Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο tsiv είχε το 4 και το '11 πήρε το 4s δηλ. 4 χρόνων κινητό και αναβαθμίζεται κανονικά ,το δικό μας νομίζω βγήκε το '13.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άν όντως ισχύει είναι απαράδεκτοι για εμένα. Όχι τόσο πολύ για το οτι αποφάσισαν να σταματήσουν τις αναβαθμίσεις στο G2, αλλά για την έκδοση στην οποία αποφάσισαν να σταματήσουν. Οι αρχικές εκδόσεις της lollipop έχουν αποδεδειγμένα bugs. Η 5.1 δεν είναι πολυτέλεια, αλλά αναγκαιότητα, μιας και διορθώνει τα bugs. Είναι απαράδεκτο να πάρουν ένα κινητό που δουλεύει καλά, να του πετάξουν μια early έκδοση ενός καινούργιου λογισμικού και να το παρατήσουν έτσι. Για μένα αυτο λέγεται προχειροδουλειά.

+1000 και δεν είναι ότι κάνουμε σαν μωρά που είπε κάποιος, προσωπικά περίμενα την 5.1 γιατί δεν ήθελα μια έκδοση που είναι τίγκα στα bugs, για κάποιους έστω

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το σημα gsm wind και θελω να φλασαρω καπιο μοντεμ απο αλλη ρομ μηποσ διορθοθει

τωρα ειμαι στοκ λολιποπ + ροοτ εχει δωκιμαση κανεισ για wind http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2451426

Και εγώ είμαι σε αναζήτηση, έχω δοκιμάσει τα παρακάτω:

modem 20 C wind md5: CF0D00FC188D613C1CE4AFBEB21495C7

Modem 20D Wind IT md5:B8A8B835303C6DC93055477D144CC354

Modem 20D Europa 2.0 md5:7C3659EB20BE417C8E896A0E1D401910

 

απο εδω, τώρα είμαι στο τρίτο αλλά δεν βλέπω κάποια διαφορά, με τα δυο πρώτα ήταν ίσως και χειρότερα.

αν βρεις κάποιο ενημέρωσε με, το ίδιο θα κάνω και εγώ.

απλά να ξέρεις ότι θέλουν δοκιμή, δεν υπάρχει κανόνας.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με kitkat... το κινητό δούλευε σωστά απ' όλες τις απόψεις?

Με κιτ κατ το κινητο ειναι τρομερο.βεβαια και με λολι που ειχα βαλει μια εβδομαδα δεν ηταν κακο.νομιζω οτι δεν πρεπει να μας πειραζει που δεν θα παρουμε 5.1.Ευτυχως ασχολουνται πολυ devs και υπαρχει φουλ υποστηριξη προς το g2 μας.

Λοιπον εδω και μερικες μερες εχω στην κατιχη μου και το meizu mx4 .Γρηγορο και ομορφο κινητο με απιστευτη καμερα.Εννοειται οτι το g2 δε το εδωσα γιατι το εχω λατρεψει εδω και 1.5 χρονο.Εχω δει τα περισσότερα ακριβα κινητα του 2015 απο κοντα και εχω να πω οτι το g2 απλα ειναι ενα απο τα καλυτερα κινητα ever.Στέκεται ανετα διπλα στα καινουργια και απο ταχυτητα και απο ομορφια και απο μπαταρια.Το μονο που χανει ειναι η καμερα του που ειναι μεν καλη αλλα λιγη σε σχεση με τις ναυαρχιδες του 15.το εχω κιτ κατ με ενα απλο ρουτ.Το κινητο πραγματικα παει ακομα σφαιρα.Το εχω κοντραρει με πολλα καιωειναι αξιοπρεπεστατο. Η κοπελα μου εχει το νεξους 5 και τα τσεκαρω συχνα σε ταχυτητα.Λοιπον Αν και αλλαξα κινητο που οκ ειναι τουμπανο και καινουργιο εχω να πω οτι το g2 ειναι ακομα τρομερο ταχυτατο ομορφο και με μπαταριαρα.Αν δεν εχει καποιος τα χρηματα για νεο κινητο ή απλα τον τρωει το κ@@@λος του για αλλαγη ας σκεφτει αυτα που εγραψα.Καλο καλοκαιρι να εχουμε ολοι μας και να χαιρομαστε την κινηταρα μας,

