Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το μεγαλο αρνητικο με το συγκεκριμενο κινητο ειναι πως δεν εχει μεταπωλητικη αξια.

το εχω εδω και 8 μηνες , μου κοστισε 200€ με τα εξτρα του και τωρα αν ειναι να το δωσω θα το "σκοτωσω"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το μεγαλο αρνητικο με το συγκεκριμενο κινητο ειναι πως δεν εχει μεταπωλητικη αξια.

το εχω εδω και 8 μηνες , μου κοστισε 200€ με τα εξτρα του και τωρα αν ειναι να το δωσω θα το "σκοτωσω"

 

Δεν αξίζει να το πουλήσεις, κράτα το καλύτερα μήπως και σου χρειαστεί κάπου στο μέλλον.

Εγώ το έχω κρατήσει, το γέμισα παιχνιδάκια, το έβαλα και σε flight mode και το δίνω στη μικρή να παίζει που και πού...

 

Ερώτηση : Αν κάνω την αναβάθμιση σε 8.1, θα χαθούν οι εφαρμογές/παιχνίδια, οι ρυθμίσεις και η παιδική γωνία, η θα παραμείνουν ως έχουν ???

Το ρωτάω γιατί αν είναι να το ξαναστήσω από την αρχή, δεν αξίζει τον κόπο...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει να το πουλήσεις, κράτα το καλύτερα μήπως και σου χρειαστεί κάπου στο μέλλον.

Εγώ το έχω κρατήσει, το γέμισα παιχνιδάκια, το έβαλα και σε flight mode και το δίνω στη μικρή να παίζει που και πού...

 

Ερώτηση : Αν κάνω την αναβάθμιση σε 8.1, θα χαθούν οι εφαρμογές/παιχνίδια, οι ρυθμίσεις και η παιδική γωνία, η θα παραμείνουν ως έχουν ???

Το ρωτάω γιατί αν είναι να το ξαναστήσω από την αρχή, δεν αξίζει τον κόπο...

 

Δεν χάνεται τίποτα, προχώρα στην αναβάθμιση. Σε εμένα δεν χάθηκε τίποτα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεται τίποτα, προχώρα στην αναβάθμιση. Σε εμένα δεν χάθηκε τίποτα.

 

Ευχαριστώ, εφόσον δε χάνονται αυτά, κάποια στιγμή θα το κάνω μάλλον. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με αυτό το κινητό ειναι ένα και μοναδικό. Η κακή οθόνη.

 

Συμφωνώ. Ούτε clear black έχει και η ανάλυση είναι άθλια.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά όχι και άθλια. Μην υπερβάλουμε!

Μέτρια, ναι.

Στην τελική, για τα λεφτά που κόστιζε/ει δεν μπορείς να περιμένεις και πολλά πράγματα.

 

Φίλε με την αναβάθμιση δεν χάνεις το παραμικρό. Πέρνα την 8.1 και θα δεις αρκετή διαφορά. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω περάσει όσες φωτογραφίες είχα απο την παλιά κάρτα micro sd σε μια καινούργια. Όμως οταν πηγαίνω στις "φωτογραφίες" στο κινητό δεν μου τις εμφανίζει όλες. Οταν ανοίγω όμως την εφαρμογή "αρχεία" απο εκεί φαίνονται μια χαρά. Δεν βολεύει όμως καθόλου να πηγαίνεις απο τα αρχεία κάθε φορά για να δεις κάποιες φωτο γιατι δεν γίνεται ενώ έχεις μια ανοιχτή να πας, με το πέρασμα του δαχτύλου πανω στην οθόνη, στην επομενη. Δεν το βρισκω καθολου λογικό κάποιες να εμφανίζει και κάποιες οχι. Εχω δοκιμάσει αρκετές φορές να βγαλω και να ξαναβάλω την κάρτα, ακόμα και με επανεκκίνηση δεν γίνεται τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Εχω περάσει όσες φωτογραφίες είχα απο την παλιά κάρτα micro sd σε μια καινούργια. Όμως οταν πηγαίνω στις "φωτογραφίες" στο κινητό δεν μου τις εμφανίζει όλες. Οταν ανοίγω όμως την εφαρμογή "αρχεία" απο εκεί φαίνονται μια χαρά. Δεν βολεύει όμως καθόλου να πηγαίνεις απο τα αρχεία κάθε φορά για να δεις κάποιες φωτο γιατι δεν γίνεται ενώ έχεις μια ανοιχτή να πας, με το πέρασμα του δαχτύλου πανω στην οθόνη, στην επομενη. Δεν το βρισκω καθολου λογικό κάποιες να εμφανίζει και κάποιες οχι. Εχω δοκιμάσει αρκετές φορές να βγαλω και να ξαναβάλω την κάρτα, ακόμα και με επανεκκίνηση δεν γίνεται τίποτα.

