Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω και εγώ τον nova launcher και η ταξινόμηση των εφαρμογών στο συρτάρι εφαρμογών, είναι μόνο αλφαβητικά. Έχω αγορασμένο και τον apex launcher, ο οποίος μοιάζει πολύ με τον nova. Τον είχα χρησιμοποιήσει για ένα διάστημα, όταν τον αγόρασα, έτσι για αλλαγή και έχω την εντύπωση ότι σε αυτόν, μπορείς να ταξινομήσεις τις εφαρμογές, εκτός από αλφαβητικά και με όποια σειρά θέλεις εσύ. Δεν είμαι πολύ σίγουρος γι΄αυτό, μιας και στον apex, τις εφαρμογές τις είχα αλφαβητικά, αλλά αν θυμάμαι καλά, στις ρυθμίσεις του, είχα προσέξει ότι έχει και αυτή την επιλογή.

3 Φεβρουαρίου ξεκίνησε να το δουλεύει για να το δώσει σε μελλοντικό update ο Kevin, στον Νόβα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στο forum...ενώ είμαι τύπος που σκαλίζει το κινητό και όλα τα menu του σήμερα έκπληκτος ανακάλυψα ότι έχει πρόσθετες ρυθμίσεις στην διαχείριση εργασιών...γαμάτο? ????[ATTACH]56635[/ATTACH]

τώρα το πήρες χαμπάρι :lol: πέρα του αστείου είναι εξαιρετικο σε πάρα πολλά το κινητακι, δεν είναι τυχαίο ότι όλα τα review αναφέρονται στο πόσο παραμετρεποιησημο είναι το g2 ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ακόμα ας διανύουμε το 2015 αποτελεί εξαιρετικη επιλογή, ειδικά τώρα πια στην έκδοση με τα 32giga όπου έχει πέσει η τιμή και καλύπτεται από θέμα εγγύησης από την εδώ αντιπρόσωπία

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum...ενώ είμαι τύπος που σκαλίζει το κινητό και όλα τα menu του σήμερα έκπληκτος ανακάλυψα ότι έχει πρόσθετες ρυθμίσεις στην διαχείριση εργασιών...γαμάτο? ????[ATTACH]56635[/ATTACH]

Ουτε εγω το ειχα δει αυτο...Ωραιος φιλε ;) BTW το facebook 58 services τζιζους δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum...ενώ είμαι τύπος που σκαλίζει το κινητό και όλα τα menu του σήμερα έκπληκτος ανακάλυψα ότι έχει πρόσθετες ρυθμίσεις στην διαχείριση εργασιών...γαμάτο? ????[ATTACH]56635[/ATTACH]

Εισαι με στοκ?

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Πάτα παρατεταμένα το home button να σου εμφανίσει τις πρόσφατες εφαρμογές και μετά πάτα task manager Ή διαχειριστής εφαρμογών ανάλογα νε την γλώσσα και εκεί πάτα το menu button.
Link to comment
Share on other sites

Πάτα παρατεταμένα το home button να σου εμφανίσει τις πρόσφατες εφαρμογές και μετά πάτα task manager Ή διαχειριστής εφαρμογών ανάλογα νε την γλώσσα και εκεί πάτα το menu button.

Ευχαριστω, το βρηκα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά,

 

Χτές έγινα κάτοχος του υπέροχου G2 με πάροχο Wind. Έκανα kai δυο update μέσω ΟΤΑ. έχω όμως ένα προβληματάκι: Δεν έχω καμία σύνδεση μέσω δεδομένων κινητής. Κάλεσα την Wind μου έστειλαν χειροκινητες ρυθμίσεις, τις έκανα, έκανα και μια επανεκκίνηση αλλά τπτ... Έψαξα εδώ στο forum για ανάλογο πρόβλημα δεν το βρήκα. Είχε κανείς ποτέ ανάλογο πρόβλημα; Έψαξα σε όλο το net και στα ξένα forums, τζίφος και έχω απογοητευτεί, νέο τηλέφωνο.... Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια.:)

Edited by druido
επεξηγηση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum...ενώ είμαι τύπος που σκαλίζει το κινητό και όλα τα menu του σήμερα έκπληκτος ανακάλυψα ότι έχει πρόσθετες ρυθμίσεις στην διαχείριση εργασιών...γαμάτο? ????[ATTACH]56635[/ATTACH]

 

Αυτό σε ποιο μενού βρίσκεται ??? Άκυρο μόλις διάβασα τις επόμενες αναρτήσεις και το βρήκα.

