Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά, έχω θέμα και θα εκτιμούσα όποια υπεύθυνη πρόταση για να μην γίνει παραπάνω ζημιά.

Έχω s750 το οποίο δεν είναι δικό μου και δεν έχω πάρει backup ακόμη (σε εφαρμογές, μηνύματα και ρυθμίσεις, λόγω του ότι δεν είχε καθόλου ελεύθερο χώρο για εγκατάσταση titanium..), το οποίο και χρειάζομαι ούτως ώστε να ενοποιήσω μετά την εσωτερική του μνήμη και να τα επαναφέρω όλα.. και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

 

Λοιπόν το κινητό αρχικά είχε stock recovery. Πήγα και πάτησα την επιλογή backup και μου έβγαλε το android ανθρωπάκι ξαπλωμένο μόνο. Δεν το άφησα να ολοκληρώσει κάτι. έβγαλα τη μπαταρία. Μπήκα στο needrom και κατέβασα CWM το οποίο ήταν κινεζικό. Στη συνέχεια πέρασα από το Mobileuncle το recovery που είχα στο P770, cwm6037 και από εκεί και πέρα δεν μπόρεσα να ξαναμπώ σε recovery (ούτε με power, vol+ και ούτε επίσης από το mobileuncle). Επίσης έχει εξαφανιστεί η 2η εσωτερική μνήμη του και δεν «βλέπει» sdcard..!

Lenovo K3 Note

Samsung Note3 MagMa UX9.5 gugu0das

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει τώρα εδώ και δύο μέρες και μου βγάζει πράσινο όταν ανοίγω την κάμερα από οποιοδήποτε πρόγραμμα...είδα πιο πίσω ότι με επανεκκίνηση (όχι γρήγορη) φτίαχνει. Ισχύει...το θέμα είναι ότι το κάνει δύο φορές τη μέρα τουλάχιστον και είναι εκνευριστικό...έχω τη ROM του Andrea, έκανα επαναφορά ρυθμίσεων αλλά και πάλι το κάνει...έχει κανείς ιδέα τι γίνεται???
Link to comment
Share on other sites

κι'εμενα το ιδιο μου κανει με την ρομ του minideal που ειχε ερθει.
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

δεν πρεπει να φταιει η ρομ,αφου βλεπω οτι μας το κανει σε 3 διαφορετικες ρομ.

μαλλον καποιο προγραμμα που εχουμε .

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει μια χαρά από όταν έβαλα τη SIM της voda στην πρώτη θέση και του Cosmote στη δεύτερη....

 

Μέχρι και το Navigon Europe εγκατέστησα για να μη χρειάζομαι τα data των Google Maps, και δεν κολώνει πουθενά...

Μου δείχνει Phone Storage 2.46 GB / Available 1.93 και SD Card Total space 143MB/ Available 104MB.

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

δεν πρεπει να φταιει η ρομ,αφου βλεπω οτι μας το κανει σε 3 διαφορετικες ρομ.

μαλλον καποιο προγραμμα που εχουμε .

 

Το ωραίο είναι ότι ψαχνοντάς το στο google έπεσα σε ένα forum για windows phone και αναφέρουν το πρόβλημα σε nokia lumia και μάλιστα ότι φτιάχνει μετά από επανεκκίνηση!!!

Link to comment
Share on other sites

παρρηγειλα το s750 απο to2c και μου χουν σπασει τα νευρα απο την αναμονη...γνωριζει κανεις τι σημαινει... Despatched to overseas απο τη singapure post που μου βγαζει εδω και 15 μερες ? ποσο θα περιμένω περιπου?
Link to comment
Share on other sites

New ROM.

Not tested...

Lenovo S750 Xperia C port

 

Description

Android version: 4.2.2

Baseband: S750.AV4.2013/11/06 11:18 — thanks to avin4

Kernel: 3.4.5

Ported rom from the xperia c to the lenovo s750

Build number:16.0.B.21 (the multilanguage one)

Rom is very smooth and battery durability is good.

Link to comment
Share on other sites

New ROM.

Not tested...

