Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω άλλα δεν νομίζω να τις διαχωρίζουν. Σε κάθε περίπτωση ως καταναλωτής πρέπει να είσαι ενήμερος. Αν δεν γράφεται στους όρους εγγύησης ή στο βιβλιαράκι γενικά τότε σίγουρα μπορείς να το κυνηγήσεις.

 

Το διαχωρίζω από την άποψη ότι την αποσπώμενη μπαταρία την βρίσκεις στην αγορά και την τοποθετείς μόνος σου, ενώ η μη αποσπώμενη δεν κυκλοφορεί ευρέως στην αγορά και θεωρείται ανταλλακτικό αφού πρέπει να αλλαχτεί απο το service και όχι αναλώσιμο. Φυσικά είναι η άποψη μου και όχι κάτι επιβεβαιωμένο και μπορεί να είμαι εκτός πραγματικότητας, απλά το κρίνω ως λογικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το διαχωρίζω από την άποψη ότι την αποσπώμενη μπαταρία την βρίσκεις στην αγορά και την τοποθετείς μόνος σου, ενώ η μη αποσπώμενη δεν κυκλοφορεί ευρέως στην αγορά και θεωρείται ανταλλακτικό αφού πρέπει να αλλαχτεί απο το service και όχι αναλώσιμο. Φυσικά είναι η άποψη μου και όχι κάτι επιβεβαιωμένο και μπορεί να είμαι εκτός πραγματικότητας, απλά το κρίνω ως λογικό.

Από την άλλη ίδια υλικά χρησιμοποιούνται... Άρα πιθανόν να μην μπορούν να εγγυηθούν για παραπάνω σίγουρα καλή λειτουργία. Και οι 2 πλευρές είναι σωστές για τους λόγους τους.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις τελευταίες ημέρες διαβάζω απο κάποια ξένα sites μια είδηση που αν όντως ισχύει, θα με ξαφνιάσει ευχάριστα. Μια "αξιόπιστη" πηγή αποκάλυψε πως η LG, εκτός απο το android L σκοπεύει να φέρει και το UI του G3 στο G2. Αρχικά δεν σκόπευαν αλλά μετά τις πολύ καλές κριτικές που έλαβε το καινούργιο UI, άλλαξαν γνώμη. Έτσι λένε τουλάχιστον. Ελπίζω να είναι αλήθεια και να συμβεί στο μέλλον.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου έχει σπάσει τα νεύρα η αναμονη κλησης όταν μιλάω με κάποιον στο τηλέφωνο,εμφανίζεται στην μέση της οθονης και ενεργοποιήται μάλλον από το αφτί μου.

 

Μπορείς να εντοπίσεις τη θέση του αισθητήρα εγγύτητας στην κορυφή του τηλεφώνου και να εξασφαλίσεις ότι τον κρύβεις όσο μιλάς. Εναλλακτικά, μπορείς απλά να κλείνεις την οθόνη από το power όσο βρίσκεσαι σε κλήση.

 

Παιδιά τις τελευταίες ημέρες διαβάζω απο κάποια ξένα sites μια είδηση που αν όντως ισχύει, θα με ξαφνιάσει ευχάριστα. Μια "αξιόπιστη" πηγή αποκάλυψε πως η LG, εκτός απο το android L σκοπεύει να φέρει και το UI του G3 στο G2. Αρχικά δεν σκόπευαν αλλά μετά τις πολύ καλές κριτικές που έλαβε το καινούργιο UI, άλλαξαν γνώμη. Έτσι λένε τουλάχιστον. Ελπίζω να είναι αλήθεια και να συμβεί στο μέλλον.

Κυκλοφορεί αρκετα αυτή η είδηση, αλλά μέχρι να το δούμε να κυκλοφορεί δεν το θεωρώ δεδομένο :). Για όσους το θέλουν οπωσδήποτε, υπάρχει ήδη σαν τροποποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να εντοπίσεις τη θέση του αισθητήρα εγγύτητας στην κορυφή του τηλεφώνου και να εξασφαλίσεις ότι τον κρύβεις όσο μιλάς. Εναλλακτικά, μπορείς απλά να κλείνεις την οθόνη από το power όσο βρίσκεσαι σε κλήση.

 

 

Κυκλοφορεί αρκετα αυτή η είδηση, αλλά μέχρι να το δούμε να κυκλοφορεί δεν το θεωρώ δεδομένο :). Για όσους το θέλουν οπωσδήποτε, υπάρχει ήδη σαν τροποποίηση.