Edited by samichri
Link to comment
Share on other sites

3 Φεβρουαρίου ξεκίνησε να το δουλεύει για να το δώσει σε μελλοντικό update ο Kevin, στον Νόβα

Θα δώσει δηλαδή material design, κάτι ανάλογο και με τον apex που το έχει πάρει εδώ και αρκετό καιρό;

Εγώ έχω εγκατεστημενούς και τους 2 (nova prime και apex pro) και κατά καιρούς τους εναλλάσω! Στα δικά μου μάτια ο nova είναι ένα κλικ καλύτερος!! Στον apex πάντως υπάρχει αυτή η επιλογη

Και εγώ, αν και χθες πάλι έδωσα μία δεύτερη ευκαιρία στον apex μήπως και τον προτιμήσω, γύρισα πάλι στον nova, μιας και όντως είναι ένα κλικ καλύτερος από τον apex. Δεν είναι τυχαίο που έχει περισσότερες προτιμήσεις σε σχέση με τον apex στο play store.

Link to comment
Share on other sites

Πάτα παρατεταμένα το home button να σου εμφανίσει τις πρόσφατες εφαρμογές και μετά πάτα task manager Ή διαχειριστής εφαρμογών ανάλογα νε την γλώσσα και εκεί πάτα το menu button.

Αν διακοπεί μια εφαρμογή από εκεί τι γίνεται;;;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

σκέφτομαι την αγορά ενός G2 16GB (γιατί ανέβηκε η τιμή του Ζ2 και S4 i9506) και θέλω τη γνώμη σας.

Τα χαρ/κα του κινητού τα έχω δει και ξέρω πως το μείον του είναι ο Αποθηκευτικός Χώρος.

Πέρα από αυτό, έχει κάποιο άλλο σοβαρό μειονέκτημα ?

Είχα διαβάσει παλιότερα για προβλήματα στις κλήσεις (με ανοιχτό 4G) και αστάθειες στο σήμα του GPS. Ήταν μεμονομένα περιστατικά ή λυθήκανε με Updates ?

Link to comment
Share on other sites

σημερα εγινε αλλαγη της 4ης οθονης, επειτα απο κιτρινισμα δεξια πανω :P

και οχι δεν εχω ελλατωματικη συσκευη απλα αμα καιγεσαι στο gaming 8ωρες τη μερα αυτα παθαινεις (εχω αλλαξει και πλακετα ολοκληρη δις)!

εγινε και αλλαγη φορτιστη γτ δεν αντεχε τα κολαστηρια μ...

ευτυχως που στην procordia ειναι αψογοι...ή σχεδον αψογοι!

 

Δεν παίρνεις κανένα nvidia shield? :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνεις κανένα nvidia shield? :)

 

το σκεφτηκα αλλα δεν με εξυπηρετει το ταμπλετ, ειναι ακριβουτσικο και θα το καψω και αυτο σιγουρα :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους...

σκέφτομαι την αγορά ενός G2 16GB (γιατί ανέβηκε η τιμή του Ζ2 και S4 i9506) και θέλω τη γνώμη σας.

Τα χαρ/κα του κινητού τα έχω δει και ξέρω πως το μείον του είναι ο Αποθηκευτικός Χώρος.

Πέρα από αυτό, έχει κάποιο άλλο σοβαρό μειονέκτημα ?

Είχα διαβάσει παλιότερα για προβλήματα στις κλήσεις (με ανοιχτό 4G) και αστάθειες στο σήμα του GPS. Ήταν μεμονομένα περιστατικά ή λυθήκανε με Updates ?

4g δεν χρησιμοποιώ οπότε δεν μπορώ να ξέρω. το σημα του ειναι πολυ μετριο. κακο ομως δεν το λες.

οσον αφορα το gps ηταν hardwarικο το θεμα , εχει επιλυθει και εχει απο τα καλυτερα gps!

ενα αλλο μειονεκτημα του ειναι η φρικτη εστιαση στις ληψεις με φλας που στραβωνει ολον το κοσμο :mad:

τελος αν ριχνεις 8ωρα παιζοντας παιχνιδια σαν και μενα δεν 9α στο προτεινα!

