Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχω στα χέρια μου το κινητό:) Tέλειο :)

Πρώτες ερωτήσεις :

1)Γίνεται με Νοva launcher να μην είναι γκρι η κάτω μπάρα των βασικών κουμπιών;

2)Το update το κάνατε OTA ή μέσω άλλου τρόπου; ( στο OTA δεν μου βγάζει νέα firmware )

 

Το update το κατεβάζεις και τα εγκαθιστάς κάπως manually (http://consumer.huawei.com/en/mobile-phones/support/downloads/p6-u06-en.htm#anchor για να κατεβάσεις την Β111 ή http://www.huaweiblog.de/firmware/huawei-ascend-p6-firmware-leak-b118/ για την Β118). Θα βρεις τις οδηγίες μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Α σ ευχαριστώ φίλε μου:) Ευχαριστώ Zarrow, θα επανέλθω:)

 

To δικό μου φορά την Β606 που από ότι διάβασα στο XDA είναι η 106 και απλά η vodafone την ονομάζει 606.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποιο νεο για το P6 S με το K3V2+ επεξεργαστη ποτε κυκλοφορει ??? θα υποστηριζει 4G ???

 

Κάπου διάβασα πως το P6S θα έχει 6άρα οθόνη... :down:

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις μετά από μια μέρα χρήσης :

 

Θετικά:

+Το design και η κατασκευή είναι να τα κοιτάς συνεχώς και να τα θαυμάζεις!

+Η πολύ μικρή απόσταση μεταξύ τζαμιού και οθόνης είναι φοβερή!

+Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα lag και το smoothness του στο σκρολάρισμα είναι μια χαρά ( σαν εφέ έχω βάλει τον "κύλινδρο" )

+Η κάμερά του είναι αρκετά καλή

+Το emotion ui είναι όμορφο

+Μου άρεσε η επιλογή να περνάω τις εφαρμογές στην sd αν και δεν θα τη χρειαστώ

 

Αρνητικά :

-Θα ήθελα η οθόνη να έχει ακόμη περισσότερο sharpness ( το προηγούμενο κινητό μου είχε καλύτερο )

-Θα ήθελα όταν βάζω άλλον launcher, να υπήρχε διαφάνεια στη μπάρα των onscreen buttons ώστε να μην καλυπτόταν μέρος της οθόνης.Ίσως μια custom rom στο μέλλον να διορθώσει αυτό το θέμα.

-Ο ήχος είναι αδύναμος και των ηχείων και των ακουστικών και τα μαμίσια ακουστικά δεν κάθονται καλά στ' αυτιά μου.

-To gps φαίνεται να είναι αδύναμο

-Το ότι σε αναγκάζει να βάλεις εξωτερική εφαρμογή μηνυμάτων για να έχεις 160 χαρακτήρες σε 1 sms είναι κάτι που το έχουν πολλά πρωτοκλασάτα κινητά ( εκτός από τα LG ).

-Με ενοχλεί λίγο που όταν βλέπω τα wallpaper μου ( 720Χ1280 ) δεν τα δείχνει αμέσως στο κανονικό τους μέγεθος που είναι ίδιο με της οθόνης και με ενοχλεί που δεν μπορώ να βάλω κάθετο wallpaper χωρίς τη χρήση εξωτερικής εφαρμογής.

-Θα ήθελα ο μαμίσιος launcher να επέτρεπε infinite scroll στις home screens.

 

Γενικά είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος από την αγορά μου:)

 

ΥΓ :Πέρασα επιτυχώς μέσω local update την B111 πάνω από την Β606 ( ήταν vodafone firmware, εξού και το 6 αντί του 1 )

Link to comment
Share on other sites

Αν πάθει κατι το τηλέφωνο που απευθυνόμαστε;

 

Στην ARVATO και καλά ξεμπερδέματα.... :cry:

 

http://www.teleservice.com/teleservice_departments_greece.php

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και B118 αλλά δεν εμφανίστηκε στη μπάρα των softkeys η επιλογή για απόκρυψή της.Πρέπει να την ενεργοποιήσω από τα settings; Δεν έχω βρει τέτοια επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και B118 αλλά δεν εμφανίστηκε στη μπάρα των softkeys η επιλογή για απόκρυψή της.Πρέπει να την ενεργοποιήσω από τα settings; Δεν έχω βρει τέτοια επιλογή.

