Jump to content

[Επισκευή Digitizer+Τζαμακι] Galaxy S III


jukarima
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά ενημερωτικά για όσους παρακολουθούν το θέμα... (ομοιοπαθών... έσπασε το τζάμι αλλά μετά απο μερικές ώρες με άφησε και η oled)

 

Aρχές Σεπτέμβρη, η Smartec (επίσημο service της Samsung) μου ζήτησε 130€ για αντικατάσταση της οθόνης. Επειδή το είχα rootάρει, τελικά ήθελαν να μου αλλάξουν και τη μητρική με συνολικό κόστος 280€ (!). Φυσικά δε το δέχτηκα.

Η λύση για μένα ήταν να αγοράσω καινούρια original οθόνη (πάει πακέτο με γυαλί και digitizer) από τη Smartec στα 104€ και να την αντικαταστήσω μέσα σε λίγα λεπτά μόνος μου. Η διαδικασία είναι απλή θα έλεγα και υπάρχουν πολλά σχετικά videos στο youtube.

 

Δεν είναι λίγα τα 104€ αλλά τουλάχιστον γλύτωσα τις πατέντες κι έχω original ανταλλακτικό με gorilla glass και σωστή αφή (και το κεφάλι μου ήσυχο θα έλεγα...)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 136
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή εκεί στη smartec δεν ξέρουν το πως να περάσουν αυθεντικό λογισμικό?

Έχεις root = αλλαγή πλακέτας?!

 

Ωραία τακτική και σεβασμός στον πελάτη!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Webfan70=webradiofun

 

Δηλαδη εκανες πολυ κοπο να σκεφτεις καινουργιο ονομα.

και να μαντεψω...ο wolfwoof που λεει ουι του εφτιαξαν υο κινητο (ο οποιος επισης εχει ενα ποστ,τυχαιο;δε νομιζω) εισαι εσυ.

http://www.insomnia.gr/topic/488694-samsung-galaxy-s3-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE-%CF%84%CE%B6%CE%AC%CE%BC%CE%B9-front-glass-digitizer-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7/

 

Μετα απο πολύ παξιμο διαβασα πως αυτα που πουλιουνται(τα περισσοτερα) στο ebay,amazon ΕΙΝΑΙ αυθεντικα(δηλαδη ο κατασκευαστης ειναι η σαμμη) αλλα ΔΕΝ ειναι Gorilla glass,γιαυτο η τοσο χαμηλη τιμη.

Οποιος θελει gorilla glass βαζει το πακετο με 190 ευρω

 

Και Jukarima=james Bond

 

Μπράβο... εσύ απο ποιό service είσαι?

 

Δηλαδή να δώσω 190 ευρω για κάτι που κάνει 10 ευρω....

 

Τι ΖΟΡΙ τραβάς ρε φίλε...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εγώ στο παλιό μου το s2 είχε σπάσει η οθόνη και παρήγγειλα από ebay τα γνωστά ...όμως καταλάθος έσπασα την κεραία του κινητού και έκανα χειρότερο το πρόβλημα. Οπότε στο s3 μου θα είμαι πιο προσεκτικός
Innovation distinguishes between a leader and a follower.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,για να ηρεμήσουμε λίγο με το Gorilla Glass που μόνο Glass ΔΕΝ είναι.Όποιος θέλει,έχω φυλάξει το ραισμένο του S3 να έρθει να το δει.Αν αυτό είναι γυαλί,εγώ είμαι ο Άη Βασίλης.Σε κάθε περίπτωση,αυτό που αγόρασα από το Amazon δεν είναι το ίδιο με το αυθεντικό και δεν εφαρμόζει τέλεια στο τηλέφωνο,εξέχοντας-ελάχιστα μεν-από την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή από playstore το ifixit http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dozuki.ifixit και έχει βήμα βήμα πως να αλλάξεις το τσαμακι ή και την οθόνη, από τη θυμάμαι είναι κολλημένο το τσαμακι και με την βοήθεια του σεσουάρ ξεκολλάει αν ξεκινήσεις από την άκρη σιγά σιγά. Μετά θα χρειαστείς τα δικά του αυτοκόλλητα για να κολλήσεις το καινούριο τσαμακι!! Edited by jsjim
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα μπορούσε κάποιος να με κατατοπίσει, στο ποια είναι η διαφορά, στο να σπάσει το digitizer ή να σπάσει η οθόνη? Μετά από πτώση του δικού μου s3 έχω ένα μικρό ράγισμα χωρίς βέβαια να έχει γίνει η οθόνη σμπαράλια, αλλά το κινητό παρόλο που δουλεύει δεν φαίνεται τίποτα στην οθόνη. Πήγα σε κάποιον τεχνικό αλλά μου είπε ότι δεν έχει σπάσει μόνο το digitizer αλλά η οθόνη. Και η αλλαγή της οθόνης κοστίζει 150 euro. Γνωρίζει κάποιος την διαφορά???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα μπορούσε κάποιος να με κατατοπίσει, στο ποια είναι η διαφορά, στο να σπάσει το digitizer ή να σπάσει η οθόνη? Μετά από πτώση του δικού μου s3 έχω ένα μικρό ράγισμα χωρίς βέβαια να έχει γίνει η οθόνη σμπαράλια, αλλά το κινητό παρόλο που δουλεύει δεν φαίνεται τίποτα στην οθόνη. Πήγα σε κάποιον τεχνικό αλλά μου είπε ότι δεν έχει σπάσει μόνο το digitizer αλλά η οθόνη. Και η αλλαγή της οθόνης κοστίζει 150 euro. Γνωρίζει κάποιος την διαφορά???

