Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδιά! θα το ψάξω λίγο ακόμα να δω τι θα κάνω τελικά!

πάντως και γω τον απρίλιο έκανα πολλές μικροαγορές και όλα ήρθαν στην ώρα τους χωρις επιβαρύνσεις. βέβαια ήταν από θήκες μέχρι καλώδια... όχι μεγάλες συσκευασίες...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Σε άλλο θέμα, υπάρχει μέλος με παραγγελία καλώδιο από Κίνα αξίας πραγματικής αλλά κι δηλωμένης 13€ το οποίο βρίσκεται ένα μήνα στη διαδικασία του εκτελωνισμού και σίγουρα θα πληρώσει και λίγα ευρώ παραπάνω. Έχουν αλλάξει τα πράγματα, κάποιοι ίσως είναι πιο τυχεροί από άλλους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ όφειλα να ενημερώσω, από εκεί και πέρα ο καθένας είναι υπεύθυνος για τα ρίσκα που θα πάρει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

Παίζει να έχει κανένας κάνα 1-2 ανταλλακτικά από G2 που να μη τα χρειάζεται, και να θέλει να τα δώσει σε μία συμβολική τιμή; Συγκεκριμένα, ενδιαφέρομαι για το πλαστικό που περιλαμβάνει το γυαλί της πίσω κάμερας, και την ίδια την πίσω κάμερα...

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλο θέμα, υπάρχει μέλος με παραγγελία καλώδιο από Κίνα αξίας πραγματικής αλλά κι δηλωμένης 13€ το οποίο βρίσκεται ένα μήνα στη διαδικασία του εκτελωνισμού και σίγουρα θα πληρώσει και λίγα ευρώ παραπάνω. Έχουν αλλάξει τα πράγματα, κάποιοι ίσως είναι πιο τυχεροί από άλλους.

 

Μονο τα 3 ευρω θα πληρωσει. Οτιδηποτε ειναι κατω απο 23 ευρω δεν πληρωνει φπα-δασμους κλπ

 

Μου κανει εντυπωση που ανοιξαν μικρο φακελακι. Παντως γενικα κυνηγανε αυτα που εχουν περισοτερη αξια οποτε και τα πιο βαρια αφου τα μικρα το πιθανοτερο ειναι να μην φορολογηθουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ευρώ "καπέλο" και ένα μήνα αναμονή στο τελωνείο για το συγκεκριμένο προϊόν είναι θέμα, πόσο μάλλον για πολύ πιο ακριβά προϊόντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε οφ τοπικ, τι ποσοστό επιβαρυνόμαστε σε περίπτωση που κολλήσει ενα κινητό στο τελωνείο? Αν είναι πχ 10% δεν είναι κάτι τραγικό... εκτός αν είναι 24% όσο το φπα ...
Link to comment
Share on other sites

3 ευρώ "καπέλο" και ένα μήνα αναμονή στο τελωνείο για το συγκεκριμένο προϊόν είναι θέμα, πόσο μάλλον για πολύ πιο ακριβά προϊόντα.

 

Δεν διαφωνω. Η μεγαλυτερη ηττα ειναι η αναμονη. Κατα τα αλλα 3 ευρω δεν ειναι τιποτα σε σχεση με τη διαφορα τιμης που τα βρισκεις ελλαδα.

 

Θυμαμαι για το redmi note 3 pro δεν εβρισκες καν θηκη... και οταν εβρισκες μια μουφα της Lenuo ειχε 12 ευρω και αλλα τοσα ενα tempered glass. Δηλαδη εδινες 24 ευρω για θηκη και τζαμακι που ebay καπου στα 5-6 ευρω μου χε ερθει. Παρεμπιπτοντως το κινητο το χα παρει απο Ελλαδα. Απλα αρνουμουν να μου πιασουν τους ωραιτοτατους γλουτιαιους μυς μου. :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν και είμαστε οφ τοπικ, τι ποσοστό επιβαρυνόμαστε σε περίπτωση που κολλήσει ενα κινητό στο τελωνείο? Αν είναι πχ 10% δεν είναι κάτι τραγικό... εκτός αν είναι 24% όσο το φπα ...

