Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στα μηνύματα, υποστηρίζει τονισμό των λέξεων? γιατί πήγα να στείλω ένα μήνυμα και δεν έβλεπα τόνους. εκτός και αν υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν την γνωρίζω.

Πατας παρατεταμενα το φωνήεν που θες και επιλεγεις σερνοντας το δαχτυλο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι με τις αυτόματες αναβάθμισης εφαρμογών τι παίζει; Τις έχω ενεργοποιημένη αλλά όταν ψάχνω χειροκίνητα μου βγάζει μερικές, Κανονικά δε θα έπρεπε να τις εμφανίζει αυτόματα; Μήπως τις εμφανίζει με κάποιο καθυστέρηση; Δε το γνωρίζω πως γίνεται στο android για αυτό ρωτάω.

Κάποιες εφαρμογές απαιτούν έγκριση για να αναβαθμιστούν. Εάν πρόσεξες, στις εφαρμογές που πας εσύ και τις αναβαθμίζεις χειροκίνητα σε ρωτούν για έγκριση. Αυτή την εξήγηση μπορώ να δώσω. Τώρα εάν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας βοηθήσει. Δεν έχει όμως να κάνει με τη συσκευή, αλλά με την πολιτική του android. Η γνώμη μου πάντως είναι να κάνεις τις αναβαθμίσεις χειροκίνητα. Τσεκάρεις να έχεις ειδοποίηση όταν υπάρχει αναβάθμιση, ή μπαίνεις κατά καιρούς στο google play και ελέγχεις εσύ. Έτσι έχεις πιο σίγουρο το κεφάλι σου. Π.χ. εάν έχεις ενεργοποιημένο το internet στη συσκευή και αυτόματες τις αναβαθμίσεις, μπορεί σε κάποια φάση να σε χρεώνει για χρήση internet ο πάροχος χωρίς να το καταλάβεις γιατί κάποια εφαρμογή αναβαθμίζεται (κυρίως για χρεώσεις σε καρτοκινητά)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες εφαρμογές απαιτούν έγκριση για να αναβαθμιστούν. Εάν πρόσεξες, στις εφαρμογές που πας εσύ και τις αναβαθμίζεις χειροκίνητα σε ρωτούν για έγκριση. Αυτή την εξήγηση μπορώ να δώσω. Τώρα εάν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας βοηθήσει. Δεν έχει όμως να κάνει με τη συσκευή, αλλά με την πολιτική του android. Η γνώμη μου πάντως είναι να κάνεις τις αναβαθμίσεις χειροκίνητα. Τσεκάρεις να έχεις ειδοποίηση όταν υπάρχει αναβάθμιση, ή μπαίνεις κατά καιρούς στο google play και ελέγχεις εσύ. Έτσι έχεις πιο σίγουρο το κεφάλι σου. Π.χ. εάν έχεις ενεργοποιημένο το internet στη συσκευή και αυτόματες τις αναβαθμίσεις, μπορεί σε κάποια φάση να σε χρεώνει για χρήση internet ο πάροχος χωρίς να το καταλάβεις γιατί κάποια εφαρμογή αναβαθμίζεται (κυρίως για χρεώσεις σε καρτοκινητά)

 

Τώρα που το λες μάλλον αυτό θα είναι γιατί θυμάμαι που το το είπε και ένας φίλος μου παλιότερα. Πάντως δεν υπάρχει κίνδυνος να αναβαθμίσει μέσω δεδομένων κινητής αφού υπάρχει η επιλογή μόνο WiFi. Θα το βάλω να μου βγάζει μόνο ειδοποιήσεις να δούμε πώς θα πάει. Και κάτι άλλο: Γενικά υπάρχει θέμα με το Skype; Λειτουργούν τα push notifications και με δεδομένα κινητής; Δεν μου έρχονται πάντα τα μηνύματα αν δεν ανοίξω την εφαρμογή. Βέβαια είχε τα θεματάκια του το Skype και στα WP και πίστευα ότι θα ήταν καλύτερα τα πράγματα στο android.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Πατας παρατεταμενα το φωνήεν που θες και επιλεγεις σερνοντας το δαχτυλο.

