Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα όταν έβαζα κωδικό κλειδώματος με knok να επιλέγω συνδιασμό δηλαδή .Μόλις τον έβγαλα και έβαλα μοτίβο για κωδικό το πρόβλημα εξαφανίστηκε.

 

Δεν ξέρω αν βοηθήσει και άλλους στο πρόβλημα .Μια φορά μόνο στην Sotmax 9 που έκανα update από το κρυφό μενού έφτιαξε για δύο μέρες αλλά μετά και πάλι τα ίδια.

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορει καποιος να μου πει δυο λογια για το χιντεν μενου? τι ειναι, πως λειτουργεί και τι κανει. του εριξα μια ματια αλλα δεν καταλαβα και πολλα

 

Οκ, θελει γρηγορους χρηστες.... ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .Είμαι νέος κάτοχος και οφείλω να ομολογήσω ότι δεν είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Διαπιστώνω τα εξής σοβαρά προβλήματα :

- Στη συνομιλία με ακούνε πολύ καθαρά ,αντίθετα εγώ τους ακούω πολύ χάλια

- Η φωτογραφική ζορίζεται αρκετά σε φωτογράφιση εσωτερικού χώρου με αρκετό φως (μέρα)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , θα ήθελα μια βοήθεια σχετικά με το εξής πρόβλημα που αντιμετωπίζω. προσπαθώ να συγχρονίσω έναν λογαριασμό email ( pop3 ) hol συγκεκριμένα και ενώ βάζω όλες τις ρυθμίσεις σωστές ( τις έχω διπλό/τριπλό τσεκάρει ) μου βγάζει μήνυμα «ρύθμιση ελλιπής αδύνατη σύνδεση με τον διακομιστή» όσες φόρες και να δοκίμασα το ίδιο!!! τι μπορεί να φταίει ???
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ανοίγω αυτό το θέμα έχοντας στη κατοχή μου το LG G2 3 μήνες. Αυτό που παρατηρώ ειναι πως σε δυνατές εντάσεις μουσικής όπως συναυλίες κέντρα διασκεδάσεος ακόμα και σε στερεοφωνικό σπιτιού ηχογραφόντας με αρκετές εφαρμογές ηχογράφησης που δοκίμασα είτε μονό είτε στέρεο είτε σε βίντεο το μικρόφωνο του παραμορφώνει. Το έχω δοκιμάσει σε ηχείο και σε ακουστικά. Το έχει παρατηρήσει κανείς? Είναι θεμα συσκευής ή πρέπει να απευθυνθώ στο service? Edited by konstantinosk_
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα. Απο προχθες κατοχος του κινητου ... οτι και να πω ειναι λιγα. Παραλληλα εχω και s4 και βλεπω τις διαφορες. Οκ σαν smooth, αποκριση, ποιοτητα,οθονη δεν παλευεται. Η μπαταρια του ειναι απο αλλο πλανητη. Ειμαι στις 50 ωρες και στο 58% με μετρια χρηση αλλα με wifi on , 3g, oμιλια και ραδιο. Καλα τι εχουν φτιαξει οι ανθρωποι.

 

Μονο αρνητικο οτι δεν μου αρεσουν οι γραμματοσειρες, και πατωντΑ ςπροσθηκη δεν με παει πουθενα. ...

 

Για τα λεφτα του δεν υπαρχει.

 

Καλορίζικο.

Έχω το δίλημμά του να το πάρω ξανά η να επιλέξω s4...το έχω φοβηθεί με τα τόσα προβλήματά πού διαβάζω τον τελευταίο καιρό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να το παρεις φιλε μου.Εγω εχω 311 παρτιδα και ειναι ολα κομπλε.Και αλλα 3 ατομα που το πηραν απο τη παρεα μου αργοτερα παλι κομπλε ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Να το παρεις φιλε μου.Εγω εχω 311 παρτιδα και ειναι ολα κομπλε.Και αλλα 3 ατομα που το πηραν απο τη παρεα μου αργοτερα παλι κομπλε ειναι.

 

Και την παρτίδα πως την ξέρουμε από πριν? Υπάρχει τρόπος να την μάθουμε?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και την παρτίδα πως την ξέρουμε από πριν? Υπάρχει τρόπος να την μάθουμε?

 

εννοειται ! απο το serial number .. πχ αν λεει 403 εχει κατασκευαστει τον μαρτιο του 14 ...

