Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα αλλαξουν οτι εχει χαλασει στο κινητο. Δεν δινουν αλλη συσκευη. Παραεισαγωγη lg 2x μου χαλασε στον 22ο μηνα , αλλαξαν πλακετα και σε μερικες μερες το εστειλαν πισω με κουριερ. Η lg hellas στο service ειναι εγγυηση!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειχατε δικιο! Την εκανα μεσω lg pc suite.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παρολο που εκανα την αναβαθμιση δεν μπορω να βρω πουθενα το KNOCK CODE; Πως θα γινει διαθεσιμο στο κινητο;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έσβησε η τηλεόραση LG 600ων Ευρώ καινούργια 2 μηνών και έμεινα χωρίς τηλεόραση! Είναι στο σέρβις και περιμένω τί θα κάνουν...

αν και off-topic, τηλεόραση LG στον 23ο μήνα εγγύησης, παρουσίασε μια σκιά στην κάτω δεξιά γωνία (ίσα ίσα που φαινόταν σε λευκό φόντο μόνο)

 

Τους πήρα τηλέφωνο, ήρθαν την πήραν και τελικά μετά απο 2 μέρες με ενημέρωσαν οτι επειδή δεν φτιάχνεται θα πάρω καινούργια (εννοείται καινούργιο μοντέλο 2014). Ηρθαν, μου την έστησαν, την ρύθμισαν και όλα ΟΚ. Καινούργια εγγύηση για 2 χρόνια.

 

Στην εγγύηση και το after-sales η LG είναι πολύ μπροστά, ελπίζω να μην χρειαστώ κάτι για το κινητό αλλά αν γίνει κάτι θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Παρολο που εκανα την αναβαθμιση δεν μπορω να βρω πουθενα το KNOCK CODE; Πως θα γινει διαθεσιμο στο κινητο;

 

έχει βγει κι άλλη αναβάθμιση που περιλαμβάνει το knock code !

δεν είναι στην κιτ κατ .. είναι στην επόμενη , περίπου 40 mb

 

πότε θα βγει ; δεν έχω ιδέα , πάντως έχει βγει για τις περισσότερες χώρες

π['πτε ,άλλον σύντομα

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Παρολο που εκανα την αναβαθμιση δεν μπορω να βρω πουθενα το KNOCK CODE; Πως θα γινει διαθεσιμο στο κινητο;

Ολοι Γάλλοι είμαστε? Οι περισσότεροι άλλοι την έχουν πάρει την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

αν και off-topic, τηλεόραση LG στον 23ο μήνα εγγύησης, παρουσίασε μια σκιά στην κάτω δεξιά γωνία (ίσα ίσα που φαινόταν σε λευκό φόντο μόνο)

 

Τους πήρα τηλέφωνο, ήρθαν την πήραν και τελικά μετά απο 2 μέρες με ενημέρωσαν οτι επειδή δεν φτιάχνεται θα πάρω καινούργια (εννοείται καινούργιο μοντέλο 2014). Ηρθαν, μου την έστησαν, την ρύθμισαν και όλα ΟΚ. Καινούργια εγγύηση για 2 χρόνια.

 

Στην εγγύηση και το after-sales η LG είναι πολύ μπροστά, ελπίζω να μην χρειαστώ κάτι για το κινητό αλλά αν γίνει κάτι θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Of topic αλλά πρέπει να διαβάζονται οι εμπειρίες μας...

Τετάρτη βράδυ νέκρωσε και πήρα τηλ. Το σέρβις. Από Τετάρτη ενημέρωσα το σερβις... Τώρα ο τεχνικός μου είπε Τετάρτη περιμένει τροφοδοτικό. Μια βδομαδα χωρίς τηλεόραση 600 ευρώ, ελπίζω τουλάχιστον να ειν αυτή η βλάβη.

Link to comment
Share on other sites

Θα αλλαξουν οτι εχει χαλασει στο κινητο. Δεν δινουν αλλη συσκευη. Παραεισαγωγη lg 2x μου χαλασε στον 22ο μηνα , αλλαξαν πλακετα και σε μερικες μερες το εστειλαν πισω με κουριερ. Η lg hellas στο service ειναι εγγυηση!

 

αν και off-topic, τηλεόραση LG στον 23ο μήνα εγγύησης, παρουσίασε μια σκιά στην κάτω δεξιά γωνία (ίσα ίσα που φαινόταν σε λευκό φόντο μόνο)

 

Τους πήρα τηλέφωνο, ήρθαν την πήραν και τελικά μετά απο 2 μέρες με ενημέρωσαν οτι επειδή δεν φτιάχνεται θα πάρω καινούργια (εννοείται καινούργιο μοντέλο 2014). Ηρθαν, μου την έστησαν, την ρύθμισαν και όλα ΟΚ. Καινούργια εγγύηση για 2 χρόνια.