 

ευχαριστώ για το ίνφο :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την φωτεινότητα του κινητού...

Επιλέγω αυτόματη φωτεινότητα, μετά πατάω το home button να κλείσει (δεν το απενεργοποιώ) και όταν το ανοίξω πάλι η αυτόματη φωτεινότητα δεν είναι επιλεγμένη και έχει ένα συγκεκριμένο επίπεδο φωτεινότητας...

Γνωρίζετε κάτι γι' αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Πάροχος Η vodafone περιοχή Ροδο

 

Α αστο ο παροχος φταιει το εχω παθει και γω με τη συγκεκριμενη και εβαλα τη σιμ σε αλλο κινητο και μια απο τα ιδια.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αξίζει να μπούμε στην διαδικασία να βάλουμε το προγράμματάκι xcam για την κάμερα ?αλλάζει κάτι ως προς την νυχτερινή λήψη και την ποιότητα της εικόνας την κάμερας η απλά έχει να κάνει μόνο με τις ρυθμίσεις ? άκουσα πως με μια καινούργια rom η κάμερα του g2 αλλάζει δραματικά προς το καλύτερο και φτάνει σε επιδόσεις αυτή του g3 ισχύει κάτι τέτοιο ?και κάτι τελευταίο ,αγόρασα από ebay uk ένα glass για το g2 και όταν το τοποθέτησα ενώ έκατσε μια χαρά στην οθόνη στα τελειώματα γύρο γύρο φαίνεται να μην κολλάει καλά σαν να αφήνει αέρα από κάτω .Ξέρει κανείς αν φταίει ο τρόπος που το έβαλα η αν έχει πρόβλημα το γυαλί? έχει συμβεί και σε άλλον γιατί όσο και να προσπάθησα ο αέρας δεν φεύγει με τπτ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αξίζει να μπούμε στην διαδικασία να βάλουμε το προγράμματάκι xcam για την κάμερα ?αλλάζει κάτι ως προς την νυχτερινή λήψη και την ποιότητα της εικόνας την κάμερας η απλά έχει να κάνει μόνο με τις ρυθμίσεις ? άκουσα πως με μια καινούργια rom η κάμερα του g2 αλλάζει δραματικά προς το καλύτερο και φτάνει σε επιδόσεις αυτή του g3 ισχύει κάτι τέτοιο ?και κάτι τελευταίο ,αγόρασα από ebay uk ένα glass για το g2 και όταν το τοποθέτησα ενώ έκατσε μια χαρά στην οθόνη στα τελειώματα γύρο γύρο φαίνεται να μην κολλάει καλά σαν να αφήνει αέρα από κάτω .Ξέρει κανείς αν φταίει ο τρόπος που το έβαλα η αν έχει πρόβλημα το γυαλί? έχει συμβεί και σε άλλον γιατί όσο και να προσπάθησα ο αέρας δεν φεύγει με τπτ

Αξιζει και αλλαζουν αρκετα πραματα. Δεν ειναι μονο οι ρυθμισεις.

 

Ισχυει για τη ROM που λες καθως εχει ηδη μεσα της τους drivers της xcam. Οποτε αμα θες να αναβαθμισεις την καμερα σου δεν χρειαζεται να βαλεις τη ROM, απλως περνας τους drivers και μετα εγκαθηστας την εφαρμογη της xcam.

 

Νομιζω οτι στους περισσοτερους το tempered glass ετσι κανει. Εχει αναφερθει πολλες φορες. Ειναι λογω της κυρτοτητας της οθονης του G2.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τους drivrers πως τους φλασάρω? Είναι ένα zip αρχείο. Πρώτα αυτό περνάω και μετά την xcam? Και μετά τη κάνω πάλι απεγκτάσταση και δουλεύω με τη μαμά κάμερα?
Link to comment
Share on other sites

Σου έχει ήδη απαντήσει κάποιος να αλλάξεις τον τύπο κλειδώματος και να επιλέξεις αυτόν που λέει "Σύρετε", τότε θα δεις κι εσύ τις επιλογές "Εφέ οθόνης" & "Συντομεύσεις"

Ok, ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

 

Τώρα το είδα το μηνυμα του Σταματη3133, δεν είχε "παραθεση απο"και δεν κατάλαβα ότι αναφερόταν σε μένα.