 

στα λεφτα που παιζει ειναι πολυ καλη επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

σκέφτομαι την αγορά ενός G2 16GB (γιατί ανέβηκε η τιμή του Ζ2 και S4 i9506) και θέλω τη γνώμη σας.

Τα χαρ/κα του κινητού τα έχω δει και ξέρω πως το μείον του είναι ο Αποθηκευτικός Χώρος.

Πέρα από αυτό, έχει κάποιο άλλο σοβαρό μειονέκτημα ?

Είχα διαβάσει παλιότερα για προβλήματα στις κλήσεις (με ανοιχτό 4G) και αστάθειες στο σήμα του GPS. Ήταν μεμονομένα περιστατικά ή λυθήκανε με Updates ?

 

Σε οποιοδήποτε νήμα συσκευής και να ρωτήσεις,οι κάτοχοι της εκάστοτε συσκευής θα σου πούν ότι είναι σούπερ,δεν έχει κανένα πρόβλημα,καλύτερο από όλα τα άλλα κτλ.Το νήμα έχει πολλές σελίδες,μπορείς να βγάλεις άποψη μόνος σου.Τώρα δικό μου είναι αγορασμένο τον απρίλιο,παρτίδα 403,κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής,με το φλάς που λέει ο φίλος παραπάνω εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα,μάλλον είναι θέμα της μαμά εφαρμογής κάμερας.Καλύτερα πάντως να πάς σε κάποιο μαγαζί να το δείς από κοντά.Όσο για τον αποθηκευτικό χώρο,το 32gb έχει 15ε παραπάνω :) .

Link to comment
Share on other sites

Κορυφή το κινητό είτε τα 16 είτε τα 32 γιγα επιλέξεις, παρτίδα 410 το δικό μου, με σημερινές τιμές θα επέλεγα το 32αρι.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Απο την Παρασκευή και εγώ κάτοχος G2 D802 :) Super Οθόνη, ταχύτητα. Το μόνο μειονέκτημα η ποιότητα του εξωτερικού ήχου.

 

Έχει γίνει ήδη root..Ποια απο τις διάφορες ROM που κυκλοφορούν προτείνετε να εγκαταστήσω ως καλύτερη ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum...ενώ είμαι τύπος που σκαλίζει το κινητό και όλα τα menu του σήμερα έκπληκτος ανακάλυψα ότι έχει πρόσθετες ρυθμίσεις στην διαχείριση εργασιών...γαμάτο? ????[ATTACH]56635[/ATTACH]

 

Αν επιλέξω AUTO CLEAR PERIOD ανά ώρα, επηρεάζει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.....ξαφνικα σημερα δεν δουλευει το double-tap για να ξυπνησει το κινητο ενω για να κλεισει η οθονη δουλευει μια χαρα...τι να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.....ξαφνικα σημερα δεν δουλευει το double-tap για να ξυπνησει το κινητο ενω για να κλεισει η οθονη δουλευει μια χαρα...τι να φταιει;

 

Αρχικά βεβαιώσου ότι η επιλογή Screen on/off στα Settings>General>Gesture είναι τικαρισμένη.

 

Αν είναι και παρόλα αυτά συνεχίζει να μη λειτουργεί άνοιξε τον dialer και πάτα 3845#*802# όπου θα σου ανοίξει ένα κρυφό μενού.

 

Πηγαίνεις Settings>Update touch firmware.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά βεβαιώσου ότι η επιλογή Screen on/off στα Settings>General>Gesture είναι τικαρισμένη.

 

Αν είναι και παρόλα αυτά συνεχίζει να μη λειτουργεί άνοιξε τον dialer και πάτα 3845#*802# όπου θα σου ανοίξει ένα κρυφό μενού.

 

Πηγαίνεις Settings>Update touch firmware.

Ευχαριστω φιλε μου με εσωσες....το δευτερο εκανα..ηθελε update

Link to comment
Share on other sites

ΚαληΜερα την να σας ρωτήσω ,έχει πάρει την L? Και επίσης αν έχει πάρει το UI του G3 .Δε ξέρω πιο να πάρω εχουν 100ευρω διαφορα κ με φοβίζει η αυτονομια G3...
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στοκ 4.4.2 v20h και φλασαρα dorinmax kernel.....λεει; η να γυρισω στον στοκ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...