Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!Γιατι οταν παω να εγκαταστησω τους drivers του κινητου το κομματι CDC serial δεν το εγκαθιστα με τιποτα?Δοκιμασα τα παντα,αλλαγη θυρας usb,reboot κλπ,αλλα τιποτα...Ειμαι με win7 Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά!

Προσπαθώ εδώ και ώρες να κάνω hard reset στο lg g2 και δεν τα καταφέρνω!!!

Κάνω κατά γράμμα τις οδηγίες που βρήκα γραπτές (με τρεις παραλλαγές) και όπως τις είδα από το you tube, το μόνο που καταφέρνω είναι από σβηστό να κάνει συνέχεα επανεκκίνηση μέχρι το λογότυπο LG όσο κρατάω πατημένα τα κουμπιά.

Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει τι συμβαίνει;;;

Μόνο μέσα από της ρυθμίσεις καταφέρνω να κάνω εργοστασιακές και εδώ θέλω να ρωτήσω. Είναι το ίδιο ο ένας τρόπος με τον άλλον να κάνεις reset;

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες! Έχει κανείς προβλήμα με το μικρόφωνο σε skype και viber? Πρέπει να προσπαθήσω να καλέσω εγώ 2-3 για να μιλήσω στο viber (αλλιώς κρασάρει) και στο skype ενώ ακούω και συνδέομαι κανονικά, δεν ακούγομαι. Στις κλήσεις λειτουργεί άψογα το τηλέφωνο, έχω κλειστό το voice enhancement και το audio zoom της καμερας. Τι άλλο μπορεί να φταίει ανάθεμα τα τρία μικρόφωνά του!!!!?!!!! Stock το κινητό fully updated.
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να το τσιμπήσω απο smarties σε λευκό αλλά βλέπω τώρα ότι το έχουν μόνο σε κόκκινο και χρυσό. Δεν θα με χαλούσε καθόλου ένα κοκκινάκι αλλά ισχύει ότι αυτά έχουν βγει μόνο για ασία ε? Εκτός της απουσίας του LTE, υπάρχει κάποια άλλη διαφορά?

 

Επειδή είχα επικοινωνία με arvato και procordia για την εγγύηση του δικού μου, πρόσεξε γιατί μόνο το άσπρο και το μαύρο καλύπτονται!

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Φιλος σου μεταφερω την απαντηση για το ερωτημα σου αυτουσια οπως την ποσταρε ο φιλος damieror.

 

Μετά την αναβάθμιση άλλαξε η διαδικασία. Πατάς το volume down μαζί με το power button. Μόλις εμφανιστεί το logo της lg αφήνεις και τα δυο κουμπιά, περιμένεις 1 δευτερόλεπτο και πατάς ταυτόχρονα ΜΟΝΟ το volume up και το volume down.

 

Παντως το εχω απορια εαν εχει διαφορα το RESET που κανει μεσα απο το μενου, με το RESET που κανει με τον συνδιασμο των πληκτρων...

Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει παιδια... ευχαριστω.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Εχω το s4 και αυριο θα παρω το g2!πως θα περασω φωτο,τραγουδια κτλ???υπαρχει καποιο προγραμμα???

 

Φίλε πολύ απλά βάζεις το πρόγραμμα s4 στον υπολογιστή σου αφού το διαβάσει το ανοίγεις και μέσα στο αντίστοιχο φάκελο φώτο (dcim) και mp3 βίντεο κλπ τα αντιγράφει σε ένα φάκελο στο pc suite σας μετά κάνεις την ίδια διαδικασία με το g2 σε ξεπουλάει και επικόλληση στον αντίστοιχο φάκελο του g2 themes εκεί πχ για φώτο είναι και σε αυτό στο dcim... Κατανοητά??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Η μετάβαση από iPhone 5 σε G2 ήταν πολιτισμικό σοκ. Καλώς σας βρήκα.
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Φιλος σου μεταφερω την απαντηση για το ερωτημα σου αυτουσια οπως την ποσταρε ο φιλος damieror.

 

Μετά την αναβάθμιση άλλαξε η διαδικασία. Πατάς το volume down μαζί με το power button. Μόλις εμφανιστεί το logo της lg αφήνεις και τα δυο κουμπιά, περιμένεις 1 δευτερόλεπτο και πατάς ταυτόχρονα ΜΟΝΟ το volume up και το volume down.

