Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για λόγους πληρότητας, στην Cosmote έχεις και την επιλογή dual sim, που σου δίνουν δύο κάρτες διαφορετικού μεγέθους για τον ίδιο αριθμό. Βέβαια την ίδια δουλειά κάνεις και με αντάπτορα :).

Με ανπαπτορα πως το κάνεις? Κ εγώ κοσμοτε έχω αλλά όταν αλλά να συσκευή κ πήγα στον γερμανό να κάνω την σιιμ μου micro, μου αχρηστευσαν την παλιά σιμ. Δεν ήξερα ότι μπορείς να κρατήσεις και τις 2 σε λειτουργία. Κ όταν σε παίρνει κάποιος ρτηλεφωνο τι γίνεται? Σου χτυπάει κλήση και στα 2 κινητά που έχεις τις σιμ με τον ίδιο αριθμο??

Link to comment
Share on other sites

οχι βεβαια, χτυπαει σε οποιο του την καρφωσει και η cosmote λεει οτι δεν υποστηριζεται αυτο κι οτι συνισταται να εχεις το ενα απο τα 2 ανοικτο και το αλλο κλειστο, εχει και θεματακι εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=71949
Link to comment
Share on other sites

οχι βεβαια, χτυπαει σε οποιο του την καρφωσει και η cosmote λεει οτι δεν υποστηριζεται αυτο κι οτι συνισταται να εχεις το ενα απο τα 2 ανοικτο και το αλλο κλειστο, εχει και θεματακι εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=71949

Δεν ειναι ετσι ακριβως. παντα χτυπαει στην σιμ που ειχε την τελευταια επικοινωνια με το δικτυο, αυτος ειναι και ο λογος που πρωτα κλεινουμε το κινητο με την μια σιμ και μετα ανοιγουμε το αλλο με την δευτερη, ετσι δεν θα εχουμε κανενα ατυχημα να χτυπαει σε αυτο που αφησαμε σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είναι πρόβλημα της ρομ, βρήκα ένα ζιπ που το περνάς από ρικαβερη αλλά δεν έκανε τίποτα.

Όταν ανοίγεις το hotspot δουλεύει, ο υπολογιστής συνδέετε αλλά βγάζει μόνιμα περιορισμένο, δεν δίνει πρόσβαση στο ίντερνετ.

Επειδή όπως είπα είναι θέμα ρομ και το hotspot αυτό το διάστημα μου είναι απαραίτητο, μπορείτε να μου προτείνετε κάποια ρομ που να την περάσω από το ρικαβερη; είμαι και ρουτ και φυσικά έχω custom recovery.

 

Θα έλεγα να ξαναφλασάρεις την ιδια ρομ μήπως δεν έχει κάτσει καλά.Και εγώ αυτή φοράω και το Hotspot δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Για λόγους πληρότητας, στην Cosmote έχεις και την επιλογή dual sim, που σου δίνουν δύο κάρτες διαφορετικού μεγέθους για τον ίδιο αριθμό. Βέβαια την ίδια δουλειά κάνεις και με αντάπτορα :).

 

Μην είσαστε τόσο σίγουροι για την επιλογή της dual sim από την Cosmote.

Πήγα πριν δέκα μέρες στην Cosmote Χανίων ( Τζανακάκη για όσους ξέρουν από Χανιά ) για dual sim

και μόνο που δεν παίξαμε μπουνιές !!!!

Τελικά πήρα μια micro sim για το νέο μου G2 έδωσα 5 euro και έγινα καπνός μέσα από το κατάστημα !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψαχνομαι για αγορά κινητού αφου το lg l9 ii τελικά υπεκυψε στα τραύματα από τα πεσιματα-χτυπήματα.