Lenovo S750 Xperia C port

 

Description

Android version: 4.2.2

Baseband: S750.AV4.2013/11/06 11:18 — thanks to avin4

Kernel: 3.4.5

Ported rom from the xperia c to the lenovo s750

Build number:16.0.B.21 (the multilanguage one)

Rom is very smooth and battery durability is good.

 

Την έβαλα για λίγο, οπότε με τα λίγα που είδα:

- Πολύ όμορφη με ωραία εφέ (καμία σχέση με τις άλλες)

- Η μπαταρία, με το λίγο που τη δοκίμασα, φαίνεται να κρατάει πιο πολύ από του andrea που έχω

- Όμορφο dialer και sms

- Πολύ γρήγορη, αν και καταναλώνει πιο πολύ ram (ίσως να φταίνε και τα προγράμματα της sony που έχει)

Αλλά:

- Δεν μου άρεσε ο τρόπος που διαχειρίζεται τις δύο sim, δηλαδή πρέπει να επιλέξεις πριν την κλήση από πια θα καλέσεις

- Κάποια widgets που είχα δεν μπόρεσα να τα βάλω (ενώ εγκαταστάθηκαν κανονικά)

- Το gravity box δεν δουλεύει

Με λίγες υποχωρήσεις είναι πολύ καλή και smooth...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν την ρομ του minideal βγήκε καινούργιο update στην εφαρμογή με τις επαφές. Για τις άλλες ρομ δεν ξέρω. :)
Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

Το cwm recovery για το lenovo s750, το ανέβασα πάλι.

recovery.img

 

Θελω να βρω recovery και δεν μπορω. To αρχειο στο λινκ που εχεις βαλει εχει πλεον διαγραφτει. Ξερεις που αλλου μπορω να το βρω;

 

EDIT:

Τελικά το βρήκα από εδώ: http://uloz.to/xu9xaxPD/cwm-recovery-v6-0-3-4-s750-s026-rar.

Edited by vagelis_7
προσθήκη κειμένου
Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν την ρομ του minideal βγήκε καινούργιο update στην εφαρμογή με τις επαφές. Για τις άλλες ρομ δεν ξέρω. :)

 

Αλλα για καποιο λογο μετα το update δεν εμφανιζονται πλεον φωτογραφιες απο επαφες στο call log και στα μηνυματα..

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, αυτο το προβλημα μου εχει σπασει τα νευρα. οι εχοντεσ γνωση ας δωσουν μια λυση. με πρωτη sim cosmote 3g και δευτερη wind οποτε κανω εξερχομενη απο cosmote κανει τα ανωθεν που περιγραφει ο ομοιοπαθων. ΜΑΓΚΕΣ HELPPPPPP

Aκριβωσ το ιδιο θεμα, ακριβωσ το ιδιο responce. αν εχει θεμα το ριμαδι με την cosmote τοτε θα πρεπει να ειδιποιησουμε τουσ γαμοκοινεζους να το δουνε και οχι να φτασουμε στο σημειο οσι απο εμασ εχουμε cosmote να μην εχουμε bluetooth.

τωρα: λυση θα δωσει κανεισ??????

 

Δεν είναι λύση, αλλά εμένα τουλάχιστον δούλεψε με την COSMOTE μου.

Άλλαξα την λειτουργία δικτύου από "3G/2G" σε "2G".

Μέχρις στιγμής έχω 11/11 κλήσεις μέσω BLUETOOTH χωρίς αποσύνδεση!

Για δοκιμάστε το και αναφέρετε αποτελέσματα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λύση, αλλά εμένα τουλάχιστον δούλεψε με την COSMOTE μου.

Άλλαξα την λειτουργία δικτύου από "3G/2G" σε "2G".

Μέχρις στιγμής έχω 11/11 κλήσεις μέσω BLUETOOTH χωρίς αποσύνδεση!

Για δοκιμάστε το και αναφέρετε αποτελέσματα..

