Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα αντέγραψα και στα μεταφέρω Service menu 3845#*802#

Ανοίγουμε το service menu όπως παραπάνω και κάνουμε Scroll down στο High temperature property settings και αλλάζουμε την default value σε ON.

Το ίδιο κανουμε και με το thermal deamon mitigation (ειναι off),και το κάνουμε και αυτό ΟΝ.

Κλεινουμε το κινητο και περιμένουμε για 15-20 δευτερόλεπτα και μετά το ανοίγουμε.

Μετα απο αυτο το LG G2 θα έχει πιο γρήγορο UI και πιθανώς να λύσει το θέμα το lag της κάμερας.

To thermal deamon mitigation εγώ το άφησα off γιατί όπως διάβασα και σε κάποια άλλα sites όταν έκανα το antutu και ζεσταινόταν η μπαταρία, έκλεινε μόνο του (νομίζω λέγεται reboot ?)

Πως απενεργοποιούμε την υπηρεσία MLT

Από ότι φαίνεται η LG εχει συμπεριλάβει στις συσκευές της ένα snooper app (“MLT”) που εκ προεπιλογής είναι ενεργοποιημένο. Λέγεται ότι κατά πάσα πιθανότητα εξυπηρετεί το support ελέω απομακρυσμένης υποστήριξης, αλλά δεν γνωρίζουμε αν αυτο παρακολουθεί τις δραστηριότητες μας ή αν καταγράφει τη θέση GPS, μαζί με τα όποια στοιχεία μπορεί να είναι συγκεντρώθηκαν, όπως πχ κλήσεις, εφαρμογές, root, κλπ. Για να απενεργοποιήσουμε την υπηρεσία αυτή παμε και κάνουμε disable τα MLT.apk + MLT.odex εναλλακτικά κάνουμε disable μέσω του hidden menu όπως παρακάτω:

3845#*802#-> MLT -> disable (Για να μπείς χτυπάς στο MLT test)

Μετά χτυπάς settings(είναι πιο πάνω)και κατεβαίνεις στο τέλος στο FAST DORMANCY MODE και το απενεργοποιείς.

ΠΡΟΣΟΧΗ το παραπάνω γίνεται με δική σας ευθύνη και δεν προτείνεται σε όσους δεν έχουν προηγούμενη εμπειρία ΜΗΝ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΤΕ αν δεν ξέρετε τι κάνετε!!!.

Μετά ανοίγουμε το μενού επιλογών Προγραματιστή (Developer Tools)

Χτυπάμε Σχετικά με το τηλ.>πληροφορίες λογισμικού>αριθμός κατασκευής χτυπάμε σ’αυτό το κουτάκι νομίζω 7 φορές και μας λέει ότι άνοιξε το μενού.Πάμε πίσω στις ΓΕΝΙΚΕΣ και βρίσκουμε το καινούργιο μενού που άνοιξε(επιλογές προγραματιστή).Πάμε στη κλίμακα κινούμενης εικόνας παραθύρου-κλίμακα μετάβασης……-κλίμακα διάρκειας…….και ή τα απενεργοποιούμε και τα 3 ή από 1χ τα κάνουμε 0.5χ

Για launcher έβαλα τον GO EX .Σκέφτομαι να δοκιμάσω τον NOVA ποιά είναι η γνώμη σου ? Χρησιμοποιώ επίσης clean master για καθαρισμό ,battery doctor ,cm security.Eχω μπει και στο ΓΕΝΙΚΕΣ>ΛΟΓ/ΣΜΟΙ Κ ΣΥΓΧΡ.>GOOGLE>ΛΟΓ/ΣΜΟΙ και απενεργοποίησα τον συγχρονισμό δεδομένων σε όλους τους λογ/σμούς .Αυτα θυμάμαι για ότι προκύψει θα επανέλθω. Να είστε όλοι καλά και Καλή Ανάσταση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κοιταξε παλι αν ειναι ενεργοποιημενες οι ρυθμισεις για τα 4 g..ποια εκδοση φορας?4.4?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ενταξει παιδια τα καταφερα επρεπε απλος να παω στο hidden menu, δεν μου ενφανιζει την 4 επιλογει στα δικτυα αλλα μου πιανει κανονικα 4g. Ευτηχως δεν χρειάστηκε να αλλαξω κατι. ευχαριστω! Edited by cloudhunter
Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι τόσο σίγουρος...μάλλον θα είχες ανοιχτά data ή wifi.

