Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η θηκη που εχει μεσα η συσκευασια δεν λεει τιποτα παιδια;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το προστατευει καλα αλλα του αλλοιωνει αρκετα την εμφανιση.... Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Τι είδα από κοντά και είναι ένα από πιο ωραία κινητά που έχω δει τα τελευταία χρόνια. Η οθόνη πανέμορφη και η ποιότητα κατασκευής δείχνει κορυφαία.

Μία ένσταση μόνο. Δεν ήταν πολύ άνετο στο χέρι. Στο κάτω σημείο τα μεταλλικά του μέρη το έκαναν άβολο κατά το κράτημα. Νομίζω λίγο χειρότερα σαν αίσθηση και από το xperia Z.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν είναι τόσο soft στο κράτημα.Όσο για την ποιότητα κατασκευής αρχικά τη φοβόμουν αλλά μετά το super crash test που του έκανα ( κατά λάθος ), τη θεωρώ κορυφαία.
Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν είναι τόσο soft στο κράτημα.Όσο για την ποιότητα κατασκευής αρχικά τη φοβόμουν αλλά μετά το super crash test που του έκανα ( κατά λάθος ), τη θεωρώ κορυφαία.

 

Για πες λεπτομέρειες.....

 

EDIT: Άλλες 2 κουκίδες οπου ξεβαψε στην πλάτη... Ποιο το νόημα να του φοραω θήκη....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Θα βγει μεχρι τα χριστουγεννα το P6 με τον νεο επεξεργαστη ??θα υποστηριζει 4G ?? Ξερει καποιος ??

 

Δεν παίζει να βγει έως τα Χριστούγεννα. Με βάση το λινκ, παίζει να παρουσιαστεί 1η Δεκέμβρη, οπότε βάλε κανέναν μήνα στο νερό για να βγει προς πώληση.

Δεν ξέρω για 4g, αναμένουμε παρουσίαση.

Link to comment
Share on other sites

Για πες λεπτομέρειες.....

 

EDIT: Άλλες 2 κουκίδες οπου ξεβαψε στην πλάτη... Ποιο το νόημα να του φοραω θήκη....

 

Σε μαύρο το έχεις φαντάζομαι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα με το super designato κινητό.

Σε ένα από τα thread του myphone κάποιος φίλος έγραψε ότι το p6 έχει διαθέσιμα μόνο 4,7gb rom. Και η λέξη μόνο, με προβλημάτισε. Έχει και το huawei p6 το τεράστιο handicap της Samsung οι εφαρμογές (και τα απαραίτητα data για να τρέξουν) να μπορούν να εγκατασταθούν μόνο στο μνήμη του κινητού και όχι και στην εξωτερική sd κάρτα?

Και έτσι τα 4,7gb rom είναι ναι μεν υπεραρκετά για εφαρμογές αλλά αν θέλεις να εγκαταστήσεις και χάρτες για το gps έχεις πρόβλημα.

Υπάρχει στα settings το apps ====> move το sd?

Thank you!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το κουμπάκι μεταφοράς κάθε εφαρμογής στην εξωτερική κάρτα :) Δεν ξέρω αν μπορεί να τις μεταφέρει όλες και κυρίως τα παιχνίδια ( δεν παίζω ) .Με όσες είχα κάνει πείραμα, μπορούσε πάντως. Το Sygic ( εφαρμογή πλοήγησης ) δεν έχω δοκιμάσει να το μεταφέρω αλλά και να μεταφέρεται δεν σημαίνει κάτι εκτός αν το apk τραβά μαζί του και τους χάρτες. Δεν το έχω προσπαθήσει γιατί α) θέλω στην εσωτερική μνήμη να έχω όλες τις εφαρμογές και στην εξωτερική τη μουσική,τα video και τις φωτό μου και β) γιατί από τα 4.7 GB μου έχουν μείνει ελεύθερα τα 3.5 οπότε δεν υπάρχει λόγος να κάνω μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πολύ καλό αλλά με περιορισμούς. Του πέρασα την έκδοση B118 η οποία φαίνεται να είναι η πιο σταθερή ( δοκίμασα και B102, B119, B122 ). Όσο για την προστασία του εγώ για καλό και για κακό πήρα αυτήν την θήκη http://www.mytrendyphone.com/shop/huawei-ascend-p6-114508p.html . Edited by zVag
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το κουμπάκι μεταφοράς κάθε εφαρμογής στην εξωτερική κάρτα :) Δεν ξέρω αν μπορεί να τις μεταφέρει όλες και κυρίως τα παιχνίδια ( δεν παίζω ) .Με όσες είχα κάνει πείραμα, μπορούσε πάντως. Το Sygic ( εφαρμογή πλοήγησης ) δεν έχω δοκιμάσει να το μεταφέρω αλλά και να μεταφέρεται δεν σημαίνει κάτι εκτός αν το apk τραβά μαζί του και τους χάρτες. Δεν το έχω προσπαθήσει γιατί α) θέλω στην εσωτερική μνήμη να έχω όλες τις εφαρμογές και στην εξωτερική τη μουσική,τα video και τις φωτό μου και β) γιατί από τα 4.7 GB μου έχουν μείνει ελεύθερα τα 3.5 οπότε δεν υπάρχει λόγος να κάνω μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα.

