Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια επειδη σκεφτομαι για αγορα στο browsing σε βαρια σιτε εχει κοληματα? sto antutu το καινουργιο ποσο βγαζει? και κατι τελευτεο...σε εγγραφη 1080 στο βιντεο τι λεει?ποσα fps?

kai bitrate?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχει αγοράσει κάποιος από birdphone?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να μάθεις για εγγύηση νομίζω έχει κανονικά εγγύηση από birdphone πού πλέον δεν είναι και τόσο φθηνό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θελω να μαθω αν εχει εγγύηση. ..για το αν η συσκευασία περιέχει θηκη θελω να ξερω...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Χτες είχε μια πολύ γερή πτώση το κινητό ( κατάφερε και μπήκε αναμένο τσιγάρο μέσα στο μανίκι μου στο χέρι που κρατούσα το κινητό με αποτέλεσμα να αρχίσω να καίγομαι και να πετάξω πολύ απότομα το κινητό από το χέρι μου :lol: ) .Το θετικό είναι ότι δεν έπαθε τίποτα το τζάμι και η πλάτη.Μόνο σε μια γωνία υπέστη φθορά.Φαίνεται κατασκευαστικά ότι είναι δυνατό εκτός από το αλουμίνιο πίσω που χαράσσεται εύκολα.Το τζάμι δεν παθαίνει τίποτα.Επίσης χτες είχα παραλάβει μια πορτοφολένια θήκη η οποία επειδή ήταν τρομερά σκληρή δεν με άφηνε να βγάλω το κινητό από αυτή.Αποτέλεσμα επιπλέον μια μικρή φθορά στην ίδια γωνία.Και μετά σου λέει ότι δεν ισχύει το "μάτιασμα"...

 

Περί εμφάνισης : Mέσω του emotion UI tool του Hisuite έβαλα metro εικονίδια, πείραξα λίγο και το xml ενός άλλου θέματος και έφτιαξα την παρακάτω κεντρική "καθαρή" οθόνη.Σε όποιον αρέσει μπορεί να κατεβάσει το θέμα που έκανα από εδώ :

http://www.mediafire.com/download/ewh02u8r4p4fksd/

http://rapidhdd.com/thumbnail/951539Screenshot_2013-11-13-18-35-18.png

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Aπό θέμα φωτογραφίας προσωπικά είμαι πολύ ικανοποιημένος.Από θέμα video δεν έχω τραβήξει ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Hello guys! Ήμουν εκτός του θέματος για λίγο καιρό λόγω αγοράς S4, το οποίο κράτησα για 2 εβδομάδες και επέστρεψα στο αγαπημένο P6.

 

To the point, έψαξα λιγάκι το θέμα για τα ακουστικά που γραφόταν στο thread. Λοιπόν, όπως έχω πει εγώ χρησιμοποιώ τα sennheiser cx-280. Αυτά τα ακουστικά δεν έχουν απολύτως κανένα πρόβλημα και βγάζουν τέλειο ήχο όταν τα χρησιμοποιώ με το P6. Οπότε σκέφτικα πως κάτι άλλο θα παίζει, και γι αυτό πήγα σε ένα κατάστημα με ηλεκτρονικά παρέα με το P6 και το S4.

Στο συγκεκριμένο κατάστημα είχε διάφορα ακουστικά ανοιγμένα πάνω σε επιφάνειες τα οποία μπορεί κανείς να τα συνδέσει με το smartphone/mp3 του και να ακούσει την απόδοση του ήχου. Οπότε, αφού δοκίμασα καμιά 25άρα ακουστικά στα κινητά, κατέληξα στο συμπέρασμα πως υπάρχει θέμα compatibility στα ακουστικά με τις συσκευές, δηλαδή ακουστικά π δούλευαν στο P6 μπορεί να μην δούλευαν στο S4, είτε το αντίστροφο, είτε να μην δούλευαν σε κανένα, είτε και στα δύο!

 

Οπότε, όσο χαζό κι αν ακούγεται, γιατί δεν έχω ΙΔΕΑ πως μπορεί να συμβαίνει αυτό αφού απλά συνδέεις ακουστικά 3,5mm σε συσκευές, είναι θέμα συμβατότητας ακουστικών-κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή θα αγοράσω αυτά που έχεις γιατί τα μαμίσια είναι για πέταμα.:) Απορώ γιατί τα σχεδίασαν έτσι . Για να ακούω μόνο μουσική έχω ακουστικά δυνατά αλλά δεν είναι hands free.:(
Link to comment
Share on other sites

:lol: ούτε τα cx-280 είναι handsfree! Ακουστικά είναι κι αυτά :)

 

Τα καλύτερα για handsfree και μουσική που έχω συναντήσει από κοντά ποτέ είναι τα Klipsch S4A.

