Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού έχει ειπωθεί μόλις πριν μια σελίδα από μένα (και πιό πριν από αρκετούς άλλους φίλους) οτι η ρομ του Ιταλού είναι εγγύηση, τι ακριβώς σας προβληματίζει ρε παιδιά;;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2538724

 

Εγώ έχω περάσει την έκδοση Μαϊου και το τηλέφωνο πραγματικά πετάει, λυμμένα εξαρχής ΟΛΑ τα προβληματάκια, βλέπει την εξωτερική sd ως εσωτερική οπότε δεν υπάρχει και θέμα χώρου... και άπαξ και κατεβάσεις το πακετάκι από το xda θα έχεις πάντα την επιλογή να φλασάρεις εκ νέου την ΑγγλοΚινέζικη αλλά σταθερότατη μαμά ρομ Lenovo_S750_S026_130517+CWM Recovery!

Εμεις μαλλον εχουμε αλλο τηλ φιλε μου και γι'αυτο παραπονιομαστε :lol::lol::lol:

Λοιπον την ιδια εκδοση ειχα περασει και εγω και οχι μονο μια φορα μηπως ''και καλα'' δεν εγινε κατι σωστα :p

Ναι μεν βλεπει την sd αλλα τα προβληματα πολλα και ξεκινω,

Αποθηκευτικος χωρος τηλ μονιμα σφαλμα οτι ειναι γεματος με τις εφαρμογες ολες στην sd με αποτελεσμα να μην κανει ενημερωσεις μεσω play store.

Κλησεις που ενω θες να τις τερματισεις απλα το τηλ εχει μια μαυρη οθονη οποτε δεν μπορεις να κανεις απλα τιποτε (ενα κι'ενα για καρτοκινητο:lol: )

Καθε φορα που ανοιγει (εκτος αν εσυ το αφηνεις μονιμα ανοιχτο) χανει αρκετες ρυθμισεις, ενα απο αυτα του gps.

Δεχεσαι κλησεις και δεν μπορεις να απαντησεις γιατι απλα δεν ανοιγει :lol:

Δεν κανει συγχρονισμο του Ημερολογιου.

Το οτι κανει επανεκινησεις περνοντας μονο του την αποφαση που το πας;

Φτανουν αυτα η Θες κι'αλλα; Και ποσα θα εχω ξεχασει αυτη τη στιγμη :rolleyes:

Αρα τελικα ΟΧΙ η ρομ δεν ειναι τελεια και καλο ειναι τα προβληματα να αναφερονται και οχι να τα κρυβουμε γιατι περνουμε και αλλους ''στο λαιμο μας''

Χωρις ιχνος αντιπαραθεσης ολα αυτα και εννοειτε εντελως φιλικα :)

Και ολα αυτα σε δυο τηλ s750 που υπαρχουν στο σπιτη (δικο μου και του γιου μου)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με είχε πείσει ο φίλος να βάλω την ρομ του Ιταλού άλλα μετά το τελευταίο μήνυμα αναθεωρώ και περιμένω.

Η ρομ του minideal δεν μου εχει βγάλει κανένα πρόβλημα,δουλεύουν ολα μια χαρά γιαυτό θα περιμένω να λυθεί το θέμα με την κάρτα(αν λυθεί).

Το ηχείο δεν εχει κανένα πρόβλημα άπλα για λίγη ώρα δεν ακούγετε και μετά στρώνει :D.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Αρα τελικα ΟΧΙ η ρομ δεν ειναι τελεια και καλο ειναι τα προβληματα να αναφερονται και οχι να τα κρυβουμε γιατι περνουμε και αλλους ''στο λαιμο μας''

Χωρις ιχνος αντιπαραθεσης ολα αυτα και εννοειτε εντελως φιλικα :)

Και ολα αυτα σε δυο τηλ s750 που υπαρχουν στο σπιτη (δικο μου και του γιου μου)

 

Εμένα δεν παρουσίασε κανένα από αυτά τα προβλήματα ούτε με τη μαμά ρομ (εκτός του calendar και exchange sync το οποίο μαστίζει όλα σχεδόν τα lenovo αλλά διορθώνεται εύκολα). Και όταν πέρασα τη ρομ του Ιταλού δεν παρουσιάστηκε ούτε και το πρόβλημα με calendar και exchange sync, ακολούθησα επακριβώς τα βήματα και δούλεψαν όλα εξάρχής.

