Jump to content

[Επισκευή Digitizer+Τζαμακι] Galaxy S III


jukarima
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 136
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το να το δωσεις 70 +120 για οθονη που θα δωσει ο επιδοξος αγοραστης μαλλον δεν λεει
ποσο λες να το βαλω για να φυγει? για αρχη 70 λεω
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ασε... όλοι τεχνικάρες... Αν βλέπεις ράγισμα και δεν βλέπεις καμένα pixel, πολύχρωμες γραμμές στην οθόνη, ενα μέρος ή ολόκληρη η οθόνη να έχει άσπρο ή μαυρο χρώμα έχει σπάσει το digitizer μάλλον, εμένα μου έχει ραγίσει 2 φορές απο πτώση άλλαξα τζαμάκι και όλα ok!

 

Δες εδώ πως αλλάζει http://www.youtube.com/watch?v=QQO7ZvSa5Lw

 

Αν δεν μπορέσεις μόνος σου ρώτα στη (Netpoint sa) εγώ εκει το άλλαξα.

 

 

 

δες αυτο Sticky Tape Sticker for Mobile Phone http://www.amazon.co.uk/Adhesive-Digitizer-Incredible-Thunderbolt-Sensation/dp/B005GITURA/ref=pd_bxgy_ce_img_z

 

Φιλε μου σου εκαναν καλη δουλεια στην netpoint; Αξιζει να το παω εκει η θα κλαιω το 50αρικο;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του samsung s3 I9300 , ηταν η πρωτη μου σοβαρη αγορα smartphone το εχω περιπου ενα χρονο τωρα.

Απο το κινητο αν και θα περιμενα πιο πολλα σε θεματα multitasking , γενικα εχω μεινει πολυ ικανοποιημένος.

Για το κινητο επένδυσα καποιο σεβαστό ποσο για τα δεδομένα μου ( 400 ευρω) και αυτο το αναφερω διοτι..

Προ 20 ημερων απο δικια μου απροσεξια το κινητο εφυγε ακλαφτο στον δρομο οπου και πηρα την οθονη στα χερια.

Επισκεψη στην samsung 145ε η αντικατασταση , εντονος προβληματισμος απο μερους μου καθως η εμπορικη του αξια σαν καινουργιο σημερα ανερχεται σε 240ε περιπου..

Τελικα την αντικατεστησα καθως θεωρω οτι μπορει να ανταπεξελθει ακομα με πολυ μεγαλη τιμιοτιτα στις απαιτησεις μου (internet ταινιες κτλπ).

Δυστηχως..επειδη μαλλον ειμαι λιγο μητσοτακης το κινητο ξαναεπεσε απο υψος 1.5 μετρου περιπου ( γλυστρισε απο τσεπη) και αν και ακομα δεν το πηγα στo σερβις ειναι σιγουρο οτι η οθονη εχει ξανασπασει εσωτερικα και θα μου πουν απο την samsung οτι ειναι δικια μου υπαιτιοτητα και οτι πρεπει να την αλλαξω.

Εχω εντονους προβληματισμους καθως αν ξαναδωσω αλλα 140ε για οθονη θα μου εχει στοιχισει συνολο σε ενα χρονο 700.. εχω ξενερωσει γενικα μαλλον θα ψαξω για κατι νεο. Οι προβληματισμοι μου ειναι

1)αξιζει να το φτιαξω ..?

2)σκεφτομαι για πιθανη αντικατασταση το s5 mini αποψεις?

3) μηπως αξιζει να περιμενω τα χριστουγεννα ? τοτε δεν βγαινουν καλυτερες προσφορες?

4) αν παω να το παιξω τρελα στην samsung οτι δεν εγινε τιποτα χαλασε μονο του εχω καμια ελπιδα?

5) υπαρχει ελπιδα να το πουλησω για ενα ποσο εστω συμβολικο? και αν ναι τι ποσο πωλησης θα προτεινατε?

Link to comment
Share on other sites

1)αξιζει να το φτιαξω ..? όχι

2)σκεφτομαι για πιθανη αντικατασταση το s5 mini αποψεις?

3) μηπως αξιζει να περιμενω τα χριστουγεννα ? τοτε δεν βγαινουν καλυτερες προσφορες? Λογικά όλο και κάτι θα παίξει στις γιορτές

4) αν παω να το παιξω τρελα στην samsung οτι δεν εγινε τιποτα χαλασε μονο του εχω καμια ελπιδα? καμία όμως

5) υπαρχει ελπιδα να το πουλησω για ενα ποσο εστω συμβολικο? και αν ναι τι ποσο πωλησης θα προτεινατε?χλωμό...

Σου έχω απαντήσει στις ερωτήσεις.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΑΛΛΑΓΗ DIGITER ΣΕ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΚΙΝΗΤΩΝ IPHONE, SAMSUNG, NOKIA,

KATA TYXH HMOYN ME ENAN ΦΙΛΟ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΕΝΑΝ ΤΥΠΟ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ DIGITER ΣΕ ΙΠΗΟΝΕ 4 ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ SAMSUNG ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παίζει να βρούμε κάπου οθόνη για ένα s3 Που έχω με σπασμένη οθόνη?