 

Ασε... όλοι τεχνικάρες... Αν βλέπεις ράγισμα και δεν βλέπεις καμένα pixel, πολύχρωμες γραμμές στην οθόνη, ενα μέρος ή ολόκληρη η οθόνη να έχει άσπρο ή μαυρο χρώμα έχει σπάσει το digitizer μάλλον, εμένα μου έχει ραγίσει 2 φορές απο πτώση άλλαξα τζαμάκι και όλα ok!

 

Δες εδώ πως αλλάζει http://www.youtube.com/watch?v=QQO7ZvSa5Lw

 

Αν δεν μπορέσεις μόνος σου ρώτα στη (Netpoint sa) εγώ εκει το άλλαξα.

 

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή από playstore το ifixit http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dozuki.ifixit και έχει βήμα βήμα πως να αλλάξεις το τσαμακι ή και την οθόνη, από τη θυμάμαι είναι κολλημένο το τσαμακι και με την βοήθεια του σεσουάρ ξεκολλάει αν ξεκινήσεις από την άκρη σιγά σιγά. Μετά θα χρειαστείς τα δικά του αυτοκόλλητα για να κολλήσεις το καινούριο τσαμακι!!

 

δες αυτο Sticky Tape Sticker for Mobile Phone http://www.amazon.co.uk/Adhesive-Digitizer-Incredible-Thunderbolt-Sensation/dp/B005GITURA/ref=pd_bxgy_ce_img_z

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ασε... όλοι τεχνικάρες... Αν βλέπεις ράγισμα και δεν βλέπεις καμένα pixel, πολύχρωμες γραμμές στην οθόνη, ενα μέρος ή ολόκληρη η οθόνη να έχει άσπρο ή μαυρο χρώμα έχει σπάσει το digitizer μάλλον, εμένα μου έχει ραγίσει 2 φορές απο πτώση άλλαξα τζαμάκι και όλα ok!

 

Δες εδώ πως αλλάζει http://www.youtube.com/watch?v=QQO7ZvSa5Lw

 

Αν δεν μπορέσεις μόνος σου ρώτα στη (Netpoint sa) εγώ εκει το άλλαξα.

 

Σ ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση. Εμενα ολη μαυρη ειναι η οθονη. Στην αρχη ειχαν αλλαξει τα χρωματα και μετα που το εκλεισα και το ανοιξα ξανα μαυρησε τελειως. Λογικα παω για οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση. Εμενα ολη μαυρη ειναι η οθονη. Στην αρχη ειχαν αλλαξει τα χρωματα και μετα που το εκλεισα και το ανοιξα ξανα μαυρησε τελειως. Λογικα παω για οθονη?

