Jump to content

[Επισκευή Digitizer+Τζαμακι] Galaxy S III


jukarima
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακριβως!

κοιτα ,ετσι και αλλιως χαμενος εισαι,ρισκαρετο περνοντας ενα touch screen και παρε μαθηματα απο εδω

καλη επιτυχια ;)

 

αυτό που μου έστειλες αλλάζει μόνο το τζαμάκι και όχι την οθόνη

υπάρχει περίπτωση ξαναδουλεύει η αφή με αυτό τον τρόπο?

δηλαδή αγοράζοντας μόνο αυτό?

http://www.ebay.com/itm/Blue-Front-Touch-Screen-Glass-Lens-Digitizer-For-Samsung-Galaxy-SIII-S3-i9300-/351160761057?hash=item51c2cffae1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 136
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτό που μου έστειλες αλλάζει μόνο το τζαμάκι και όχι την οθόνη

υπάρχει περίπτωση ξαναδουλεύει η αφή με αυτό τον τρόπο?

δηλαδή αγοράζοντας μόνο αυτό?

http://www.ebay.com/itm/Blue-Front-Touch-Screen-Glass-Lens-Digitizer-For-Samsung-Galaxy-SIII-S3-i9300-/351160761057?hash=item51c2cffae1

Αυτό το τζαμάκι που λες είναι η αφή το touch δηλαδή το digitizer

Link to comment
Share on other sites

ακριβως!

κοιτα ,ετσι και αλλιως χαμενος εισαι,ρισκαρετο περνοντας ενα touch screen και παρε μαθηματα απο εδω

καλη επιτυχια ;)

 

Αν ακολουθήσει αυτό το βίντεο, κατά πάσα πιθανότητα θα χαλάσει την lcd στην προσπάθεια να βγάλει τα σπασμένα κομμάτια. Στο βίντεο που έδωσες είναι η δεύτερη φορά που αλλάζει οθόνη ο τύπος και η διαδικασία είναι διαφορετική σε σχέση με την πρώτη φορά που θα αφαιρεθεί το εργοστασιακό γυαλί το οποίο έχει "κόλλα".

Link to comment
Share on other sites

λέω να πάρω αυτό

http://www.ebay.com/itm/Blue-Front-Touch-Screen-Glass-Lens-Digitizer-For-Samsung-Galaxy-SIII-S3-i9300-/351160761057?hash=item51c2cffae1

θα το ρισκάρω άλλωστε το κινητό είναι άχρηστο αυτή τη στιγμή

βλέπω ότι στην φωτογραφία του ebay έχει μια ταινία από κάτω

στο βίντεο αυτό

δεν βλέπω να συνδέει καμία τέτοια ταινία

είναι το ίδιο?

άμα το δοκιμάσω και πετύχει θα δουλέψει ξανά η αφή?

Link to comment
Share on other sites

λέω να πάρω αυτό

http://www.ebay.com/itm/Blue-Front-Touch-Screen-Glass-Lens-Digitizer-For-Samsung-Galaxy-SIII-S3-i9300-/351160761057?hash=item51c2cffae1

θα το ρισκάρω άλλωστε το κινητό είναι άχρηστο αυτή τη στιγμή

βλέπω ότι στην φωτογραφία του ebay έχει μια ταινία από κάτω

στο βίντεο αυτό

δεν βλέπω να συνδέει καμία τέτοια ταινία

είναι το ίδιο?

άμα το δοκιμάσω και πετύχει θα δουλέψει ξανά η αφή?

 

κάποιος...?

Link to comment
Share on other sites

κάποιος...?

Φιλε οπως σου ειπε και ο πιο πανω σε αυτο το βιντεο ο τυπος αλλαζει για δευτερη φορα την οθονη και φαινεται ευκολο. Κανονικα θελει με πιστολακι να μαλακωσεις την κολλα για να ξεκολλησει το εξωτερικο τζαμι απο την οθονη. Ψαξε για αλλο βιντεο. Εγω αν θες εχω τετοιο τζαμακι αλλα σε λευκο χρωμα. Οταν εσπασε για δευτερη φορα το τζαμι στο s3 παρηγγειλα 2 για να εχω.

Link to comment
Share on other sites

κάποιος...?

εγω πριν απο 2 χρονια ειχα παθει την ιδια ζημια,ειχα παρει τζαμακι

Παρολλο που πιανουν τα χερια μου δεν τα καταφερα,και επιδη τοτε το ειχα παρει καινουργιο,αποφασισα να παραγγειλω το μπροστινο μερος(κομπλε) απο εδω http://stellatech.com/samsung-gt-i9300-galaxy-s3-komplett-front-lcd-touchscreen-%28weiss%29,a,de,812394.html αξιοπιστο site και γρηγορη αποστολη.

Τωρα εσενα,δεν ξερω αν σε συμφερει,εσυ αποφασιζεις

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα!