Link to comment
Share on other sites

A πάμφθηνα από ότι είδα...:lol:

 

Αν ποτέ πάρει κάποιος από εσάς stereo handsfree με σιλικόνη , πλήρως συμβατά με το κινητό μας και με τιμή από 30 ευρώ και κάτω ας με ενημερώσει :)

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Για κάθε ενδιαφερόμενο διέρρευσε η unofficial Β119 η οποία σύμφωνα με τα λεγόμενα σταθεροποιεί το WiFi, και βελτιώνει λήψη δορυφόρων GPS και προσφέρει ακόμα καλύτερη αυτονομία....

 

Την κατεβάζω τώρα, αλλά με την ταχύτητα του server που την έχει ανεβάσει το site στο link θα την έχω αύριο.....

 

http://www.huaweiblog.de/firmware/huawei-ascend-p6-firmware-leak-b119/#more-4979

Link to comment
Share on other sites

Tην φοράω εδώ και μέρες! Στις 13/10 που έγραψα το ποστ μου κατέβηκε σε 15 λεπτά. Όλα πολύ καλά αλλά μερικοί Γερμανοί γκρινιάζουν για αποσυνδέσεις στο ΒΤ. Δεν ξέρω γιατί δεν χρησιμοποιώ ΒΤ. Το GPS χωρίς υποβοήθηση δεδομένων πάλι χρειάζεται δύο λεπτά για να κλειδώσει που είναι ατελείωτα σε σχέση με πχ. τα δύο δευτερόλεπτα που χρειάζεται το L9 II. Η αυτονομία είναι ικανοποιητική αλλά και πάλι ουδεμία σχέση με το προαναφερθέν.

 

 

13/11 εννοείς, λέω και εγώ έχω μείνει τόσο πίσω....

 

Προς το παρών εμένα το μόνο θέμα ειναι οι αποσυνδέσεις απο το Wifi... Σε 3 διαφορετικά ρούτερ έχω το ίδιο θέμα...

 

Με Β118...

Link to comment
Share on other sites

Για κάθε ενδιαφερόμενο διέρρευσε η unofficial Β119 η οποία σύμφωνα με τα λεγόμενα σταθεροποιεί το WiFi, και βελτιώνει λήψη δορυφόρων GPS και προσφέρει ακόμα καλύτερη αυτονομία....Την κατεβάζω τώρα, αλλά με την ταχύτητα του server που την έχει ανεβάσει το site στο link θα την έχω αύριο..... http://www.huaweiblog.de/firmware/huawei-ascend-p6-firmware-leak-b119/#more-4979

 

Tην φοράω εδώ και μέρες! Στις 13/10 που έγραψα το ποστ μου κατέβηκε σε 15 λεπτά. Όλα πολύ καλά αλλά μερικοί Γερμανοί γκρινιάζουν για αποσυνδέσεις στο ΒΤ. Δεν ξέρω γιατί δεν χρησιμοποιώ ΒΤ. Το GPS χωρίς υποβοήθηση δεδομένων πάλι χρειάζεται δύο λεπτά για να κλειδώσει που είναι ατελείωτα σε σχέση με πχ. τα δύο δευτερόλεπτα που χρειάζεται το L9 II. Η αυτονομία είναι ικανοποιητική αλλά και πάλι ουδεμία σχέση με το προαναφερθέν.

 

Κι εγώ τη φοράω από την 1η μέρα κυκλοφορίας της και κυλάει μια χαρά.Bluetooth ούτε εγώ χρησιμοποιώ οπότε δεν έχω άποψη.Όσο για το GPS εχτές μου κλείδωσε στα 10-20 δευτερόλεπτα έξω και παρέμεινε σταθερά κλειδωμένο σε όλη τη διαδρομή.:)

 

