Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να κάνω συγχρονισμό των επαφών μου από το κινητό στο Gmail αλλά δεν μπορώ. Μου γράφει πως υπάρχει ένα πρόβλημα αυτή τη στιγμή, ωστόσο όλοι οι άλλοι συγχρονισμοί γίνονται κανονικά. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα, ειχα ρωτησει και παλιοτερα, στο g2 της γυναικας μου, οταν αποθηκευει ενα νεο τηλεφωνο πρεπει παντα να επιλεγει εκεινη την ωρα το gmail αλλιως σαν προεπιλογη εχει μονο το Τηλεφωνο. Μπορει να αλλαξει αυτο και να μπει μονιμα το gmail;
Link to comment
Share on other sites

Επίσημη απάντηση από την LG Ελβετίας. Τους ρώτησα ότι έχω κάποια θέματα (δικαιολογία ήταν) για να μάθω αν θα πάρουμε την 5.1. Δυστυχώς επιβεβαιώθηκε πως το G2 δεν θα πάρει 5.1.

 

http://s17.postimg.org/xuvkbhzsb/Screenshot_2015_06_08_11_47_59.jpg

 

Μα καλά είναι δυνατόν να πάρουν την 5.1 αλλά και άλλα και να μην την πάρει το g2? Αν ισχύει αυτό η LG είναι απαράδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά είναι δυνατόν να πάρουν την 5.1 αλλά και άλλα και να μην την πάρει το g2? Αν ισχύει αυτό η LG είναι απαράδεκτη.

 

είναι ακόμα νωρίς να λέμε για 5.1 εδώ δεν έχει έρθει καλά καλά στην Ελλάδα η 5.0.1!!από Ιούλιο Αύγουστο πιστεύω θα αρχίσουν οι και καλά διαρροές από την LG για το αν θα πάρουμε ή όχι...το λογικό είναι να πάρουμε πάντως!πιστεύω θα ακολουθήσει τα χνάρια της Sony και η LG

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βγάζετε μόνοι σας αυθαίρετα συμπεράσματα δίχως να στηρίζονται πουθενά είναι αξιοπερίεργο! Η επίσημη LG έδωσε αυτή την απάντηση, όχι κάποια φήμη.. Όλους μας δυσαρεστεί καθώς φαίνεται ότι έφτασε το τέλος για το G2.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

E και? Και στην 4.4 να έμενε πάλι δεν θα με ένοιαζε. Πλέον το android είναι τόσο καλό που κάθε νέα έκδοση δεν φέρνει και την επανάσταση ειδικά για τον μέσο χρήστη.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

-Φωνάζαμε να να έρθει η lolliipop ολοι μαζι και για μήνες.

-Ήρθε η lollipop

-Δεν τη δοκιμάσαμε αλλά αρχισαμε να ρωτάμε αν είναι καλή, να τη βάλω,εχει bugs κλπ.

-Μετα αρχισαμε να κράζουμε τη lollipop

-Τωρα αρχίσαμε να να φωνάζουμε να έρθει η 5.1

Σαν μικρά παιδιά κάνουμε

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Απολύτως σύμφωνος. Και αυτό μην νομίζεις το βλέπω στα τόπικ και άλλων συσκευών. Με τίποτα ευχαριστημένοι όμως. Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ είμαι απολύτως ευχαριστημένος από το g2. Το έχω πει ξανά πως είναι το καλύτερο κινητό που πέρασε από τα χέρια μου. Ήθελα όμως να μάθω μέχρι πότε θα έχει υποστήριξη.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα πως φτιάχνουμε το εικονίδιο του chrome; λίγο μετά την αναβάθμιση έγινε ετσι..το έχω ξαναεγκαταστησει 3 φορές αλλά δεν λέει να φτιάξει..
Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα πως φτιάχνουμε το εικονίδιο του chrome; λίγο μετά την αναβάθμιση έγινε ετσι..το έχω ξαναεγκαταστησει 3 φορές αλλά δεν λέει να φτιάξει..

 

Μόλις το έφτιαξα ..επιτέλους

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και διάφορα άλλα που ξαναήρθαν μετά την κατάργηση τους...

 

Εμένα πάντως το γλιφιτζούρι με έχει εκνευρίσει γιατί αρκετές φορές μένω από μπαταρία μέσα στη μέρα, απλά και μόνο από χάζεμα στο ίντερνετ...

Και δεν ξέρω αν φταίει και ο Chrome για αυτό, κάθε φορά βγάζει προειδοποίηση για θερμοκρασία άνω των 70 βαθμών και όντως αρχίζει και καίει πίσω. *προσθήκη: είχα διαβάσει ότι δουλεύει τον επεξεργαστή "τέρμα" για να βγαίνει καλά στα benchmarks.

Με το Here maps τα ίδια, με μερικά ακόμα που δεν τα πιάνει το μάτι σου (πχ LG keyboard, Google Drive) έχει ανεβάσει 70+...

