Jump to content

[Επισκευή Digitizer+Τζαμακι] Galaxy S III


jukarima
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας,

θα ηθελα να ρωτησω εαν εχει καποιος βρει μια εταιρια που να αλλαζει το digitizer μονο του Galaxy s3 (οχι και το LCD,και ναι ξερω οτι αυτα τα 2 πανε πακετο κανονικα) Βρηκα λοιπον αυτην εδω την εταιρια www.netpoint-sa.gr και μου ειπαν για 40 ευρω τζαμακι και digitizer.Γνωριζετε λοιπον καμια αλλη εταιρια;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 136
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα μου ράισε το τζάμι στο S3.

Έκανα την παραγγελία του από εδώ:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00B33GT6M/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

Tο παρέλαβα σήμερα και πριν λίγο γύρισα από την netpoint.

Μου το τοποθέτησαν με 20 ευρώ μέσα σε 30 λεπτά(περίμενα εκεί) και το τηλέφωνο έγινε πάλι σαν καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ράισε το τζάμι στο S3.

Έκανα την παραγγελία του από εδώ:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00B33GT6M/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

Tο παρέλαβα σήμερα και πριν λίγο γύρισα από την netpoint.

Μου το τοποθέτησαν με 20 ευρώ μέσα σε 30 λεπτά(περίμενα εκεί) και το τηλέφωνο έγινε πάλι σαν καινούριο.

 

Είναι και αυτό Gorilla Glass ?

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω...Δεν ξέρω.

Υποτίθεται ότι είναι Samsung άρα είναι.

Όχι βέβαια ότι σημαίνει τίποτα σπουδαίο το Gorilla Glass αφού τις τριχίτσες του τις είχε από την σκόνη,αλλά λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,ηθελα να ξερω αν κανουν αλλαγη του front glass,τηλεφωνησα να ρωτησω ποιος ειναι ο κατασκευαστης απο το τζαμακι και μου ειπαν οτι ειναι απο Samsung.
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το νέο κρύσταλλο.

Η οθόνη κολλάει.

Συγκεκριμένα,έχω επιλέξει να αφήνει αποτύπωμα σε κάθε άγγιγμα.Αυτή η λευκή λοιπόν κουκίδα,κολλάει και αναβοσβύνει συνέχεια και ο μόνος τρόπος να ξεκολλήσει είναι να βγάλεις την μπαταρία.Τηλεφώνησα στην netpoiont και μου είπαν να το ξαναπάω για έλεγχο.Αυτό που πρόσεξα στο σακουλάκι του ανταλλακτικού είναι ένα αυτοκόλλητο που αναφέρει ότι η οθόνη έχει και στις 2 πλευρές προστατευτικό αυτοκόλλητο.Ελπίζω το πρόβλημα να οφείλεται στην πιθανότητα ο τεχνικός να ξέχασε να το αφαιρέσει.Δύσκολο βέβαια,αλλά τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και πήγα σήμερα λιγο πριν κλείσει η netpoint το κινητό.Τους το άφησα να το τσεκάρουν και θα με ειδοποιήσουν.

 

Υ.Γ.

Για το φίλο που ρώτησε.

Η τιμή αλλαγής του τζαμιού μαζί με την οθόνη στο εξουσιοδοτημένο service της Samsung είναι 130 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κατάφερα και πήγα σήμερα λιγο πριν κλείσει η netpoint το κινητό.Τους το άφησα να το τσεκάρουν και θα με ειδοποιήσουν.

 

Υ.Γ.

Για το φίλο που ρώτησε.

Η τιμή αλλαγής του τζαμιού μαζί με την οθόνη στο εξουσιοδοτημένο service της Samsung είναι 130 ευρώ.

 

Φίλε μου τελικά τι έγινε με το τζαμάκι ???? στο φτιάξανε ???

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο,άργησα να απαντήσω.Δεν ξέρω αν τελικά φταίει η τοποθέτηση ή το τζάμι,αλλά το τηλέφωνο όπως το ξαναπήγα,έτσι το πήρα.