 

Δεν ξέρω τι λόγο φαντάζεσαι οτι μπορεί να έχω για να κρύψω προβλήματα της ρομ, άλλωστε το thread του xda είναι ποσταρισμένο τόσες φορές, αρκεί να το διαβάσει κάποιος και να δει οτι δεν αναφέρονται τέτοια προβλήματα από όσους χρήστες ακολούθησαν επακριβώς τα βήματα και την πέρασαν.

 

Ίσως να έχεις προβληματική παρτίδα και να είναι θέμα hardware, γιατί δεν περνάς την μαμά ρομ να δεις αν διορθώνονται αυτά που παρατηρείς, πριν κατηγορήσεις την ρομ του Ιταλού και εμένα οτι παίρνω στο λαιμό μου άλλους;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλημέρα.

Να το πάρουμε από την αρχή γιατί βλέπω ότι με παρεξηγησες ενώ δεν είχα καμία πρόθεση να θίξω εσένα η οποιονδήποτε άλλο.

Όταν έγραψα ότι τα προβλήματα πρέπει να αναφέρονται μέσα σε όλο αυτό είμαι και εγώ που τόσο καιρό δεν ανάφερα κάτι στο συγκεκριμένο θέμα.

Να είσαι όμως σίγουρος ότι και τα βήματα έχω ακολουθήσει σωστά και σε δύο συσκευές όχι μία, και όχι μόνο μία φορά.

Τώρα αν και τα δύο είναι προβληματικά που δεν το νομίζω να έτυχε μόνο σε μένα τι να πω.

Το θέμα είναι ότι με την μαμά rom που το έχω τώρα όπως και παλαιότερα δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα εκτός το ότι δεν βλέπει την sd είτε με κολλήματα είτε με συγχρονισμό η οτιδήποτε άλλο.

Και πάλι σορυ για την παρεξήγηση.

Γιάννης.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να παραγκηλω και εγω τ S750 απο mideal.net και θα ηθελα να μ πειτε τι θα ηταν καλο να ζητησω να εχει μεσα απο εφαρμογες και που 8α τοθσ το ζητησω (με καποιο e-mail ή μ εχει μεσα στην παραγκελια σ καποιο σημειο?
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι με την μαμά rom που το έχω τώρα όπως και παλαιότερα δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα εκτός το ότι δεν βλέπει την sd είτε με κολλήματα είτε με συγχρονισμό η οτιδήποτε άλλο.

Και πάλι σορυ για την παρεξήγηση.

Γιάννης.

 

Φίλε Γιάννη μην το αποκλείεις να υπάρχουν διαφορές στο hardware μεταξύ διαφορετικών παρτίδων του ίδιου μοντέλου, έχω αρκετή εμπειρία με Κινέζικα και to έχω δει αρκετά συχνά. Εγώ ως μαμα ρομ βρήκα την S750_S026_130517 η οποία δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα (πέρα από τα γνωστά: sync σε calendar και email και τα κινέζικα κ μη αναγνώριση επαφών με το +30), και πιθανώς για αυτό και η ρομ του Ιταλού (που είναι βασισμένη στην 026) μου παίζει απροβλημάτιστα.... Εσύ αναφέρεσαι στην ίδια;

Αν με την ίδια μαμά ρομ εσύ έχεις θέμα με sdcard, κλεισίματα και μαύρες οθόνες και εγώ όχι, τότε μιλάμε σίγουρα για hardware θέμα.

Αν είσαι stable με άλλη έκδοση μαμάς ρομ, τότε πάιζει να είναι hardware ή ρομ ή και τα δύο.

 

@VicTakToR ζητάς να έχει ρουτ και playstore και Ελληνικά, αν έχει πεδίο στην παραγγελία το ζητάς εκεί αν όχι το γράφεις με σχόλιο στη σελίδα του προϊόντος (αναφέροντας τον αριθμό παραγγελίας)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. εδω και μηνες είχα το θεμα με τη μνημη και το τηλέφωνο είχε αρχισει να γίνετε αφόρητο, δεν κατεβαζε δεδομενα ,δεν ενημερωνε facebook , οπότε σημερα είπα να ασχοληθω γιατί δε πηγαινε αλλο.

 

Πριν απο 2 μηνες είχα κάνει partition kai link2sd κατα τον γνωστό οδηγό που εχει αναφερθει προηγουμενος και καπως βελτιωθηκε προσωρινα η κατασταση ,αλλα σε οριακό επίπεδο.