Θα πάει για αλλαγή η οθόνη τώρα που μπορώ να πάω κέντρο με τη μηχανή και μετά θα ξαναπάρει την ΚιτΚατ.

Edited by amyroukai
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και διάφορα άλλα που ξαναήρθαν μετά την κατάργηση τους...

 

Εμένα πάντως το γλιφιτζούρι με έχει εκνευρίσει γιατί αρκετές φορές μένω από μπαταρία μέσα στη μέρα, απλά και μόνο από χάζεμα στο ίντερνετ...

Και δεν ξέρω αν φταίει και ο Chrome για αυτό, κάθε φορά βγάζει προειδοποίηση για θερμοκρασία άνω των 70 βαθμών και όντως αρχίζει και καίει πίσω. *προσθήκη: είχα διαβάσει ότι δουλεύει τον επεξεργαστή "τέρμα" για να βγαίνει καλά στα benchmarks.

Με το Here maps τα ίδια, με μερικά ακόμα που δεν τα πιάνει το μάτι σου (πχ LG keyboard, Google Drive) έχει ανεβάσει 70+...

Θα πάει για αλλαγή η οθόνη τώρα που μπορώ να πάω κέντρο με τη μηχανή και μετά θα ξαναπάρει την ΚιτΚατ.

 

Μάλλον η πλακέτα σου έχει πρόβλημα. Κάνω όσα κάνεις και εσύ και έχω πολύ καλή μπαταρία και θερμοκρασίες. Μην πας μόνο για αλλαγή οθόνης πες τους το πρόβλημα σου.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,όντως και γω πριν κάνα μήνα μάλιστα το έγραψα στο φόρουμ ,σε επίσημη απάντηση της LG (δεν θυμάμαι ποιάς χώρας ) ανακοίνωσαν ότι το G2 σταματά στην έκδοση 5.0.2 και δεν θα πάρει 5.1 αλλά μόνο εσωτερικές αναβαθμίσεις στυλ a,b,c κ.λ.π. ,ήδη όμως οι aosp έχουν περάσει στο 5.1 ,δεν θα ακολουθήσουν οι μεγάλοι dev Cloudy,LamHoang,Hoangnova οι Ισπανοί Αcura 2201 ,ARDE DEV TEAM ? οπότε απλά η LG μπορεί να κουρεύεται ,2-3 ετών είναι το κινητό έλεος ,η κόρη μου 6ετίας iphone και ακόμα παίρνει όλες τις αναβαθμίσεις ios κανονικότατα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά και την 5.1 να μην πάρουμε δε νομίζω να έχει μεγάλες διαφορές από την 5.0.1 της LG...το UI μόνο ίσως να άλλαζε και να είχε λίγο μεγαλύτερη διάρκεια στην μπαταρία!και στο g3 που λογικά θα την πάρει γιατί είναι πιο καινούριο δε νομίζω να δούμε μεγάλες διαφορές!
Link to comment
Share on other sites

Επίσημη απάντηση από την LG Ελβετίας. Τους ρώτησα ότι έχω κάποια θέματα (δικαιολογία ήταν) για να μάθω αν θα πάρουμε την 5.1. Δυστυχώς επιβεβαιώθηκε πως το G2 δεν θα πάρει 5.1.

 

http://s17.postimg.org/xuvkbhzsb/Screenshot_2015_06_08_11_47_59.jpg

 

Άν όντως ισχύει είναι απαράδεκτοι για εμένα. Όχι τόσο πολύ για το οτι αποφάσισαν να σταματήσουν τις αναβαθμίσεις στο G2, αλλά για την έκδοση στην οποία αποφάσισαν να σταματήσουν. Οι αρχικές εκδόσεις της lollipop έχουν αποδεδειγμένα bugs. Η 5.1 δεν είναι πολυτέλεια, αλλά αναγκαιότητα, μιας και διορθώνει τα bugs. Είναι απαράδεκτο να πάρουν ένα κινητό που δουλεύει καλά, να του πετάξουν μια early έκδοση ενός καινούργιου λογισμικού και να το παρατήσουν έτσι. Για μένα αυτο λέγεται προχειροδουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η πλακέτα σου έχει πρόβλημα. Κάνω όσα κάνεις και εσύ και έχω πολύ καλή μπαταρία και θερμοκρασίες. Μην πας μόνο για αλλαγή οθόνης πες τους το πρόβλημα σου.

ναι θα τα πω εννοειται. εξαλλου πιστευω οτι και η οθονη απο θερμοκρασια χαλασε. Θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

,2-3 ετών είναι το κινητό έλεος ,η κόρη μου 6ετίας iphone και ακόμα παίρνει όλες τις αναβαθμίσεις ios κανονικότατα

 

Ανέστη με τίποτα δεν είναι 6 χρονών το i-phone και να παίρνει ακόμα αναβαθμίσεις...

