Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως ειπε και ο Titarasaudi πρεπει να χαμηλωσεις την ταχυτητα αναπαραγωγης στον default player ή σε οποιον αλλο θες που εχει αυτην την δυνατοτητα. Πατας το μεμου και επιλεγεις play speed.

 

Κατι ασχετο: Οχι way, ειναι why.

 

Way..:wacko:..Why...???:lol:

 

 

 

Νομιζω πρεπει να ρυθμισεις την ταχυτητα αναπαραγωγης (να την κατεβασεις για παραδειγμα) απ' το προγραμμα αναπαραγωγης που εχεις. Δεν ξερω αν εχουν ολα τα προγραμματα τη δυνατοτητα αυτη, το default παντως εχω την εντυπωση οτι εχει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το γνωρίζω αυτό.........έλα ντε που δεν μου δίνει δεξιά την επιλογή της ταχύτητας, έχω μόνο default πρόγραμμα αναπαραγωγής ..! Άρα κάτι άλλο φταίει..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Way..:wacko:..Why...???:lol:

 

 

 

 

 

Το γνωρίζω αυτό.........έλα ντε που δεν μου δίνει δεξιά την επιλογή της ταχύτητας, έχω μόνο default πρόγραμμα αναπαραγωγής ..! Άρα κάτι άλλο φταίει..!

Εχεις δικιο. Σε μενα δεν μου δεινει την επιλογη σε ολα τα βιντεακια.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πείτε μου γιατί οι ειδοποιήσεις σε στις διάφορες εφαρμογές έρχονται Μόνο όταν είμαι σε wifi Ενώ με δεδομένα δεν έρχεται σχεδόν τπτ...Δεν τις έχω απενεργοποιήσει από δεδομένα...Μιλάω για το skype το sofa live score

κ.α. Εντωμεταξύ όταν το κινητό βρίσκει wifi έρχονται μαζεμένες μαζί.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Way..:wacko:..Why...???:lol:

 

 

 

 

 

Το γνωρίζω αυτό.........έλα ντε που δεν μου δίνει δεξιά την επιλογή της ταχύτητας, έχω μόνο default πρόγραμμα αναπαραγωγής ..! Άρα κάτι άλλο φταίει..!

 

Σε μενα παντως (με cloudyG3 2.0) σε οσα βιντεο και να δοκιμασα, και δικα μου αλλα κατεβασμενα απ' το youtube, μου δινει τη δυνατοτητα να αλλαξω την ταχυτητα (το default προγραμμα)! Μηπως παιζει ρολο και η rom; ;)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια επανέρχομαι παλι σε ένα παλιο και γνωστο πρόβλημα, όταν τραβας βιντεο σε χαμηλο σχετικα φωτισμο δεν μπορει να εστιασει με τιποτα σχεδόν όλα τα βιντεο είναι θαμπα, περιμεναμε πως με την 4.4 θα διορθωνοταν αυτό το θεμα αλλα τριχες. τι να πω το εχω ένα χρονο το τηλ και είναι αψογο σχεδόν σε όλα αλλα αυτό είναι θεμα με πειραζει ειδικα όταν βλεπω αλλα τηλ πολύ ποιο παλια και κατωτερα πχ το s3 να τραβαει καλυτερο βιντεο στις συγκεκριμένες συνθηκες.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια επανέρχομαι παλι σε ένα παλιο και γνωστο πρόβλημα, όταν τραβας βιντεο σε χαμηλο σχετικα φωτισμο δεν μπορει να εστιασει με τιποτα σχεδόν όλα τα βιντεο είναι θαμπα, περιμεναμε πως με την 4.4 θα διορθωνοταν αυτό το θεμα αλλα τριχες. τι να πω το εχω ένα χρονο το τηλ και είναι αψογο σχεδόν σε όλα αλλα αυτό είναι θεμα με πειραζει ειδικα όταν βλεπω αλλα τηλ πολύ ποιο παλια και κατωτερα πχ το s3 να τραβαει καλυτερο βιντεο στις συγκεκριμένες συνθηκες.

Αν διαβασεις το θεμα με τις τροποποιησεις του G2:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375710

Λιγες σελιδες πριν το τελος!

Και στο θεμα με τις φωτο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=381039

Παλι προς το τελος, θα δεις οτι εχει αναλυθει πολυ το θεμα φωτο-βιντεο του G2!

