώς πάω για σ4...Οσο για τις ταινιες/σειρες αν εσύ μπορεις να κουβαλάς πάντα μαζι σου μια μεγάλη τηλεόραση οπού πας τότε οκ...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν έχει πρακτική εφαρμογή.

Προσπάθησες να δείξεις βιντεάκι από dropdox ;

Θυμάσαι πόση ώρα κάνει να ανέβει και πόση θέλει για να προβληθεί;

 

Να ανεβει, ναι. Αλλα για να προβληθει, ποση ωρα χρειαζεται δηλαδη?

Ενα μικρο buffering κανει στην αρχη, περιπου 10-15 δευτερολεπτα(max) και μετα πεζει κανονικα.

Αυτο κανω και εγω και στριμαρω βιντεακια στο home cinema μεσω media player. Ειναι μικρα βεβαια γιατι για ν' ανεβασεις ολοκληρη ταινια θέλεις μια εβδομάδα!:p

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί φιλε μου εχω αργή σύνδεση,και μια χαρα κατεβάζω μέσα σε οκτώ ώρες που πάω στο μαγαζί του φίλου μου,μια ολόκληρη σειρά...Η τουλάχιστον ενα μεγάλο μέρος τις που θα με γλιτώσει απο πολλές μέρες κατεβασματος.Γιατί να μην μπορώ να το κάνω δηλαδή,επειδη η Lg μου δίνει ένα κινητό κουτσό?Τι να το κάνω το τούμπανο χωρις αποθηκευτικο χώρο...Το κινητό μου κάνει περισσότερο από το σ4,άλλα αυτο το μειονέκτημα για έμενα που εχει είναι δυστυχώς deal breaker.Αν μπορέσω θα περιμένω να δω αν ανακοινωθεί κανένα με 64γ αλλιώς πάω για σ4...Οσο για τις ταινιες/σειρες αν εσύ μπορεις να κουβαλάς πάντα μαζι σου μια μεγάλη τηλεόραση οπού πας τότε οκ...

 

Όπως και να το κάνουμε είσαι ένα πολύ μικρό ποσοστό του αγοραστικού κοινού.

Και για το τελευταίο που είπες, όχι δεν κουβαλάω παντού μια μεγάλη τηλεόραση, γιατί αν βγω έξω δεν θα δω ταινία. Ταινία θα τη δω σε κάποιο σπίτι, οπότε θα υπάρχει τηλεόραση.

Link to comment
Share on other sites

Να ανεβει, ναι. Αλλα για να προβληθει, ποση ωρα χρειαζεται δηλαδη?

Ενα μικρο buffering κανει στην αρχη, περιπου 10-15 δευτερολεπτα(max) και μετα πεζει κανονικα.

Αυτο κανω και εγω και στριμαρω βιντεακια στο home cinema μεσω media player. Ειναι μικρα βεβαια γιατι για ν' ανεβασεις ολοκληρη ταινια θέλεις μια εβδομάδα!:p

 

Τα βιντεάκια σε 1080 όπως άλλωστε γράφουν πλέον ολα τα σύγχρονα κινητά δεν στριμαρωνται ούτε στο δικτύου του σπιτιού.

Θα πρέπει να ρίξεις το bitrate τους αρκετά χαμηλά για να μπορέσουν να παίξουν.

Αυτό βέβαια είναι για μέσα στο σπίτι γιατί αν πεις πως θέλεις να δείξεις βιντεακι έξω από την ζεστασιά του οικιακού δίκτυο τότε κλαφτα Χαράλαμπε

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να το κάνουμε είσαι ένα πολύ μικρό ποσοστό του αγοραστικού κοινού.

Και για το τελευταίο που είπες, όχι δεν κουβαλάω παντού μια μεγάλη τηλεόραση, γιατί αν βγω έξω δεν θα δω ταινία. Ταινία θα τη δω σε κάποιο σπίτι, οπότε θα υπάρχει τηλεόραση.