 

Καλησπέρα παιδιά .Είμαι νέος κάτοχος και οφείλω να ομολογήσω ότι δεν είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Διαπιστώνω τα εξής σοβαρά προβλήματα :

- Στη συνομιλία με ακούνε πολύ καθαρά ,αντίθετα εγώ τους ακούω πολύ χάλια

- Η φωτογραφική ζορίζεται αρκετά σε φωτογράφιση εσωτερικού χώρου με αρκετό φως (μέρα)

 

ξερει κανεις τι γινεται με τον ηχο και δεν τους ακουει καλα ; στο skype που μιλησαμε ολα ηταν μια χαρα ! εγω του το προτεινα και νοιωθω ασχημα τωρα οποτε βοηθατε ... :D:D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Έχω το δίλημμά του να το πάρω ξανά η να επιλέξω s4...το έχω φοβηθεί με τα τόσα προβλήματά πού διαβάζω τον τελευταίο καιρό.

 

s4 i9506 παρε

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή μπαταρία με sotmax v9+ και stock kernel [ATTACH]46516[/ATTACH]

 

ώρες οθόνης?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμφανιστηκε καμμενο pixel στο δικο μου (3 μηνων) στη μεση της οθονης και δεξια. Παιδια, το πηγα στην αντιπροσωπια και το επισκευασαν επι τοπου σε μιση ωρα εντελως δωρεαν εντος της εγγυησης και χωρις την παραμικρη αντιρρηση!! Αλλαγη πανελ και το τηλ ξανα καινουργιο! Μπραβο στην LG για το after sales μακαρι να την ακολουθησουν και οι υπολοιπες εταιριες.
Link to comment
Share on other sites

Εμφανιστηκε καμμενο pixel στο δικο μου (3 μηνων) στη μεση της οθονης και δεξια. Παιδια, το πηγα στην αντιπροσωπια και το επισκευασαν επι τοπου σε μιση ωρα εντελως δωρεαν εντος της εγγυησης και χωρις την παραμικρη αντιρρηση!! Αλλαγη πανελ και το τηλ ξανα καινουργιο! Μπραβο στην LG για το after sales μακαρι να την ακολουθησουν και οι υπολοιπες εταιριες.

αυτό έλειπε να σου πούνε και τπτ! είναι γεγονός οτι το σέρβις της είναι απο τα καλυτερα αν όχι το καλυτερο!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

2h 30 min με browsing,facebook ,tapatalk και γενικό πείραγμα!

 

Τέλειο!!! Αναμονή λοιπόν να μου έρθει και μένα αύριο το τηλεφωνάκι και να αρχίσει το ελεύθερο σκάλισμα... :D:D:D

 

bye bye sammy & knox :down::down:

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω το g2 d802 και ακόμα δεν μου έρχεται τίποτα για αναβάθμιση του knock code? Καμιά ιδέα για το πότε θα έρθει? Η κανό κάτι λάθος
Link to comment
Share on other sites

Εμφανιστηκε καμμενο pixel στο δικο μου (3 μηνων) στη μεση της οθονης και δεξια. Παιδια, το πηγα στην αντιπροσωπια και το επισκευασαν επι τοπου σε μιση ωρα εντελως δωρεαν εντος της εγγυησης και χωρις την παραμικρη αντιρρηση!! Αλλαγη πανελ και το τηλ ξανα καινουργιο! Μπραβο στην LG για το after sales μακαρι να την ακολουθησουν και οι υπολοιπες εταιριες.

 

Επιβεβαιώνω και εγώ το πολύ καλό after sale service της Lg...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. μολις παρελαβα ενα LG G2 DoCoMo L01f.

Ηθελα να ρωτησω τα εξης:

Οταν παω να το φορτισω εχει τεραστια ευασθησια στην εισδοχη. πρεπει να το εχω σε μια συκγεκριμενη να μην το μετακεινω γτ σταματα. και σε σας ετσι ειναι ή ειναι προβληματικό ?

2. Ποσες ωρες κανει για να φορτισει πληρως?

3. Ξερετε πως να κανω ροοτ (στην περιπτωση που το κρατησω) για το ευρωπαικο φιρμ? για να βγαλω ολη την σαβουρα του DoCoMo και τις εφαρμογες που είναι στα ιαπωνικα. (dialer, calendar,messaginh MA OOLA!) μετα το ροοτ θα ειναι λες και εχω το 802?

Ειμαι στο τσακ να το επιστρεψω παντως.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. μολις παρελαβα ενα LG G2 DoCoMo L01f.