 

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή σε stock rom.... Και εγω B118 εχω...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να παίζει ρόλο το ποια Β118 έχουμε βάλει.Εγώ έβαλα αυτή που μου παρέθεσε σε link παραπάνω ο purpendicular:)

 

Ένα σημαντικό καλό της Β118 είναι για μένα το ότι υποστηρίζονται πλέον 160 ελληνικοί χαρακτήρες στα sms και έτσι έβγαλα την εξωτερική εφαρμογή που είχα βάλει:)

Link to comment
Share on other sites

Καλά όπως και να έχει, εγώ αυτό που θα ήθελα ήταν να μπορούσαμε να έχουμε διάφανο background στη μπάρα των softkeys όπως στο stock launcher και όχι να την κρύβω.:) Ελπίζω στο μέλλον να βρούμε λύση γιατί κρίμα είναι να χάνεται μέρος της οθόνης όταν χρησιμοποιούμε Nova,Apex κτλ.Προς το παρόν μένω με τον stock που είναι ωραίος αλλά του λείπουν κάποια βασικά πράγματα.

 

Σήμερα θα ελέγξω και το gps.Τη μπαταρία θα την ελέγξω αφού θα έχω τελειώσει με την παραμετροποίηση του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Απο WIFI παντως παει πολυ καλα. 2 Nexus 4 της παρεας παλευαν με νυχια και με δοντια να κρατησουν 1 γραμμη (με αρκετες αποσυνδεσεις) ενω το P6 ειχε παντα 2 γραμμες με ανετη πλοηγηση, συχρονισμο κτλ.

 

Με εκδοση firmware 117SP1 (κινεζικο).

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει led notification και όχι σε σχέση με τετραπύρηνα Galaxy και LG ( που ξέρω τουλάχιστον ) ζεσταίνεται λιγότερο.Προσωπικά περίμενα λόγω πολύ λεπτού design και μετάλλου να έκαιγε αλλά δεν.Το αρνητικό για μένα αυτού του κινητού είναι ο ήχος και τα μάπα ακουστικά.Χαλάλι όμως:)
Link to comment
Share on other sites

την ειδα απο κοντα και επαθα πλακα!την ένταση του ηχου με πιο θα την συγκρίνατε; μ αρέσει παρα πολύ η συσκευή και σκέφτομαι να την αγοράσω εκτος κι αν γινει κανα θαυμα με το optimus g της voda. γενικα ποια θα λέγατε οτι ειναι τα μειονεκτηματα του. με παιχνίδια έχει κανένα θέμα; απο υποστήριξη τι λέει η huawei? ενας λογος που με αποτρεπει να το αγορασω ειναι ο σχετικα "αδυναμος" επεξεργαστης. παρολα αυτά αν το κινητο επαιρνε καποια στιγμη 4.4 εστω και custom δεν πιστευω να ειχε ποτε θεμα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Στοιχεία ίδια έχουμε κι οι δυό μας, πλήκτρο απόκρυψης δεν έχουμε κι οι δυό μας! :lol:

 

Μή μου πείς οτι έδωσες το L9 2και ξαναπείρες το P6? Δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα review σου και σύ έχεις αλλάξει συσκευή

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Mπα, τώρα επένδυσα σε ακίνητο! Πήρα Note II! :lol:

 

Στ' αλήθεια δεν πιάνεσαι εσυ με τίποτα! :lol:

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

απο τα πιο ομορφα smartphone!!!

 

Έκανες λάθος στη φράση του.Όχι "ένα από" αλλά το ομορφότερο smarthpone.:)

 

Έχοντας κλείσει κάποιες μέρες πλέον με το κινητό μπορώ να πω ότι η μπαταρία του είναι μια χαρά για μένα σε σύγκριση πάντα με άλλα 4πύρηνα smartphones.:) Lag δεν μου έχει τύχει κανένα και όλα λειτουργούν μια χαρά εκτός από το wifi που χτες για λίγο δεν μπορούσε να επικοινωνήσει με το router μου αλλά μετά ok.Το gps κλείδωσε με την B118 γρήγορα δορυφόρο στο σπίτι μου ( με την Β106 δεν κλείδωνε ποτέ ) αλλά πρέπει να κάνω καλό test έξω με το Sygic.To μόνο παράπονό μου από το κινητό είναι όπως έχω πει ο ήχος στα ακουστικά και τα ίδια τα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Έ

To μόνο παράπονό μου από το κινητό είναι όπως έχω πει ο ήχος στα ακουστικά και τα ίδια τα ακουστικά.

με καλά ακουστικά δοκίμασες?

γιατί σε πολλούς προτείνω κινητά κλπ και αρκετοί δίνουν μεγάλη βάση στον ηχο (το έχουν σαν mp3 player δλδ) να ξέρω τι γίνετε απλός

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...