 

Ανάλογα με το τι εννοεις με το έξω...Εγω πχ το σκ θα παω στο σπιτι του ξαδέλφου μου.Και το βραδάκι πριν κοιμηθώ θέλω να δω την συνεχεία απο την οποιαδήποτε σειρά παρακολουθώ...Το κινητο για έμενα ειναι επέκταση του υπολογιστη μου,θεωρο αδιανόητο να αγοράσω κατι το οποίο με περιορίζει τοσο πολυ...ενώ εχω εναλλακτικες.Ειναι "τυχερή" η LG γιατί δεν μου κανει και το σ4 με τον 600 σναπ :lol: Και περιμένω η τον 800 η το εχυνος οταν έρθουν ευρωπη.Ετσι υπαρχει ακόμα καιρός...Αν το δω και βρω μια λύση για αυτο το σημαντικό για έμενα πρόβλημα,τοτε θα το προτιμήσω...

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Τα βιντεάκια σε 1080 όπως άλλωστε γράφουν πλέον ολα τα σύγχρονα κινητά δεν στριμαρωνται ούτε στο δικτύου του σπιτιού.

Θα πρέπει να ρίξεις το bitrate τους αρκετά χαμηλά για να μπορέσουν να παίξουν.

Αυτό βέβαια είναι για μέσα στο σπίτι γιατί αν πεις πως θέλεις να δείξεις βιντεακι έξω από την ζεστασιά του οικιακού δίκτυο τότε κλαφτα Χαράλαμπε

 

Οχι, δεν μιλαω για 1080 σαφως! Κυριως για παλιες Ελληνικες ταινιες και παλιες ξενες σειρες! Μια χαρα πεζουν! Εχω κανει μια ωραια συλλογουλα!;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ήμαρτον.

Είστε στο thread του g2 και εδώ και τέσσερις σελίδες μας εξηγείτε γιατί δεν θα το πάρετε.

ΔΕ ΜΑΣ ΝΟΙΆΖΕΙ.

Πάρτε Samsung για να βλέπετε στο κινητό σας Game of Thrones.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά το συγκεκριμένο μου έχει κάνει κλίκ περισσότερο απ όλα τα καινουργια που έχουν κυκλοφορήσει. το μόνο αν θες να το πεις αρνητικό για μένα είναι η καλαισθησία του ui. λίγο να το δουλέψουν κι αυτό σε επομενα μοντέλα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε αν εχει αλλαξει η πολιτικη αναβαθμισεων της LG? Θελων να πιστευω οτι θα ερθει με την 4.3 μεχρι να κυκλοφορησει κ επισημα στη χωρα μας.
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Ήμαρτον.

Είστε στο thread του g2 και εδώ και τέσσερις σελίδες μας εξηγείτε γιατί δεν θα το πάρετε.

ΔΕ ΜΑΣ ΝΟΙΆΖΕΙ.

Πάρτε Samsung για να βλέπετε στο κινητό σας Game of Thrones.

 

Φιλε μου μην εκνευριζεσαι.! Κουβεντα κανουμε!

 

Οταν σχολιαζεις ενα προιον ειναι λογικο να ασχολισε και με τα προτεριματα αλλα και με τα ελατωματα του. Και φυσικα, πρεπει να καυτηριασεις τα ελατωματα. Εκει ειναι που σκονταφτεις. Αυτα ειναι που ενοχλουν.

 

Και ενα τελευταιο. Ο αντιλογος πρεπει να υπαρχει. Ετσι εχεις και σωστη αποψη για την συσκευη. Οταν αναφερονται και εκθιαζονται μονον τα θετικα, τοτε η πληροφοριση ειναι μονοπλευρη.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Στη Γερμανία κάποια e-shops το έχουν 499 € (16GB) με διαθεσιμότητα 2-4 ημερών...

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/2189119_-g2-lg-electronics.html

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα για λιγη υπομονη. Αν δεν κυκλωφορησει στην Ελλαδα επισημα, θα υπαρχει θεμα με την αντιπροσωπια. Εκτος αν υπαρχει σκεψη, αν συμβει το "εξω απο εδω", να το στειλει ο ιδιοκτητης του στο εξωτερικο για επισκευη, με ολες τις επακολουθες φυσικα καθηστερησεις!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άσχημο εχει και τα κολπάκια τις σαμμυ που μου αρέσουν....αλλά το οτι δεν εχει κάρτα sd είναι ενα μείον που δεν καταπίνεται...32 γιγα δεν μου φτάνουν ούτε για πλάκα...