 

3 ευρω εχεις με το που περασει ελεγχος. Μετα αν ξεπερνα τα 23 ευρω ειναι τα 3 ευρω του ελεγχου +24% φπα και νομιζω καπου αλλα 10 ευρω καποιο τελος των ΕΛΤΑ; Δεν θυμαμαι ακριβως. Αλλα καπου εκει υπολογιζε. Αν μαλιστα ξεπερνα καποιο ποσο (καπου στα 200, δεν θυμαμαι ακριβως) τοτε πληρωνεις και δασμο.

 

Και εχε υποψιν οτι τα πιο βαρια αντικειμενα (πχ κινητα) ειναι τα πρωτα που ελεγχουν. Βεβαια αν και εχουν αυξηθει οι ελεγχοι δεν νομιζω οτι ειναι τοσο επικινδυνα τα πραγματα. Μην ξεχναμε οτι στο φορουμ γραφονται αυτα που περνανε τελωνειο κυριως...

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χρήσιμες οι πληροφορίες αλλά επειδή έχουμε βγει εκτός θέματος, καλύτερα η συζήτηση να συνεχιστεί στο σχετικό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμες οι πληροφορίες αλλά επειδή έχουμε βγει εκτός θέματος, καλύτερα η συζήτηση να συνεχιστεί στο σχετικό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

 

Σωστος. Αν θες να σβησεις τα μηνυματα μου δεν εχω θεμα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έτσι για δοκιμή παρήγγειλα μπαταρία blue star που λέει ότι είναι 3200 από ελληνικό κατάστημα (τα ξένα λένε ότι δε στέλνουν Ελλάδα, δε ξέρω γιατί) https://www.likebrands.gr/Blue-Star-Premium-for-LG-G2-Li-ion-Battery-3200mAh λέτε να αξίζει; Οκ δε περιμένω αυτά τα 200 mAh να κάνουν την διαφορά αλλά οκ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έτσι για δοκιμή παρήγγειλα μπαταρία blue star που λέει ότι είναι 3200 από ελληνικό κατάστημα (τα ξένα λένε ότι δε στέλνουν Ελλάδα, δε ξέρω γιατί) https://www.likebrands.gr/Blue-Star-Premium-for-LG-G2-Li-ion-Battery-3200mAh λέτε να αξίζει; Οκ δε περιμένω αυτά τα 200 mAh να κάνουν την διαφορά αλλά οκ...

Δοκίμασε την κάνα μήνα και πες μας τις εντυπώσεις σου φίλε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στις μπαταρίες προσωπικά προτείνω πάντα γνήσια μιας και έχει να κάνει με τη τροφοδοσία της συσκευής και ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλος αφου ειναι το D802 ειναι το ευρωπαϊκο οποτε παιζει μια χαρα και ελληνικα εχει αρκει ο πωλητης να εχει καλη βαθμολογια .Τωρα για εγγυηση αν η χωρα που προοριζοταν ειναι ευρωπαικη και η ημερομηνια παραγωγης εντος διετιας το πας χωρις αποδειξη και το ιμει δε γραφει χωρα αγορας αλλα χωρα προορισμου οποτε θεωρω θα το καλυπτει ελπιζω.

Απο την αλλη αλλαξε μια μπαταρια στην προκορντια και αν δε σε ενοχλουν οι κιτρινιλες (περιεργο) κρατατο κρατατο κρατατο το κινητο σκαβει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη αλλαξε μια μπαταρια στην προκορντια και αν δε σε ενοχλουν οι κιτρινιλες (περιεργο) κρατατο κρατατο κρατατο το κινητο σκαβει.

 

Καθόλου περίεργο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου περίεργο.

