Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το στελνει τσάμπα άρα γλιτώνεις καμιά 30 στο περιπου από αυτο.Το μόνο κακό ειναι ότι στελνει και με φεντεξ αν το στείλει έτσι θα περάσει τελωνείο στάνταρ...Μονο ΕΜς παιδιά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Δεν θα αργήσει να έρθει και εδω...οπότε γιατί να μην περιμένεις λίγο ακόμη...κι αν έχεις ήδη άλλο smartphone...το σκρούτζ να'ναι καλά και θα βρεθεί και η σωστή τιμή :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

 

δεν το στελνει ομως σαν usb hub η κατι αλλο για να γλυτωσεις φορο. τον ρωτησα.

οποτε παιζει με το λινκ που εβαλε ο arfi-gorgona.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά τη διαφορά τις τιμής με την Ελλάδα. Σε λίγες μέρες κυκλοφορεί κι εδώ, οπότε δεν έχει νόημα το απ'έξω και πόσο μάλλον εφ'όσον δε γλυτώνεις και σχεδόν τίποτα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σιγά τη διαφορά τις τιμής με την Ελλάδα. Σε λίγες μέρες κυκλοφορεί κι εδώ, οπότε δεν έχει νόημα το απ'έξω και πόσο μάλλον εφ'όσον δε γλυτώνεις και σχεδόν τίποτα.

 

εδω θαρθει το 16αρι στα 599 (public και οι συναυτο προφανως) πιο φτηνα σιγουρα στα σκρουτζομαγαζα. αλλα δεν εχει sd καρτα oπως το κορεατικο που ειναι και 32αρι και δινει στη συσκευασια και δευτερη μπαταρια και dock.

Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι πολυ για το τηλεφωνο αυτο. Αν και ζω στο εξωτερικο νομιζω θα το παρω απο Ελλαδα, για να βαλω και γω το λιθαρακι μου στην ανορθωση της ελληνικης οικονομιας :-)

Βεβαια προσωπικα τα 32γβ μου ειναι υπεραρκετα (εδω επιβιωνω με τα 64γβ του air).

Με χαλαει αφανταστα το γεγονος οτι εχει τα τρια home buttons (ή οπως αλλιως λεγονται) παντα στην οθονη. Αν δωσω το κινητο στο γιο μου ειμαι σιγουρος οτι θα παταει καταλαθος ενα απο τα τρια και τελικα δεν θα μπορει να παιξει.

Με φτιαχνει αφανταστα η μεγαλη οθονη και η καμερα με σταθεροποιητη καθως ταξιδευω συχνα και προτιμω να παιρνω φωτο με το τηλ. Αν η καμερα ειναι οπως την περιμενω θα ειμαι ευχαριστημενος :happy:

Μια καλη τιμη για το 32αρι για να το χτυπησω θα ηταν 450-500ευρω.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

με προβληματιζει να παρω το nexus 5 η το lg απο την αλλη αν παρω μαλλον το lg θα προτιμησω το κορεατικο για να χω το κεφαλι μου ησυχο για επεκταση μνημης απλα αναρωτιεμαι τι θα γινει με το θεμα εγγυησης μετεπειτα

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που να ειχε και s4 για να τα συγκρινει?

ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2 :)

 

εγω έχω S4 αλλά δεν έχω δει το G2 ακόμη :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Ventura με το 4αρι το ελληνικό δεν συγκρίνετε....μόνο με το κορεάτικο με τον 800 αρι ειναι παρόμοια.

Dragonmaster.Έμενα εδώ που τα λέμε,πότε κανένα κινητο δεν είχε πάθει τίποτα...Άπλα είπα στον πωλητή να το κοιτάξει πριν το στείλει,για τυχόν προβλήματα που συνήθως τα έχουν από αρχή.

 

Και μια φώτο.Το κινητο ειναι 10 φόρες πιο όμορφο από ότι φαινεται στην φώτο...Και μια φώτο από το κινητο,που αναγκαστικά να την μικρύνω για να την βάλω εδώ...

