Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ ωραίο είναι και το άσπρο,ξεφεύγει από το καθιερωμένο μαύρο, αλλά προσωπικά θα το προτιμήσω σε μαύρο για 3 λόγους :

1) Στο λευκό χρώμα το αλουμίνιο μου φάνηκε σαν πλαστικό ενώ στο μαύρο φαινόταν πιο καθαρά ότι είναι μεταλλικό.

2) Στο λευκό λογικά θα φαίνονται πιο εύκολα τυχόν σημάδια και βρωμιά.

3) Στα λευκά κινητά πάντα φαίνεται το μαύρο περίγραμμα της οθόνης ενώ στα μαύρα πάει ενιαία με το περίβλημα του κινητού ( λεπτομέρεια,το ξέρω :lol: )

 

Ελπίζω αύριο να βρω κατάστημα να το δω κι εγώ από κοντά :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο!

 

 

Ναι αλλά ενα πουλάκι σήμερα μου έιπε ότι το απαρνήθηκες για ένα LG G2 που θα σου έρθει την Τρίτη :P

 

 

Πέρα από την πλάκα και εγώ μόνο για το G2 θα το άλλαζα....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Πριν δυο μερες το παρελαβα και εγω απο κινα. Το κινητο βρισκεται ''αλλου'' σε ποιοτητα κατασκευης και τωρα πλεον που το εστρωσα παει σφαιρα και η μπαταρια απτα στατιστικα καταναλωσης παει στανταρ για τριημερο. Να σημειωσω οτι μου ηρθε με κινεζικη provider boot screen και splash screen. Για να φυγει αυτο, φλασαρουμε με το [ATTACH]36899[/ATTACH] που εχω επισυναψει, μετα φλασαρισμα την Β111 και μετα την Β118. Θα δειτε τεραστια διαφορα στα παντα + οτι υπαρχει κανονικοτατα η notification bar;)

 

Υ.Γ Οσοι το εχουμε παρει απο κινα το κινητο, ακομα και αυτοι με original logo boot screen και splash screen, εχουν και αυτοι κινεζικο region και πρεπει να φλασαρουν. Πρωτα φλασαρουμε το αρχειο με φορμαρισμενη sd (σε περιπτωση που γραψει failed στο original recovery ξαναφλασαρουμε)

Edited by tiger30
Link to comment
Share on other sites

Πριν δυο μερες το παρελαβα και εγω απο κινα. Το κινητο βρισκεται ''αλλου'' σε ποιοτητα κατασκευης και τωρα πλεον που το εστρωσα παει σφαιρα και η μπαταρια απτα στατιστικα καταναλωσης παει στανταρ για τριημερο. Να σημειωσω οτι μου ηρθε με κινεζικη provider boot screen και splash screen. Για να φυγει αυτο, φλασαρουμε με το [ATTACH]36899[/ATTACH] που εχω επισυναψει, μετα φλασαρισμα την Β111 και μετα την Β118. Θα δειτε τεραστια διαφορα στα παντα + οτι υπαρχει κανονικοτατα η notification bar;)

 

Υ.Γ Οσοι το εχουμε παρει απο κινα το κινητο, ακομα και αυτοι με original logo boot screen και splash screen, εχουν και αυτοι κινεζικο region και πρεπει να φλασαρουν. Πρωτα φλασαρουμε το αρχειο με φορμαρισμενη sd (σε περιπτωση που γραψει failed στο original recovery ξαναφλασαρουμε)

 

Καλορίζικο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο :)

 

Σευχαριστω αν και ειναι δωρο για την γυναικα μου :ninja: Εγω βολευτηκα με το honor 3 και περιμενουμε να βγει τιποτα καλο official γιατι στα custom παιζει πολυ κινεζια:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανακοινωθεί P6 Dual SIM.Είναι διαθέσιμο στην αγορά;

 

Στην κινέζικη,σίγουρα!