 

Παντως το εχω απορια εαν εχει διαφορα το RESET που κανει μεσα απο το μενου, με το RESET που κανει με τον συνδιασμο των πληκτρων...

Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει παιδια... ευχαριστω.

 

Έχω και εγώ την ίδια απορία.. Θεωριτικα είναι το ίδιο αλλά μπορεί να μας πει κάποιος με σιγουριά?? :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια...σος....ειμαι με 4.4.2 χωρις root...ολα δουλευα καλα...καποια στιγμη παω να παιξω με τη νυχτρρινη λειτουργια....εκει τελος....η αθορυβη λειτουργια ανοιγοκλεινει μονη της.αναβει το λαμπακι,αλλα στο μενου ειναι κλειστη.το knock on δε δουλευει...να σημειωσω οτι του εκανα hard reset αφου περασα την kit kat.δυστυχως. δεν εχω ιντερνετ εδω που ειμαι ,για να διαβασω τις προηγουμενες σελιδες.υπαρχει λυση;εκτος απο νεο hard reset;;;δ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα επικοινωνία με arvato και procordia για την εγγύηση του δικού μου, πρόσεξε γιατί μόνο το άσπρο και το μαύρο καλύπτονται!

 

Ααα σε ευχαριστώ. Δεν το ήξερα αυτό.

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια...σος....ειμαι με 4.4.2 χωρις root...ολα δουλευα καλα...καποια στιγμη παω να παιξω με τη νυχτρρινη λειτουργια....εκει τελος....η αθορυβη λειτουργια ανοιγοκλεινει μονη της.αναβει το λαμπακι,αλλα στο μενου ειναι κλειστη.το knock on δε δουλευει...να σημειωσω οτι του εκανα hard reset αφου περασα την kit kat.δυστυχως. δεν εχω ιντερνετ εδω που ειμαι ,για να διαβασω τις προηγουμενες σελιδες.υπαρχει λυση;εκτος απο νεο hard reset;;;δ

 

Φίλε κάνε ένα από από restart και αν δεν φτιάξει μάλλον ξανά πας για να hard reset τώρα που είναι νωρίς.. Δοκίμασε και μέσα από το κουτί του recovery και κάνε μόνο wipe cache και να τα dalvik cache αλλιώς αν δεν φτιάξει σίγουρα hard reset...

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

format καναμε μετα την εγκαταστασηηηη??πηγαινε ρυθμισεις εφαρμογων και κανε μια εκκαθαριση cache..επαφες και κλησεις!!!

 

 

τα παντα ολα εχω κανει...τιποτα. ακομα και την ρομ ξαναπερασα την official

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χάρηκα φίλε μου όταν είδα την απάντηση σου. Λέω αυτό είναι! Αλλά όταν το δοκίμασα είχα το ίδιο αποτέλεσμα. :(

 

Έτσι ανοίγει κανονικά το τηλέφωνο. Πάντως κάπου εκεί πρέπει να είναι το μυστικό!

Edited by eddie2
Link to comment
Share on other sites

Εχω κλειδώσει με πιν την οθόνη μου. Μετα από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες ξεκλειδώματος μου ζητάει το λογαριασμό google τον οποίο δε μου αναγνωρίζει μια και όταν κλειδώθηκε το πιν της οθόνης ειχα κλειστά wifi και 3g οπότε δεν έχω πρόσβαση στο διαδίκτυο.

Καποια ιδέα ξεκλειδώματος χωρίς hard reset?

Είμαι στην 4.4.2 κιτ κατ

Link to comment
Share on other sites

Θα επαναλαβω ερωτηση που εχω κανει αλλα εχω μια απορια.

Το κινητο απο ο,τι μου ειχατε πει φορτωνει usb στικακια...Aυτο που δεν διευκρινησα ειναι απλα για μεταφορα αρχειων?Να μεταφερουμε κατι απο το στικακι στο κινητο?Η μπορουμε να εχουμε ταινιες και τραγουδια στο στικακι και να τα αναπαραγουμε απο εκει?Ωστε να κερδιζουμε χωρο στη μνημη του κινητου...

