Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια,

Εχω το τηλ 5 μηνες, πολυ καλο ειχα πριν το 660. Ειμαι φανατικος λενοβακιας, μου παρουσιασε προβλημα στη δονιση δηλ κολαει η δονιση, οταν το βαζω να δονιζει κολαει και οταν το χτυπαω ελαφρα δονιζει. Εχει συναντησει καποιος τετοιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, το to2c με ποια ΡΟΜ στελνει το s750; Χθες το παρέλαβα, προς το παρόν μου έχει παρουσιάσει πράσινη οθόνη στην κάμερα 1 φορά. Γενικά μια χαρά. Σαν άσχετος θέλω να παλέψω να κάνω ενοποίηση της sd (32GB 10άρα την έχω παραγγείλει και την περιμένω) Επίσης το θέμα με το κλείδωμα του gps λύθηκε με τη λύση που προτείνετε. Τον dialer τον αναβάθμισα 4φορες και αναγνωριζει ελληνικά. Θα ήταν καλό να κάνουμε μια ανακεφαλαίωση με τα προβλήματα και τις λύσεις τους. ΤΕΛΟΣ θεωρώ ότι τα προβλήματα είναι αμελητέα και νομίζω πως όλα έχουν λύση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και να συμπληρώσω κάτι που με παραξένεψε χθες το βράδυ στο σκοτάδι κάτι έλαμπε από το κινητό και ήταν ενα μικρό κόκκινο λαμπάκι σαν υπέρυθρες , μάλλον από τη μπροστινή κάμερα. Το έκλεισα και το άνοιξα και όλα καλά. ¨Εχει τύχει σε κάποιον κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου εχει συμβει αυτο σαν κοκκινο λαμπακι, νομιζω ηταν απο το σκαιπ που ευθυνεται και για την πρασινη οθονη στη καμερα μολις το πεταξα δεν ειδα προβλημα ουτε στη καμερα με το πρασινο ουτε με το κοκκινο φως στη μπροστινη καμερα
Link to comment
Share on other sites

Ο proximity sensor και η παρέα του ειναι.μην σας προβληματίζει,απλα με το μπασταρδοSkype κολλούσε αναμενο (αναβοσβήνει μαλλον)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι...όταν ανοιγουμε τα settings...Υπάρχει η επιλογη "ΠΡΟΕΠΙΛΕΓΜΕΝΟΣ ΔΙΣΚΟΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ" τι αφορά αυτή την επιλογή;

Μπορεί κάποιος να ανακεφαλαιώσει τη διαδικασία για να σώνουμε τις εφαρμογές στην sd μιας και μόλις αγόρασα μια 32αρα; ποιες επιλογές έχω; Υπενθυμίζω το τηλ το αγόρασα απο το to2c (δε ξέρω ποια ρομ έχω) απλά τους ζήτησα να έχει ελληνικά χωρις να έχω ιδέα τοτε τι θα πει custom rom κτλ... Ίσως αν είναι πολύ μπέρδεμα να μην αξίζει τον κόπο μιας και οι εφαρμογές που ήδη έχω χωράνε και νομίζω ότι μου αρκούνε. (2 εφαρμογες χαρτών navionics και mireodont panic+ skype + dolphin browser + mxplayer + φακος +dropbox+teamviewer+ κανα δυο άλλες μικρουλες που δεν αξίζουν αναφοράς).. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:X

 

και μια τελευταια απορια για να μη σας πολυπρηζω!!!:cry: γιατι καποιΑ τηλεφωνα οταν με καλουνε ή μου στελνουν sms δεν εμφανιζει το ονομα παρολο που το έχω στον καταλογο...;;; εχω δυο καρτες μια vodafone και μια cosmote!:cry::blink::worry:

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτησω κάτι...όταν ανοιγουμε τα settings...Υπάρχει η επιλογη "ΠΡΟΕΠΙΛΕΓΜΕΝΟΣ ΔΙΣΚΟΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ" τι αφορά αυτή την επιλογή;

Μπορεί κάποιος να ανακεφαλαιώσει τη διαδικασία για να σώνουμε τις εφαρμογές στην sd μιας και μόλις αγόρασα μια 32αρα; ποιες επιλογές έχω; Υπενθυμίζω το τηλ το αγόρασα απο το to2c (δε ξέρω ποια ρομ έχω) απλά τους ζήτησα να έχει ελληνικά χωρις να έχω ιδέα τοτε τι θα πει custom rom κτλ... Ίσως αν είναι πολύ μπέρδεμα να μην αξίζει τον κόπο μιας και οι εφαρμογές που ήδη έχω χωράνε και νομίζω ότι μου αρκούνε. (2 εφαρμογες χαρτών navionics και mireodont panic+ skype + dolphin browser + mxplayer + φακος +dropbox+teamviewer+ κανα δυο άλλες μικρουλες που δεν αξίζουν αναφοράς).. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:X

 