Αν σου έχει σπάσει μόνο το εξωτερικό τζάμι, έχω να σου δώσω. Η αλλαγή είναι σχετικά εύκολη αν δεις και μερικά βιντεάκια στο YouTube.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου έχει σπάσει μόνο το εξωτερικό τζάμι, έχω να σου δώσω. Η αλλαγή είναι σχετικά εύκολη αν δεις και μερικά βιντεάκια στο YouTube.

Έτσι ξεκίνησε με το εξωτερικό αλλά τελικά έγινε μαύρη όλη η οθόνη...:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. φιλος έσπασε την οθόνη του s3 neo.

που μπορεί να αντικατασταθει (εκτός samsung) και πόσο περίπου κοστίζει η όλη δουλειά?

ελπίζω να έκανα ποστ στο σωστό νήμα.

ευχαριστώ προκαταβοληκά

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα παιδια,θελω την πολυτιμηβοηθεια κ γμωμη σας.

Εχω ενα s3 ειχε σπασει η οθονη εφυγε κομματι ολοκληρο κατω γωνια,δουλςυε μια χαρα μεχρι που το πατησα εκει στο αημειο με το χερι κ ηρθε το απολυτο σκοταδι στην αρχη εβγαζε κατι γραμμες κοκκινες κ μπλε πια τιποτα.εχω διαβασει αρκςτα εδω μεσα αλλα μου φαινεται χαζο να δωσω 130ε μονο για οθονη την στιγμη που καινουργιο εχει 170:blink: Σκεφτομαι να το φτιαξω μονο για εναν λογο..εχω 3000φωτο μεσα στην συσκευη κ δεν θελω να τις χασω κ εδω θελω την βοηθεια αας γιατι σαυτα δεν σκαμπαζω κ πολλα.

Υπαρχει τροπος παιδια να παρω τις φωτο καπως χωρις να λειτουργει η οθονη;

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θα το έχεις ενεργοποιημένο και θα το συνδέσεις στον υπολογιστή με καλώδιο. Θα μπορείς έτσι να δείς όλα τα αρχεία που υπάρχουν στο κινητό σου και να τα αντιγράψεις στο pc. Στην περίπτωση μάλιστα που έχεις κάρτα μνήμης, οι φωτο σου λογικά θα είναι εκεί, οπότε την βγάζεις από τη συσκευή και είσαι κομπλέ.
Link to comment
Share on other sites

Ααα γινεται;γιατι υπεθεσα πως θα πρεπει να πατησω καποιο "οκ"στην οθονη για να γινςι συνδεσιμοτητα.τςλςια θα το δοκιμασω ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

με τι υγρό καθαρίζουμε την κόλα ανάμεσα στο κρυσταλλο και την lcd? με ότι έχω προσπαθήσει αφήνει υπολείμματα...
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
καλησπερα παιδια εχω δωσει στον πατερα μου το s3 μου και του εσπασε με θηκη η οθονη οχι το απεξω μονο εσωτερικα ξερετε που θα βρω φθηνη οθονη γιατι απο ebay δεν μπορω να αγορασω? (η οθονη δεν λειτουργει καν αλλιως δεν θα ειχα τοσο προβλημα)
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω δωσει στον πατερα μου το s3 μου και του εσπασε με θηκη η οθονη οχι το απεξω μονο εσωτερικα ξερετε που θα βρω φθηνη οθονη γιατι απο ebay δεν μπορω να αγορασω? (η οθονη δεν λειτουργει καν αλλιως δεν θα ειχα τοσο προβλημα)

 

Εδώ βρήκα το ποιο φθηνό e-shop http://www.e-matrix.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=9984 για καινούρια οθόνη.

Αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να δώσεις τόσα χρήματα ,αφου καινούριο η εκδοσή με 1,5GB ram κοστίζει 185 ευρώ στο skroutz https://www.skroutz.gr/s/5066415/Samsung-Galaxy-S-III-Neo-I9301I-16GB.html

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

αν το πουλησω ανταλλακτικα ποσο λετε να πιανει? η εξωτερικη οθονη ειναι μια χαρα και ολα τα αλλα εκτοσ απο την σπασμενη εσωτερικη οθονη
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Όπως καταλάβατε για να ποσταρω μου έσπασε κι εμένα το digitizer του samsung s3 και δεν ξέρω αν αξίζει να το επισκευάσω.Θα ήθελα να μου πείτε με πόσα χρήματα περίπου γίνεται αντικατάσταση και φυσικά εάν θα είναι η αφή ακριβώς όπως ήταν προηγουμένως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Όπως καταλάβατε για να ποσταρω μου έσπασε κι εμένα το digitizer του samsung s3 και δεν ξέρω αν αξίζει να το επισκευάσω.Θα ήθελα να μου πείτε με πόσα χρήματα περίπου γίνεται αντικατάσταση και φυσικά εάν θα είναι η αφή ακριβώς όπως ήταν προηγουμένως.