Μάλλον ο τεχνικός είχε δίκιο!!! ψάξε και στο google Συμπτώματα βλάβης οθόνης LCD

 

δες και εδώ http://www.kappanet.gr/home/iphone-service/ εχει για iphone Συμπτώματα βλάβης οθόνης LCD και Συμπτώματα βλάβης Digitizer,

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας πειραματιστεί σε υπερβολικό βαθμό ( 4-10 διαφορετικές ποιότητες τζαμάκια, 5 διαφορετικά είδη κόλλας, αυτοκόλλητη ταινία αντί για υγρή κόλλα, 2 διαφορετικής τεχνολογίας UV σταθμοί τήξης ) και έχοντας ξοδέψει υπέραρκετά σε χρόνο και χρήμα, σας παραθέτω τα συμπεράσματά μου:

 

1. Το τζαμάκι δεν είναι σε καμία περίπτωση γνήσιο ή απο την κατασκευάστρια εταιρεία του κινητού.

2. Η κύλιση και ολίσθηση των δακτύλων πάνω στο τζάμι είναι πιο δύσκολη.

3. Μεγαλύτερη ευαισθησία στις γρατσουνιές.

4. Τα χρώματα έχουν μια μικρή απόκλιση και το άσπρο δεν είναι τόσο άσπρο αλλά ένα τόνο προς το γκρί.

5. Η εμπειρία χρήσης δεν έχει την ίδια αμεσότητα.

6. Μία στις δύο περιπτώσεις θα παρουσιάσει κίτρινες κηλίδες μετά από μήνες και μία στις δέκα θα χάσει ένα από τα χρώματα RGB.

7. Σε χώρο με έντονο φως ή στον ήλιο, υπάρχει δυσκολία στα γραφικά της οθόνης και αυτό γιατί το τζαμάκι "καθρεφτίζει" και αντί να βλέπουμε εικόνα, βλέπουμε τον εαυτό μας.

 

Όλα τα παραπάνω δεν είναι σε τραγικό βαθμό, αλλά κατανοητά στον έμπειρο χρήστη, ενώ για τους υπόλοιπους είναι αποδεκτό μιας και δεν το καταλαβαίνουν.

Εγώ πάντως δίνω στους πελάτες μου την επιλογή ανάμεσα στο τζαμάκι και στο γνήσιο set αφού τους γνωστοποιήσω τα παραπάνω.

 

Προσωπική μου άποψη είναι οτι όταν κάποιος έχει δώσει από 400 εώς 700 ευρώ για συσκευή τεχνολογίας αιχμής, θα πρέπει να έχει το μέγιστο των δυνατοτήτων της και δεν θα πρέπει να σκεφτεί τα 50-70 ευρώ παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας πειραματιστεί σε υπερβολικό βαθμό ( 4-10 διαφορετικές ποιότητες τζαμάκια, 5 διαφορετικά είδη κόλλας, αυτοκόλλητη ταινία αντί για υγρή κόλλα, 2 διαφορετικής τεχνολογίας UV σταθμοί τήξης ) και έχοντας ξοδέψει υπέραρκετά σε χρόνο και χρήμα, σας παραθέτω τα συμπεράσματά μου:

 

1. Το τζαμάκι δεν είναι σε καμία περίπτωση γνήσιο ή απο την κατασκευάστρια εταιρεία του κινητού.

Συμφωνώ.

2. Η κύλιση και ολίσθηση των δακτύλων πάνω στο τζάμι είναι πιο δύσκολη.

Δεν το έχω παρατηρήσει.

3. Μεγαλύτερη ευαισθησία στις γρατσουνιές.

Έτσι κι αλλιώς και το αυθεντικό παραείναι ευαίσθητο,οπότε το να το συγκρίνεις είναι μάλλον χωρίς νόημα.

4. Τα χρώματα έχουν μια μικρή απόκλιση και το άσπρο δεν είναι τόσο άσπρο αλλά ένα τόνο προς το γκρί.

Δεν ισχύει σε αυτό που έχω βάλει εγώ.

5. Η εμπειρία χρήσης δεν έχει την ίδια αμεσότητα.

Πάλι δεν μπορώ να διακρίνω αυτό που λες,γιατί στο αυθεντικό είχα βάλει μεμβράνη,οπότε είχα μία μικρή καθυστέρηση.

6. Μία στις δύο περιπτώσεις θα παρουσιάσει κίτρινες κηλίδες μετά από μήνες και μία στις δέκα θα χάσει ένα από τα χρώματα RGB.

Αυτό δεν ισχύει σε καμία περίπτωση αφού είναι βλάβες της οθόνης και όχι του τζαμιού.