 

Νομίζω πρέπει να τις βάλεις στον φάκελο camera roll

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βρήκα την λύση θα το αναφερω για όσους εχουν το ίδιο πρόβλημα. Μετονομασα όλους τους φακελους απο φωτογραφίες που είχα και τώρα εμφανίζονται κανονικά. Αρκεί και έστω ενα γράμμα να αλλάξετε. Μόλις εμφανιστούν και παλι όλες οι φωτογραφίες μπορείτε και παλι να βάλετε το ίδιο όνομα που είχατε πριν. Αυτο δουλεύει και για όλους του υποφακελους (φακελοι μεσα σε φακελους).
Link to comment
Share on other sites

εχω lumia 625 σερβεις πατρασς το εστηλε εξωτερικο αλλαγη πλακεςτας 20 μερες τρωα επικηνονια σε μενα ανηπαρκη, παπαραδεκτει...εστηλα e-mail παραπονων στην ειταιρια....
Link to comment
Share on other sites

εχω lumia 625 σερβεις πατρασς το εστηλε εξωτερικο αλλαγη πλακεςτας 20 μερες τρωα επικηνονια σε μενα ανηπαρκη, παπαραδεκτει...εστηλα e-mail παραπονων στην ειταιρια....

 

Κνάε υπνομοή, θα θρέει σύντμοα!!! :lol:

Πέρα από την πλάκα, γιατί εξωτερικό ; Εδώ δεν έχει σέρβις ;

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

hello!

το fb messenger εξαφανιστήκε ξαφνικα απο τη συσκευή της αδερφής μου και τωρα όταν πάει να το βάλει της βγάζει error κατά την εγκατάσταση με κωδικό 80073cf8 .

καμια ιδεά τι φταίει;

στην αρχή σκέφτηκα ότι ίσως είναι θέμα χώρου, και είδα ότι η sd ήταν γεμάτη.

ΑΛΛΑ, απο τις ρυθμίσεις έβαλα να πηγαίνουν η εφαρμογή στη συσκευή και οχι στην sd και πάλι τα ίδια (είχε περίπου 3+ GB ελεύθερα αν θυμαμαι καλά)

δεν προλαβα να τσεκαρω πολλά πράγματα, γιατί έφυγε, οπότε αν έχετε καμια ιδέα πείτε για να το τσεκάρω μετά ;)

Link to comment
Share on other sites

hello!

το fb messenger εξαφανιστήκε ξαφνικα απο τη συσκευή της αδερφής μου και τωρα όταν πάει να το βάλει της βγάζει error κατά την εγκατάσταση με κωδικό 80073cf8 .

καμια ιδεά τι φταίει;

στην αρχή σκέφτηκα ότι ίσως είναι θέμα χώρου, και είδα ότι η sd ήταν γεμάτη.

ΑΛΛΑ, απο τις ρυθμίσεις έβαλα να πηγαίνουν η εφαρμογή στη συσκευή και οχι στην sd και πάλι τα ίδια (είχε περίπου 3+ GB ελεύθερα αν θυμαμαι καλά)

δεν προλαβα να τσεκαρω πολλά πράγματα, γιατί έφυγε, οπότε αν έχετε καμια ιδέα πείτε για να το τσεκάρω μετά ;)

 

Εδώ αναφέρονται στο συγκεκριμένο error. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χθες βράδυ το κινητό δούλευε. Το έβαλα στην φόρτιση και σήμερα το πρωί ούτε ξυπνητήρια ούτε τίποτα.

Ουσιαστικά το κινητό είναι νεκτρό.

Το έβαλα σε άλλο φορτιστή 2000mah να δω αν θα πάρει αλλά τίποτα.

Προσπάθησα να βγάλω την μπαταρία αλλά όταν το άνοιξα την θυμήθηκα πόσο χαζό είναι η non-removable μπαταρίες.

 

Εμένα μου φαίνεται hardware πρόβλημα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνεις κάτι σαν reset (αποσύνδεση μπαταρίας) για να διαπιστώσεις αν τελικά έχει κολήσει ή απλά πέθανε;

 

Υπόψιν, το κινητό είναι αγορασμένο τον Γενάρη

 

Κρατάς συνεχόμενα το power off και το volume down μέχρι να καταλάβεις την δόνηση, λέγεται soft reset. Είναι σαν να βγάζεις την μπαταρία.

Μάλλον δεν έχεις διαβάσει αυτό το θέμα, οπότε αυτό θα σε βοηθήσει.

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ :: myphone forum=

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=392493

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Τελικά ήταν soft bricked.

Έτσι από απορεία, όταν είναι soft bricked η οθόνη δεν έχει καθόλου φως;

Πολύ περίεργο soft brick. Γιαυτό και σκέφτηκα hardware failure

 

Τραβάει κάτι φλασιές κατά καιρούς και το δικό μου, αλλά γενικά δεν έχει κανένα άλλο πρόβλημα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ μου ζήτησε ενημέρωση λογισμικού, κατι έλεγε για να αποτραπουν ανεπιθύμητες επανεκκίνησεις. Έκανε καμια ώρα να την εγκαταστήσει. Την πηρατε και εσείς;
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ μου ζήτησε ενημέρωση λογισμικού, κατι έλεγε για να αποτραπουν ανεπιθύμητες επανεκκίνησεις. Έκανε καμια ώρα να την εγκαταστήσει. Την πηρατε και εσείς;

 

Ναι κανονικά και όλα οκ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...