 

Ναι το λιώνει το 4αρι με τον 600αρι..αλλα με τον 800?.Περα από αυτο όμως,δεν εχει κάρτα SD?Τι να κάνουν 32 γιγα σε smartphone με 1080π οθονη?Και τα λευκά του είναι κίτρινα...έλεος δηλαδή.Αν δεν κάνει την βλακεία τις δεν μπορεί,βάζει αποσπωμενη μπάταρα και Sd στην Korea,και εδω το δίνει κατακουτσουρεμενο..Και ημουν σχεδόν έτοιμος για το κινητό λόγο μεγέθους κυρίως και αναλογίας οθόνης..Τώρα πάλι στο ψάξιμο.

 

1.Δεν εχει να κανει μονο με την οθονη...εχουν βαλει ενα καρο λειτουργίες στο κινητο,60fps recording..4κ video playback..κτπλ Fhd οθονη που το λογικό ειναι να βάλεις και ταινιες fhd αλλιώς τι να την κάνεις...και ολα αυτα με τι?8γ ελευθερα στο 16γ και 24 στα 32?Πλακα μας κανουν?Με 2 ταινιες η μερικά επεισοδια απο σειρές που βλεπω ακόμα και 720π και άντε γεια...να ήταν 128 να πω σκασίλα μου η καρτα...Μονο το κορεάτικο αξίζει για αγορά αλλα μετα άντε γεια εγγύηση και θα το πληρώσεις και ενα κάρο...

 

2.Για ξαναδες τα καλύτερα διπλα διπλα...και αν αυτο το λευκο εσυ δεν το βλέπεις κίτρινο τοτε ίσως και να θέλεις όντως οφθαλμίατρο...Χωρίς παρεξηγήσει.Κανε παύση στo χιόνι...αν και το κίτρινο tint τις οθόνης είναι γενικό παντού...και βγάζει μάτι.Εκτος και αν λόγο γωνίας θέασης χάνει τόσο πολύ το IPs panel..

 

https://www.youtube.com/watch?v=wrkAaM3o1Aw

 

irovodou θα το αγόραζα αν δεν ειχε κάνει την ηλιθιότητα να το χιλιο κουτσουρεψη...Γιατι το νοτε 3 όπως και το με το 2 με κολλάει το μέγεθος...η 5,2 όμως ειναι ιδανικές όταν το βλεπω διπλά στο 4αρι...και ειναι σχεδον ιδιο μεγεθος.Επισης εχει τα ίδια κολπακια με τα σαμμυ που μου αρεσουν,άλλα βλέπεις τα σκ πάλι...

 

Με εχει νευριασει απίστευτα η LG,βγάζει κινητό ισάξιο,αν όχι καλύτερο από το 4αρι,και το σαμποτάρει από μονή τις.Εμ με τέτοιες πατάτες που κάνει που να τα πάει καλά...

 

Η οθονη και καλη να είναι...δεν μπορώ με τίποτα τον περιορισμό μνήμης (εκεί κολλαω περισσότερο)...24γ δεν μου φτάνουν για τίποτα...Το κινητο το χρησιμοποιώ όπως και τον υπολογιστη.Κατεβαζω με wifi τορρεντ σειρές που είναι τρελά gb....+ οτιδήποτε άλλο έχω στο κινητο.

 

Ναι αλλά τι θα γινει,θα είναι μόνιμα συνδεδεμένο με ένα καλώδιο και μια κάρτα...Να προσέφεραν τουλάχιστον και 64γ εκδοση..αλλα ούτε αυτο δεν κάνουν.Θα περιμένω λιγο και θα δω τι θα εμφανιστεί,όπως και τι ψάρια θα πιάνουν τα νεα κινητα στην πραγματικοτητα.