 

Ήθελα να ρωτήσω επειδή δίνω max 200, πιστευετε ότι το g2 αξίζει την υπερβαση ή συγκρίνεται με κάποιο παρομοιο σε αυτήν την κατηγορία; Γνωρίζω ότι αποτελει κινηταρα απλά το μόνο που με προβληματιζει είναι ότι αποτελεί μοντέλο του 13 και ίσως να έπρεπε να πάω σε κατι πιο καινούργιο.

 

Επίσης 4 Ιουνη αν δεν απατωμαι βγαινει το G4, υπάρχει περίπτωση να δούμε μείωση τιμης του G2 με την έναρξη κυκλοφορίας του καινούργιου;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψαχνομαι για αγορά κινητού αφου το lg l9 ii τελικά υπεκυψε στα τραύματα από τα πεσιματα-χτυπήματα.

 

Ήθελα να ρωτήσω επειδή δίνω max 200, πιστευετε ότι το g2 αξίζει την υπερβαση ή συγκρίνεται με κάποιο παρομοιο σε αυτήν την κατηγορία; Γνωρίζω ότι αποτελει κινηταρα απλά το μόνο που με προβληματιζει είναι ότι αποτελεί μοντέλο του 13 και ίσως να έπρεπε να πάω σε κατι πιο καινούργιο.

 

Επίσης 4 Ιουνη αν δεν απατωμαι βγαινει το G4, υπάρχει περίπτωση να δούμε μείωση τιμης του G2 με την έναρξη κυκλοφορίας του καινούργιου;

πιστευω κατω απο 210-220 δεν θα πεσει ποτε το 16αρι.Αντε να φτασει 200 κανα μηνα πριν εξαφανιστει απο τα μαγαζια.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει την υπέρβαση. Μην περιμένεις να πάει 200€.

 

Συνήθως πέφτει λίγο κάτω από 240€ και μετά ξαναπαιρνει την ανηφόρα

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι στην φαση ψαξιματος ακομα η αγορά θα γίνει μετά τις 5-10 Ιουνη λογικα.

 

Απλά επειδή θα ήθελα να μου κρατησει όσο να ναι αρκετό καιρό για αυτό ανησυχώ μήπως δημιουργησει θέμα ότι είναι κινητό του 2013. Δεν θα με πείραζε πχ να πάρω καποιο με λίγο χειρότερα χαρακτηριστικά, στα 200 ευρω πχ άλλα να ξέρω ότι θα φοράει πράγματα που θα μπορούν να σταθουν άνετα σε 1-2 χρόνια. το G2 το έχει αυτό;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι στην φαση ψαξιματος ακομα η αγορά θα γίνει μετά τις 5-10 Ιουνη λογικα.

 

Απλά επειδή θα ήθελα να μου κρατησει όσο να ναι αρκετό καιρό για αυτό ανησυχώ μήπως δημιουργησει θέμα ότι είναι κινητό του 2013. Δεν θα με πείραζε πχ να πάρω καποιο με λίγο χειρότερα χαρακτηριστικά, στα 200 ευρω πχ άλλα να ξέρω ότι θα φοράει πράγματα που θα μπορούν να σταθουν άνετα σε 1-2 χρόνια. το G2 το έχει αυτό;

 

Δυο χρόνια είναι πολλά για να μαντέψουμε αν θα τραβάει ακόμα το g2.Για παράδειγμα δύο-δυόμισι χρόνια πριν,το galaxy s3 πήγαινε ψιλοσφέρα,ενώ τώρα που οι εφαρμογές και το λειτουργικό βάρυναν απίστευτα λαγγάρει άσχημα.Δεν λέω οτι θα σέρνεται το g2, αλλά αν θες να είσαι πιο εξασφαλισμένος για το μελλον μαλλον θα πρέπει να πας σε πιο δυνατό επεξεργαστή και περισσότερη ραμ,προφανώς έχοντας μεγαλύτερο μπάτζετ.

