Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αυτό εδώ τι λέει? http://www.merimobiles.com/lg-au-isai-lgl22-5-2-inches-smartphone_p/meri10142.htm

Θα δουλεύει Ελλάδα? Συμφέρει να μπω στη διαδικασία να το φέρω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα στην παρέα. μια ερώτηση παίδες. την έκδοση με τα 32giga την υποστηρίζει πλέον η LG Ελλάς? ή μόνο τα 16giga? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα. μια ερώτηση παίδες. την έκδοση με τα 32giga την υποστηρίζει πλέον η LG Ελλάς? ή μόνο τα 16giga? Ευχαριστώ

Μετα απο αρκετες "γκρινιες", νομιζω οτι τελικα πλεον το υποστηριζουν!

Αρκει να ειναι ομως Ευρωπα'ι'κο μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετες "γκρινιες", νομιζω οτι τελικα πλεον το υποστηριζουν!

Αρκει να ειναι ομως Ευρωπα'ι'κο μοντελο.

 

Από Expansys σκέφτομαι να το παραγγείλω, δεν πιστεύω να έχω θέμα.

Ευχαριστώ για την απάντηση :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό εδώ τι λέει? http://www.merimobiles.com/lg-au-isai-lgl22-5-2-inches-smartphone_p/meri10142.htm

Θα δουλεύει Ελλάδα? Συμφέρει να μπω στη διαδικασία να το φέρω?

Σοβαρα τωρα μιλας;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Που έγκειται το μη σοβαρό της ερώτησής μου?

Ποσταρεις στο νημα του LG G2 να σου πουμε τη γνωμη μας για μια κινεζικη αντιγραφη του G2 το οποιο ερχεται μονο με EMS ή DHL αρα θα πληρωσεις στο τελωνειο;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

λεβεντες δυο αποριες, οταν ερχετε καποιο email η καποια ειδοποιηση γινετε να το βλεπω στην οθονη κλειδωματος? επισης οταν ερχετε ειδοποιηση απο viber και δεν εχω οθονη κλειδωματος ανοιγει η οθονη και μπαινει στο μηνυμα viber, διορθωνετε αυτο? τι επιλογες εχουμε?

 

επειδη δε θελω να εχω οθονη κλειδωματος διοτι δεν ανταποκτινετε και πολυ καλα (η αληθεια ειναι αυτην δε νομιζω να ειμαι εξαιρεση) πως γινετε οταν μου στελνουν μηνυμα (απο viber ας πουμε) να μην ανοιγει η οθονη? γνωριζει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Ποσταρεις στο νημα του LG G2 να σου πουμε τη γνωμη μας για μια κινεζικη αντιγραφη του G2 το οποιο ερχεται μονο με EMS ή DHL αρα θα πληρωσεις στο τελωνειο;

 

Εχω ήδη το G2 32 gb για τον πιτσιρικά μου. Μπορείς να μου πεις πως κατάλαβες ότι είναι κινέζικη αντιγραφή (κλώνος)? Από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2685517 και από εδώ http://www.lg.com/jp/mobile-phone/lg-LGL22 μου προκύπτει ότι είναι υπαρκτό τηλέφωνο.

Αν εσύ δε το ξέρεις να διαβάσεις για να μάθεις. Δεν είσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις. Οπότε λίγη περισσότερη ευγένεια στις απαντήσεις δεν είναι κακή.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ήδη το G2 32 gb για τον πιτσιρικά μου. Μπορείς να μου πεις πως κατάλαβες ότι είναι κινέζικη αντιγραφή (κλώνος)? Από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2685517 και από εδώ http://www.lg.com/jp/mobile-phone/lg-LGL22 μου προκύπτει ότι είναι υπαρκτό τηλέφωνο.

Αν εσύ δε το ξέρεις να διαβάσεις για να μάθεις. Δεν είσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις. Οπότε λίγη περισσότερη ευγένεια στις απαντήσεις δεν είναι κακή.