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ventura με το 4αρι το ελληνικό δεν συγκρίνετε....μόνο με το κορεάτικο με τον 800 αρι ειναι παρόμοια.

Dragonmaster.Έμενα εδώ που τα λέμε,πότε κανένα κινητο δεν είχε πάθει τίποτα...Άπλα είπα στον πωλητή να το κοιτάξει πριν το στείλει,για τυχόν προβλήματα που συνήθως τα έχουν από αρχή.

 

Και μια φώτο.Το κινητο ειναι 10 φόρες πιο όμορφο από ότι φαινεται στην φώτο...Και μια φώτο από το κινητο,που αναγκαστικά να την μικρύνω για να την βάλω εδώ...

 

το κορεατικο με το ευρωπαικο μονο στην micro sd δεν διαφερουν?

Link to comment
Share on other sites

Και Dock - charger σπιτιού.Στην φώτο το μπεζελ παιδιά φαίνεται διπλάσιο (κυριολεκτικά!) από ότι ειναι στην πραγματικοτητα...Ειδικά το κάτω. Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ventura με το 4αρι το ελληνικό δεν συγκρίνετε....μόνο με το κορεάτικο με τον 800 αρι ειναι παρόμοια.

Dragonmaster.Έμενα εδώ που τα λέμε,πότε κανένα κινητο δεν είχε πάθει τίποτα...Άπλα είπα στον πωλητή να το κοιτάξει πριν το στείλει,για τυχόν προβλήματα που συνήθως τα έχουν από αρχή.

 

Και μια φώτο.Το κινητο ειναι 10 φόρες πιο όμορφο από ότι φαινεται στην φώτο...Και μια φώτο από το κινητο,που αναγκαστικά να την μικρύνω για να την βάλω εδώ...

 

ωραια φωτο εβγαλε. το λευκο ομορφο. τα πλαστικα ειναι οκ? η να παω για μαυρο?

Link to comment
Share on other sites

Με γειες! Καλορίζικο και απροβλημάτιστο!:!:

 

Προσωπικά, για το μαύρο θα πήγαινα! Με ενοχλεί αυτό το άσπρο bezel γύρω-γύρω. Έστω και αυτό το ελάχιστο! Το βρίσκω κάπως ... ντεμοντέ .... ;)

 

Θα το προτειμούσα total black, το μπροστά μέρος! Πίσω, για τις δαχτυλιές, θα έβαζα το λευκό καπάκι. Στα πρότυπα δηλαδή, του λευκού G1 που το θεωρώ πραγματικά τρομερό αισθητικά! :cool:

 

Βέβαια γούστα είναι αυτά!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά να στε καλά!

Έμενα το μαύρο δε μου αρεσει καθόλου...το "σκοτώνει" το κινητο,άσε που φαίνεται πολύ το logo τις LG .Άλλα τα γούστα διαφέρουν άρα πάω πάσο.

gsa1967 πηγαινε για άσπρο δεν θα το μετανιώσεις!!Τα πλαστικά ειναι μια χαρά ναι.Και στο άσπρο κάνει πολύ όμορφη αντίθεση το μικρο νικελακι στο πλάι,ενώ στο μαύρο χάνεται...Ειδικά σε αυτούς που αρέσουν τα κινητα "κόσμημα" όπως λένε μερικοί,το άσπρο ειναι μονόδρομος.Σαν εμφανίσει ειναι πολύ ομορφότερο από το σ4...

 

Και κάτι άλλο που βρήκα εχει να κάνει με τον ήχο.

 

http://www.head-fi.org/t/681818/lg-g2-android-phone-first-24-bit-192khz-phone-dac

 

I just got this phone today. So far I am EXTREMELY impressed. I previously had 4 generations of iPhones, and I was ready for something a bit more.... open.

 

I noticed an actual difference in sound stage (wider) and detail when I plugged this into my stereo. Hardly a blind test, but I am going to try to sample it more tomorrow.