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω: Πατάς το volume down μαζί με το power button. Μόλις εμφανιστεί το logo της lg αφήνεις και τα δυο κουμπιά, περιμένεις 1 δευτερόλεπτο και πατάς ταυτόχρονα ΜΟΝΟ το volume up και το volume down και τα κρατάς πατημένα μέχρι να βγει η εικόνα για factory reset.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σκοπεύω να το αποκτήσω σε λευκό χρώμα μέσα στις επόμενες 10 ημέρες.

 

Τι πρέπει να προσέξω/ρωτήσω κατά την αγορά του; (παρτίδα κτλ και πώς τα ξεχωρίζω)

Έχετε να προτείνετε κάποιο κατάστημα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα επαναλαβω ερωτηση που εχω κανει αλλα εχω μια απορια.

Το κινητο απο ο,τι μου ειχατε πει φορτωνει usb στικακια...Aυτο που δεν διευκρινησα ειναι απλα για μεταφορα αρχειων?Να μεταφερουμε κατι απο το στικακι στο κινητο?Η μπορουμε να εχουμε ταινιες και τραγουδια στο στικακι και να τα αναπαραγουμε απο εκει?Ωστε να κερδιζουμε χωρο στη μνημη του κινητου...

 

Εγώ τις φωτογραφίες μου τις έχω σε usb stick.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι προεξοφλεις οτι θα σου δωσουν ανακατασκευης κινητο...

Και μενα απο την πρωτη μερα που το πηρα δεν δουλευε το μικροφωνο.Το πηγα σερβις σε 2 μερες το πηρα και ολα καλα.Ουτε γρατζουνια ουτε δακτυλιά δεν ειχε επανω το κινητο.

Και το οτι ειναι μακρυα σου το σερβις δεν φταιει η lg για αυτο, μην τρελαθουμε τελειως...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να χεις τα παντα στο στικακι(τραγουδια εικονες βιντεο ατχεια κλπ)εγω εχω ενα υsb otg χωρις καλλωδιο κιολας κι εχω κι ενα στικακι ψιρα κι ουτε ιδιαιτερα αντιαισθητικο το λες ειναι μια χαρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Με το Skype έχει κανέις πρόβλημα; Δεν μπορώ στο 90% των περιπτώσεων να σταυρώσω κλήση. Είτε όταν συνδέεται η κλήση ούτε ακούω ήχο, ούτε φαίνεται το μικρόφωνο να δουλέυει και μετά από λίγο κρασάρει, είτε κρασάρει με τη μια. Μετά από 5-6 προσπάθειες σύνδεσης δουλέυει. Κάποιες φορές και το viber κανει πρόβλημα, με την κλήση να κρασάρει όταν συνδέεται.

 

Έκανα hard resest σήμερα το πρωί και ενώ στην αρχή φάνηκε να δουλέυει το skype καλά, έκανα μια κλήση πριν λίγο και πάλι τα ίδια.

 

Επίσης, όταν η ένταση του ακουστικού είναι τέρμα, ο συνομιλητής ακούει την φωνή του/μια ηχώ. Αυτό συμβάινει παντού, ακόμα και σε κλήσεις στο δίκτυο της κινητής.

 

Βρίσκομαι σε Stock 20D.

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

το Skype ειναι απο τα πιο κακο γραμμενα προγραμματα που υπαρχουν..

 

 

για αλλαγη, βαλε αυτο : http://bitshare.com/files/7vgxpgwv/Skype_4.7.0.43514_v22.apk.html

Link to comment
Share on other sites

Παρε ενα τηλ στην lg hellas και θα σε βοηθησουν φιλε.Θα τους πεις το google κωδικο σου,και εχε και την αποδειξη γιατι θα σου ζητησουν καποια στοιχεια και μετα θα σου πουν τι να κανεις.ειναι γρηγορη διαδικασια.
Link to comment
Share on other sites

Πώς θα γίνει να αλλάξω τον τρόπο που αποθηκεύονται οι φωτογραφίες; Π.χ.να αποθηκεύονται με ημερομηνία ή να υπάρχει τρόπος να συνεχίζει την αρίθμηση από εκεί που σταμάτησε έτσι και κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, γιατί με την αρίθμηση που έχει τώρα, ύστερα από μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, ο "μετρητης" ξεκινάει πάλι απ' την αρχή, έτσι θα έχω διαφορετικές φωτογραφίες με το ίδιο όνομα και άντε να τις μετονομάζεις μία μία...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...