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλυτερο budget δε γίνεται δυστυχώς. Ram όσα κινητα έχουν περάσει από τα χέρια μου είναι 1gb αλλα μετά από root και πεταγμα αχρηστων εφαρμογων κλπ δεν αντιμετωπισα ποτε πρόβλημα οπότε φανταζομαι τα 2gb του G2 θα μου φαίνονται οαση.

 

Όσον αφορά τον επεξεργαστη ναι έχεις κάποια point αλλά δεν γίνεται να να δούμε το μέλλον όπως σωστά είπες.

Οπότε αν μιλήσουμε για τον παρόν, το κινητό παει σφαιρα αλαγκαριστο κλπ ετσι;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλυτερο budget δε γίνεται δυστυχώς. Ram όσα κινητα έχουν περάσει από τα χέρια μου είναι 1gb αλλα μετά από root και πεταγμα αχρηστων εφαρμογων κλπ δεν αντιμετωπισα ποτε πρόβλημα οπότε φανταζομαι τα 2gb του G2 θα μου φαίνονται οαση.

 

Όσον αφορά τον επεξεργαστη ναι έχεις κάποια point αλλά δεν γίνεται να να δούμε το μέλλον όπως σωστά είπες.

Οπότε αν μιλήσουμε για τον παρόν, το κινητό παει σφαιρα αλαγκαριστο κλπ ετσι;

 

Προς το παρόν,ναι πάει σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω. τελευταίες ερωτήσεις γιατι πηγε αργα να πρηζω κι'αλλο:

1) απο οπου το παραγγείλω αξίζει να ρωτήσω παρτιδα ώστε να είναι "καινούργιο";

2) αξίζει να το ρισκάρω αν το βρω μεταχείρισμενο σε αριστη κατάσταση στα 170-190 ευρώ που είχα δει;

3) ας πούμε ότι δεν με νοιάζει τo 4G, μήπως με συμφέρει να το παραγγείλω από amazon στα 200; αν ναι με την εγγύηση τι παίζει θα ισχύει κανονικά για εδώ; (τελωνειο όχι έτσι;)

 

Αυτά, ευχαριστω ξανά για την βοήθεια όπως είπα!

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω. τελευταίες ερωτήσεις γιατι πηγε αργα να πρηζω κι'αλλο:

1) απο οπου το παραγγείλω αξίζει να ρωτήσω παρτιδα ώστε να είναι "καινούργιο";

2) αξίζει να το ρισκάρω αν το βρω μεταχείρισμενο σε αριστη κατάσταση στα 170-190 ευρώ που είχα δει;

3) ας πούμε ότι δεν με νοιάζει τo 4G, μήπως με συμφέρει να το παραγγείλω από amazon στα 200; αν ναι με την εγγύηση τι παίζει θα ισχύει κανονικά για εδώ; (τελωνειο όχι έτσι;)

 

Αυτά, ευχαριστω ξανά για την βοήθεια όπως είπα!

 

1) Aν θες να έχεις την τελευταία παρτίδα να ρωτήσεις,εγώ προσωπικά νομίζω μόνο οι πολύ αρχικές παρτίδες μπορεί να είχαν ελλάτωμα

2)Εξαρτάται από το κάθε μεταχειρισμένο,αν είναι σε καλή κατάστατη πάρτο

3)Αν δεν είναι το d802 εγγύηση δεν έχες.Για τελωνείο δεν γνωρίζω.Εγώ χωρίς εγγύηση δεν θα το έπερνα.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το 3 ναι προφανως οποτε απορριφθηκε μόλις. οκ σε ευχαριστω καλό βράδυ!

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το 3 ναι προφανως οποτε απορριφθηκε μόλις. οκ σε ευχαριστω καλό βράδυ!

Δεν αρκεί μονο να είναι το d802. Πρεπει και η συσκευή να προορίζεται για Ευρωπαϊκή χώρα, αλλιως παλι δε θα 'χεις εγγύηση! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαστε τόσο σίγουροι για την επιλογή της dual sim από την Cosmote.