Αν με ρωτάτε,δεν θα ξανάμπαινα σε αυτή τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

μ επεσε κατω το κιν κ δν δουλευει η αφη..επισης η φωτηνοτητα εχει μειωθει παρα πολυ...τι ακριβος θελει αλλαγη ολοκληρη η οθονη η το τζαμακι μονο ? κ ποσο θα μ κοστισει

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

Edited by Superuser
Γραφή SMS
Link to comment
Share on other sites

μ επεσε κατω το κιν κ δν δουλευει η αφη..επισης η φωτηνοτητα εχει μειωθει παρα πολυ...τι ακριβος θελει αλλαγη ολοκληρη η οθονη η το τζαμακι μονο ? κ ποσο θα μ κοστισει

 

πάνε πακέτο αυτά τα δυο αν βρεις στο ebay κάνα φτηνό πακέτο καλός αν όχι 130 ευρώ πρέπει να ζητάει η samsung

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
και γώ είχα πρόβλημα με την τζαμάκι της οθόνης του s3 μου στο service της samsung μου λέγαν οτι δεν αλλάζει... τους έγραψα... το πήγα για επισκεύη στη netpoint στο Πειραιά και το τηλεφωνό μου ειναι super, η αλλαγή οθόνης σε service samsung στοιχίζει 180 euro... δεν ειναι πεταμένα λεφτά... η netpoint ειναι η μόνη εταιρεία στην Ελλάδα (είχα ψάξει παντού) που αλλάζει digitizer σε gallaxy!!!
Link to comment
Share on other sites

και γώ είχα πρόβλημα με την τζαμάκι της οθόνης του s3 μου στο service της samsung μου λέγαν οτι δεν αλλάζει... τους έγραψα... το πήγα για επισκεύη στη netpoint στο Πειραιά και το τηλεφωνό μου ειναι super, η αλλαγή οθόνης σε service samsung στοιχίζει 180 euro... δεν ειναι πεταμένα λεφτά... η netpoint ειναι η μόνη εταιρεία στην Ελλάδα (είχα ψάξει παντού) που αλλάζει digitizer σε gallaxy!!!

Εντάξει φίλε.Είπαμε να κάνεις διαφήμιση,αλλα όχι τόσο ξεκάρφωτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω την αλήθεια λέω. Και βέβαιώς με στοιχεία!!!! οχι να χαλάει το τζαμάκι και να πρεπει να σου αλλάζουν την οθόνη (συγνώμη που είπα την άποψη μου και που δεν είμαι πρόβατο να κάνω οτι μου λένε οι "ειδικοί" από τα service) αλλώστε στο youtube αν κανεις search galaxy s3 digitizer replacement θα δείς οτι για κάποιον που ξέρει ειναι σχετικά απλό... όσο για τη διαφήμιση που είπες θα το ξαναπώ ΝΑΙ μου το επισκευασαν με επιτυχία στη Netpoint. Αλλώστε είναι θεμιτό να διαφημίζεις κάποιον που σου έκανε καλό...

 

Η δυσφήμιση ειναι κακό πράμα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω την αλήθεια λέω. Και βέβαιώς με στοιχεία!!!! οχι να χαλάει το τζαμάκι και να πρεπει να σου αλλάζουν την οθόνη (συγνώμη που είπα την άποψη μου και που δεν είμαι πρόβατο να κάνω οτι μου λένε οι "ειδικοί" από τα service) αλλώστε στο youtube αν κανεις search galaxy s3 digitizer replacement θα δείς οτι για κάποιον που ξέρει ειναι σχετικά απλό... όσο για τη διαφήμιση που είπες θα το ξαναπώ ΝΑΙ μου το επισκευασαν με επιτυχία στη Netpoint. Αλλώστε είναι θεμιτό να διαφημίζεις κάποιον που σου έκανε καλό...

 

Η δυσφήμιση ειναι κακό πράμα...

Τα οποία δεν μας δίνεις.

Π.χ.απο που αγόρασες το τζαμάκι.

Πόσο το αγόρασες.

Πόσο σου πήραν για επισκευή από την netpoint.

Και δεν φτάνει αυτό,που μπήκες εδώ να κάνεις διαφήμιση όπως στο insomnia,δλδ με το πρώτο σου μνμ δήθεν ευχαριστείς την netpoiont,ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΑΤΑ όλους όσους επισκευάζουν τα τηλέφωνά τους στα επίσημα service.