 

Γιατί φιλε μου εχω αργή σύνδεση,και μια χαρα κατεβάζω μέσα σε οκτώ ώρες που πάω στο μαγαζί του φίλου μου,μια ολόκληρη σειρά...Η τουλάχιστον ενα μεγάλο μέρος τις που θα με γλιτώσει απο πολλές μέρες κατεβασματος.Γιατί να μην μπορώ να το κάνω δηλαδή,επειδη η Lg μου δίνει ένα κινητό κουτσό?Τι να το κάνω το τούμπανο χωρις αποθηκευτικο χώρο...Το κινητό μου κάνει περισσότερο από το σ4,άλλα αυτο το μειονέκτημα για έμενα που εχει είναι δυστυχώς deal breaker.Αν μπορέσω θα περιμένω να δω αν ανακοινωθεί κανένα με 64γ αλλιώς πάω για σ4...Οσο για τις ταινιες/σειρες αν εσύ μπορεις να κουβαλάς πάντα μαζι σου μια μεγάλη τηλεόραση οπού πας τότε οκ...

 

Ανάλογα με το τι εννοεις με το έξω...Εγω πχ το σκ θα παω στο σπιτι του ξαδέλφου μου.Και το βραδάκι πριν κοιμηθώ θέλω να δω την συνεχεία απο την οποιαδήποτε σειρά παρακολουθώ...Το κινητο για έμενα ειναι επέκταση του υπολογιστη μου,θεωρο αδιανόητο να αγοράσω κατι το οποίο με περιορίζει τοσο πολυ...ενώ εχω εναλλακτικες.Ειναι "τυχερή" η LG γιατί δεν μου κανει και το σ4 με τον 600 σναπ :lol: Και περιμένω η τον 800 η το εχυνος οταν έρθουν ευρωπη.Ετσι υπαρχει ακόμα καιρός...Αν το δω και βρω μια λύση για αυτο το σημαντικό για έμενα πρόβλημα,τοτε θα το προτιμήσω...

 

@fanatikos

Οκτώ posts.Οκτώ!Μέσα σε 2 σελίδες.Οκτω

Για να μας πει ότι δεν θα πάρει το g2 επειδή δεν έχει SD.Που και 750.000 GB να έβαζε η Lg στο κινητό πάλι Samsung θα έπαιρνε.

Δεν είναι αντίλογος κάτι τέτοιο.

Κατά τα άλλα,ας το δούμε πρώτα στα χέρια μας και μετά το κρίνουμε.

Βγάλαμε από τώρα κίτρινη την οθόνη και ήδη κρίναμε ότι η Lg έκανε..πατατιά. :blink:

Μη βιαζόμαστε..

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

@fanatikos

Οκτώ posts.Οκτώ!Μέσα σε 2 σελίδες.Οκτω

Για να μας πει ότι δεν θα πάρει το g2 επειδή δεν έχει SD.Που και 750.000 GB να έβαζε η Lg στο κινητό πάλι Samsung θα έπαιρνε.

Δεν είναι αντίλογος κάτι τέτοιο.

Κατά τα άλλα,ας το δούμε πρώτα στα χέρια μας και μετά το κρίνουμε.

Βγάλαμε από τώρα κίτρινη την οθόνη και ήδη κρίναμε ότι η Lg έκανε..πατατιά. :blink:

Μη βιαζόμαστε..

 

Φιλε μου, αυτο τον ενοχλει, αυτο σχολιαζει.

 

Ξεχωρα ομως απο αυτο, εχει απολυτο δικιο σε καποια πραγματα.

Το ασπρο που φαινεται στο συγκεκριμενο βιντεο, απλα ...... δεν ειναι ασπρο. Εχει το χρωμα της ώχρας. Αυτο βεβαια δεν συμαινει οτι ολα θα ειναι ετσι. Μπορει, οπως ειχα πει, να ειναι προβληματικο το συγκεκριμενο κομματι. Πολυ σωστα το λες λοιπον οτι πρεπει πρωτα να το δουμε ζωντανο, για να εχουμε τελικη αποψη.