7. Σε χώρο με έντονο φως ή στον ήλιο, υπάρχει δυσκολία στα γραφικά της οθόνης και αυτό γιατί το τζαμάκι "καθρεφτίζει" και αντί να βλέπουμε εικόνα, βλέπουμε τον εαυτό μας.

Ισχύει.

 

Όλα τα παραπάνω δεν είναι σε τραγικό βαθμό, αλλά κατανοητά στον έμπειρο χρήστη, ενώ για τους υπόλοιπους είναι αποδεκτό μιας και δεν το καταλαβαίνουν.

Εγώ πάντως δίνω στους πελάτες μου την επιλογή ανάμεσα στο τζαμάκι και στο γνήσιο set αφού τους γνωστοποιήσω τα παραπάνω.

 

Προσωπική μου άποψη είναι οτι όταν κάποιος έχει δώσει από 400 εώς 700 ευρώ για συσκευή τεχνολογίας αιχμής, θα πρέπει να έχει το μέγιστο των δυνατοτήτων της και δεν θα πρέπει να σκεφτεί τα 50-70 ευρώ παραπάνω.

Ανάλογα με το πότε θα σου παρουσιαστεί το πρόβλημα.Αν το τζάμι σου σπάσει 16 μηνες αφού αγόρασες τη συσκευή και το τηλέφωνο πλέον το πουλάς 200 ευρώ με το ζόρι,τα 120 ευρώ είναι σημαντική διαφορά.

Αυτές είναι οι δικιές μου εμπειρίες.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας πειραματιστεί σε υπερβολικό βαθμό ( 4-10 διαφορετικές ποιότητες τζαμάκια, 5 διαφορετικά είδη κόλλας, αυτοκόλλητη ταινία αντί για υγρή κόλλα, 2 διαφορετικής τεχνολογίας UV σταθμοί τήξης ) και έχοντας ξοδέψει υπέραρκετά σε χρόνο και χρήμα, σας παραθέτω τα συμπεράσματά μου:

 

1. Το τζαμάκι δεν είναι σε καμία περίπτωση γνήσιο ή απο την κατασκευάστρια εταιρεία του κινητού.

Συμφωνώ.

2. Η κύλιση και ολίσθηση των δακτύλων πάνω στο τζάμι είναι πιο δύσκολη.

Δεν το έχω παρατηρήσει.

3. Μεγαλύτερη ευαισθησία στις γρατσουνιές.

Έτσι κι αλλιώς και το αυθεντικό παραείναι ευαίσθητο,οπότε το να το συγκρίνεις είναι μάλλον χωρίς νόημα.

Άλλο ανθεκτικότητα στο σπάσιμο ( που σαφώς το γνήσιο είναι πιο ανθεκτικό) και άλλο ανθεκτικότητα στις γρατσουνιές.

4. Τα χρώματα έχουν μια μικρή απόκλιση και το άσπρο δεν είναι τόσο άσπρο αλλά ένα τόνο προς το γκρί.

Δεν ισχύει σε αυτό που έχω βάλει εγώ.

Αν κάνεις σύγκριση με κάποιο γνήσιο δίπλα-δίπλα θα το καταλάβεις.

5. Η εμπειρία χρήσης δεν έχει την ίδια αμεσότητα.

Πάλι δεν μπορώ να διακρίνω αυτό που λες,γιατί στο αυθεντικό είχα βάλει μεμβράνη,οπότε είχα μία μικρή καθυστέρηση.

Άλλο καθυστέρηση απόκρισης και άλλο εμπειρία χρήσης δηλ. "τζούφια" πατήματα και "φαλτσάρισμα" ειδικά οπου τα πεδία είναι πολύ κοντά το ένα με το άλλο.

6. Μία στις δύο περιπτώσεις θα παρουσιάσει κίτρινες κηλίδες μετά από μήνες και μία στις δέκα θα χάσει ένα από τα χρώματα RGB.

Αυτό δεν ισχύει σε καμία περίπτωση αφού είναι βλάβες της οθόνης και όχι του τζαμιού.

Κάνεις λάθος. Είναι πρόβλημα της ενδιάμεσης κόλλας μεταξύ οθόνης και τζαμιού.

