Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρρα παιδιά. Ειμαι με spederio rom και Doriman kernel. Η μπαταρία με φουλ 3g δεν έχει κρατήσει ποτέ πανω από 3 ώρες. Το ίδιο γινόταν και μαμά. Το better batery δεν μου δείχνει κάτι. Ολα φυσιολογικά. Σε γνωστό μου κρτάει 5 ώρες με φουλ gaming. Παίζει να έχει θέμα η μπαταρία; Το κινητό είναι αγορασμένο Ιούλιο. Μου κάνει εντύπωση η τόσο μεγάλη διαφορά την οποία βλεπω και με άλλους. Να το πάω για αλλαγή μπαταρίας;Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Έχω την εξής απορία... Βρήκα αυτό:

http://www.smarties.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&product_id=408&category_id=12

 

Είναι έκδοση EU λέει και το έχει και σε κόκκινο μαύρο...

Έχει βγει τέτοια ευρωπαϊκή έκδοση???? Χλωμό μού φαίνεται...

 

Τέλος, έχει 32GB Rom, είδα στην αρχή ότι υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση και την LG...

Έχει αλλάξει κάτι? Αν ξέρετε κάτι πείτε μου, please...

Είναι αδύνατον να διαβάσω 800+ σελίδες και δε βγάζω άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ενδιαφερομαι για το sony smartband....ζηταει bluetooth ble για να δουλεψει...ξερει κανεις αν το υποστηριζει το g2?
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Έχω την εξής απορία... Βρήκα αυτό:

http://www.smarties.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&product_id=408&category_id=12

 

Είναι έκδοση EU λέει και το έχει και σε κόκκινο μαύρο...

Έχει βγει τέτοια ευρωπαϊκή έκδοση???? Χλωμό μού φαίνεται...

 

Τέλος, έχει 32GB Rom, είδα στην αρχή ότι υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση και την LG...

Έχει αλλάξει κάτι? Αν ξέρετε κάτι πείτε μου, please...

Είναι αδύνατον να διαβάσω 800+ σελίδες και δε βγάζω άκρη...

Για να εισαι σιγουρος κανε ενα τηλεφωνο στην LG, αλλα εδω και 1-2 μηνες εχει αναφερθει απο παιδια που το εψαξαν οτι πλεον τα ευρωπα'ι'κα 32αρια καλυπτονται κανονικα!

Μιλα ομως και με το καταστημα, να ειναι σιγουρα ευρωπα'ι'κο, αλλιως θα την πατησεις!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Έχω την εξής απορία... Βρήκα αυτό:

http://www.smarties.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&product_id=408&category_id=12

 

Είναι έκδοση EU λέει και το έχει και σε κόκκινο μαύρο...

Έχει βγει τέτοια ευρωπαϊκή έκδοση???? Χλωμό μού φαίνεται...

 

Τέλος, έχει 32GB Rom, είδα στην αρχή ότι υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση και την LG...

Έχει αλλάξει κάτι? Αν ξέρετε κάτι πείτε μου, please...

Είναι αδύνατον να διαβάσω 800+ σελίδες και δε βγάζω άκρη...

 

Το έχω πάρει και εγώ 32GB Γερμανικό από μαγαζί μέσω του skroutz. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Όσο για την LG, στην αρχή δεν κάλυπτε με εγγύηση όσα δεν είναι αγορασμένα από την επίσημη Ελληνική εισαγωγή. Όμως τελευταία αυτό άλλαξε. Καλύπτει εν μέρει και τα ευρωπαϊκής αγοράς, μόνο που δεν αναλαμβάνει την πλήρη αντικατάσταση συσκευής σε αυτά. Δηλαδή ένα κινητό (16GB μόνο) που είναι αγορασμένο από Ελλάδα, σε περίπτωση βλάβης και που χρειάζεται πλήρη αντικατάσταση γιατί δεν επισκευάζεται, η LG ΕΛΛΑΣ αναλαμβάνει την αντικατάσταση με καινούργιο. Σε αυτό όμως που είναι ευρωπαϊκής αγοράς και που ίσως χρειαστεί πλήρη αντικατάσταση, την ευθύνη την έχει το μαγαζί από όπου το πήρες. Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις απλής επισκευής, αναλαμβάνει και τα ευρωπαϊκής αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα, όταν ανοίγω τον browser μπαίνει στην τελευταία σελίδα που είχα πριν βγω από αυτήν, πως διορθώνεται αυτό; από τις ρυθμίσεις έχω βάλει αρχική Google. Com αλλά δεν μπαίνει
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα, όταν ανοίγω τον browser μπαίνει στην τελευταία σελίδα που είχα πριν βγω από αυτήν, πως διορθώνεται αυτό; από τις ρυθμίσεις έχω βάλει αρχική Google. Com αλλά δεν μπαίνει

Νομιζω ο stock browser ετσι δουλευει!