 

Απολυτα σιγουρος ειμαι εγω που δεν εχω ανοιχτα data και wifi. Παρτιδα 311.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Απολυτα σιγουρος ειμαι εγω που δεν εχω ανοιχτα data και wifi. Παρτιδα 311.

 

Επειδή δεν παίζει να είναι h/w πρόβλημα αλλά s/w κλείσε δεδομένα, ασύρματα δίκτυα, gps, Bluetooth Και Βάλτο σε λειτουργία πτήσης, κλειστο για 10 ώρες, άνοιξε το και αν δεν χάσει την ώρα βλέπουμε έκδοση που έχεις, ρυθμίσεις κλπ για να το αλλάξουμε και εμείς.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω το εξης προβλημα με το wi-fi!πριν εκανα κανονικα συνδεση με ενα repeater που εχω σπιτι μου.τωρα το κινητο συνδεεται κανονικα,μπαινει για λιγο στο ιντερνετ και μετα ενω ειναι συνδεδεμενο δεν δουλευει στο ιντερνετ.εκανα reset στο repeater και στο router,αλλαξα την ασφαλεια απο AES σε TKIP,οπως διαβασα σε ξενο φορουμ και το προβλημα συνεχιζεται.υπαρχει καμια λυση?γιατι μου εχει σπασει τα νευρα!το iphone 5 που εχω συνδεεται κανονικα οπως και τα pc και τα ipad που υπαρχουν στο σπιτι.μονο το G2 μου το κανει αυτο!υπαρχει επιλογη στο μενου του κινητου να κανω επαναφορα ρυθμισεων δικτυου,οπως στο ios,μπας και στρωσει?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν παίζει να είναι h/w πρόβλημα αλλά s/w κλείσε δεδομένα, ασύρματα δίκτυα, gps, Bluetooth Και Βάλτο σε λειτουργία πτήσης, κλειστο για 10 ώρες, άνοιξε το και αν δεν χάσει την ώρα βλέπουμε έκδοση που έχεις, ρυθμίσεις κλπ για να το αλλάξουμε και εμείς.

 

Καλησπερα.Το ξερω οτι αναφερεσαι σε αλλον αλλα επειδη με εβαλες στο τριπακι θα το δοκιμασω το βραδυ πριν πεσω για υπνο και θα σου στειλω τα αποτελεσματα.Η συσκευη μου ειναι 310 παρτιδα Hong Kong 32GB και φοραει την επισημη 4.4.2 Germany Open ομως.Γιατι η επισημη της Hong Kong ειναι για κλαματα.:)

Link to comment
Share on other sites

αψογα ευχαριστω!λεω να το παρω καινουριο γιατι μεταχειρισμενο,ολοι πανω απο 300 το δινουν..δεν εχει νοημα..

 

ποια ειναι η τελευταια παρτιδα?τι πρεπει να ζητησω?

 

Ναι για τα λεφτα του το κινητο ειναι αριστο!! Αν βρεις τελευταια παρτιδα η οποια ειναι η 403 (αυτην να ζητησεις) δεν ξερω αν υπαρχει και 404 και αν ειναι και ελληνικο ειναι ο καλυτερος συνδιασμος.Αλλα και απο ευρωπη να ειναι μην σκας παρτο !!! ;) ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αν κι έχω 32αρι, ένας φίλος ενδιαφέρεται για 16αρι. Με την KitKat, πόσο διαθέσιμο χώρο έχει το 16αρι;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

10.62........