 

Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Ένας φίλος μου πήρε πρόσφατα το G2 D802 και έχει πρόβλημα με το ραδιόφωνο, πολλές φορές κολλάει και δεν κλείνει ούτε από τη εφαρμογή ούτε από το widget, προσπάθησα να κάνω εκκαθάριση δεδομένων αλλά δεν με αφήνει, μόνο με restart λύνεται το πρόβλημα!!

Έχει αναφερθεί ξανά αυτό το πρόβλημα, ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποια λύση, το τηλέφωνο είναι 2 εβδομάδων φοράει stock 4.4.2 και δεν είναι root.

Link to comment
Share on other sites

Πάροχος Η vodafone περιοχή Ροδο

 

Άσε φίλε γιατί παραλίγο να με κάψει η Voda. Πρότεινα σε ένα φίλο το G2, ως ευχαριστημένος κάτοχος, κι από ένα σημείο και μετά ήθελε να μου το φέρει στο κεφάλι με τα τερτίπια της Voda.:lol:

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη ιστορία η Vodafone.

Κι εμένα μου έχει συμβεί αυτό με τις κλήσεις που λέτε και στο moto g και στο One.

 

Επίσης στο xda διάβασα ότι τα lg έχουν πρόβλημα με Vodafone σύνδεση γενικά και φταίει η τελευταία. Θυμάμαι και με το Optimus G που είχε κι αυτό ένα θέμα με το 4G της Vodafone και δεν το εμφάνιζε σαν επιλογή στο μενού.

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα από ebay uk ένα glass για το g2 και όταν το τοποθέτησα ενώ έκατσε μια χαρά στην οθόνη στα τελειώματα γύρο γύρο φαίνεται να μην κολλάει καλά σαν να αφήνει αέρα από κάτω .Ξέρει κανείς αν φταίει ο τρόπος που το έβαλα η αν έχει πρόβλημα το γυαλί? έχει συμβεί και σε άλλον γιατί όσο και να προσπάθησα ο αέρας δεν φεύγει με τπτ

 

Εγώ αγόρασα ΑΥΤΗΝ Και την πέρασα

χωρείς κανένα πρόβλημα, και έκατσε μια χαρά, χωρείς φουσκάλες, και γύρο - γύρο εφαρμόζει τέλεια....!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Γενικα μαλλον εχει χαλασει το σημα σε πολλες περιοχες. Σε καποιες εχει χαλασει μεχρι και το 2G οποτε το 4G ειναι μαλλον πολυτελεια....

Host

Link to comment
Share on other sites

Τους drivrers πως τους φλασάρω? Είναι ένα zip αρχείο. Πρώτα αυτό περνάω και μετά την xcam? Και μετά τη κάνω πάλι απεγκτάσταση και δουλεύω με τη μαμά κάμερα?

Πρεπει να εισαι root και να εχεις custom recovery. Φλασαρεις τα binaries του xdabbeb μεσο recovery και μετα εγκαθηστας την εφαρμογη της xcam.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τους drivrers πως τους φλασάρω? Είναι ένα zip αρχείο. Πρώτα αυτό περνάω και μετά την xcam? Και μετά τη κάνω πάλι απεγκτάσταση και δουλεύω με τη μαμά κάμερα?

 

Πρώτα περνά τα binaries (φλασαρεις recovery) και μετά τρέχεις την XCamLG_512_g2 στο τέλος κάνεις απεγκτάσταση την XCamLG και έχεις την stock...!;) Στην αρχή δεν είχα Slow motion στην stock camera, μετά που έκανα τα παραπάνω είχα. Και διαπίστωσα πολύ καλό video & Photo..!

 

Όπου μπλε έχω τα αρχεία;)

 

Τα παραπάνω τα έκανα με Stock Rom D80220D..!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει και αλλαζουν αρκετα πραματα. Δεν ειναι μονο οι ρυθμισεις.