Edited by Manosvasilakis
Link to comment
Share on other sites

για μενα το καλυτερο ειναι το εξης:

 

μενουμε με ΚΚ μεχρι να ληξει η εγγυηση (οποτε ληγει του καθενος) και μετα βαζουμε 5.1 με root (θα μπορουμε φανταζομαι να την βαλουμε, ετσι; )

 

νομιζω αυτο ειναι το καλυτερο

 

edit: λενε μερικοι νταξει μωρε, κανουμε unroot σε περιπτωση που χρειαστει η εγγυηση και διερωτομαι:

κι αν η ζημια ειναι τετοια που την καλυπτει η εγγυηση μεν, αλλα δεν μπορεις να κανεις unroot; τι κανεις τοτε;

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

καλα δεν διαβαζεις; μπαταρια, θερμοτητες, κολληματα κλπ;

 

Εγώ δέν τα έχω πάντος... μπαταρία 50% παραπάνω (χωρίς υπερβολές)., θερμότητα όσο και πρίν, κόλλημα ούτε πρίν με 4.4 ούτε τώρα..

πάντως οι custom roms Σίγουρα θα έχουν παραπάνω bugs απο την επίσημη..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα ειπα, οτι δεν υπαρχουν σε ολους, αλλα υπαρχουν σε αρκετες συσκευες και δεν πιστευω οτι σε αυτες που υπαρχουν φταινε οι χρηστες που δεν εκαναν εκκαθαριση δεδομενων ή δεν ξερω κι εγω τι αλλο, κατι παιζει και με το software, φαντασου τα windows, βγαινουν και μετα απο ενα μηνα παρε το sp1, παρε και updates-hotfixes, λογικο δεν ειναι; ειναι δυνατον ενα software να ειναι τελειο απο την 1η εκδοση του;
Link to comment
Share on other sites

Λέγε λέγε στο τέλος θα μπαίνει κάποιος εδώ μέσα και θα φεύγει τρέχοντας. Ασε που λέτε τα ίδια και τα ίδια σελίδες τώρα.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Με κιτ κατ το κινητο ειναι τρομερο.βεβαια και με λολι που ειχα βαλει μια εβδομαδα δεν ηταν κακο.νομιζω οτι δεν πρεπει να μας πειραζει που δεν θα παρουμε 5.1.Ευτυχως ασχολουνται πολυ devs και υπαρχει φουλ υποστηριξη προς το g2 μας.

Λοιπον εδω και μερικες μερες εχω στην κατιχη μου και το meizu mx4 .Γρηγορο και ομορφο κινητο με απιστευτη καμερα.Εννοειται οτι το g2 δε το εδωσα γιατι το εχω λατρεψει εδω και 1.5 χρονο.Εχω δει τα περισσότερα ακριβα κινητα του 2015 απο κοντα και εχω να πω οτι το g2 απλα ειναι ενα απο τα καλυτερα κινητα ever.Στέκεται ανετα διπλα στα καινουργια και απο ταχυτητα και απο ομορφια και απο μπαταρια.Το μονο που χανει ειναι η καμερα του που ειναι μεν καλη αλλα λιγη σε σχεση με τις ναυαρχιδες του 15.το εχω κιτ κατ με ενα απλο ρουτ.Το κινητο πραγματικα παει ακομα σφαιρα.Το εχω κοντραρει με πολλα καιωειναι αξιοπρεπεστατο. Η κοπελα μου εχει το νεξους 5 και τα τσεκαρω συχνα σε ταχυτητα.Λοιπον Αν και αλλαξα κινητο που οκ ειναι τουμπανο και καινουργιο εχω να πω οτι το g2 ειναι ακομα τρομερο ταχυτατο ομορφο και με μπαταριαρα.Αν δεν εχει καποιος τα χρηματα για νεο κινητο ή απλα τον τρωει το κ@@@λος του για αλλαγη ας σκεφτει αυτα που εγραψα.Καλο καλοκαιρι να εχουμε ολοι μας και να χαιρομαστε την κινηταρα μας,

 

Σκεφτόμουν και εγώ την αναβάθμιση σε meizu mx4 ή σε Xiaomi mi4. Όμως σε σχέση με το LG G2 υπάρχει αισθητή βελτίωση; Κυρίως στην κάμερα αλλά και σαν τηλέφωνα στο σύνολο.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Οχι γύρισε στην jelly bean. Mάλλον βάλε του custom ICS. Ο παλιός είναι αλλιώς μέχρι να βγει η Μ και να εξυμνείτε την Λολι.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Οχι γύρισε στην jelly bean. Mάλλον βάλε του custom ICS. Ο παλιός είναι αλλιώς μέχρι να βγει η Μ και να εξυμνείτε την Λολι.