Ενημερωτικά να σου πω πως ότι πουλιεται στο amazon και στο ebay,ΔΕΝ ειναι κατασκευές της Samsung,γι΄αυτό και το δικό μου δεν "κόλλησε" καλά.Αυτή τη δικαιολογία τουλάχιστον μου είπαν στην netpoint,όταν τους ξαναπήγα το S3 μετά την "επισκευή"

του από αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Εγω την αλήθεια λέω. Και βέβαιώς με στοιχεία!!!! οχι να χαλάει το τζαμάκι και να πρεπει να σου αλλάζουν την οθόνη (συγνώμη που είπα την άποψη μου και που δεν είμαι πρόβατο να κάνω οτι μου λένε οι "ειδικοί" από τα service) αλλώστε στο youtube αν κανεις search galaxy s3 digitizer replacement θα δείς οτι για κάποιον που ξέρει ειναι σχετικά απλό... όσο για τη διαφήμιση που είπες θα το ξαναπώ ΝΑΙ μου το επισκευασαν με επιτυχία στη Netpoint. Αλλώστε είναι θεμιτό να διαφημίζεις κάποιον που σου έκανε καλό...

 

Η δυσφήμιση ειναι κακό πράμα...

 

Πολύ ενθουσιασμενο σε βλέπω... Μήπως σε πλήρωσαν κιόλας για να στο φτιάξουν;

Αααα και σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση ότι η δυσφήμιση ειναι κακό πράμα... Φαντάζομαι για ακαδημαικους λόγους το έγραψες....

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οταν σπάει το τζαμάκι θα πρέπει να αλλάζουμε οθόνη... άλλος που θα μου τη πεί??? κάποιος αλλος που θα με κατηγορίσει, οτι τα παίρνω... εδώ λοιπόν είναι το πρώτο post στην Ελλάδα που αναφέρει για την ύπαρξη του digitizer ( μήπως η άλλη άποψη και η ελευθερία στην έκφραση ενοχλεί....)

http://www.insomnia.gr/topic/488694-samsung-galaxy-s3-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE-%CF%84%CE%B6%CE%AC%CE%BC%CE%B9-front-glass-digitizer-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7/

Link to comment
Share on other sites

Και στο δίπλα φόρουμ σε καταλάβανε...

Τώρα όσον αναφορά την αντικατασταση ξέρω πολύ καλά πως γίνεται.. Έχω κάνει ο ίδιος σε Motorola DEFY.... Και ναι αυτά που πουλάνε στο ebay καμιά σχέση με τα αυθεντικά δεν έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Και στο δίπλα φόρουμ σε καταλάβανε...

Τώρα όσον αναφορά την αντικατασταση ξέρω πολύ καλά πως γίνεται.. Έχω κάνει ο ίδιος σε Motorola DEFY.... Και ναι αυτά που πουλάνε στο ebay καμιά σχέση με τα αυθεντικά δεν έχουν.

 

Ωραία μήπως μπορείτε να μου πείτε απο πού μπορούμε να αγωράσουμε αυθαιντικό τζαμακί ???

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

Webfan70=webradiofun

 

Δηλαδη εκανες πολυ κοπο να σκεφτεις καινουργιο ονομα.

και να μαντεψω...ο wolfwoof που λεει ουι του εφτιαξαν υο κινητο (ο οποιος επισης εχει ενα ποστ,τυχαιο;δε νομιζω) εισαι εσυ.

http://www.insomnia.gr/topic/488694-samsung-galaxy-s3-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE-%CF%84%CE%B6%CE%AC%CE%BC%CE%B9-front-glass-digitizer-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7/

 

Μετα απο πολύ παξιμο διαβασα πως αυτα που πουλιουνται(τα περισσοτερα) στο ebay,amazon ΕΙΝΑΙ αυθεντικα(δηλαδη ο κατασκευαστης ειναι η σαμμη) αλλα ΔΕΝ ειναι Gorilla glass,γιαυτο η τοσο χαμηλη τιμη.

Οποιος θελει gorilla glass βαζει το πακετο με 190 ευρω

Edited by jukarima
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...