Ή πριν βγεις θα πατας "αρχικη σελιδα" και μετα θα βγαινεις (ετσι εκανα εγω οταν δουλευα τον stock). Ή βαζεις εναν αλλον απ' το play, που μπαινουν κατευθειαν στη αρχικη τους σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Έχω την εξής απορία... Βρήκα αυτό:

http://www.smarties.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&product_id=408&category_id=12

 

Είναι έκδοση EU λέει και το έχει και σε κόκκινο μαύρο...

Έχει βγει τέτοια ευρωπαϊκή έκδοση???? Χλωμό μού φαίνεται...

 

Τέλος, έχει 32GB Rom, είδα στην αρχή ότι υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση και την LG...

Έχει αλλάξει κάτι? Αν ξέρετε κάτι πείτε μου, please...

Είναι αδύνατον να διαβάσω 800+ σελίδες και δε βγάζω άκρη...

Εχτές το είχε 309€ και επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι για το κινητό (ή αυτό ή το g3) το σκεφτόμουν σοβαρά να το παραγγείλω. Αλλά κάτι δε μου έκατσε καλά στα σχόλια του καταστήματος και έτσι δεν έκανα την κίνηση. Αν το είχε κάποιο άλλο κατάστημα πιο αξιόπιστο, τώρα θα το είχα παραγγείλει

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα, όταν ανοίγω τον browser μπαίνει στην τελευταία σελίδα που είχα πριν βγω από αυτήν, πως διορθώνεται αυτό; από τις ρυθμίσεις έχω βάλει αρχική Google. Com αλλά δεν μπαίνει

 

Όταν βγαίνεις από τον browser βγαίνεις απευθείας πατώντας το home button, ή κλείνεις πρώτα τη σελίδα με x και μετά με το πλήκτρο που σε πάει πίσω για να βγεις έτσι τελείως; Στην πρώτη περίπτωση, αν δεν κάνω λάθος, όλοι οι browsers αν τους ανοίξεις πάλι σε πάνε στη σελίδα στην οποία ήσουν πριν πατήσεις το home button, ενώ στη δεύτερη μπαίνεις πάλι στην αρχική σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ο stock browser ετσι δουλευει!

Ή πριν βγεις θα πατας "αρχικη σελιδα" και μετα θα βγαινεις (ετσι εκανα εγω οταν δουλευα τον stock). Ή βαζεις εναν αλλον απ' το play, που μπαινουν κατευθειαν στη αρχικη τους σελιδα.

 

Όταν βγαίνεις από τον browser βγαίνεις απευθείας πατώντας το home button, ή κλείνεις πρώτα τη σελίδα με x και μετά με το πλήκτρο που σε πάει πίσω για να βγεις έτσι τελείως; Στην πρώτη περίπτωση, αν δεν κάνω λάθος, όλοι οι browsers αν τους ανοίξεις πάλι σε πάνε στη σελίδα στην οποία ήσουν πριν πατήσεις το home button, ενώ στη δεύτερη μπαίνεις πάλι στην αρχική σελίδα.

Τελικά παιδιά αν πατήσω έξοδος και μπω πάλι δουλεύει σωστά, λάθος κουμπί πατούσα, σας ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, να κανω μια ερωτηση, σε στοκ κινητο χωρις root ποιες απο τις προεγκατεστημενες εφαρμογες μπορουμε να διαγραψουμε ή να απενεργοποιησουμε χωρις να επηρεασουμε αρνητικα το συστημα, θα εχει καποιο αποτελεσμα αυτο στο ρολαρισμα ή την μπαταρια του κινητου ή τσαμπα κοπος??
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, να κανω μια ερωτηση, σε στοκ κινητο χωρις root ποιες απο τις προεγκατεστημενες εφαρμογες μπορουμε να διαγραψουμε ή να απενεργοποιησουμε χωρις να επηρεασουμε αρνητικα το συστημα, θα εχει καποιο αποτελεσμα αυτο στο ρολαρισμα ή την μπαταρια του κινητου ή τσαμπα κοπος??