εχει ραγισει του θειου μου η οθονη του s3. φενεται οτι ειναι το γυαλι μονο γιατι ηοθονη παιζει κανονικα και το touch λειτουργει. και εδω και λιγο καιρο που το εχει παθει δεν εχει παρατηρησει να χαλαει κατι παραπανω. ρωτησε αν καταλαβα στην netpoint στον πειραια αλλα καθυστερουν γιατι δεν βρισκουν αυτο που μπαινει αναμεσα στο digitizer και στο τζαμι. κατι σαν ζελε/κολα? ξερετε που μπορω να βρω κατι τετοιο? (αν υπαρχει)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

Έχω ένα samsung galaxy s3 και ενώ πατάω πάνω στην οθόνη αφής δεν ανταποκρίνεται.Καμιά φορά ξεσκαλώνει και δουλεύει αλλά σπάνια. Τα κουμπιά δουλεύουν κανονικά. To πήγα σε έναν τεχνικό έκανε ένα test και μου είπε ότι μάλλον δεν φταίει η οθόνη αφής και για να μου την αλλάξει θέλει 160 ευρώ. Προσπάθησα να του κάνω και επναφορά (volume up + home button + power button) αλλά πάλι δεν ανταποκρίνεται η οθόνη αφής. Τί να κάνω;; 160 ευρω δεν πρόκειται να δώσω. Μπορώ να το φτίαξω μόνος μου;;

Edited by kost21
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπερα.το κινητο μου ειναι το samsung galaxy a3 και σημερα μου επεσε σε αποσταση 30 εκατ. απο το πατωμα..οταν πατησα το κουμπι να ακοιξει η οθονη ανοιξε και ολα μια χαρα μεχρι που πατουσα πανω στην οθονη και τιποτα...δεν πατιοταν τιποτα..το πηγα σε ενα καταστημα αλλα μου ειπαν οτι λογω εορτων ειναι κλειστα ολες οι εταιρειες..ενας φιλος που το κοιταξε μου ειπε οτι καηκε η αφη..σε αυτη τη περιπτωση καλυπτεται η επιδιορθωση με την εγγυηση?και αν οχι ποσο θα μου κοστισει...επισης θεωρειτε οτι οντως καηκε η αφη......????? επισης να αναφερω οτι οταν παταω συνεχομενα το κουμπι εκκινησης για να απενεργοποιηθει το κινητο εμφανιζεται το παραθυρακι απενεργοποιηση επανεκκινηση λειτουργια πτησης κτλ..φυσικα δεν πατιεται τιποτα αλλα το πληκτρο <πισω> που ουσιαστικα δεν ειναι κοθμπι αλλα μερος της αφης λειτουργει
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα.το κινητο μου ειναι το samsung galaxy a3 και σημερα μου επεσε σε αποσταση 30 εκατ. απο το πατωμα..οταν πατησα το κουμπι να ακοιξει η οθονη ανοιξε και ολα μια χαρα μεχρι που πατουσα πανω στην οθονη και τιποτα...δεν πατιοταν τιποτα..το πηγα σε ενα καταστημα αλλα μου ειπαν οτι λογω εορτων ειναι κλειστα ολες οι εταιρειες..ενας φιλος που το κοιταξε μου ειπε οτι καηκε η αφη..σε αυτη τη περιπτωση καλυπτεται η επιδιορθωση με την εγγυηση?και αν οχι ποσο θα μου κοστισει...επισης θεωρειτε οτι οντως καηκε η αφη......????? επισης να αναφερω οτι οταν παταω συνεχομενα το κουμπι εκκινησης για να απενεργοποιηθει το κινητο εμφανιζεται το παραθυρακι απενεργοποιηση επανεκκινηση λειτουργια πτησης κτλ..φυσικα δεν πατιεται τιποτα αλλα το πληκτρο <πισω> που ουσιαστικα δεν ειναι κοθμπι αλλα μερος της αφης λειτουργει

Έστω και καθυστερημένα.. στη καλύτερη απλώς με το πέσιμο κουνήθηκε το καλώδιο και θέλει άνοιγμα η συσκευή για να μπει στη θέση του σωστά. Στη χειρότερη δεν δουλεύει το digitizer (η αφή) που δυστυχώς πηγαίνει μαζί με την οθόνη, το οποίο μεταφράζεται σε >130€.

Μπορείς βέβαια εφόσον δεν υπάρχει κάποιο εμφανές σημάδι και είσαι εντός εγγύησης να το πας στο service και απλά να αναφέρεις πως σταμάτησε ξαφνικά να σου δουλεύει η αφή.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Η οθόνη του Note 2 μου εγινε χαλια αλλα το κινητο λειτουργει. ξερετε καποιον που να μπορει να μου αλλαξει digitiser. βρισκω με 80 ευρω αλλα δεν ξερω να το κανω.. να τον πληρωσω . η καποιο φτηνο αξιοπιστο σερβις. παντου κανει 150 τουλαχιστον και με αλλα 10 -20 βρισκω ολο το κινητο... σας ευχαριστω Edited by Oiwnos17
oiwnos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...