Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και βέβαια ΟΧΙ.....!!!!

 

Αυτό το ξέρω αλλά πρέπει κάθε φορά που αποθηκεύω μια νέα επαφή να το επιλέγω.

Νομίζω όμως ότι στις νέες επαφές έχει ως προεπιλογή πάντα το τηλέφωνο.

Αυτό εννοούσα !!! Υπάρχει τρόπος να το κάνω να αποθηκεύονται στο Google ως προεπιλογή και να μην χρειάζεται κάθε φορά να το κάνω χειροκίνητα ;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμενα παντως εχει απο μονο του προεπιλογη το gmail account. Δεν ξερω εαν παιζει ρολο που εχω επιλεξει μονο τις επαφες του gmail για προβολη. Ειμαι ομως με cloudy g3 rom και ισως να παιζει και αυτο ρολο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα! Ενδιαφερομαι για την αγορα της συσκευης αλλα με την εκδοση των 32gb. Η συσκευη καλυπτεται απο την lg της Ελλαδος κανονικα?? Τι αλλο θα πρεπει να προσεξω πριν την αγορα? γιατι ακουσα κατι για ελαττωματικες παρτιδες και κατι σημαδια στην οθονη .. και οσον αφορα το προβλημα με την απωλεια της ωρας συμβαινει σε ολες τις συσκευες? Ευχαριστω!

 

Κανεις βρε παιδια? :):)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ να εισαι καλα!!

Παρακαλώ. Απλά για λόγους πληρότητας εννοείται ότι μιλάμε για συσκευή που προορίζεται για οποιαδήποτε ευρωπαϊκή χώρα...

Link to comment
Share on other sites

Κανεις βρε παιδια? :):)

Αυτο το θεματακι με την ωρα το εχουν ολες οι συσκευές, Είναι Γενικό πρόβλημα του g2. Να κοιτάξεις να είναι παρτίδα από 406 η Κ νεοτερη. Αν Η συσκευή είναι Ευρωπαϊκη την καλύπτει η εγγύηση. Αν λέω κάτι λάθος ας με διορθώσουν οι συνφορουμιτες! :D

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα!!

μηπως γνωριζει καποιος να μου πει αν υπαρχει και που βρισκεται φακελος ''Προχειρο''?

ηθελα να αποθηκευσω κατι σημερα και οταν πατησα επιμονα επανω του,εγινε αποθηκευση στο προχειρο,αλλα μετα δε μπορουσα να βρω που ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα!!

μηπως γνωριζει καποιος να μου πει αν υπαρχει και που βρισκεται φακελος ''Προχειρο''?

ηθελα να αποθηκευσω κατι σημερα και οταν πατησα επιμονα επανω του,εγινε αποθηκευση στο προχειρο,αλλα μετα δε μπορουσα να βρω που ειναι.

Το προχειρο δε θα το βρεις σε καποιο φακελο, μπορεις ομως να το δεις ως εξης:

Ανοιξε μια εφαρμογη π.χ. "Μηνυματα", πατα παρατεταμενα στο χωρο που γραφεις μηνυμα. Θα σου βγαλει 2 επιλογες "Επικολληση" και "Προχειρο", πατωντας πανω στο Προχειρο βλεπει οτι εχει αποθηκευτει εκει, μπορεις απο 'κει να σβησεις και οτι θελεις!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα, κάτοχος και εγώ του G2 με μια ερώτηση.. μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά είναι πολλές οι σελίδες..ΕΡΩΤΗΣΗ

επειδή βλέπω το σήμα λήψης να μην είναι ποτέ στις 5 γραμμές , ψαχνοντας πηγα στην - Προτεινώμενη λειτουργία δικτύου εκει εχει

- Αυτόματα GSM/WCDMA/LTE και είναι προεπιλογή τηλεφώνου

-Αυτόματο GSM/WCDMA

-Μόνο WCDMA

-Μόνο GSM

 

Μόλις το βάζω στο - Μόνο GSM - έχω σήμα καμπάνα...ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ να το έχω και τί σημαίνει το κάθε ένα ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

το LTE είναι το γνωστό 4G

τo WCDMA είναι το πασίγνωστο 3G

και το GSM είναι αυτό που χρειαζόμαστε για να λειτουργεί ως τηλέφωνο (κλήσεις - μηνύματα)

 

Αναλόγως τι χρησιμοποιείς τσεκάρεις και αντίστοιχα...