 

Σημερα αρχισα να σβηνω ότι εβρισκα , αχρείαστες φωτο, δοκίμασα διαφορους καθαρισμούς αχρείαστων αρχείων με διαφορα προγραμματα όπως το sd maid και το lucky patcher, απεγκατεστησα facebook και κάτι άλλα , το περίεργο όμως ήταν ότι ενώ είχα συνδεσει όλες τις εφαρμογες στην sd εξακολουθουσε η εσωτερική μνημη να ειναι οριακή.

 

Ψαξε ψαξε το πρόβλημα το ελυσα με το πρόγραμμα diskusage. Kαι είναι τελείως risk free.

Aφού λοιπόν τρεξετε το diskusage επιλεξτε την τελευταία επιλογή > rooted required και μετά > /data , εκεί λοιπόν υπηρχε σε μενα ενα τεραστιο (650 mb) αρχείο log. Kανετε tap να μαρκαριστεί και απο το μενου του τηλεφωνου επιλεγετε delete.

 

650mb ελευθερα!

Εγω δεν εχω αλλαξει rom απο αυτη που είχε απο minideal. Mια και αφού δεν ειχα πρόβλημα , δεν ηθελα να τη πειραξω.

 

Εεεεε αν εχει αναφερθει η μεθοδος ή είναι ηδη γνωστή. Οκ δεν το ηξερα.

Link to comment
Share on other sites

Μέτα απο ένα χρόνο και περισσότερο με το κινητό μόνο καλά έχω να πω,άλλα είπα την Κυριακή που θα εχω λίγο χρονο θα περάσω του Ιταλού.

μπαίνοντας τωρα το πρωί ειδα το μήνυμα για το diskusage,το έβαλα αλλα δύστυχος στο δικό μου αυτό το αρχείο ειναι μονο 45mb.

ξεκινάω την εγκατάσταση για την ρομ του Ιταλού,η θα εχω ενα κινητό χωρίς το πρόβλημα μνήμης η με βλέπω να παίρνω για λίγο το παλιό htc diamond :worry: .

 

και ναι τελικά τα κατάφερα να έχω ένα τούβλο.

φτάνει μέχρι το logo και μένει εκεί,την έκανα την πατάτα μου.

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Μέτα απο ένα χρόνο και περισσότερο με το κινητό μόνο καλά έχω να πω,άλλα είπα την Κυριακή που θα εχω λίγο χρονο θα περάσω του Ιταλού.

μπαίνοντας τωρα το πρωί ειδα το μήνυμα για το diskusage,το έβαλα αλλα δύστυχος στο δικό μου αυτό το αρχείο ειναι μονο 45mb.

ξεκινάω την εγκατάσταση για την ρομ του Ιταλού,η θα εχω ενα κινητό χωρίς το πρόβλημα μνήμης η με βλέπω να παίρνω για λίγο το παλιό htc diamond :worry: .

 

και ναι τελικά τα κατάφερα να έχω ένα τούβλο.

φτάνει μέχρι το logo και μένει εκεί,την έκανα την πατάτα μου.

 

Σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα; Δοκίμασες να περάσεις τη μαμά ρομ που δίνει ο Ιταλός me flashtool;

Link to comment
Share on other sites

ναι τελικά έκανα τα βήματα όπως τα είχε ο Ιταλος,μου βγήκε η κινεζική πρώτα και μετά πέρασα του Ιταλού.

τα μείον τώρα --το gravity box δεν το φορτώνει (και μου τι σπάει το χ της δεύτερης κάρτας)

δεν μπορώ να εγκαταστήσω το παλιό πρόγραμμα επαφών,δεν το δεχετε,,,και κάποια κολλήματα που δεν τα είχε η σταθερότατη παλιά ρομ .

εχει και αυτη το προβλημα τις μνημης?

http://www.needrom.com/download/lenovo-s750-2/

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

πάλι καλά που ξετούβλιασες.... έχεις περάσει την έκδοση Ιουλίου ή την Μαίου;

το gravity box είπε κιάλλος φίλος οτι δεν του δούλεψε, ίσως οφείλεται στο xposed installer version, το 2.7 είναι ακόμα experimental. Εγώ δουλεύω τώρα την έκδοση 2.6.1 (v32 στο όνομα αρχείου) σε συνδυασμό με gravity box έκδοση 3.2.2 και δουλεύουν όλα ΟΚ (φωτογραφική και ξύπνημα οθόνης με πλήκτρα φωνής, instagram downloader και κάμποσα άλλα που δεν θυμάμαι!). Για ξήλωσέ τα όλα και ξεκίνα πρώτα με το framework installer, reboot, ρύθμισέ το, reboot και μετά βάλε gravity box.

http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.installer

 

Για τις επαφές εγώ δεν έκανα τίποτα, λύθηκε από μόνο του το θέμα με την αναγνώριση του +30 και τα κινέζικα γράμματα στο locale info....βέβαι έχω τις επαφές στο gmail και έχουν όλες +30, αλλά στην μαμά ρομ τα είχα τα προβλήματα αυτά ενώ τώρα όχι...