 

Εδώ μιλάμε για το LG G2 D802 και για κανένα άλλο μοντέλο και γι'αυτό δεν σου δινει κανεις απάντηση, πολύ απλά κανείς δεν έχει δοκιμάσει αυτό το κινητό που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

λετε να παρει την εκδοση 5 του android το g2 η μπα? κ αν την παρει, θα ειναι μονο στις ευρωπαικες συσκευες? και κατι ακομα. ανακαλυψα το hidden menu! τι ειναι? πως λειτουργει και σε τι μας χρησιμευει?? Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το γερμανικό G2 32GB και δε μου έχει έρθει ακόμη κάποια αναβάθμιση. Έχω την D802220d-EUR-XX. Ξέρετε κάτι, να την περιμένω ή θα με ξεχάσουν:lol:. Όχι ότι καίγομαι να πάρω την αναβάθμιση που άλλωστε, απ' ότι έχω διαβάσει εδώ, έχει δημιουργήσει αρκετά προβλήματα σε κάποιους, κυρίως με την αυτονομία της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

επειδη δε θελω να εχω οθονη κλειδωματος διοτι δεν ανταποκτινετε και πολυ καλα (η αληθεια ειναι αυτην δε νομιζω να ειμαι εξαιρεση) πως γινετε οταν μου στελνουν μηνυμα (απο viber ας πουμε) να μην ανοιγει η οθονη? γνωριζει καποιος?

είναι ρύθμιση του viber, στα ελληνικά πας Ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις -> Φωτεινή οθόνη για μηνύματα / Νέο αναδυόμενο μήνυμα / Εμφάνιση προεπισκόπησης μηνύματος μάλλον τα θες και τα 3 απενεργοποιημένα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εχω το lg g2 το οποίο από ότι από το imei Στα σχετικά links που δώσατε Είναι γερμανικό αλλά ακόμα δεν έχω πάρει την 20g Έχω την 20d Ούτε στο lg pc suite Μου βγάζει κάτι γνωρίζει κανείς το γιατί? ??
Link to comment
Share on other sites

είναι ρύθμιση του viber, στα ελληνικά πας Ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις -> Φωτεινή οθόνη για μηνύματα / Νέο αναδυόμενο μήνυμα / Εμφάνιση προεπισκόπησης μηνύματος μάλλον τα θες και τα 3 απενεργοποιημένα

Ωραίος φίλε, σ ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εχω το lg g2 το οποίο από ότι από το imei Στα σχετικά links που δώσατε Είναι γερμανικό αλλά ακόμα δεν έχω πάρει την 20g Έχω την 20d Ούτε στο lg pc suite Μου βγάζει κάτι γνωρίζει κανείς το γιατί? ??

Δεν έχει βγει ακόμα 20g για Γερμανία, 20d είναι η πιο πρόσφατη. Αν θες την 20g θα πρέπει να βάλεις άλλης χώρας. Τις τελευταίες εκδόσεις για κάθε χώρα μπορείς να τις δεις εδώ: http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά την τελευταία αναβάθμιση του λειτουργικού που έγινε στις 17/10, μου βγάζει το μήνυμα «δυστυχώς, η αρχική έχει σταματήσει» κάθε φορά που προσπαθώ να μπω στο μενού των εφαρμογών (δεν ξέρω αν έτσι λέγεται, εννοώ το γκρι τετράγωνο, που έχει πολλές τελείες, για να μπεις εκεί που είναι όλες σου οι εφαρμογές).

Στο κινητό δεν έχω επέμβει με κανέναν τρόπο, root η όπως αλλιώς λέγεται. Εκτός από αυτό που σας περιγράφω, όλα λειτουργούν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πέρασα χτες την ελληνική 20d γιατί στο γνωστό site κολλάει μετά το skip ad και δεν κατεβαίνει η 20g και είχα κάπου στο pc μου την 20d. Όταν ελέγχω για ενημέρωση λογισμικού λέει ότι έχω την τελευταία. Μπορώ να κάνω κάτι για να την βρει;
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα τωρα μιλας;

 

Ποσταρεις στο νημα του LG G2 να σου πουμε τη γνωμη μας για μια κινεζικη αντιγραφη του G2 το οποιο ερχεται μονο με EMS ή DHL αρα θα πληρωσεις στο τελωνειο;

 

Εχω ήδη το G2 32 gb για τον πιτσιρικά μου. Μπορείς να μου πεις πως κατάλαβες ότι είναι κινέζικη αντιγραφή (κλώνος)? Από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2685517 και από εδώ http://www.lg.com/jp/mobile-phone/lg-LGL22 μου προκύπτει ότι είναι υπαρκτό τηλέφωνο.

Αν εσύ δε το ξέρεις να διαβάσεις για να μάθεις. Δεν είσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις. Οπότε λίγη περισσότερη ευγένεια στις απαντήσεις δεν είναι κακή.

 

Εδώ μιλάμε για το LG G2 D802 και για κανένα άλλο μοντέλο και γι'αυτό δεν σου δινει κανεις απάντηση, πολύ απλά κανείς δεν έχει δοκιμάσει αυτό το κινητό που αναφέρεις.