 

Στην εγγύηση και το after-sales η LG είναι πολύ μπροστά, ελπίζω να μην χρειαστώ κάτι για το κινητό αλλά αν γίνει κάτι θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Of topic αλλά πρέπει να διαβάζονται οι εμπειρίες μας...

Τετάρτη βράδυ νέκρωσε και πήρα τηλ. Το σέρβις. Από Τετάρτη ενημέρωσα το σερβις... Τώρα ο τεχνικός μου είπε Τετάρτη περιμένει τροφοδοτικό. Μια βδομαδα χωρίς τηλεόραση 600 ευρώ, ελπίζω τουλάχιστον να ειν αυτή η βλάβη.

Όταν λέτε για service πρέπει να αναφέρετε αν μιλάτε για procordia ή arvato για να βοηθηθούμε και όλοι οι υπόλοιποι ;)

Link to comment
Share on other sites

Ολοι Γάλλοι είμαστε? Οι περισσότεροι άλλοι την έχουν πάρει την αναβάθμιση

 

Και εγώ Γάλλος και έχω αρχίσει να ρίχνω κατάρες που δεν μας το έχουν δώσει ακόμα μετά από δύο εβδομάδες. Ελπίζω να μην κάνουν skip το update (πραγμα καθόλου απίθανο).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τηλέφωνο την ελτζι Ελλάδας και ήρθε τεχνικός από τον Νομό μου μετά από 2 μέρες και την έχει αυτός τώρα.Δεν γνωρίζω κάτι άλλο φίλε μου.
Link to comment
Share on other sites

Σαν αρχαριος ας κανω και εγω τη χαζη μου ερωτηση.

 

Υπαρχει επιλογη για T9 για να γραφω πιο γρηγορα μηνυματα?Δεν εχω βρει οσο εχω ψαξει ακομη κατι.:(

 

Οκ το βρηκα :-)

Edited by senator
ok
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το δοκίμασες?ή δεν είναι για την περίπτωσή σου?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2715496

 

Βρήκα τη λύση τελικά.Δεν ειχα εγκαταστήσει το busybox.Ευχαριστώ πάντως για την απάντησή σου.:)

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω εδώ γιατί το άλλο δεν το είδε κανείς:

 

Πόσες ώρες ανοιχτή οθόνη κρατάει το G2 με stock 4.4.2 και full ιντερνετ(wifi,3g,4g κτλ);

Link to comment
Share on other sites

Πανω που ειπα ολα καλα εμφανιστηκε το προβλημα. Και απο οτι φαινεται ειναι hardware! Εβαλα να ακουσω μουσικη απο τα ακουστικα και ο ηχος ειναι αθλιος! Ανοιξα spotify/youtube αλλα και περασα κατεβασμενα τραγουδια στο κινητο και ακουγονται με παρα πολλα χιονια, καθολου καλα. Δοκιμασα τα ακουστικα στον υπολογιστη στα ιδια τραγουδια και ειναι αψογα. Τι συμβαινει;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω εδώ γιατί το άλλο δεν το είδε κανείς:

 

Πόσες ώρες ανοιχτή οθόνη κρατάει το G2 με stock 4.4.2 και full ιντερνετ(wifi,3g,4g κτλ);

Με βαριά χρήση κανα 4ωρακι οθόνη εμένα. Βέβαια παίζω και δυνατά παιχνίδια και κανα gps, surfing ktl. Παιδιά άμα το κάνω ρουτ έχει μοντιφες να το βελτιώσω ή πρέπει να βάλω και καστομ ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος εχει την καλοσυνη ας ακουσει καποια τραγουδια απο αυτη τη λιστα spotify στο G2
να μου πει αν ακουγεται με χιονια.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Πανω που ειπα ολα καλα εμφανιστηκε το προβλημα. Και απο οτι φαινεται ειναι hardware! Εβαλα να ακουσω μουσικη απο τα ακουστικα και ο ηχος ειναι αθλιος! Ανοιξα spotify/youtube αλλα και περασα κατεβασμενα τραγουδια στο κινητο και ακουγονται με παρα πολλα χιονια, καθολου καλα. Δοκιμασα τα ακουστικα στον υπολογιστη στα ιδια τραγουδια και ειναι αψογα. Τι συμβαινει;

 

Αν καποιος εχει την καλοσυνη ας ακουσει καποια τραγουδια απο αυτη τη λιστα spotify στο G2
να μου πει αν ακουγεται με χιονια.

 

Δεν είναι λογικό αυτό που περιγράφεις . Έχεις δοκιμάσει φαντάζομαι restart . Δοκίμασε και με άλλα ακουστικά να δεις αν κάνει χιόνια. Αν ναι κάνε ένα hard reset στο κινητό. Αν συνεχίζει το πρόβλημα κάλεσε το service.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα restart. Αν εχεις το spotify μπορεις να δοκιμασεις ενα τραγουδι απο τη λιστα "classical study music" να μου πεις;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος εχει την καλοσυνη ας ακουσει καποια τραγουδια απο αυτη τη λιστα spotify στο G2
να μου πει αν ακουγεται με χιονια.