7. Σε χώρο με έντονο φως ή στον ήλιο, υπάρχει δυσκολία στα γραφικά της οθόνης και αυτό γιατί το τζαμάκι "καθρεφτίζει" και αντί να βλέπουμε εικόνα, βλέπουμε τον εαυτό μας.

Ισχύει.

 

Όλα τα παραπάνω δεν είναι σε τραγικό βαθμό, αλλά κατανοητά στον έμπειρο χρήστη, ενώ για τους υπόλοιπους είναι αποδεκτό μιας και δεν το καταλαβαίνουν.

Εγώ πάντως δίνω στους πελάτες μου την επιλογή ανάμεσα στο τζαμάκι και στο γνήσιο set αφού τους γνωστοποιήσω τα παραπάνω.

 

Προσωπική μου άποψη είναι οτι όταν κάποιος έχει δώσει από 400 εώς 700 ευρώ για συσκευή τεχνολογίας αιχμής, θα πρέπει να έχει το μέγιστο των δυνατοτήτων της και δεν θα πρέπει να σκεφτεί τα 50-70 ευρώ παραπάνω.

Ανάλογα με το πότε θα σου παρουσιαστεί το πρόβλημα.Αν το τζάμι σου σπάσει 16 μηνες αφού αγόρασες τη συσκευή και το τηλέφωνο πλέον το πουλάς 200 ευρώ με το ζόρι,τα 120 ευρώ είναι σημαντική διαφορά.

Αν "πάλιωσε" ή το πετάμε ή το επισκευάζουμε να δουλεύει κανονικά, διαφορετικά θα συμβιβαστείς με κάτι φθηνό που θα υπολειτουργεί.....

 

 

 

Πολύ ευχαρίστως δέχομαι τα αντεπιχειρήματα και όυτε κάποιο συμφέρον έχω να είμαι κατά της αντικατάστασης του front glass μόνο, την στιγμή μάλιστα που έχω επενδύσει πολλά σε αυτό . Η τοποθέτησή μου επι του θέματος , δεν είναι απλά η προσωπική μου εμπειρία , αλλά στατιστικά και feedbacks απο 2 workshops.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια καλησπερα.....πριν λιγο μου επεσε το s3 απο την τσεπη , γυρισα σπιτι αντιληφθηκα που οτι δεν το εχω αμεσως και γυρισα πισω και το βρηκα πατημενο απο αμαξι.Το γυαλι εχει γινει χαλια...η οθονη και τα χρωματα απο μεσα φαινοντια μια χαρα.το touch βλεπω οτι παιζει κανονικα...αυτη η netpoint Με τα 40 ευρω που διαβαζω θα μου το φτιαξουν σωστα?εντωμεταξυ εδω και καιρο εχω θεμα με τη φορτιση πρεπει να εχει ψιλοχαλασει εκει το Microusb connector στη πλακετα, αλλα δεν με καιει και να μην το φτιαξω τωρα αυτο.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που τους πήγα το τζαμάκι που ειχα αγοράσει από το amazon και μου το τοποθέτησαν,όταν πατάω με λίγο παραπάνω πίεση την οθόνη,κολλάει.Βέβαια για 40 ευρώ,μάλλον θα ξαναπήγαινα τελικά αφου το κινητό δουλεύει κατά τα άλλα μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που τους πήγα το τζαμάκι που ειχα αγοράσει από το amazon και μου το τοποθέτησαν,όταν πατάω με λίγο παραπάνω πίεση την οθόνη,κολλάει.Βέβαια για 40 ευρώ,μάλλον θα ξαναπήγαινα τελικά αφου το κινητό δουλεύει κατά τα άλλα μια χαρά.

 

οταν πατας με λιγο παραπανω πιεση κολλαει το κινητο ή το touch?μα εγω δεν θα τους παω τιποτα θα τους πω αν φερνουν δικο τους....και γενικος ας μας πουνε και αλλοι την γνωμη τους!

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

Τι να παουμε το θεμα εχει εξαντληθει λιγο ποιο πανω ο ανθρωπος που εχει δοκιμασει και ειναι επαγγελματιας ειπε την αληθεια και δεν το εκανε για την κονομα...αν ηθελε θα μπορουσε να δωσει ευσημα στις απομιμησεις και να τα παρει απο την καταναλωση.
Link to comment
Share on other sites

Τι να παουμε το θεμα εχει εξαντληθει λιγο ποιο πανω ο ανθρωπος που εχει δοκιμασει και ειναι επαγγελματιας ειπε την αληθεια και δεν το εκανε για την κονομα...αν ηθελε θα μπορουσε να δωσει ευσημα στις απομιμησεις και να τα παρει απο την καταναλωση.