Link to comment
Share on other sites

Flash πρόβλημα, ενώ έχω εγκαταστήσει το apk, ανοίγοντας μια σελίδα με dolphin με λέει ότι απέτυχε να τον βρει. ...γιατί ;

Είναι ενεργός στις ρυθμίσεις του dolphin

Link to comment
Share on other sites

Flash πρόβλημα, ενώ έχω εγκαταστήσει το apk, ανοίγοντας μια σελίδα με dolphin με λέει ότι απέτυχε να τον βρει. ...γιατί ;

Είναι ενεργός στις ρυθμίσεις του dolphin

Σε φωτο το ακριβές μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Το προχειρο δε θα το βρεις σε καποιο φακελο, μπορεις ομως να το δεις ως εξης:

Ανοιξε μια εφαρμογη π.χ. "Μηνυματα", πατα παρατεταμενα στο χωρο που γραφεις μηνυμα. Θα σου βγαλει 2 επιλογες "Επικολληση" και "Προχειρο", πατωντας πανω στο Προχειρο βλεπει οτι εχει αποθηκευτει εκει, μπορεις απο 'κει να σβησεις και οτι θελεις!

 

Χρησταρα εισαι αρχηγος..το βρηκα ετσι οπως ακριβως μου ειπες..

σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια.:)

Link to comment
Share on other sites

Αν Θέλουμε να δούμε τι έχουμε κάνει αντιγραφή στο πρόχειρο μπορούμε και από το στοκ πληκτρολόγιο .. πατάμε παρατεταμένα το γρανάζι στο Κάτω αριστερά μέρος του πληκτρολογίου και εκεί Μας δείχνει την επιλογή ένα αρχείο με ένα "συνδετηρα" αν πατήσεις επάνω εκεί σε πάει στο πρόχειρο.. και αν πατήσεις πάνω σε κάποιο αρχείο παρατεταμένα σου δείχνει την επιλογή διαγραφής...
Link to comment
Share on other sites

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν Θέλουμε να δούμε τι έχουμε κάνει αντιγραφή στο πρόχειρο μπορούμε και από το στοκ πληκτρολόγιο .. πατάμε παρατεταμένα το γρανάζι στο Κάτω αριστερά μέρος του πληκτρολογίου και εκεί Μας δείχνει την επιλογή ένα αρχείο με ένα "συνδετηρα" αν πατήσεις επάνω εκεί σε πάει στο πρόχειρο.. και αν πατήσεις πάνω σε κάποιο αρχείο παρατεταμένα σου δείχνει την επιλογή διαγραφής...

 

Α μαλιστα..εχουμε κι αλλη μια επιλογη για το προχειρο..τελεια:)

ευχαριστω πολυ για την επισημανση,καλη σου μερα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι καλα νεα!!

 

Παιδιά το θέμα όμως είναι θα κάτσει καλά η αναβάθμιση στην συσκευή; Θα είναι απροβλημάτιστη ή θα γεμίσει bugs; Γιατί, κακά τα ψέματα, με την KitKat το τηλέφωνο λειτουργεί άψογα και δεν ξέρω τι καλύτερο μπορούν να του προσφέρουν πέραν από την αλλαγή στο interface.:confused:

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε ολους τους φίλους.Ειμαι κάτοχος του G2 εδώ και μερικές μέρες αγορασμένο από ελληνικό κατάστημα.θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος φίλος γνωρίζει θέλω να εγκαταστήσω την εφαρμογή Cyberon Voice Commander(GR) αλλα διαβάζω στα σχόλια στο play ότι υπάρχει πρόβλημα στο G2 Iσχυει κάτι τέτοιο? Το εχει δοκιμάσει κάποιος φίλος? Ευχαριστω για την βοήθεια σας.
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι καλα νεα!!

 

Παντως το G2 στο video ειναι κορεατικο καθως δειχνει sd card οταν μπενει στο file manager...Επισης vodafone AL ειναι vodafone αλβανιας?

Link to comment
Share on other sites

Παντως το G2 στο video ειναι κορεατικο καθως δειχνει sd card οταν μπενει στο file manager...Επισης vodafone AL ειναι vodafone αλβανιας?

 

Μάλλον γιατί αν προσέξεις και στον καιρό στην quickwindow γράφει Τίρανα

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...