 

Apparently the DAC is a Wolfson WM5110.

 

:-)

 

I love new gadgets.

 

(The only thing I didnt like was the headphone connector on the bottom which is not as good for holding it while having audio connected).

 

A little snippet on the chip I found:

 

This next-gen audio chip is actually a quad-core SoC in its own right, with four digital signal processors (DSPs) onboard. Wolfson's CEO Mike Hickey acknowledges that this makes the WM5110 "significantly more expensive" than the WM1811 in the global GS3 or the WM5102 in the Exynos GS4, but says that the hub will compensate for that by incorporating functions that make other components unnecessary -- such as separate noise cancelling processors. In fact, he says the four DSPs will themselves deliver far superior noise cancelling for both incoming and outgoing sound (e.g. for the person speaking and the person listening to a call), and we were shown a demonstration in which the difference compared to the current-gen Wolfson chip was definitely noticeable.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά να στε καλά!

Έμενα το μαύρο δε μου αρεσει καθόλου...το "σκοτώνει" το κινητο,άσε που φαίνεται πολύ το logo τις LG .Άλλα τα γούστα διαφέρουν άρα πάω πάσο.

gsa1967 πηγαινε για άσπρο δεν θα το μετανιώσεις!!Τα πλαστικά ειναι μια χαρά ναι.Και στο άσπρο κάνει πολύ όμορφη αντίθεση το μικρο νικελακι στο πλάι,ενώ στο μαύρο χάνεται...Ειδικά σε αυτούς που αρέσουν τα κινητα "κόσμημα" όπως λένε μερικοί,το άσπρο ειναι μονόδρομος.Σαν εμφανίσει ειναι πολύ ομορφότερο από το σ4...Παρατήρησα και κάτι που ακόμα δεν το έχω

 

 

 

Μεγαλε μας τα ειπε ολα και εγω αυτο εχω ξεχωρισει το ασπρο φαινεται πανεμορφο μονοδρομος το ασπρο lg 2 λοιπον

Link to comment
Share on other sites

Και μια φώτο.Το κινητο ειναι 10 φόρες πιο όμορφο από ότι φαινεται στην φώτο...Και μια φώτο από το κινητο,που αναγκαστικά να την μικρύνω για να την βάλω εδώ...

 

πολύ δυνατη φαινεται φωτογραφια που τραβηξες παρολο που ειναι με ριγμενη αναλυση..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

πολύ δυνατη φαινεται φωτογραφια που τραβηξες παρολο που ειναι με ριγμενη αναλυση..

 

Είναι πολύ καλή η κάμερα του...Και το βίντεο του πάρα πολύ καλό στα 60 φραμες...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

δηλ το εξωτερικο ηχειο σε καλυψε? γιατι σε πολλα reviews δεν λενε κ τα καλυτερα

 

(μακαρι ναχε stereo ηχεια οπως το ONE) :P

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,σε σχέση με σ3 και νοτε 2 που ειχα,μου φαίνεται παρόμοιο,άρα με καλύπτει ναι.Λένε ότι δεν ειναι αρκετά δυνατό,απο την άλλη εγώ το βρίσκω αρκετά δυνατό για τα γούστα μου...Και με αυτο το φανταστικό DAC που εχει,έχουν να γίνουν πολλές μοντες για ηχο..Εγώ το έκανα είδη ροοτ και πέρασα και recovery,έτοιμο το εργαλείο για μοντες (του πέρασα είδη μια,μικρότερα σοφτ κουμπιά) :happy: Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Την έχω αλλά δε λειτουργεί σωστά σε όλες τις περιπτώσεις.Το μοντ με τα μικρά κουμπιά όμως ειναι πολύ καλο.Να φανταστείς τα κουμπιά ειναι τα μισά από ότι ηταν.Δεν ενοχλούν καν πια..Αλλα σε περιπτώσει που θέλω να τα κρύψω τελείως,έχω και την άλλη.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα ένα από Flipboard τις σαμμυ.

 

https://db.tt/HezMNWiQ

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...