Αν θα πας σε εξουσιοδοτημένο service θα σου βάλουν γνήσια οθόνη και φυσικά το touch θα είναι όπως το δικό σου και καλύτερο (μιά και θα είναι καινούρια η οθόνη). Κάνε ένα τηλέφωνο στη smartec να σου πουν ακριβώς πόσο θα κοστίσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εδω και πολυ καιρο μουνειχε σπασει τοτζαμακι του κινητου κ χθες πηρα την αποφαση να το αφαιρεσω και αν πετυχαινε το χειρουργειο να πρπχωρουσα σε αντικατασταση καθως να αγορασω ολοκληρη την οθονη δεν υπηρχε περιπτωση. Τελος παντων το τζαμι αφαιρεθεικε επιτιχως κ η αφη λειτουργει τελεια οπως και τα κουμπια αρα θα προχωρησω σε αγορα νεου τζαμιου... μονο μια απορια εχω για την σωστη τοποθετηση του τζαμιου τι ταινια διπλης οψης να βαλω στην ακρη εχεις κανεις υποψην του??
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα

Tο κινητό μου έπεσε και έσπασε η οθόνη του

Όταν το ενεργοποιώ τα πάντα εμφανίζονται κανονικά αλλά δεν λειτουργεί η αφή

Δοκίμασα να αλλάξω rom αλλά δεν άλλαξε κάτι

Όλα τα hardware buttons δουλεύουν κανονικά

Ανέβασα και φωτογραφία να δείτε τι εννοώ :p

Τι πρέπει να αλλάξω για να δουλεύει η αφή ξανά?

Ένα link θα βοηθούσε πολύ :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Tο κινητό μου έπεσε και έσπασε η οθόνη του

Όταν το ενεργοποιώ τα πάντα εμφανίζονται κανονικά αλλά δεν λειτουργεί η αφή

Δοκίμασα να αλλάξω rom αλλά δεν άλλαξε κάτι

Όλα τα hardware buttons δουλεύουν κανονικά

Ανέβασα και φωτογραφία να δείτε τι εννοώ :p

Τι πρέπει να αλλάξω για να δουλεύει η αφή ξανά?

Ένα link θα βοηθούσε πολύ :D

 

Τη φωτογραφια δεν βλεπουμε!

Τελος παντων.

Λοιπον ετοιμασου για σετ οθονη-touch screen,το λεω αυτο γιατι αν παρεις σκετο touch,υπαρχει περιπτωση κατα το ξεκολλημα να κανεις ζημια στην οθονη,και γενικα πρεπει να πιανουν πολυ καλα τα χερια σου,αν ανακατευτεις με το ολο θεμα.

Αν το δωσεις σε τεχνικο,δεν ξερω αν σε συμφερει.

Link to comment
Share on other sites

Τη φωτογραφια δεν βλεπουμε!

Τελος παντων.

Λοιπον ετοιμασου για σετ οθονη-touch screen,το λεω αυτο γιατι αν παρεις σκετο touch,υπαρχει περιπτωση κατα το ξεκολλημα να κανεις ζημια στην οθονη,και γενικα πρεπει να πιανουν πολυ καλα τα χερια σου,αν ανακατευτεις με το ολο θεμα.

Αν το δωσεις σε τεχνικο,δεν ξερω αν σε συμφερει.

 

ναι έχεις δίκιο το ξέχασα εντελώς :lol:

αυτό που λες είναι που ξεκολλάω την οθόνη και βάζω την καινούρια χωρίς να αλλάζω το σημείο στο οποίο "κάθεται" η μητρική?

άμα είναι αυτό νομίζω ότι αξίζει καλύτερα να το αγοράσω ολόκληρο(χωρίς να χρειαστεί να ξεκολλάω την οθόνη) επειδή έχει περίπου 10ε διαφορά

απλά ήλπιζα ότι θα ήταν κάτι πιο οικονομικό μιας και η οθόνη δουλεύει κανονικά απλά δεν δουλεύει η αφή..

δες και την φωτογραφία μήπως βοηθήσει

δεν με αφήνει να ανεβάσω καλύτερη ανάλυση...

Link to comment
Share on other sites

ναι έχεις δίκιο το ξέχασα εντελώς :lol:

αυτό που λες είναι που ξεκολλάω την οθόνη και βάζω την καινούρια χωρίς να αλλάζω το σημείο στο οποίο "κάθεται" η μητρική?

άμα είναι αυτό νομίζω ότι αξίζει καλύτερα να το αγοράσω ολόκληρο(χωρίς να χρειαστεί να ξεκολλάω την οθόνη) επειδή έχει περίπου 10ε διαφορά

απλά ήλπιζα ότι θα ήταν κάτι πιο οικονομικό μιας και η οθόνη δουλεύει κανονικά απλά δεν δουλεύει η αφή..

δες και την φωτογραφία μήπως βοηθήσει

δεν με αφήνει να ανεβάσω καλύτερη ανάλυση...

ακριβως!

κοιτα ,ετσι και αλλιως χαμενος εισαι,ρισκαρετο περνοντας ενα touch screen και παρε μαθηματα απο εδω

καλη επιτυχια ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...