 

Σε στοκ κινητο χωρις root δεν μπορεις να πειραξεις αρχεια συστηματος που θα επηρεαζαν αρνητικα το συστημα οποτε σβησε οτι θες.

Αποτελεσμα θα εχεις αλλα μικρο.Οσο πιο λιγες εφαρμογες τρεχουν, τοσο πιο ελαφρυ ειναι το συστημα με οτι συνεπαγεται αυτο σε ταχυτητα και μπαταρια.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σε stock συσκευή δε μπορώ να βρω τον μαμά browser... Ούτε root ούτε τίποτα... Καμία ιδέα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε stock συσκευή δε μπορώ να βρω τον μαμά browser... Ούτε root ούτε τίποτα... Καμία ιδέα;

Τον βρήκα! Τον είχα απενεργοποιησει...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι θα έχει συζητηθεί στις 850 σελίδες του thread, αλλά αδυνατώ να τις διαβάσω όλες... Επίσης, ψάχνοντας στο google δεν βρήκα κάποια λύση...

Το πρόβλημα με το Quiet Mode είναι γνωστό; Μου εμφανίζεται στα καλά καθούμενα κάθε τόσο στο Notification Bar ότι ενεργοποιήθηκε, ενώ όταν μπω στα ενδότερα, βλέπω ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί.

Δεν έχω βάλει κανενός είδους προγραμματισμό, κλειστό μονίμως το έχω. Αλλά συνεχώς εμφανίζεται η ειδοποίηση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Έχω την εξής απορία... Βρήκα αυτό:

http://www.smarties.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&product_id=408&category_id=12

 

Είναι έκδοση EU λέει και το έχει και σε κόκκινο μαύρο...

Έχει βγει τέτοια ευρωπαϊκή έκδοση???? Χλωμό μού φαίνεται...

 

Τέλος, έχει 32GB Rom, είδα στην αρχή ότι υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση και την LG...

Έχει αλλάξει κάτι? Αν ξέρετε κάτι πείτε μου, please...

Είναι αδύνατον να διαβάσω 800+ σελίδες και δε βγάζω άκρη...

αφού λέει EU, EU θα είναι

εγώ από εκεί ψώνισα 16άρι (Πορτογαλικό) και είναι μια χαρά τα παιδιά

επίσης αν είσαι κοντά μπορείς να δηλώσεις παραλαβή από το κατάστημα και να το δεις πριν το πληρώσεις

ΥΓ δέχονται και πιστωτική χωρίς έξτρα χρέωση (δεν το έχουν πολλά μαγαζιά αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για τις άμεσες και διαφωτιστικές απαντήσεις...

 

Μόλις μίλησα και με LG όπως με παροτρύνατε και μου επιβεβαίωσαν τα περί εγγύησης 2 ετών χωρίς

αντικατάσταση, αποκλειστικά και μόνο για ευρωπαϊκά μοντέλα...

 

Τέλος, ρώτησα και για την μπαταρία... Έχει όπως φοβόμουν μόνο 6 μήνες εγγύηση...

Ρωτώντας για το κόστος αντικατάστασης, μου έδωσαν το τηλέφωνο της Procordia (2107777076),

εκείνοι με ενημέρωσαν ότι το κόστος αντικατάστασης είναι, 27 ευρώ για την μπαταριά ενώ δεν

χρεώνουν εργασία παρόλο πού είναι εσωτερική η μπαταριά...

