Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνει απευθείας κλήσεις διαλέγοντας πχ από τους τελευταίους αριθμούς;

 

Σχετικά πάντως με τις θήκες είναι κρίμα που δεν υπάρχει κάποια UAG, Otterbox ή κάτι παρόμοιο.

 

Ναι στις τελευταίες καταχωρημένες μπορείς να τις καλέσεις.....

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πουλαω εγω το δικο μου. Οταν εδωσα το Θηριο μου εμεινε αυτο και το χρησιμοποιω μονο για το ps3.. :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά tempered glass ή oleophobic screen protector?

 

Καλησπέρα, εγώ προτίμησα screen protector της nilkin ώστε να χωράει στην βάση φόρτισης DK30 και όλα μια χαρά:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πουλαω εγω το δικο μου. Οταν εδωσα το Θηριο μου εμεινε αυτο και το χρησιμοποιω μονο για το ps3.. :p

 

Ποσο φιλος??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.....η βάση dk30 εκτός από τον στάνταρ οδηγό έχει στην συσκευασία και έναν έξτρα με μεγαλύτερο άνοιγμα που κουμπώνει στην βάση ώστε να μπορεί να εφαρμόζει το ZU σε περίπτωση που φοράει κάποια λεπτή θήκη, δεν το έχω σε θήκη για να το δω στην πράξη αλλά νομίζω ότι πρέπει να ταιριάζει.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.....η βάση dk30 εκτός από τον στάνταρ οδηγό έχει στην συσκευασία και έναν έξτρα με μεγαλύτερο άνοιγμα που κουμπώνει στην βάση ώστε να μπορεί να εφαρμόζει το ZU σε περίπτωση που φοράει κάποια λεπτή θήκη, δεν το έχω σε θήκη για να το δω στην πράξη αλλά νομίζω ότι πρέπει να ταιριάζει.

 

Ναι το έχω δει για αυτό ρωτάω. Για σιγουριά πάντως με βλέπω να καταλήγω στην λύση του μαγνητικου καλωδίου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πατέντα με τον μαγνητικό φορτιστή που γίνετε φόρτιση χωρις να βγει το θηρίο μεσα απ τη θήκη όσο χοντρή και αν είναι. Ψαχτειτε λίγο μην τα θέλετε όλα ετοιμα :lol:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πατέντα με τον μαγνητικό φορτιστή που γίνετε φόρτιση χωρις να βγει το θηρίο μεσα απ τη θήκη όσο χοντρή και αν είναι. Ψαχτειτε λίγο μην τα θέλετε όλα ετοιμα :lol:

 

Τώρα μπήκες στον κόπο να γράψεις αυτό το μήνυμα για να πεις μια εξυπνάδα. Μπράβο. Post of the day!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι έτοιμος να παραγγείλω την βάση φόρτισης αν ξέρει κανείς αν είναι δυνατόν να φορτίζει με θήκη ας μου πει. Από όσο έχω δει το καλώδιο βγαίνει οπότε ακόμα κι αν δεν κάθεται μπορώ να το βγάλω αλλά αν φορτίζει στην βάση ακόμα καλύτερα.

 

Ψάχνοντας βέβαια βρήκα και κάποια καλώδια μεμονωμένα αλλά με μοιρασμενες κριτικές και επειδή είναι κινεζιες τα ψιλοφοβαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο στο dk30 είναι ενσωματωμένο δεν βγαίνει, το είχα αγοράσει από public, εάν υπάρχει και έκδοση με αφαιρούμενο δεν το γνωρίζω, για το μαγνητικό καλώδιο κυκλοφορούσε πριν μέρες στο Best price με συσκευασία σονυ στα 17.50ευρω, πλέον δεν υπάρχει, έστειλα μήνυμα στην σονυ ελλας για το θέμα των αξεσουάρ και μάλλον θα μείνει αναπάντητο :mad:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπήκες στον κόπο να γράψεις αυτό το μήνυμα για να πεις μια εξυπνάδα. Μπράβο. Post of the day!