Δυστυχώς τα lenovο γενικότερα έχουν αυτό το ενοχλητικό bug και δεν μεταφέρουν τις εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα μνήμης, παρόλο που υπάρχει η επιλογή και παρόλο που σε άλλες παρόμοιες συσκευές αυτή η λειτουργία δουλεύει κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζη ισως ερώτηση.. έχω 2 καρτες wind kAI WHATS UP ... Δεν μπορω να επιλέξω σχηματιζοντας ενα νουμερο αν θα παρει απο την whats up ή wind. πρέπει πρώτα να τo κάνω επαφη και μετα να μου δωσει την επιλογη... ;έχει κανένας ιδέα έχω το κλασικό dialer που μου ηρθε απο to2c
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Έχω και εγώ ένα s750 και μου κάνει μόνο του επανεκίνησεις 5-6 φορές την ημέρα όχι πάντα ξέρει κανείς την μπορεί να φταίει ????
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 7 μηνες εχω το Lenovo s750 με πολλα προβληματα πρασινη οθονη στην καμερα εχανε επαφη με καρτα sb και μεταγοταν σε κατασταση πτησης οταν εκανα συνδεση με καποιο Bluetooth. Επικοινωνησα με mini deal και εστηλα τη συσκευη, εχω παραλαβη το τηλ. εδω και 3 ημερες με προβλημα και παλη στο Bluetooth και να μεταγετε το τηλ. σε κατασταση πτησης.Θα ηθελα καποια Recovery και καποια Rom που να δουλευουν καλα για το Lenovo s750 . Ευχαριστω. Edited by maik20
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθεί ξανα το θέμα της πράσινης οθόνης στην κάμερα.μια αναζητηση δέν βλάπτει.ΞΗΛΩΣΕ το Skype και θα βρεις την υγεία σου.αυτο εχει ευθύνη και για την sd

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει δικιο ο φιλος τα εχουμε πει αυτα,μου ειχε σπασει τα νευρα η πρασινη οθονη αλλα μετα την απεγκατασταση του skype ολα καλα.

Γενικα απο το τηλεφωνο εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος,νομιζω οτι πολλοι εχουν προβλημα απο εφαρμογες που τους κανουν παρενεργειες.

Το κινητο το εχω οπως το πηρα απο το minideal και το μονο που με ενοχλει ειναι η καμερα,νομιζω οτι ειναι πολυ καλυτερη αλλα την αδικει η ρομ,αυτα.

αα και στο νερο που το βαζω δεν εχει κανενα προβλημα

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Συνιστώ να βάλεις αυτή.

 

Ανάμεσα σε αυτή και στη stock rooted του minideal, του Andrea είναι 2 σκαλιά πάνω! Και το πρόβλημα με την πράσινη οθόνη λύθηκε μόλις έβγαλα το Skype

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Είμαι στο νοσοκομείο και η ώρα δεν περνάει με τίποτα! Έχω κατεβάσει με το humble bundle το anomaly 2(1,8 gb). Αλλά μόλις πάω να το εγκαταστήσω μου λέει ότι δεν έχει χώρο! Έχω την ρομ του Andrea που τα γράφει όλα στην sd(16gb) έχω και 2ο partition, με αποτέλεσμα το link2sd να μου δείχνει 6 αποθηκευτικούς χώρους!

1.εσωτερική 1gb(165mb free)

2. κάρτα sd 11gb(1,4gb free)

3. Ext. SD 1,6gb(650mb free)

4. Κάρτα Sd 2ο διαμ. 3,8gb(3,5 gb free)

5.σύστημα 650mb(120mb free)

6. Cache 250mb(240mb free)

 

Μια βοήθεια μάγκες! Έχω κόψει φλέβες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Έχω και εγώ ένα s750 και μου κάνει μόνο του επανεκίνησεις 5-6 φορές την ημέρα όχι πάντα ξέρει κανείς την μπορεί να φταίει ????

 

Φίλε το πάθαινα και εγώ! Άλλαξα ρομ και μου έφτιαξε! Κάνε και εσύ το ίδιο :)

Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά! Παρακαλούμε για ένα απλό λιτό και απέριττο οδηγό για εγκατάσταση της Ρομ του ιταλού για εμάς τους άσχετους. Βήμα βήμα αν γίνετε
Link to comment
Share on other sites

ναι για την ιδια λετε,του andrea.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2538724

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

τωρα παρακαλώ ένα φιλάνθρωπο να με βοηθήσει βήμα βήμα ως προς την επιτυχή εγκαταστασή της// ΔΗΛΩΝΩ ΑΣΧΕΤΟΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ANDROID..
Link to comment
Share on other sites

τωρα παρακαλώ ένα φιλάνθρωπο να με βοηθήσει βήμα βήμα ως προς την επιτυχή εγκαταστασή της// ΔΗΛΩΝΩ ΑΣΧΕΤΟΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ANDROID..

Συμφωνω. Χρειαζεται ενας οδηγός step by step. Η βοηθεια σας παντα πολυτιμη.

NikosFly2High
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου σας παρακαλώ. Αφού δεν το βρήκα μεταχειρισμένο, είμαι ένα βήμα πριν να το πάρω καινούριο. Αξίζει ή θα το μετανιώσω? Με ενδιαφέρει πολύ το waterproof, αλλιώς είχα πολλές επιλογές... Απ΄ότι κατάλαβα, σαν hardware είναι τζάμι αλλά δεν έχουμε rom τις προκοπής?
Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε κάποιος βρε παιδιά, πείτε μια γνώμη κάποιος που μπορεί.... Ευχαριστώ και συγνώμη, αλλά πρέπει να πάρω μια συσκευή...

 

Με την ευκαιρία, βγήκε καινούρια rom του andrea...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχουν γραφτει πολλες γνωμες εαν διαβασεις πιο πισω στο θεμα.

εγω δεν εχω πειραξει καθολου την ρομ που ειχε το minideal και δεν ειχα προβληματα (πανω απο 6 μηνες)το μονο που με πειραζει ειναι οτι εχει γεμισει η μνημη και δεν μπορω να τα στειλω στην sd,αλλα οταν βρω χρονο θα το κανω κι'αυτο.

εαν αγοραζα τωρα κινητο παλι αυτο θα επερνα,εγω βεβαια που θελω αδιαβροχο και γενικα να μην εχω προβλημα απο σκονες κτλ.

εαν δεν δουλευα σε τετοιες συνθηκες θα επερνα το πολυ φθηνοτερο s650 και με καλυτερα χαρακτηριστικα.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...