Σε καθημερινή χρήση - με .mp3, photos και κανά βίντεο, apps, games, Sygic με χάρτες - πως το βλέπετε αρκεί αυτός ο αποθηκευτικός χώρος;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Κατοχος και εγω του απιστευτου τηλεφωνου.Εχω μια ερωτηση σχετικα με το email.Χρησιμοποιω λογαριασμο yahoo και οταν περιμενω ενα email καθυστερει πολυ να ερθει.Στο ipad ερχεται αμεσως.Στο g2 πρεπει να μπω στο email και να κανω ανανεωση για να ερθει.Μηπως χρειαζεται καποια ρυθμιση του email που δεν γνωριζω ή που πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Σε καθημερινή χρήση - με .mp3, photos και κανά βίντεο, apps, games, Sygic με χάρτες - πως το βλέπετε αρκεί αυτός ο αποθηκευτικός χώρος;

 

Φιλε αυτο που ρωτας ειναι σχετικο για τον καθενα..Εγω εχω στο κινητο πανω απο 100 apps πανω απο 200 φωτο καμια 30αρια βιντεο καμια 70αρια mp3 μαζι και με το sygic που ειναι 0.5 GB και εχω υπολοιπο 4.5 GB ακομα...Καλα δεν ειναι ??? Τωρα αν ειναι αυτος ολο με μια καμερα στο χερι και βγαζει βιντεο και φωτο μπορει να μην του φτανει... ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε καθημερινή χρήση - με .mp3, photos και κανά βίντεο, apps, games, Sygic με χάρτες - πως το βλέπετε αρκεί αυτός ο αποθηκευτικός χώρος;

 

Αν δεν το γεμίσεις mp3 και βίντεο μια χαρά είναι ο χώρος.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Κατοχος και εγω του απιστευτου τηλεφωνου.Εχω μια ερωτηση σχετικα με το email.Χρησιμοποιω λογαριασμο yahoo και οταν περιμενω ενα email καθυστερει πολυ να ερθει.Στο ipad ερχεται αμεσως.Στο g2 πρεπει να μπω στο email και να κανω ανανεωση για να ερθει.Μηπως χρειαζεται καποια ρυθμιση του email που δεν γνωριζω ή που πρεπει να κανω?

 

Πρεπει να εχεις και τον αυτοματο συνχρονισμο ανοιχτο.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ο χωρος δεν φτανει για κανενα λογο στο 16αρι αν θες να το πειραξεις,εκτος αμα εχεις cwm backup σε usb..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτο που ρωτας ειναι σχετικο για τον καθενα..Εγω εχω στο κινητο πανω απο 100 apps πανω απο 200 φωτο καμια 30αρια βιντεο καμια 70αρια mp3 μαζι και με το sygic που ειναι 0.5 GB και εχω υπολοιπο 4.5 GB ακομα...Καλα δεν ειναι ??? Τωρα αν ειναι αυτος ολο με μια καμερα στο χερι και βγαζει βιντεο και φωτο μπορει να μην του φτανει... ;) ;)

30 βιντεο φιλε μονο σε πολυ χαμηλη αναλυση. Διαφορετικα αν μιλας για hd τοτε 30' ειναι αρκετα για να σου τελειωσει η μνημη..

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Λοιπόν έβαλα το κινητό σε airplane mode από τις 03:00 έως τις 08:00 με κλειστά Δεδομένα,GPS,Wi-Fi, Bluetooth,Αυτόματο συγχρονισμό με λίγα λόγια όλα κλειστά και σβήνω την συσκευή.Την ανοίγω στις 08:00 μετά από 5 ώρες χωρίς να ανοίξω επί τόπου το Wi-Fi (δεδομένα και τα λοιπά ) και παρατηρώ ότι η ώρα λέει 18:37pm μετα απο 10 δευτερόλεπτα ακριβώς επανήλθε στην κανονική ώρα μόνο του 08:00am με ένα μόνο σφάλμα ότι η εφαρμογή της Cosmote What's Up μου έγραφε ότι η δεν μπορεί να λειτουργήσει επειδή είναι λάθος η ώρα αλλά μόλις πάτησα πάνω της άνοιξε κανονικά.Δεν βλέπω πουθενά κάποιο πρόβλημα μάλλον το έχετε εξαντλήσει πολύ το θέμα για αυτό. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...