 

δεν το γραψα για εξυπναδα δεν εχω λογο να δειξω σε καναν εδω τπτ, ημουν σε δουλεια και δεν ειχα καλη συσκευη μαζι μου για να ψαξω και να ποσταρω το λινκ αλλα οκ το βρηκες

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ paris_gr είναι κάτι που δεν γνώριζα.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε την κλασσική θύρα για φόρτιση είδατε κάποια φθορά από το άνοιξε κλείσε στο πορτάκι; Edited by paris_gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,μακρια απο.κινεζικα dock....αν θελει.καποιος δινω το δικο μου

Βεβαια εκανα εγω πατατα...εβαλα αναποδα το κινητο ...που σημαινει ++,--.......και καταλαβαινετε

Αλλα δεν ξανατζογαρω να το φορτισω εκει,ουτε κανονικα...

Λογικα δε θα χει τπτ..αλλα επαθα ψυχολογικο

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχει διαφορετικές υποδοχές το κάθε pin; Μια στρογγυλή και μια οβαλ;

 

Τελοσπαντων θα δείξει γιατί από την μία είναι σχετικά χρήσιμο αλλά από την άλλη το αυθεντικό κάνει 20+ ευρώ και πρέπει να πάρω 2 λόγω συζύγου και ας είμαστε ειλικρινής είναι απλά ένα καλώδιο με μια πλαστική βάση χωρίς καν φορτιστή.

 

Αυτό που πάντως έχω διαβάσει είναι ότι ο μαγνήτης είναι μάλλον αδύναμος.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια!!! Εδω και μερικές μέρες που και που το πιάνει βλακια και όταν το κλειδώνω παραμένει ανοιχτή η οθόνη σε μαύρο χρώμα, πρεπε να το προσέξεις στο σκοτάδι δηλαδή και η αυτόματη περιστροφή οθόνης δε δουλεύει. Το κάνω επανεκκίνηση και στρώνει. Τι παίζει??

 

Όσον αφορά τις βάσεις εγώ αγόρασα μια κινέζικη βάση φόρτισης η οποία έχει υποδοχή για καλώδιο micro usb, δηλαδή τον μανισιο φορτιστή αλλά και κανονικό usb full size. Δεν έχω παράπονο από τη φόρτιση αλλά από το μέγεθος του φορέα, ο οποίος αν δεν το έχω στη χοντρή δερμάτινη θηκη-πορτοφολι, κολυμπάει με αποτέλεσμα να μην φορτίζει. Τέλος έχω πάρει και κινέζικο καλώδιο μαγνητικό από το οποίο επίσης είμαι ευχαριστημενος ( είναι αυτό που είναι με Led φωτάκι και αλουμινένιο).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια!!! Εδω και μερικές μέρες που και που το πιάνει βλακια και όταν το κλειδώνω παραμένει ανοιχτή η οθόνη σε μαύρο χρώμα, πρεπε να το προσέξεις στο σκοτάδι δηλαδή και η αυτόματη περιστροφή οθόνης δε δουλεύει. Το κάνω επανεκκίνηση και στρώνει. Τι παίζει??

 

Όσον αφορά τις βάσεις εγώ αγόρασα μια κινέζικη βάση φόρτισης η οποία έχει υποδοχή για καλώδιο micro usb, δηλαδή τον μανισιο φορτιστή αλλά και κανονικό usb full size. Δεν έχω παράπονο από τη φόρτιση αλλά από το μέγεθος του φορέα, ο οποίος αν δεν το έχω στη χοντρή δερμάτινη θηκη-πορτοφολι, κολυμπάει με αποτέλεσμα να μην φορτίζει. Τέλος έχω πάρει και κινέζικο καλώδιο μαγνητικό από το οποίο επίσης είμαι ευχαριστημενος ( είναι αυτό που είναι με Led φωτάκι και αλουμινένιο).

 

κανε εναν ελεγχο στους σενσορες να βεβαιωθεις οτι δεν ειναι θεμα hardware https://play.google.com/store/apps/details?id=imoblife.androidsensorbox

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

:)Καλημερες.....λοιπόν έχω ένα θεματακι, είχε δύο αποσυνδέσεις στο wifi σπίτι τις τελευταίες ημέρες και σκέφτομαι μήπως φταίει το sbh52 αφού έχω δει στην μπάρα ειδοποιήσεων να μου εμφανίζει σύνδεση ενώ είναι συνδεδεμένο :blink: μήπως χρειάζεται αναβάθμιση το Bluetooth;

πως μπορώ να το δω, επειδή σπίτι δεν έχω υπολογιστή σε περίπτωση που χρειάζεται να το πάω σε φίλο μου,ευχαριστώ.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...