Στο spotify Η ποιότητα του ήχου σαν free user Δεν είναι η καλύτερη...Αν πάλι γίνεις premium user θα δεις διάφορα. ...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε 4.4 και το root μετα απο 2 εβδομαδες χρησης εχω δυο reboot χωρις να ξερω γιατι, καθως και κολληματα στιγμιαια.

Καμια ιδεα;

Μετα την αναβαθμιση εκανα επαναφορα, εαν αυτο σας λεει κατι...

Link to comment
Share on other sites

Το γνωριζω αυτο. Εκανα μολις και hard reset. Στον υπολογιστη, και σε ενα zte blade v εχω βαλει το ιδιο κομματι του Chopin, στο blade V των 160 ευρω να παιζει χωρις χιονια, τριξιματα και στο g2 να μου κανει στις ψιλες νοτες αυτα που περιγραφω. Δε μπορω να καταλαβω.. Το θεμα ειναι οτι δεν το κανει σε ολα τα κομματια, μονο σε συγκεκριμενα. Εβαλα και καποια αλλα 320 kbits τα οποια παιζουν κρυσταλλο. Επισης στο youtube σε κλασικη μουσικη παιζει απροβληματιστα. Ειμαι Θεσσαλονικη και κολλαω να το στειλω Αθηνα ξανα για service. Εσεις τι προτεινετε;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Το γνωριζω αυτο. Εκανα μολις και hard reset. Στον υπολογιστη, και σε ενα zte blade v εχω βαλει το ιδιο κομματι του Chopin, στο blade V των 160 ευρω να παιζει χωρις χιονια, τριξιματα και στο g2 να μου κανει στις ψιλες νοτες αυτα που περιγραφω. Δε μπορω να καταλαβω.. Το θεμα ειναι οτι δεν το κανει σε ολα τα κομματια, μονο σε συγκεκριμενα. Εβαλα και καποια αλλα 320 kbits τα οποια παιζουν κρυσταλλο. Επισης στο youtube σε κλασικη μουσικη παιζει απροβληματιστα. Ειμαι Θεσσαλονικη και κολλαω να το στειλω Αθηνα ξανα για service. Εσεις τι προτεινετε;

Εγώ προτείνω να το στείλεις. ...Περίμενε λίγο όμως μήπως δει το μήνυμα σου και κάποιο ποιο έμπειρο μέλος του Φόρουμ μπας και Βρείτε λύση...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Πανω που ειπα ολα καλα εμφανιστηκε το προβλημα. Και απο οτι φαινεται ειναι hardware! Εβαλα να ακουσω μουσικη απο τα ακουστικα και ο ηχος ειναι αθλιος! Ανοιξα spotify/youtube αλλα και περασα κατεβασμενα τραγουδια στο κινητο και ακουγονται με παρα πολλα χιονια, καθολου καλα. Δοκιμασα τα ακουστικα στον υπολογιστη στα ιδια τραγουδια και ειναι αψογα. Τι συμβαινει;

δεν ειναι και οτι καλυτερο ο ηχος στο lg.μν το βαζεται και τερμα..κρασαρει?

αν στο εκανε μονο σε ενα κομματι δεν φταιει το κινητο.καλο να ειναι 320 klbs

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Σε αλλες λιστες που εχω στο spotify παιζει αψογα. Σε κλασικη μουσικη ομως συνηθως ειδικα οταν ανεβαζω σχεδον τερμα την ενταση ειναι παρα πολυ χαμηλη η ποιοτητα του.

 

δεν ειναι και οτι καλυτερο ο ηχος στο lg.μν το βαζεται και τερμα..κρασαρει?

αν στο εκανε μονο σε ενα κομματι δεν φταιει το κινητο.καλο να ειναι 320 klbs

 

Μου το εκανε σε αρκετα κομματια και λιστες. Οχι ομως σε ολα.

 

Τελικα ειναι οντως προβλημα πολλων και οχι hardware : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2682189

http://forums.hardwarezone.com.sg/headphones-earphones-portable-media-devices-314/hissing-noise-lg-g2-4615620.html

Edited by kotsos4u
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ ρε παίδες που μοιράζεστε τις εμπειρίες σας, απλά έχω ξενερώσει. Η Procordia είναι στο Ψυχικό και θα πρέπει να τραβιέμαι μέχρι εκεί να το αφήσω και μετά να πάω να το παραλάβω. Αν είναι κάτι, στην μητρική ας πούμε, σου δίνουν ανακατασκευασμένο. Έτσι δουλεύει το σύνολο του service.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...