 

Αυτό ήθελα να αναφέρω και εγώ!Άλλαξα χτες την ρύθμιση και σήμερα όλη μέρα παίζει μια χαρά το Bluetooth!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω το κινητο εδω κ 10 μερες περιπου κ εχω το ιδιο προβλημα με το πρασινο στην καμερα.Εχω κατεβασει, εκτος απο την προεγκατεστημενη ,αλλες 2 εφαρμογες(lenovo super camera, camera mx).Γενικα παντως δουλευει πολυ καλα με την ρομ του mini-deal.Χρειαστηκε μονο η αναβαθμιση στην εφαρμογη του dialer.Πολυ γρηγορο κ πολυ καλη μπαταρια.Ειμαι ολη μερα στο ιντερνετ με 3g κ παιχνιδια κ μου βγαζει 24ωρο.Η καμερα βγαζει καλες φωτο την ημερα.Το βραδυ χαλια.Υποτιθεται οτι κανει μονη της focus κ βγαζει οταν πατας μια φορα την οθονη.Σε χαμηλο φωτισμο δεν γινεται αυτο κ βγαινουν ολες θολες.Επισης μου εκαψε μια καινουρια 16αρα micro SD.Θα ηταν ελλατωματικη μαλλον αλλα ειπα να το αναφερω μηπως το επαθε κανενας αλλος.

 

Την επομενη μερα εκαψε κ 2η sd Kingston 16Gb class 10 οποτε ειναι προβλημα του τηλεφωνου.Διαβαζω στο νετ οτι κ καποια S3 εχουν το ιδιο προβλημα.

Edited by Thomas1979
Link to comment
Share on other sites

το θεμα με την πρασινη οθονη στην καμερα εχει αρχισει να γινετε ολο και πιο εντονο και πιο σπαστικο.

εχει δει κανεις στο net για λυση στο προβλημα?

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

το θεμα με την πρασινη οθονη στην καμερα εχει αρχισει να γινετε ολο και πιο εντονο και πιο σπαστικο.

εχει δει κανεις στο net για λυση στο προβλημα?

 

Το έψαξα όσο μπορούσα αλλά δεν έβγαλα άκρη. Τελικά έβαλα αυτή τη ROM και εδώ και τρείς μέρες που την έχω δεν έχω κάποιο πρόβλημα, ενώ με την ROM του Andrea 5-6 φορές τη μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχετε καποιο προβλημα με τις κλησεις ? Οταν καλω ακουνε τρελα παρασιτα... εμφανιστηκε εδω και 10 μερες... επισης η καμερα πλεον ειναι αχρηστη απαξ και ειναι ωρες χωρις restart ειναι πρασινη... Καταδικασμενο δυστηχως το κινητο μια σοβαρη rom χωρις ψεγαδι δεν θα υπαρξει φαινεται... αρε lenovo
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Στο xda γραφει για απεγκατασταση του skype σε οσους εχετε προβλημα με το πρασινο στην οθονη της καμερας.Το εκανα κ εγω κ για την ωρα ολα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Στο xda γραφει για απεγκατασταση του skype σε οσους εχετε προβλημα με το πρασινο στην οθονη της καμερας.Το εκανα κ εγω κ για την ωρα ολα καλα.

 

:confused: λες??? το πεταω τωρα ..

οσο για τον φιλο που γραφει για το τηλεφωνο αυτο που εχω να πω ειναι οτι ειναι τελειο στον ηχο μεχρι τωρα δεν εχει παρουσιασει κατι,στο δικο μου τουλαχιστον.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Αφαίρεση skype,100%επιτυχια,όλη μερα σημερα σε τυχαίες στιγμές ανοίγω κάμερα και δεν ξανα ειδα πράσινη εικόνα,

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχετε καποιο προβλημα με τις κλησεις ? Οταν καλω ακουνε τρελα παρασιτα... εμφανιστηκε εδω και 10 μερες... επισης η καμερα πλεον ειναι αχρηστη απαξ και ειναι ωρες χωρις restart ειναι πρασινη... Καταδικασμενο δυστηχως το κινητο μια σοβαρη rom χωρις ψεγαδι δεν θα υπαρξει φαινεται... αρε lenovo

 

Αυτό με τα παράσιτα το παρουσίασε και σε ένα φίλο μου. Δοκίμασε πολλές rom, αλλά το πρόβλημα παρέμενε, οπότε το στείλαμε πίσω και είμαστε στην αναμονή. Αν είναι hardware τότε δυστυχώς η επιστροφή είναι μάλλον η μόνη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...