Παιδιά έχετε βρει τρόπο μήπως με οποιαδήποτε εφαρμογή συλλογής φωτογραφιών να βλέπετε τις 720Χ1280 ολόκληρες ως έχουν χωρίς να χρειάζεται να κάνετε ένα zoom κάθε φορά; Ούτε η μαμίσια , ούτε το quickpic που στο προηγούμενο κινητό μου τις έδειχνε κανονικά σε όλη την οθόνη , δεν μου τις δείχνουν ολόκληρες.Αφήνουν περιθώρια γύρω γύρω ενώ η ανάλυσή τους είναι ακριβώς όσο της οθόνης.Δεν θέλω να κάνω zoom κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα, thanks :) Το πρόβλημα το δημιουργούν τα softkeys γιατί δεν αφήνουν από πίσω τους να απλωθεί η φωτό ( δεν λειτουργούν σαν layer από πάνω ) Αν τα κατεβάσω, τις δείχνει ολόκληρες.:) Btw, για τα softkeys, δεν χρειάζομαι πλέον τα τρικς του XDA. H B119 μου έβαλε κανονικά το πολυπόθητο βελάκι απόκρυψης.:) Όπως το είχε βάλει σε σένα κανονικά στην Β118, εμένα μου το έβαλε στην 119 χωρίς να αλλάξω μέθοδο update.
Link to comment
Share on other sites

Το GPS χωρίς υποβοήθηση δεδομένων πάλι χρειάζεται δύο λεπτά για να κλειδώσει που είναι ατελείωτα σε σχέση με πχ. τα δύο δευτερόλεπτα που χρειάζεται το L9 II.

Οκ τα 2λεπτα, ομως το θεμα ειναι παραμενει σταθερο? Γιατιι αυτο μου θυμιζει το vivaz οπου με ενα κολπακι καταφεραμε να κλειδωνει μετα απο κανενα λεπτο ομως οταν εμπαινα με το αυτοκινητο αναμεσα απο πολυκατοικιες εχανε το σημα. Ειναι δηλαδη σταθερο σε τετοιες καταστασεις?

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα 2 φορές που το έχω χρησιμοποιήσει σε διαδρομές 1 ώρας έχει παραμείνει σταθερό.Μακάρι αυτός να είναι ο κανόνας γιατί κάποιους μήνες το έχω ανάγκη το καλό gps.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη συσκευή και θα ήθελα να μου πει κάποιος αν αυτα που λέγονται για το Bluetooth ισχυουν γιατί εχω μόνιμα συνδεδεμένο το handsfree, επίσεις στο antutu ποσό σκορ πιάνει?
Link to comment
Share on other sites

Οκ τα 2λεπτα, ομως το θεμα ειναι παραμενει σταθερο? Γιατιι αυτο μου θυμιζει το vivaz οπου με ενα κολπακι καταφεραμε να κλειδωνει μετα απο κανενα λεπτο ομως οταν εμπαινα με το αυτοκινητο αναμεσα απο πολυκατοικιες εχανε το σημα. Ειναι δηλαδη σταθερο σε τετοιες καταστασεις?

 

vivaz πσσσσσσσσσσσ symbian ηταν η δεν θυμαμαι καλα?ενα μπλε ειχα κ γω αλλα ουτε που θυμαμαι...πρεπει να χει καμια 4ετια που το ειχα...νομιζω δλδ...:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι symbian ηταν. Το μονο κινητο που ειχα κλαψει τα λεφτα μου!:p Γιαυτο δεν θελω με το Ρ6 να παθω το ιδιο.:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι symbian ηταν. Το μονο κινητο που ειχα κλαψει τα λεφτα μου!:p Γιαυτο δεν θελω με το Ρ6 να παθω το ιδιο.:)

 

ειναι σιγουρο οτι δεν θα κλαψετε τα λεφτα σας με το p6 οτι παιδικες ασθενειες υπαρχουν σιγουρα θα λυθουν...ειδικα με την ελευση τις 4.4 που ειστε κ απο τους λιγους σαν κινητα που εχει ηδη ανακοινωθει οτι θα την λαβετε...

Link to comment
Share on other sites

Bασικα δεν το εχω αγορασει το κινητο, περιμενω να πεσει κι αλλο. Θα βγει και με 8 πυρηνες που λογικα αυτο θα εχει μεγαλυτερη μπαταρια αρα μεγαλυτερο παχος? Οπως και να χει θα πεσει κι αλλο η τιμη απο το P6.

Το κινητο ειναι σουπερ ολοι το λενε απλα ελπιζω και απο σημα, wifi και gps να ειναι και εκει οκ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τιμή!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...