 

Για την sd τωρα, ενταξη εμενα δεν με ενδιαφερει (υπο προϋποθεσεις). Ειναι ομως στα συν ενος κινητου να δεχεται sd.

 

Και ενα τελευταιο. Ναι, η lg εχει ταση προς την πατατια, διαχρονικα κιολας! Θα σου φερω ενα παραδειγμα με κυνδινο να βγω offtopic.

Ειχα, οχι ενα αλλα δυο lg optimus g. Μπορεις πολυ ευκολα να το διαπιστωσεις με ενα απλο search στο νημα του. Το συγκεκριμενο κινητο ειναι πραγματικο vfm και μια εξαιρετικη υλοποιηση απο τη lg, τοσο στο software οσο και στο hardware. Premium υλικα, αψογη κατασκευη, πολυ προσεγμενο software, ταχυτατο με καταπλικτικη οθονη.

 

Και κανει το εξης κουλο η μαμα lg.

 

Ενω δεν το εξοπλιζει με sd, δεν φροντιζει καν να υποστιριζει usb otg! Και σε ρωτω τωρα.

Ενταξη, εμενα δεν με πειραζει η ελειψη sd, με γεια σου με χαρα σου που δεν εβαλες. Δωσε μου ομως εναν τροπο να μπορω να μεταφερω αρχεια μου (φωτο, βιντεο κλπ) προς τον εξω κοσμο! Γιατι δεν με αφηνεις να βαλω ενα φλασακι και να τα κοπιαρω? Γιατι θα πρεπει να βρω pc για να κανω την δουλεια μου? Δεν ειναι πατατια αυτο?

 

Αυτος ηταν και ο βασικος λογος που εδωσα τα δυο OG μου. Ενω στην αρχη ειπα, δεν πηραζει, χαλαλι της κινηταρας να με ταλαιπωρει λιγο με το file tranfer, καποιες φορες με εφερνε σε αδιεξοδο. Προσπαθουσα να κανω αλχημιες με cloud services κλπ. Οπως ηταν φυσικο, με κουρασε απο ενα σημειο και μετα. Οταν βρεθηκα σε μια περιεργη κατασταση να εχω στα χερια μου τα δυο lg, ενα htc hox και ενα ολοκαινουργιο s4, βαρενε πολυ στην αποφαση μου να τα διωξω, η ταλαιπωρια αυτη.

 

Σορρυ για το offtopic, αλλα ηθελα να σου δειξω ενα πραγματικο epic fail της lg. Βγαζεις ενα τετοιο κινητο και του κοβεις ολα τα connectivity! Πραγματικη ....... πατατα!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ήμαρτον.

Είστε στο thread του g2 και εδώ και τέσσερις σελίδες μας εξηγείτε γιατί δεν θα το πάρετε.

ΔΕ ΜΑΣ ΝΟΙΆΖΕΙ.

Πάρτε Samsung για να βλέπετε στο κινητό σας Game of Thrones.

 

Συγνώμη δεν ήξερα ότι θα επρεπε να σε ρωτήσω για να πω τι με ενοχλεί και τι όχι.Καλο επισεις θα είναι να διαβάζουμε και σωστά...Δε θα επεκταθώ περεταίρω γιατί είναι κάτι που εύκολα φαίνεται απο τα ποστ..τα ιδια ποστ που έχεις κάνει quote.Λες και έκανα τα ποστ από μόνος μου δεν ρωτήθηκα και επρεπε να απαντήσω.Τώρα αν κάποιος είναι ευχαριστημενος,να αγοράζει πορσε,με ντεπόζιτο απο φιατακι..μεγεια του με χαρά του.Εγώ χρειαζομαι παραπάνω και ευελπιστω να το κάνει.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου και σε μένα να δηλώσω την απογοήτευση μου για το g2.

Το περίμενα με ενδιαφέρον αλλά την πατάτα με τον χειρισμό μέσα στην οθόνη ενώ πρωτίστως έχεις τοποθετήσει το hardware button στο πίσω μέρος δεν την αντέχω.