Πήγα πριν δέκα μέρες στην Cosmote Χανίων ( Τζανακάκη για όσους ξέρουν από Χανιά ) για dual sim

και μόνο που δεν παίξαμε μπουνιές !!!!

Τελικά πήρα μια micro sim για το νέο μου G2 έδωσα 5 euro και έγινα καπνός μέσα από το κατάστημα !!!

 

Ίσως να ήταν ανενημέρωτος ο υπάλληλος. Μάλλον βοηθάει να την ζητήσεις ως "twin SIM" που είπε ένας φίλος ότι ονομάζει την παροχή ο ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

βοηθήστε παλικάρια γιατί δεν βρίσκω άκρη με τίποτα. Έχω ένα G2 32GB. To σύνδεσα προχτές στον υπολογιστή για να μεταφέρω κάποιες φωτογραφίες (από το μενού που βγάζει "Συγχρονισμός μέσων (ΜΤΡ)"). Από τότε και μετά στο άλμπουμ δεν βλέπω πλέον τις φωτογραφίες, στη Μουσική δεν βλέπω πλέον τα τραγούδια, στο ringtones δεν βλέπω τους ήχους κλήσης που πέρασα εγώ κλπ.

Αν πάω στο μενού Εφαρμογές - Διαχείριση αρχείων - Όλα τα αρχεία, βλέπω τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο και αν πάω στο DCIM - Camera βλέπω όλες τις φωτογραφίες και μπορώ να τις ανοίξω. Ομοίως βλέπω και τα τραγούδια μέσα στην μνήμη.

Το λειτουργικό είναι 4.4.2.

Αν κάποιος έχει καμιά ιδέα τι φταίει...

 

Μάλλον δεν έχει ξανατύχει σε κανέναν, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αυτό το lg smart world το χρησιμοποιεί κανείς?Βλέπω οτι έχει μερικά ωραία πραγματάκια σε wallpapers και εφαρμογές.Δεν βγάζει χώρα ελλάδα, και αν πατήσω usa ή uk μου λέει να συνδεθώ στο account μου.Πώς κάνεις account?Δεν με παραπέμπει σε κάποια σελίδα για να δώσω στοιχεία.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε μας ποτε θα έρθει αυτή η lollipop??????????

 

τι προέλευσης είναι το δικό σου;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αυτό το lg smart world το χρησιμοποιεί κανείς?Βλέπω οτι έχει μερικά ωραία πραγματάκια σε wallpapers και εφαρμογές.Δεν βγάζει χώρα ελλάδα, και αν πατήσω usa ή uk μου λέει να συνδεθώ στο account μου.Πώς κάνεις account?Δεν με παραπέμπει σε κάποια σελίδα για να δώσω στοιχεία.

Εγώ έχω βάλει σαν χώρα την Βραζιλία αν θυμάμαι καλά γιατί δεν έχει να βάλεις την Ελλάδα. Εχω κάνει λογαριασμό αλλά πάμε 2 χρόνια κ δεν θυμάμαι τι ακριβώς είχα πατήσει κ τον έφτιαξα. Κάπου κάτω δεν σου λέει "ξέχασα τον κωδικό μου"? Νομίζω αυτό είχα πατήσει και με παρέπεμψε να φτιάξω νέο.

Η δοκίμασε να πατήσεις το "ξέχασα το αναγνωριστικό"

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να ήταν ανενημέρωτος ο υπάλληλος. Μάλλον βοηθάει να την ζητήσεις ως "twin SIM" που είπε ένας φίλος ότι ονομάζει την παροχή ο ΟΤΕ.

 

Δεν ήταν ενας ο υπάλληλος αλλά δύο και πάλι δεν βγάλαμε άκρη, γιαυτό πήρα μια νεα micro sim και εξαφανίστηκα μέσα από το κατάστημα!!!

Τι να πω αν δεν ξέρουν τι πουλάνε όπως και να το ζητήσεις το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...