Θα δεις επισης και τροπους για τη βελτιωση αυτων και αναλυσεις απο συμφοριτες που ασχοληθηκαν αρκετα!

Ολα ομως προυποθετουν root και custom recovery!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως (με cloudyG3 2.0) σε οσα βιντεο και να δοκιμασα, και δικα μου αλλα κατεβασμενα απ' το youtube, μου δινει τη δυνατοτητα να αλλαξω την ταχυτητα (το default προγραμμα)! Μηπως παιζει ρολο και η rom; ;)

 

Οχι αυτό......στο default player όταν παίζεις ένα video που έχεις τραβήξει σε slow motion σου βγάζει ενα μικρο παραθυράκι που απο εκεί μπορείς να το τρέξεις σε ταχύτητα σε Χ8 και -8 !!!;) μάλλον είναι θέμα Rom.....με CloudyG3 2,0 έτρεχε κανονικά ... με stock D80220D δεν το έχει...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτό......στο default player όταν παίζεις ένα video που έχεις τραβήξει σε slow motion σου βγάζει ενα μικρο παραθυράκι που απο εκεί μπορείς να το τρέξεις σε ταχύτητα σε Χ8 και -8 !!!;) μάλλον είναι θέμα Rom.....με CloudyG3 2,0 έτρεχε κανονικά ... με stock D80220D δεν το έχει...!

Σωστα, τωρα μολις το δοκιμασα. Τραβωντας σε slow motion, μετα στην αναπαραγωγη εχει αυτο που λες!!

Εεεμ Μαριε!! :D Απαρνηθηκες την cloudyG3........ τωρα πληρωνεις το τιμημα!

Πλακα κανω ε! Πως βλεπεις να ρολαρει η stock σχετικα με την cloudy;

Link to comment
Share on other sites

Ολα ομως προυποθετουν root και custom recovery!

 

εμ ακριβως αυτό φιλε μου, το θεμα είναι να μην μπεις σε τέτοιες διαδικασιες σε ένα τετοιο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Ολα ομως προυποθετουν root και custom recovery!

 

εμ ακριβως αυτό φιλε μου, το θεμα είναι να μην μπεις σε τέτοιες διαδικασιες σε ένα τετοιο τηλεφωνο

Καλα αυτη ειναι μεγαλη συζητηση!! :D

Δεν εχεις αδικο, αλλα σε ενα τεχνολογικο site,οπως εδω, οι περισσοτεροι ενδεχομενως θα σου πουν οτι και 'γω!

Με το φοβο να μην χασουμε την εγγυηση ή να μην κανουμε ζημια στο τηλεφωνο (οταν δεν ξερουμε κατι καλα) φοβομαστε να κανουμε το "παραπανω" βημα!

Αν δεις ομως τα πραγματα και απ' την αλλη πλευρα.............

Γιατι να μην τα κανεις αυτα (root, custom recovery κτλ) ΑΚΡΙΒΩΣ σε ενα τηλεφωνο σαν κ' αυτο;

Το G2 ειναι το πρωτο τηλεφωνο που "πειραξα" τοσο γρηγορα με root και recovery!

Οχι επειδη το ειχε αναγκη. Αλλα επειδη ακριβως ειναι ενα τηλεφωνο που εχει πολλες δυνατοτητες, λογω hardware κυριως, και ειναι κριμα να μην το αξιοποιησεις οσο μπορεις περισσοτερο!

Οχι οτι ειναι λυση ή σωστο να "σκαλιζεις" ενα τηλεφωνο για να παρεις το 100% των δυνατοτητων του, αλλα σ' αυτο φταιει και το "μικροβιο", που εχουνε πολλοι εδω μεσα :D:D

Φιλικα......

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Σωστα, τωρα μολις το δοκιμασα. Τραβωντας σε slow motion, μετα στην αναπαραγωγη εχει αυτο που λες!!

Εεεμ Μαριε!! :D Απαρνηθηκες την cloudyG3........ τωρα πληρωνεις το τιμημα!