 

Αυτό που είναι και το δικό μου δε το βγάζει, ούτε στην Β118 ούτε στην Β122 που είμαι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα λενε οτι το P6s δεν θα ειναι 8πυρηνο αλλα βελτιωμενο 4πυρηνο, να δουμε τι θα βγαλει τελικα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα λενε οτι το P6s δεν θα ειναι 8πυρηνο αλλα βελτιωμενο 4πυρηνο, να δουμε τι θα βγαλει τελικα.

 

Τι να το κάνουμε το 8πύρινο....

Καλό και 4πύρινο βελτιωμένο.

Ελπίζω σύντομα να πέσει κι άλλο η τιμή,θα είναι σούπερ πρόταση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα αγόρασα το τηλέφωνο. Το πρώτο που έκανα είναι να κάνω αναβάθμιση στο firmware B119. Όμως δεν μου αναγνωρίζει την κάρτα SIM το κακό είναι ότι πριν κάνω την αναβάθμιση δεν είχα δοκιμάσει αν έβλεπε την κάρτα SIM. Δοκίμασα τρεις διαφορετικές SIM. Φταίει η αναβάθμιση που έκανα;;;; Πως θα το επαναφέρω; (Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δεν έγινε τίποτα )

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα λενε οτι το P6s δεν θα ειναι 8πυρηνο αλλα βελτιωμενο 4πυρηνο, να δουμε τι θα βγαλει τελικα.

 

Ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα τωρα και ειναι τελειο στα παντα του το πηρα σε ασπρο απο αγγελια σε παρα πολυ καλη τιμη σαν καινουριο δεν εχω προβλημα με τιποτα τελειο το wifi gps ολα τελεια και εχει παρα πολλα θεματα να διαλεξεις!!!Εχει και ενα παιχνιδακι με ενα τζετ σκι και για λιγο που το επεξα ειδα τα γραφικα του παρα πολυ ομορφα!!!!Το μονο που δεν μπορω ειναι την οθονη του γιατι ερχομαι απο 4 ιντζες και αυτο ειναι 4.7 θα δουμε......
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πολύ μικρά δάχτυλα θα δεις ότι θα τις συνηθίσεις τις 4.7 και μετά δεν θα ξαναγυρίσεις ποτέ σε μικρές οθόνες.:)

 

Για μένα σχετικά αρνητικό του κινητού είναι ο launcher του που ναι μεν είναι αλαγκάριστος αλλά όχι ιδιαίτερα πραγματοποιήσιμος όπως οι external.Eπίσης ενώ είναι smooth στην κύλιση στις εξωτερικές οθόνες , δεν είναι τόσο smooth σε εφαρμογές όπως πχ το quickpic ή ο poweramp.O Nova χειρίζεται καλύτερα τις εφαρμογές του google play.Tέλος,δεν έχει απεριόριστη κύλιση. Το γιατί δεν χρησιμοποιώ Nova στο συγκεκριμένο κινητό το έχω πει και είναι φυσικά η γκρι μπάρα κάτω. Το xposed framework το λύνει αυτό το θέμα αλλά με bugs.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι όντως δεν βολεύει στο χέρι η συσκευή?

Το έχω δει 2 φορές για λίγο και δεν θυμάμαι να το πρόσεξα αυτό.

Σκέφτομαι από το s4 mini να μεταφέρθω σε αυτό.δεν ξέρω όμως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει καποιος φίλος απο το φορουμ , απο που θα μπορουσα να παραγγειλω το P6 dual sim? , ψαχνω απο το πρωι αλλα εχω μπερδευτει πολυ. Άσε που νομιζω οτι πεφτω σε πιστες απομιμήσεις δίκαρτες...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι όντως δεν βολεύει στο χέρι η συσκευή?

 

Δεν μπορώ να καταλάβω ποιους δεν βολεύει... Μια χαρά είναι... Λογικά θα το έχεις σε θήκη οπότε και το λεπτο πάχος δεν θα είναι πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει καποιος φίλος απο το φορουμ , απο που θα μπορουσα να παραγγειλω το P6 dual sim? , ψαχνω απο το πρωι αλλα εχω μπερδευτει πολυ. Άσε που νομιζω οτι πεφτω σε πιστες απομιμήσεις δίκαρτες...

 

Το dual sim P6 είναι για την αγορά της Κίνας. Χάνει την micro-sd slot και έχει 16gb εσωτερική μνήμη. Οπότε δες προς Κίνα μεριά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...