Αρκεί να μην καταστρέψει την λειτουργικότητα όπως έκανε με την 20d

Link to comment
Share on other sites

Οι διεργασιες που τρεχουν στο παρασκηνιο ειναι στο-> Ρυθμισεις, τελευταίο tab εφαρμογες, εκει κανεις μια να πας δεξια για να δεις τι τρέχει και ποσο ram καταναλώνει.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις τελευταίες ημέρες διαβάζω απο κάποια ξένα sites μια είδηση που αν όντως ισχύει, θα με ξαφνιάσει ευχάριστα. Μια "αξιόπιστη" πηγή αποκάλυψε πως η LG, εκτός απο το android L σκοπεύει να φέρει και το UI του G3 στο G2. Αρχικά δεν σκόπευαν αλλά μετά τις πολύ καλές κριτικές που έλαβε το καινούργιο UI, άλλαξαν γνώμη. Έτσι λένε τουλάχιστον. Ελπίζω να είναι αλήθεια και να συμβεί στο μέλλον.

Ευχάριστη σαν είδηση, αλλά με τόσες custom που κυκλοφορούν με g3 ui δεν νομίζω να ενθουσιάσει και πολύ κόσμο..

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιείς το τηλέφωνο και σιγουρέψου ότι είναι κλειστό.

Κρατας Vol Down + Power μέχρι να δεις το λογότυπο LG. Τα αφήνεις στιγμιαία και τα ξανακρατάς πατημένα μέχρι να εμφανιστεί το recovery.

 

Μπα όσες φορές κ να το δοκίμασα δε τα κατάφερα....

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστη σαν είδηση, αλλά με τόσες custom που κυκλοφορούν με g3 ui δεν νομίζω να ενθουσιάσει και πολύ κόσμο..

Σωστος..... οι περισσοτεροι που ασχολουμαστε αρκετα με το κινητο και το σκαλιζουμε εχουμε βαλει custom rom του G3, εστω και για δοκιμη :p

Link to comment
Share on other sites

Σωστος..... οι περισσοτεροι που ασχολουμαστε αρκετα με το κινητο και το σκαλιζουμε εχουμε βαλει custom rom του G3, εστω και για δοκιμη :p

 

Είδα μια custom rom του g3 στο g2 ενός κολλητού αλλά δε μου άρεσε που είναι τόσο παρδαλή! Πολλά χρώματα, πολύ άσπρο, τεσπα... μπορεί με τον καιρό να τη συνηθίσει κάποιος αλλά η "μαμά" stock μου φαίνεται πολύ πιο ισορροπημένη στα χρώματα και γι αυτό την κρατάω ακόμα μέχρι να τη βαρεθώ.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος..... οι περισσοτεροι που ασχολουμαστε αρκετα με το κινητο και το σκαλιζουμε εχουμε βαλει custom rom του G3, εστω και για δοκιμη :p

 

το θεμα ειναι να δωσουν g3 ui επισημα και να βελτιωσουν την αυτονομια ,

μακαρι να επιστρεψει σε jelly bean επιπεδα !

 

αλλωστε και το g3 με ιδια μπαταρια και τετοια οθονη και δεν απεχει πολυ στην αυτονομια ! γιατι με custom recovery δεν περναω τις 4, 4:30 ωρες SOT

 

υγ κανεις δεν εχει αλλαξει οθονη μονος του ; απο που την πηρατε ;

Edited by answer13
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

4.4.3 θα παρουμε εμεις???ακουγεται τιποτα??στα htc one ξεδιπλωθηκε!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Είδα μια custom rom του g3 στο g2 ενός κολλητού αλλά δε μου άρεσε που είναι τόσο παρδαλή! Πολλά χρώματα, πολύ άσπρο, τεσπα... μπορεί με τον καιρό να τη συνηθίσει κάποιος αλλά η "μαμά" stock μου φαίνεται πολύ πιο ισορροπημένη στα χρώματα και γι αυτό την κρατάω ακόμα μέχρι να τη βαρεθώ.

Γι' αυτο και 'γω εγραψα "τη βαλαμε εστω και για δοκιμη" :p

Εγω την εχω φλασαρει 2 φορες και αλλες τοσες την ξαναεβγαλα!!

Δεν με ενθουσιασε και μενα το flat UI του G3, αλλα την εβαλα για να εχω ιδιαν γνωμη!

Εξαλλου οι δοκιμες ειναι δωρεαν... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω και εγω ενα προβλημα προσπαθω στο e-mail την εφαρμογη του κινητου να περασω το μαιλ μου απο το yahoo και μου ζηταει κατι pop3 η imap4 τι πρεπει να γραψω εκει?
Link to comment
Share on other sites

ειχε κανενας θεμα με το μικρόφωνο του..??πολλα ατομα μου ειπαν οτι με ακουν με διακοπές...

 

Κανενα θέμα φίλε μου... δοκίμασε άμα μπορείς και με άλλη εταιρία για να σιγουρευτείς ότι δεν φταίει το σήμα!

Link to comment
Share on other sites

έχω μια quickwindow original Θήκη για το LG G2 που όμως δεν μπορώ να αλλάξω το default-αηδία ρολόι που δείχνει (φαίνεται ένα κλειδάκι κάτω δεξιά)...Στα setting>accessory>Widget> το clock widget είναι τικαρισμένο και γκριζαρισμένο ...δεν μπορώ να το απο-επιλέξω...