Πλακα κανω ε! Πως βλεπεις να ρολαρει η stock σχετικα με την cloudy;

 

Για μένα καμία σχέση η stock με την cloudy ...! Αλλά είναι θέμα, όπως λες τι τίμημα θες να πληρώσεις...!!! εγώ τελικά προτίμησα την Rom χωρείς θέματα.;)

 

Είχα γράψει και παλιότερα ότι καθόμουν με την cloudy G3 μόνο και μόνο για την Camera.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανενας MIUI theme για τον stock launcher;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει κανείς συμπέρασμα για την 20G τελικά ; ούτε η 20f με ικανοποιεί πλήρως (και δεν μου έρχεται και ΟΤΑ )
Link to comment
Share on other sites

Για μένα καμία σχέση η stock με την cloudy ...! Αλλά είναι θέμα, όπως λες τι τίμημα θες να πληρώσεις...!!! εγώ τελικά προτίμησα την Rom χωρείς θέματα.

 

Είχα γράψει και παλιότερα ότι καθόμουν με την cloudy G3 μόνο και μόνο για την Camera.

 

Eιναι πολυ ενδιαφερουσα η τοποθετηση σου... Τι προβληματα ειχες με την cloudy?

 

Έχει βγάλει κανείς συμπέρασμα για την 20G τελικά ; ούτε η 20f με ικανοποιεί πλήρως (και δεν μου έρχεται και ΟΤΑ )

Την κρατησα για λιγες ημερες αλλα μου εδωσε την εντυπωση οτι ξελιγωνε την μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η μπαταρία με την G

Δε λεει κατι το screenshot σου. Ουτε ποση ωρα εισαι χωρις φορτιση ουτε ποσες ωρες ενεργης οθονης εχεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω πιστευω οτι η αυτονομια χειροτερεψε με την G. Χανω πολλη μπαταρια και σε κατασταση αναμονης. Σημερα το πρωι κατα τις 10 ημουν με 87%, λιγο browsing με WiFi (κανα τεταρτο) και τωρα ειμαι 78%. :worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η μπαταρία με την G

Ώρες σε μπατάρια και sot. Καθώς και διευκρίνηση της χρήσης.

Με WiFi, τι δίκτυο, sync on/off, data on/off, brightness κλπ

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ώρες σε μπατάρια και sot. Καθώς και διευκρίνηση της χρήσης.

Με WiFi, τι δίκτυο, sync on/off, data on/off, brightness κλπ

Πάντα με WiFi ανοιχτό και sync, χωρίς games δε παίζω, με δίκτυο στο αυτόματο χωρίς data, με ζαπινγκ σε forum και ιστοσελίδες, με νορμάλ χρήση δεν είδα διαφορά από πριν

Edit με φωτεινότητα στο 60%

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 5 εδώ..

Σ' ευχαριστω Minotavrs αλλα κριμα, δεν ειναι v5.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει κανείς συμπέρασμα για την 20G τελικά ; ούτε η 20f με ικανοποιεί πλήρως (και δεν μου έρχεται και ΟΤΑ )

 

Κατσε εκει που εισαι ειναι πολυ καλη η εφ το ανικανοποιητο εχεις???:lol::lol::lol:Η ΤΖΙ ΤΡΩΕΙ μπαταρια...

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κατσε εκει που εισαι ειναι πολυ καλη η εφ το ανικανοποιητο εχεις???:lol::lol::lol:Η ΤΖΙ ΤΡΩΕΙ μπαταρια...

 

Εγώ προσωπικά δεν έχω δει μεγαλύτερη κατανάλωση στην μπαταρια,(μόνο root και όχι custom recovery).

Link to comment
Share on other sites

παιδια το g2 εχει gorilla glas???? ειναι καθολου ανθεκτικη η οθονη σε γρατζουνιες χωρις μεμβρανη? ρωταω γιατι του εβαλα μεμβρανη με το που το πηρα, αλλα λεω τωρα να την αφαιρεσω γιατι μαζευει του κοσμου τις δαχτυλιές και λιγο μου αλλοιώνει τα χρώματα. εχω βαρεθει να το σκουπιζω..... μονο εγω λειπω απο πανω Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

παιδια το g2 εχει gorilla glas???? ειναι καθολου ανθεκτικη η οθονη σε γρατζουνιες χωρις μεμβρανη? ρωταω γιατι του εβαλα μεμβρανη με το που το πηρα, αλλα λεω τωρα να την αφαιρεσω γιατι μαζευει του κοσμου τις δαχτυλιές και λιγο μου αλλοιώνει τα χρώματα. εχω βαρεθει να το σκουπιζω..... μονο εγω λειπω απο πανω

 

Πάρε μια Tempered Glass για να ησυχάσεις από όλα...!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...