 

http://gsminsider.com/2013/06/huawei-ascend-p6-dual-sim-china-telecom/

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Οι κάτοχοι του p6 μπορείτε να μου πείτε πως παει από ηχείο κ από φωτογραφία;

 

Κανείς;καμία άποψη;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς;καμία άποψη;

 

Το ηχείο μια χαρά ειναι. Παιζει σε αρκετά δυνατή ενταση και ο ηχος ειναι πολυ καθαρός... Και οι φωτογραφίες που έχω τραβήξει ικανοποιητικες... Σε επίπεδο Galaxy S3....

 

Επίσης οποίος εχει περάσει την Β118 ας τσέκαρει τα νεα themes της Huawei... Απιστευτες επιλογές σε εικονιδια και lockscreens... Οταν οι άλλοι χρειάζονται launchers να αλλάξουν εικονίδια η Huawei σου δίνει ολες τις δυνατότητες να αλλαξεις το look του Emotion...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει τιποτα θεματα με κιτρινιλα στην οθονη η γενικα καποιο αλλο θεμα?η μπαταρια τι λεει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει τιποτα θεματα με κιτρινιλα στην οθονη η γενικα καποιο αλλο θεμα?η μπαταρια τι λεει?

 

Εδώ έχει μπάρα του πόσο θερμά ή ψυχρά θες τα χρώματά σου. Από μπαταρία από όσο καταλαβαίνω μην περιμένεις τίποτα καλό. Μέσος όρος.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει τιποτα θεματα με κιτρινιλα στην οθονη η γενικα καποιο αλλο θεμα?η μπαταρια τι λεει?

 

Κιτρινίλα σην οθόνη??? :blink:

 

 

Η μπαταρία βγάζει 2 ημέρες με αρκετή χρήση...

Link to comment
Share on other sites

Οπότε με την οθόνη κανένα θέμα όταν έχουμε λευκό φόντο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε με την οθόνη κανένα θέμα όταν έχουμε λευκό φόντο

 

H οθόνη δεν έχει θέμα με κανένα φόντο. Εχει απίστευτη φωτεινότητα και έχοντας δει και άλλες premium συσκευές δεν έχει να ζηλέψει απολύτως τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Ακουσατε κατι ποτε θα βγει η LTE εκδοση ? προχθες παρουσιαστηκε το P6 S ,ειναι LTE ??

 

Δεν ξέρω αν ο K3V2+ υποστηρίζει LTE, πάντως σίγουρα το κάνει ο K3V3.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το είδα ανοιχτό σήμερα :) Ο θαυμασμός μου για το design επεκτάθηκε και στο θαυμασμό μου για την οθόνη του! Πραγματικά η τεχνολογία που εκμηδενίζει την απόσταση οθόνης και τζαμιού είναι φοβερή:) Τα χρώματα πλούσια και το sharpness πολύ καλό.To smoothness του μου φάνηκε καλό αλλά όταν πάρω το κινητό θα του βάλω ούτως ή άλλως Nova οπότε θα το κάνω ακόμα πιο smooth.

 

Αν και το λευκό που είδα μου άρεσε πολύ, θα πάρω το μαύρο καθαρά λόγω του ότι στο λευκό το μέταλλο δεν φαίνεται σαν μέταλλο όπως στο μαύρο.Αν δεν υπήρχε αυτό το θέμα, θα έπαιρνα το λευκό έτσι για αλλαγή.

 

Απομένει να πουλήσω το κινητό που έχω ώστε να καταφέρω να αποκτήσω το P6.:)

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα, έτσι θα είναι το κομψοτέχνημα με την Emui 2.0 και την 4.3! Φτού...φτού, να μην το βασκάνω! :*

 

EMUI 2.0

 

Ηδη με τα online themes εχω κανει τρομερους συνδιασμους... Που να ερθει και η 2.0.... Φιλος galaxakias που το ειδε απο κοντα του επεσε το σαγονι.... :D

Link to comment
Share on other sites

πανέμορφοοοοο!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια η μετςβαση απο νοτε 2 σε ascend p6 αξιζει η οχι.?

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου το κινητό:) Tέλειο :)

Πρώτες ερωτήσεις :

1)Γίνεται με Νοva launcher να μην είναι γκρι η κάτω μπάρα των βασικών κουμπιών;

2)Το update το κάνατε OTA ή μέσω άλλου τρόπου; ( στο OTA δεν μου βγάζει νέα firmware )

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...