Σωστα φιλε !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους Εγώ το κινητό το αγόρασα πριν ένα μήνα Επειδή έχασα το παλιό μου οπότε έπρεπε να πάρω αμμεσα νέο...Προτίμησα το g2 από το g3 γιατί για το δεύτερο είχα ακούσει ότι είχε πολλά θέματα με τη μπαταρία του...Ήξερα ότι δεν θα περίμενα αναβαθμίσεις Αφού το κινητό τελειώνει όπου να ναι το18μηνο του οπότε ρωτάω αν άξιζε η αγορά του σήμερα από το g3
Link to comment
Share on other sites

παίδες επειδή πόσες σελίδες τώρα αναφέρεστε μερικά άτομα ότι είχαν προβλήματα με την lolli δεν σημαίνει ότι περισσότεροι έχουν αυτοί Που δεν έχουν όπως εγώ δεν θα κάτσουν να σχόλιασουν ότι η συσκευή τους έχει δεν πρόβλημα.πιθανότατα κάποιος να μην έκανε κάτι σωστά.ξανά Κάντε διαγραφή δεδομένων κ ξαναπεραστε την.θερμοκρασία πάντα ανεβάζει και ιδαιτερα το καλοκαίρι τι να κάνουμε στην Ελλάδα ζουμε.συγνωμη για Τ μεγάλο ποστ.αλλά σε πόσες σελίδες τώρα έχετε βγάλει το κινητό μόνο με προβλήματα ενώ είναι από τα κορυφαία μέχρι σήμερα.Καλό απόγευμα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεματακι με το κινητο τις τελευταιες 2 μερες. Δυσκολευεται να συνδεθει με το wifi και επισης χανω πολλες κλησεις λογω σηματος. Ξερετε τι μπορει να φταιει ?
Link to comment
Share on other sites

Λέγε λέγε στο τέλος θα μπαίνει κάποιος εδώ μέσα και θα φεύγει τρέχοντας. Ασε που λέτε τα ίδια και τα ίδια σελίδες τώρα.

Καλύτερα, για να πάρουμε κοψοχρονιά δεύτερο για καβάτζα :)

 

Καλησπέρα σε όλους Εγώ το κινητό το αγόρασα πριν ένα μήνα Επειδή έχασα το παλιό μου οπότε έπρεπε να πάρω αμμεσα νέο...Προτίμησα το g2 από το g3 γιατί για το δεύτερο είχα ακούσει ότι είχε πολλά θέματα με τη μπαταρία του...Ήξερα ότι δεν θα περίμενα αναβαθμίσεις Αφού το κινητό τελειώνει όπου να ναι το18μηνο του οπότε ρωτάω αν άξιζε η αγορά του σήμερα από το g3

Το γεγονός είναι ότι ούτε το G3 έχει τόσο σημαντικά ζητήματα, αλλά προσφέρει τα ίδια με το G2 (συν ή πλην, ανάλογα με τις προτεραιότητές σου) και είναι ακριβότερο. Τώρα εάν άξιζε η αγορά σου, προφανώς δε μπορεί να σου απαντήσει κανείς εκτός από τον εαυτό σου. Βρίσκεσαι όμως σε ένα θέμα που σχεδόν όλοι έχουν ήδη απαντήσει καταφατικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους... ειμαι νεος κατοχος του κινητου και εχω μερικες αποριες...

 

Αρχικα εσας το κινητο ζεσταινεται πολυ οταν το χρησιμοποιητε?

 

Επίσης οταν κλεινω το κινητο και το ξανανοιγω δεν μου κραταει μερικες παλιες ρυθμισεις που εχω κανει (χρονος κλειδωματος της οθονης, φωτεινότητα οθονης και ωρα-ημερομηνια).

Ειδικα η ωρα και η ημερομηνια χανονται τελειως και μπαινουν αυτοματα 2 μερες πριν και διαφορετικη ωρα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...