Στα αρνητικά και η έλλειψη κάρτας sd.

Η LG είναι η μόνη που μπορεί να κοντράρει την Samsung και κάνει σαν να μην το θέλει αφήνοντας της συσκευές της με σοβαρές ελλείψεις.

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου και σε μένα να δηλώσω την απογοήτευση μου για το g2.

Το περίμενα με ενδιαφέρον αλλά την πατάτα με τον χειρισμό μέσα στην οθόνη ενώ πρωτίστως έχεις τοποθετήσει το hardware button στο πίσω μέρος δεν την αντέχω.

Στα αρνητικά και η έλλειψη κάρτας sd.

Η LG είναι η μόνη που μπορεί να κοντράρει την Samsung και κάνει σαν να μην το θέλει αφήνοντας της συσκευές της με σοβαρές ελλείψεις.

 

Μπορείς να κρατάς το κινητό με το ένα χέρι και με τον αντίχειρα να χειρίζεσαι τα μπροστινά κουμπιά, ενώ με τον δείκτη να χειρίζεσαι τα πίσω. Σε ποια άλλη συσκευή μπορείς να το κάνεις αυτό;

Link to comment
Share on other sites

πολύ κακώς κρίνεται κάτι που δεν έχετε ακόμα χειριστεί! το αν είναι σωστό η όχι που τα κουμπιά είναι πίσω αυτό θα φανεί! για μένα το συγκεκριμένο παραμένει το πιο καινοτομο απο όσα ανακοινώθηκαν ως τώρα! μη ξεχνάμε και το double tap για ξύπνημα που ειναι ότι πιο βολικό υπάρχει! με λίγα λόγια με ένα widget on off και double tap δε χρειάζεται καν να ασχοληθείς με τα πίσω πλήκτρα! οκ η έλλειψη sd μπορεί να είναι ξενέρωμα για πολλούς και αν λειπει και το otg αυτό θα είναι φάουλ! την οθόνη δεν την έχετε δει ακόμα και επίσης είναι το πρώτα απ τα καινούργια που ανακοινώθηκε με OIS στο φακό. μην είστε τόσο μίζεροι! κι εγώ αν δε πιάσω απο κοντά το note 3 δε θα πω ότι η πλάτη του είναι εκτρωμα οπως φαίνεται στα ματια μου στις φωτο!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι το κορεάτικο G2 έχει και αποσπόμενη μπαταρία και microSD. Βέβαια δε ξέρω αν δουλεύει σωστά το LTE του στην Ελλάδα μιας και προορίζεται για τη κορεατική αγορά.
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Στο amazon.de υπάρχει ήδη για προπαραγγελία.

 

Τζάμπα πράγμα.

Μωρε μπράβο αυτή είναι τιμη.

Ρε λες...:p

 

Καλα βρε μπήκα μεσα να διαβάσω για το κινητο αυτο καθ αυτο και κόλλησαμε στην ελλείψει micro sd και ότι τα 32 είναι λίγα.:wacko:

Ωραία σε όποιον θέλει τα παραπάνω ας παει σε Samsung και όλα καλός.

Καταντάει κουραστικό δηλαδη.

Αν δηλαδη σε 5 ιντσες συσκευη βλέπουμε σειρές/ταινίες τοτε τα tablet τι τα έχουμε δηλαδη να καταλάβω.:blink:

 

Αυτα με τα κουμπιά πισω και εμένα με προβληματίζουν,πρεπει να το πιάσω στο χέρι live να μπορω να κρίνω καλύτερα.

Αλλα το double tap για ξύπνημα της συσκευής είναι όλα τα λεφτα και μαζί με ένα on-off on screen μου φαίνεται κάπως μετριάζει το θέμα,αλλα φοβάμαι εξίσου μην το ακουμπω σε οποιοδήποτε επιφάνεια κι αρχίσει η κάμερα πισω να γρατζουνιεται και παει,αυτο δεν θα το ήθελα καθόλου.

 

Ακυρο αν είναι τα 16gb στο amazon,επειδη δεν βλέπω να διευκρινίζεται ξεκάθαρα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...