Ηθελα να ρωτησω τα εξης:

Οταν παω να το φορτισω εχει τεραστια ευασθησια στην εισδοχη. πρεπει να το εχω σε μια συκγεκριμενη να μην το μετακεινω γτ σταματα. και σε σας ετσι ειναι ή ειναι προβληματικό ?

2. Ποσες ωρες κανει για να φορτισει πληρως?

3. Ξερετε πως να κανω ροοτ (στην περιπτωση που το κρατησω) για το ευρωπαικο φιρμ? για να βγαλω ολη την σαβουρα του DoCoMo και τις εφαρμογες που είναι στα ιαπωνικα. (dialer, calendar,messaginh MA OOLA!) μετα το ροοτ θα ειναι λες και εχω το 802?

Ειμαι στο τσακ να το επιστρεψω παντως.

1. Το θέμα με το χαλαρό βύσμα είναι σίγουρα κατασκευαστικό πρόβλημα. Θα σου πρότεινα να το επιστρέψεις χωρίς δεύτερη σκέψη, αν έχεις τη δυνατότητα.

 

2. Από 15% ~ 100% περίπου 2 ώρες με το δικό του φορτιστή (1,8mAh)

 

3. Αν έχει το ίδιο hardware με το ευρωπαϊκό πιστεύω ότι δε χρειάζεται καν root για να του περάσεις ευρωπαϊκό f/w, αντίστοιχα όπως γίνεται στις SEA παρτίδες.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με το κινητο μου.το τελευταιο διαστημα μου κανει καποιες ιστοριες!το πρωτο ειναι οτι πολλες φορες φριζαρει η οθονη και δεν ανταποκρινεται καθολου για κανα 3λεπτο!το αλλο που παρατηρησα ειναι οτι 3-4 φορες μου εκανε restart μονο του και γυρισε στις default ρυθμισεις στο λεξικο!τι μπορει να φταιει?το κινητο ειναι τελειως stock,οπως ηρθε απ'το εργοστασιο.δεν το εχω πειραξει καθολου,ουτε root ουτε τπτ!
Link to comment
Share on other sites

renesis , ευχαριστω για την πληροφορηση. αν το στειλω πισω θα το παρω απο αλλου , ευρωπαικο με 50 ευρω παραπανω (στο ιαπωνικο δεν εχει φορτιστη και earphones) οποτε πανω κατω τα ιδια θα μου ρθει.

για το ευρωπαικο φιρμ δηλαδη τι κανω.? αν το εγκαταστησω θα διαγραψει ολα τα ιαπωνικα? που μπορω να το βρω.?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω το g2 d802 και ακόμα δεν μου έρχεται τίποτα για αναβάθμιση του knock code? Καμιά ιδέα για το πότε θα έρθει? Η κανό κάτι λάθος

Δεν είσαι δυστυχώς ο μόνος που την περιμένεις. Είναι αστεία η LG σε αυτό το θέμα μετά από τόσους μήνες να μην μας έχει δώσει το update. Ντροπή δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Εγώ θα ήθελα βοήθεια να γυρίσω στην κατάσταση προ αναβάθμισης.

Δηλαδή απο 4.4.2D Σε 4.4.2B.

Δηλαδή να γυρίσω στην κιτκατ χωρίς το knock code.

Το πρόβλημά μου είναι ότι μετά την αναβάθμιση για να κάνω βιντεοκληση skype, πρέπει να προσπαθήσω 3-4 φορές. Και επειδή στην B δεν είχα κανένα θέμα με το σκαιπ θέλω να επιστρέψω.

Παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει που θα βρω και πώς θα την φλασαρω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Εγώ θα ήθελα βοήθεια να γυρίσω στην κατάσταση προ αναβάθμισης.

Δηλαδή απο 4.4.2D Σε 4.4.2B.

Δηλαδή να γυρίσω στην κιτκατ χωρίς το knock code.

Το πρόβλημά μου είναι ότι μετά την αναβάθμιση για να κάνω βιντεοκληση skype, πρέπει να προσπαθήσω 3-4 φορές. Και επειδή στην B δεν είχα κανένα θέμα με το σκαιπ θέλω να επιστρέψω.

Παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει που θα βρω και πώς θα την φλασαρω.

Ευχαριστώ.

 

Είσαι σίγουρος ότι δεν έγινε κάποια αναβάθμιση στην έκδοση του Skype. Γιατί μπορεί να οφείλεται αυτό και στην εφαρμογή. Όχι απαραίτητα στην έκδοση του κινητού.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...