 

Το δικό μου είναι Iούνιος του 2010 και σταμάτησε με την έλευση του i-phone 6 , Σεπτέμβριος του 2014...

 

4 χρόνια δηλαδή αλλά... καμμία σχέση ios με android ;)

 

Άν όντως ισχύει είναι απαράδεκτοι για εμένα. Όχι τόσο πολύ για το οτι αποφάσισαν να σταματήσουν τις αναβαθμίσεις στο G2, αλλά για την έκδοση στην οποία αποφάσισαν να σταματήσουν. Οι αρχικές εκδόσεις της lollipop έχουν αποδεδειγμένα bugs. Η 5.1 δεν είναι πολυτέλεια, αλλά αναγκαιότητα, μιας και διορθώνει τα bugs. Είναι απαράδεκτο να πάρουν ένα κινητό που δουλεύει καλά, να του πετάξουν μια early έκδοση ενός καινούργιου λογισμικού και να το παρατήσουν έτσι. Για μένα αυτο λέγεται προχειροδουλειά.

 

Aυτό που το ξέρεις?:confused:

 

Μπορεί να είναι χειρότερα τα πράγματα , να διορθώσουν κάτι και να χαλάσουν κάτι άλλο... :cool:

 

Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό και με την ενασχόληση τόσων πολλών dev's , να έχουν βγάλει πολλές ρομ κ.λ.π

 

 

 

P.s

Είμαι root και με custom recovery όποτε οι δυνατότητες είναι απεριόριστες :D

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση..Ειμαι kit kat και η μπαταριά με βαριά χρήση (email,πλοηγηση,σερφαρισμα,ομιλια) με βγάζει μεχρι το. βράδυ οριακα..Ειναι φυσιολογικο ή πρεπει να επισκεφτώ service??:O

 

Ρωταω γιατι πριν το αγορασω διάβασα κριτικες μου εκθείαζαν την αυτονομία (σχεδον 2 ημερες)..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Με βαριά χρήση... ειναι φυσιολογικό , δεν χρειάζεται να επισκεφθείς τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση..Ειμαι kit kat και η μπαταριά με βαριά χρήση (email,πλοηγηση,σερφαρισμα,ομιλια) με βγάζει μεχρι το. βράδυ οριακα..Ειναι φυσιολογικο ή πρεπει να επισκεφτώ service??:O

 

Ρωταω γιατι πριν το αγορασω διάβασα κριτικες μου εκθείαζαν την αυτονομία (σχεδον 2 ημερες)..:wacko:

 

Τις συζητήσεις-απορίες για τη μπαταρία καλά είναι να τις κάνουμε στο αντίστοιχο νήμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379812

Γράψε μας όμως κι άλλες λεπτομέριες, όπως φωτεινότητα οθόνη, ώρες ενεργής οθόνης κ.τ.λ. ;)

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το σημα gsm wind και θελω να φλασαρω καπιο μοντεμ απο αλλη ρομ μηποσ διορθοθει

τωρα ειμαι στοκ λολιποπ + ροοτ εχει δωκιμαση κανεισ για wind http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2451426

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας έχω επισυνάψει 2 φωτο απο το κουτι. Οποιος μπορει να μου πει απο που ειναι η εν λόγω συσκευή θα το εκτιμήσω.

 

ευχαριστω

 

εγω σε αναζήτηση με το σειριακό μουεβγαλε οτι προορίζετε για Αγγλια..Παρολα αυτα υπαρχει ενα bl που υποδηλώνει Λευκορωσία..Δεν βγαζω ακρη

 

 

 

BL =black

 

Αν θυμαμαι καλα

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και διάφορα άλλα που ξαναήρθαν μετά την κατάργηση τους...

 

Εμένα πάντως το γλιφιτζούρι με έχει εκνευρίσει γιατί αρκετές φορές μένω από μπαταρία μέσα στη μέρα, απλά και μόνο από χάζεμα στο ίντερνετ...

Και δεν ξέρω αν φταίει και ο Chrome για αυτό, κάθε φορά βγάζει προειδοποίηση για θερμοκρασία άνω των 70 βαθμών και όντως αρχίζει και καίει πίσω. *προσθήκη: είχα διαβάσει ότι δουλεύει τον επεξεργαστή "τέρμα" για να βγαίνει καλά στα benchmarks.

Με το Here maps τα ίδια, με μερικά ακόμα που δεν τα πιάνει το μάτι σου (πχ LG keyboard, Google Drive) έχει ανεβάσει 70+...

Θα πάει για αλλαγή η οθόνη τώρα που μπορώ να πάω κέντρο με τη μηχανή και μετά θα ξαναπάρει την ΚιτΚατ.

Δεν είναι λογική αυτή η συμπεριφορά του κινητού. Κάποιο πρόβλημα πρέπει να έχει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...