 

LG isai LGL22 είναι μια ιαπωνική αδιάβροχη παραλλαγή G2

Φίλε Georgema μια χαρά ρωτάς....!!! αν κάποιος δεν ξέρει δεν άπαντα η βοηθά...!!! κοίτα και ΕΔΩ αν ενδιαφέρεσαι για LG G2 για πολύ καλή τιμή;) Έκτος και αν θες το συγκεκριμένο LG isai LGL22...!!! που προφανώς δεν θα έχεις Cervice στην Ελλάδα.

 

Με της ευλογίες της

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά την τελευταία αναβάθμιση του λειτουργικού που έγινε στις 17/10, μου βγάζει το μήνυμα «δυστυχώς, η αρχική έχει σταματήσει» κάθε φορά που προσπαθώ να μπω στο μενού των εφαρμογών (δεν ξέρω αν έτσι λέγεται, εννοώ το γκρι τετράγωνο, που έχει πολλές τελείες, για να μπεις εκεί που είναι όλες σου οι εφαρμογές).

Στο κινητό δεν έχω επέμβει με κανέναν τρόπο, root η όπως αλλιώς λέγεται. Εκτός από αυτό που σας περιγράφω, όλα λειτουργούν κανονικά.

 

πρεπει να κανεις εκκαθαριση του launcer απο τις ρυθμισεις εφαρμογων,ολα,βρες το touch uiz και εκκαθαριση δεδομενων!!!factory reset εκανες μετα που εκανες την αναβαθμιση???????λογικα οχι....................

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά την τελευταία αναβάθμιση του λειτουργικού που έγινε στις 17/10, μου βγάζει το μήνυμα «δυστυχώς, η αρχική έχει σταματήσει» κάθε φορά που προσπαθώ να μπω στο μενού των εφαρμογών (δεν ξέρω αν έτσι λέγεται, εννοώ το γκρι τετράγωνο, που έχει πολλές τελείες, για να μπεις εκεί που είναι όλες σου οι εφαρμογές).

Στο κινητό δεν έχω επέμβει με κανέναν τρόπο, root η όπως αλλιώς λέγεται. Εκτός από αυτό που σας περιγράφω, όλα λειτουργούν κανονικά.

 

ακριβως το ιδιο εχω παθει κ εγω φιλε μου, χωρις να ειμαι ρουτ κ εγω!! αρχικα δεν ειχα καποιον launcher kαι δεν μπορουσα με κανεναν τροπο να μπω στο μενου μου μετα την αναβαθμιση. Αυτο που εν τελει με εσωσε ηταν ο nova launcher που κατεβασα απο το google play κ ετσι μπορω και μπαινω στο μενου μου κανονικα!! αν δεν εχεις, δοκιμασε να βαλεις καποιον που θα σ'αρεσει. εγω ετσι σωθηκα χωρις να χρειαστει να κανω καποιο hard reset η soft reset και χασω ολα τα αρχεια μου απο την συσκευη. δοκιμασε και πες μας!!!!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κανεις εκκαθαριση του launcer απο τις ρυθμισεις εφαρμογων,ολα,βρες το touch uiz και εκκαθαριση δεδομενων!!!factory reset εκανες μετα που εκανες την αναβαθμιση???????λογικα οχι....................

 

Όχι, δεν έχω κάνει factory reset, αλλά δεν έκανα σε μια ακόμα προηγούμενη αναβάθμιση και δεν είχα πρόβλημα, έπρεπε να κάνω;

Επίσης δεν βρίσκω στο μενού εφαρμογών το touch uiz!

Η διαδρομή που ακολουθώ είναι: “ρυθμίσεις -> γενικές -> εφαρμογές -> όλα”, αλλά δεν βρήκα το αρχείο που μου λες

 

@lek88 Θα το κοιτάξω κι αυτό ;)

Edited by opimis
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να φοβάστε ας πούμε ένα hard /soft reset. Δεν έχετε εμπιστοσύνη στο "σύννεφο" της Google; Εγώ έχω τις επαφές μου, φωτογραφίες μου και τα έγγραφα μου στη Google οπότε εάν χρειαστεί να κάνω εργοστασιακή επαναφορά, ή αλλαγή συσκευής, απλώς βάζω το Gmail μου στη συσκευή και επαναφερονται όλα κανονικά. Κατεβαίνουν και οι εφαρμογές μου, επειδή εχω τσεκάρει τη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και η μόνη ταλαιπωρία μου είναι 10 περίπου λεπτά να στήσω πάλι τις αρχικές σελίδες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...