 

Ισχυει για τη ROM που λες καθως εχει ηδη μεσα της τους drivers της xcam. Οποτε αμα θες να αναβαθμισεις την καμερα σου δεν χρειαζεται να βαλεις τη ROM, απλως περνας τους drivers και μετα εγκαθηστας την εφαρμογη της xcam.

 

Νομιζω οτι στους περισσοτερους το tempered glass ετσι κανει. Εχει αναφερθει πολλες φορες. Ειναι λογω της κυρτοτητας της οθονης του G2.

 

οπότε φίλε μου μάλλον θα υπάρξει πρόβλημα με τα glass sto g2 γιατί αν έχει αέρα στις άκρες θα περνάει άνετα και η άμμος η άλλα σκουπίδια που στο μάτι δεν φαίνονται αλλά σίγουρα κάνουν ζημιά στην οθόνη,εκτός αν υπάρχει συγκεκριμένο γυαλί για το g2 για να μην αφήνει κενα.Οσο για τα drivers για την κάμερα έχεις κάποιο link με οδηγίες με το πως το κάνουμε

Link to comment
Share on other sites

οπότε φίλε μου μάλλον θα υπάρξει πρόβλημα με τα glass sto g2 γιατί αν έχει αέρα στις άκρες θα περνάει άνετα και η άμμος η άλλα σκουπίδια που στο μάτι δεν φαίνονται αλλά σίγουρα κάνουν ζημιά στην οθόνη,εκτός αν υπάρχει συγκεκριμένο γυαλί για το g2 για να μην αφήνει κενα.Οσο για τα drivers για την κάμερα έχεις κάποιο link με οδηγίες με το πως το κάνουμε

Συμβαινει σε πολλα παιδια αυτο με το glass γι' αυτο κιολας ειναι πιο μικρο απο τις διαστασεις της οθονης. Μπορεις να ρωτησεις στο θεμα με τα αξεσουαρ του G2 απο που ψωνισαν τα παιδια που δεν εχουν προβλημα.

 

Τα link της καμερας τα εχει δωσει ακριβως απο πανω σου ο Μαριος

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έκανα μια δοκιμή για να γράψω σε Slow motion αλλά παπαλα...!!! δείχνει ότι γράφει σε αργή κίνηση αλλά όταν παίζω το video δεν....!!! Way..????:(

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα περνά τα binaries (φλασαρεις recovery) και μετά τρέχεις την XCamLG_512_g2 στο τέλος κάνεις απεγκτάσταση την XCamLG και έχεις την stock...!;) Στην αρχή δεν είχα Slow motion στην stock camera, μετά που έκανα τα παραπάνω είχα. Και διαπίστωσα πολύ καλό video & Photo..!

 

Όπου μπλε έχω τα αρχεία;)

 

Τα παραπάνω τα έκανα με Stock Rom D80220D..!

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Οπότε πρέπει να το είμαι root.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έκανα μια δοκιμή για να γράψω σε Slow motion αλλά παπαλα...!!! δείχνει ότι γράφει σε αργή κίνηση αλλά όταν παίζω το video δεν....!!! Way..????:(

Νομιζω πρεπει να ρυθμισεις την ταχυτητα αναπαραγωγης (να την κατεβασεις για παραδειγμα) απ' το προγραμμα αναπαραγωγης που εχεις. Δεν ξερω αν εχουν ολα τα προγραμματα τη δυνατοτητα αυτη, το default παντως εχω την εντυπωση οτι εχει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Οπότε πρέπει να το είμαι root.

Οχι μονο root, αλλα πρεπει να εχεις επιπλεον και custom recovery για μπορεσεις μεσα απ 'κει να φλασαρεις τα binaries.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έκανα μια δοκιμή για να γράψω σε Slow motion αλλά παπαλα...!!! δείχνει ότι γράφει σε αργή κίνηση αλλά όταν παίζω το video δεν....!!! Way..????:(

Οπως ειπε και ο Titarasaudi πρεπει να χαμηλωσεις την ταχυτητα αναπαραγωγης στον default player ή σε οποιον αλλο θες που εχει αυτην την δυνατοτητα. Πατας το μενου και επιλεγεις play speed.

 

Κατι ασχετο: Οχι way, ειναι why.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...