 

Ευχάριστα νέα λοιπόν, σύντομα η οικογένεια των φίλων του LG G2 θα αποκτήσει νέο μέλος... :D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά αν πατήσω έξοδος και μπω πάλι δουλεύει σωστά, λάθος κουμπί πατούσα, σας ευχαριστώ :D

 

Δεν πατούσες λάθος κουμπί με την έννοια του λάθους. Θέλω να πω πως όταν είσαι στον browser π.χ. και θέλεις να δεις κάτι άλλο αλλά να μην χάσεις τη σελίδα στον browser, πατάς το κεντρικό πλήκτρο που σε πηγαίνει απευθείας στην αρχική σελίδα. Κάνεις αυτό που ήθελες π.χ. να δεις ένα μήνυμα ή κάποιο email και αφού τελειώσεις και θέλεις να επιστρέψεις στη σελίδα που ήσουν, ανοίγεις πάλι τον browser και συνεχίζεις κανονικά. Το Android δηλαδή κρατάει ανοιχτές τις εφαρμογές στο παρασκήνιο για κάποιο χρονικό διάστημα διευκολύνοντας έτσι εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση σχετικά με ένα παλιό "ζήτημα" του G2 που είχα απο τότε που το πήρα το οποίο δεν λύθηκε με updates. Το θέμα της ώρας. Η ημερομηνία/ώρα χάνεται αν απενεργοποιήσω το κινητό. Δεν βρήκα κάποια λύση και το θέμα είχε συζητηθεί και εδώ για λίγο αν θυμάμαι καλά πριν απο αρκετό καιρό όμως χωρίς να υπάρξει κάποια λύση αν δεν κάνω λάθος. Άν δεν υπάρχει κάποια λύση, μήπως αυτοί που είχαν αυτό το ζήτημα και του έχουν περάσει άλλη rom όπως cloudyg3 πχ αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα ή λύθηκε;

Το κινητό είναι Βορειοευρωπαϊκο (North Europe), σειρά 311 χωρίς κάποιο root κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Stratos86, ιδιο πρόβλημα, σειρά 402, και με cloudy G3 2.0 παραμένει. Αν και το ανακάλυψα το πρόβλημα οταν αλλαξα ρομ. Αν το κλεινεις συχνα ίσως βολεύει η αυτόματη ενημέρωση ώρας.
Link to comment
Share on other sites

Stratos86, ιδιο πρόβλημα, σειρά 402, και με cloudy G3 2.0 παραμένει. Αν και το ανακάλυψα το πρόβλημα οταν αλλαξα ρομ. Αν το κλεινεις συχνα ίσως βολεύει η αυτόματη ενημέρωση ώρας.

 

Φίλε μου σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου. Δυστυχώς η αυτόματη ενημέρωση ώρας δεν δουλεύει σε μένα για κάποιον λόγο. Η ώρα ενημερώνεται μόνο αν συνδεθώ στο internet και με κανέναν άλλο τρόπο. Πολύ φοβάμαι πως αν κάνει τα ίδια και με άλλες rom σημαίνει πως το πρόβλημα μπορεί να βρίσκεται και στο hardware. Με επιφυλάξεις πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ελαβα μια κληση απο σταθερο τηλεφωνο αγνωστο για μενα αριθμο και μου εβγαλε την πολη που εγινε η κληση, πως γινετε αυτο? ειμαι με stock rom
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν έχει απαντηθεί και ζητάω προκαταβολικά συγνώμη, αλλά δεν το βρήκα πουθενά να έχει ξανά αναφερθεί. Από την ημέρα που πέρασα την τελευταία αναβάθμιση σε g (αγγλική συσκευή), υπάρχουν φορές που παρατηρώ ότι η συσκευή έχει μπει σε προφίλ σίγασης. Για παράδειγμα έβγαλα πριν 10 λεπτά το κινητό από φόρτιση με κλειστή την συσκευή και όταν το άνοιξα είχε ενεργοποιημένη την Σίγαση. Το έχω παρατηρήσει και άλλες φορές και με ανοιχτή συσκευή να γίνεται αυτό.

 

Γνωρίζει κανείς οτιδήποτε;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ελαβα μια κληση απο σταθερο τηλεφωνο αγνωστο για μενα αριθμο και μου εβγαλε την πολη που εγινε η κληση, πως γινετε αυτο? ειμαι με stock rom[/quote

φιλαρακι χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος, αυτο εχει να κανει με το λειτουργικο.. (κιτ-κατ). και με το προηγουμενο τηλ μου (lg optimus 4x) το ειχε και η jelly bean. μιλαω παντα για official

Link to comment
Share on other sites

παιδια η ρυθμιση "κρυπτογραφηση τηλεφωνου" τι ακριβως κανει. εαν την θεσης σε λειτουργια, με εργοστασιακη επαναφορα ερχεται παλι στην αρχικη της κατασταση;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...