 

Για μενα ναι γιατι 4 ειμαστε στην παρεα απο 2 ετη και πλεον και κανεις δεν εχει κιτρινιλες,ολοι 32αρια και απο αλλες χωρες προελευσης,εκτος αν ειμαστε οι μοναδικοι στην ελλαδα.:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Για μενα ναι γιατι 4 ειμαστε στην παρεα απο 2 ετη και πλεον και κανεις δεν εχει κιτρινιλες,ολοι 32αρια και απο αλλες χωρες προελευσης,εκτος αν ειμαστε οι μοναδικοι στην ελλαδα.:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Και μενα παραπανω απο 2 ετη ειναι αλλα δεν εχει βγαλει κιτρινιλα.

 

Ενδεχομενως να παιζει ρολο και το επιπεδο φωτεινοτητας και θερμοκρασιες που πιανει το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά 3 χρόνια το κινητό 16αρι έχω αλλάξει 2 φορές οθόνη.μάλιστα η 2 φορά ήταν πριν ένα μήνα,πριν συμπληρωθεί η 2 εγγύηση της οθόνης.κ μάλιστα αυτή την φορά είναι κ λίγο διαφορετική η οθόνη συγκριτικά με την προηγούμενη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αλλάξει 4 φορές και 2 φορές ο φίλος μου. Το έχω ακούσει πάρα πολλές φορές. Εννοείται ότι είναι μειοψηφια αλλά είναι μεγάλη μειοψηφία. Μόνο και μόνο το ότι έχω ακούσει πάνω από 30 περιπτωσεις μέσα σε ένα φόρουμ μέσα σε 3 χρόνια είναι αρκετό. Έχει γίνει θέμα στην LG και την Procordia το επίσημο service της.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για οθόνες, το δικό μου στην αριστερή πλευρά, στην άκρη της οθόνης, σαν να έχει ξεκολλήσει λίγο. Όταν το πιέζω ελαφρά, βλέπω ότι μισό χιλιοστό ας πούμε :P μπαίνει πιο μέσα, ενώ στην δεξιά δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Λειτουργεί κανονικά και δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα, απλά δεν ξέρω αν με "προειδοποιεί" ότι ξεκολλάει.

Σας έχει τύχει; Να ανησυχώ γιατρέ;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εβγαλε, το πηγα, το αλλαξαν και μετα απο κανα 6μηνο ξαναεβγαλε. Ειναι μικρη ομως τωρα και αφου ειναι εκτος εγγυησης, δεν το ξανααλλαζω. Ουτως ή αλλως πλεον το εχει η αδερφη μου και δεν εχει διαμαρτυρηθει :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εβγαλε, το πηγα, το αλλαξαν και μετα απο κανα 6μηνο ξαναεβγαλε. Ειναι μικρη ομως τωρα και αφου ειναι εκτος εγγυησης, δεν το ξανααλλαζω. Ουτως ή αλλως πλεον το εχει η αδερφη μου και δεν εχει διαμαρτυρηθει :lol:

Έτσι γινεται. Θα σου χειροτερέψει και μην ξεχάσεις να την αλλάξεις πριν τον 1 χρόνο της εγγύησης. 5 φορές έχω κάνει την διαδικασία αυτή.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2,5 χρόνια με το 32αρι από άλλη χώρα προέλευσης και κανένα πρόβλημα!

Σε αυτο το φορουμ συνηθως γραφουν αυτοι που εχουν θεματα οποτε λογικο ειναι να γινεται ντορος.Μπαινει καποιος ασχετος να διαβασει τιποτα χρησιμο και βλεπει θαψιμο "για ολα τα κινητα "οποτε το σκεφτεται 2 φορες πριν το αποκτησει.Εγω προσωπικα που ευτυχως δεν υπολογιζω τα σχολια και πηρα το κινητο βασει αναγκων μου και γουστων μου τιποτα απο αυτα δεν εχω συναντησει.

Στο 95% των περιπτωσεων δεν φταινε τα κινητα αλλα οι ιδιοκτητες τους.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...