 

μισο λεπτακι εγω εβαλα σημερα τελικα απο την παραπανω εταιρεια.Εδω και 8 ωρες που το πραγματικα τσακισει στη χρηση φαινεται ακριβως το ιδιο.Θα αναφερω και αυριο

 

Διόρθωση:

Παιδιά συγνώμη....άκυρη η δουλειά τελικα...δεν αξιζει 100%

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιχειρήσα σημερα να αλλάξω το ραγισμένο μου τζάμι.

Είχε απλα ραγίσει απο πτωση αλλά η αφή λειτουργούσε κανονικά. Έβγαλα το σπασμένο τζάμι σιγά σιγά ζεσταίνοντας με το σεσουάρ .

Αλλά μόλις αφαίρεσα το τζάμι η αφή δεν ανταποκρινοταν πλεον .

Δεν θα έπρεπε να ανταποκρίνεται η αφή χωρίς το τζαμι ?

Εβαλα το καινούργιο τζαμί που ειχα παραγγείλει απο το ebay αλλά η αφή νεκρή ...

Ενω η οθόνη δουλεύει δεν εχει αφή τωρα .

Πρεπει να αλλάξω ολόκληρη την οθόνη πλέον ?

Edited by achilli
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι η ερώτηση μου για σημερινό μου πάθημα όπου μου έπεσε το τηλέφωνο και μετά φάνηκε ράγισμα στο lcd display, μαύρισε το σύμπαν και δε μπορούσα να κάνω τίποτα (ενώ κατά διαστήματα τρεμόπαιζε το σήμα του galaxy s και πήγαινε συνεχώς από πάνω προς τα κάτω απ' τη μισή οθόνη και κάτω) είναι ρητορική : Θα πρέπει να αλλάξω όλη την οθονίτσα, σωστά?
Link to comment
Share on other sites

το τζαμι μπροστα,λογικα,ειναι ο αισθητηρας αφης.δεν ειχε καλωδιωση;

 

Το τζαμι δεν ειχε καμια καλωδιωση . Απ οτι ειδα μερικα video στο youtube που αλλαζουν μονο το ραγισμενο τζαμι η αφη αποκρινεται και χωρις το τζαμι

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι η ερώτηση μου για σημερινό μου πάθημα όπου μου έπεσε το τηλέφωνο και μετά φάνηκε ράγισμα στο lcd display, μαύρισε το σύμπαν και δε μπορούσα να κάνω τίποτα (ενώ κατά διαστήματα τρεμόπαιζε το σήμα του galaxy s και πήγαινε συνεχώς από πάνω προς τα κάτω απ' τη μισή οθόνη και κάτω) είναι ρητορική : Θα πρέπει να αλλάξω όλη την οθονίτσα, σωστά?

 

μαλλον κντ πρεπει να αλλαξεις:lol::lol: ολο το πακετο,ετοιμαζε κανα 130αρι

Link to comment
Share on other sites

Νέο τσάκισμα της οθόνης εχθές στο S3.Αυτή τη φορά δεν μου πέρασε καν από το μυαλό κάτι διαφορετικό πλην του αυθεντικού.

Το μόνο μου test ήταν να επικοινωνήσω και με τις 8-9 εξουσιοδοτημένες εταιρείες που βρήκα από το site της Samsung στην Αττική προκειμένου να ρωτήσω για τον χρόνο παράδοσης του κινητού,θεωρώντας σίγουρο ότι θα μου έλεγαν την ίδια τιμή για εργασία και ανταλλακτικό.

Αμ δε.

Η μέγιστη διαφορά του φθηνότερου με τον ακριβότερο ήταν 40 ευρώ η δε χρόνοι παράδοσης κυμάνθηκαν από την μία ώρα έως και τις 3 ημέρες!!!

Συμπτωματικά,ο φθηνότερος ήταν και ο πιο γρήγορος (Smartech).Για να είμαι πιο ακριβής,περίμενα 50 λεπτά και πλήρωσα 129 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...