Πως μπορώ να αλλάξω το ρολόι που δείχνει η quickwindow; Δεν βλέπω themes για το ρολόι...

Link to comment
Share on other sites

έχω μια quickwindow original Θήκη για το LG G2 που όμως δεν μπορώ να αλλάξω το default-αηδία ρολόι που δείχνει (φαίνεται ένα κλειδάκι κάτω δεξιά)...Στα setting>accessory>Widget> το clock widget είναι τικαρισμένο και γκριζαρισμένο ...δεν μπορώ να το απο-επιλέξω...

Πως μπορώ να αλλάξω το ρολόι που δείχνει η quickwindow; Δεν βλέπω themes για το ρολόι...

 

ΚΑτω δεξια ειναι λουκετακι και οχι κλειδακι.ΣΥΡΕ προς τα πανω να ξεκλειδωσει και εχει εχει βελακια πανω κατω συροντας ετσι η αλλιως εχει περιπου 11 επιλογες ρολογιων και χρωματων επελεξε οποιο θες.ΤΩΡΑ αν δε θες ρολοι συρε δεξια η αριστερα αφου το ξεκλειδωσεις και επελεξε γουιτζετ καιρου.:rolleyes:

 

Εννοειται κλειστη η θηκη ε?η ολη δουλεια γινεται στο παραθυρο.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

κανεις ; κι εγω θελω να το κανω μονος μου οποτε ...

http://www.ebay.com/itm/White-LG-Optimus-G2-D802-D805-LCD-Screen-Display-Digitizer-Touch-Replacement-/281392454960?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item41844c1d30

 

http://www.ebay.com/itm/Full-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-for-LG-Optimus-G2-D802-D805-White-UK-/141314787251?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item20e70487b3

 

μια απο αυτες δεν θα ειναι ενταξει ; γιατι να μην δειχνει κανονικα φιλε ;

ιδια οθονη ειναι ! οσο για το παιδι που λεει να αλλαξεις μονο οθονη , ειναι πολυ

δυσκολο να γινει και οσοι το εχουν κανει , λενε για κιτρινιλες μετα και αλλα προβληματα !

 

Γιατί να μην δείχνει κανονικά ; Μα γιατί φίλε μου το ιμιτασιόν δεν γίνεται να είναι ο ίδιο με το γνήσιο σε απόδοση !

Τέλος πάντων, η LG μας ζήτησε 120€ για το ανταλλακτικό, οπότε πάμε σε ιμιτασιόν.

Κοιτάω αυτήν, η οποία όμως είναι μαζί με το πλαίσιο (frame), έτσι γλιτώνω διαδικασίες κολλήματος με ταινία διπλής όψης κτλ...

Αυτές που προτείνεις εσύ είναι χωρίς το frame και θέλουν αρκετή παραπάνω δουλίτσα με το κολλημα της ταινιας.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην δείχνει κανονικά ; Μα γιατί φίλε μου το ιμιτασιόν δεν γίνεται να είναι ο ίδιο με το γνήσιο σε απόδοση !

Τέλος πάντων, η LG μας ζήτησε 120€ για το ανταλλακτικό, οπότε πάμε σε ιμιτασιόν.

Κοιτάω αυτήν, η οποία όμως είναι μαζί με το πλαίσιο (frame), έτσι γλιτώνω διαδικασίες κολλήματος με ταινία διπλής όψης κτλ...

Αυτές που προτείνεις εσύ είναι χωρίς το frame και θέλουν αρκετή παραπάνω δουλίτσα με το κολλημα της ταινιας.

Παιδιά η αναφορά παράδοσης μηνύματος έρχεται μόνο γραπτή χωρίς θόρυβο,είμαι τεος κάτοχος Samsung και εκεί είχε και ήχο,έψαξα όλες τις ρυθμίσεις αλλα τίποτα:mad:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑτω δεξια ειναι λουκετακι και οχι κλειδακι.ΣΥΡΕ προς τα πανω να ξεκλειδωσει και εχει εχει βελακια πανω κατω συροντας ετσι η αλλιως εχει περιπου 11 επιλογες ρολογιων και χρωματων επελεξε οποιο θες.ΤΩΡΑ αν δε θες ρολοι συρε δεξια η αριστερα αφου το ξεκλειδωσεις και επελεξε γουιτζετ καιρου.:rolleyes:

Εννοειται κλειστη η θηκη ε?η ολη δουλεια γινεται στο παραθυρο.

 

ευχαριστώ!!!

 

 

επίσης να πω πως μετά το ρουτάρισμα της συσκευής το knock on δεν μου δουλεύει...αντί να ξεκλειδώσει απευθείας το τηλέφωνο πρέπει να γίνει διπλο ταπ και μετά να βάλω τον knock code....δοκίμασα την μεθοδο με το 3845#*κτλ αλλά δεν έφτιαξε....υπάρχει λύση;

Edited by sstavr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...