 

Πάντως εγώ σου προτείνω να τη δουλέψεις 2-3 μέρες πριν πας σε ρομ του needrom για την οποία δεν υπάρχει ιστορικό στο xda.....

Link to comment
Share on other sites

εκανα οτι εγραψες αλλα παλι δεν δουλευει το gravity box,τελος παντον τωρα βλεπω οτι παταω το + τις εντασης και το power και δεν μπαινει στο recovery.θα την κρατησω λιγο και θα δω.

α και κατι τελευταιο,οταν κραταμε το κεντρικο πληκτρο εμφανιζονται οι εφαρμογες που τρεχουν,πως θα γινει να σβηνουν ολες μαζι με μια κινηση?

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

εκανα οτι εγραψες αλλα παλι δεν δουλευει το gravity box,τελος παντον τωρα βλεπω οτι παταω το + τις εντασης και το power και δεν μπαινει στο recovery.θα την κρατησω λιγο και θα δω.

α και κατι τελευταιο,οταν κραταμε το κεντρικο πληκτρο εμφανιζονται οι εφαρμογες που τρεχουν,πως θα γινει να σβηνουν ολες μαζι με μια κινηση?

 

βγάλε και ξαναβάλε μπαταρία και θα μπει σε recovery, αυτό το είχα και εγώ απλά μετά έβαλα το advanced power menu από το gravity box και δεν ξαναχρησιμοποίησα πλήκτρα. Επίσης το mobileuncle tools που έχει μέσα ο Ιταλός έχει reboot to recovery. Για τις εφαρμογές εγώ χρησιμοποιώ το battery doctor που έχει κουμπί για terminator εφαρμογών σε widget, δεν έχω ψάξει αν υπάρχει άλλος τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ακόμα κάτοχος της συσκευής, σκέφτομαι όμως σοβαρά να την παραγγείλω.

Θα ήθελα όμως να μου λύσετε τις απορίες αν παραγγείλω κατευθείαν την συσκευή χωρίς Ελληνικά, μόνο rooted και περάσω την rom του Ιταλού είμαι οκ?

1. Τα προβλήματα με calendar, γλώσσα Ελληνικά, Gps, expand sd θα είναι λυμένα?

2. Ποιο είναι το maximum χωριτικότητας της sd που μπορεί να υποστηρίξει η συσκευή 16g ? 32g?

3.Μπορούν να μεταφερθούν οι εφαρμογές μέσω του link2sd αποκλειστικά στην sd ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ακόμα κάτοχος της συσκευής, σκέφτομαι όμως σοβαρά να την παραγγείλω.

Θα ήθελα όμως να μου λύσετε τις απορίες αν παραγγείλω κατευθείαν την συσκευή χωρίς Ελληνικά, μόνο rooted και περάσω την rom του Ιταλού είμαι οκ?

1. Τα προβλήματα με calendar, γλώσσα Ελληνικά, Gps, expand sd θα είναι λυμένα?

2. Ποιο είναι το maximum χωριτικότητας της sd που μπορεί να υποστηρίξει η συσκευή 16g ? 32g?

3.Μπορούν να μεταφερθούν οι εφαρμογές μέσω του link2sd αποκλειστικά στην sd ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Μην την πάρεις. Πλέον είναι παλιό μοντέλο. Δεν αξίζει τα λεφτά του. Με πολύ λιγότερα παίρνεις κινητό πολύ ανώτερο. Μόνο εάν καίγεσαι υπερβολικά για το αδιάβροχο. (αλλά και πάλι εγώ θα περίμενα λίγο να βγάλουν κανένα καινούργιο μοντέλο, ήδη έπρεπε να έχει βγει..)

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες καινούριο μοντέλο εννοείς αδιάβροχο?

Απ'ότι έχω δει ότι κυκλοφορεί σαν αδιάβροχο είναι ή θηρίο οπτικά ή αλμυρούτσικο οικονομικά...

Γι'αυτό έπεσε το μάτι μου στο s750.

Αν έχει πάρει το αφτί σου ότι κάτι ενδέχεται να κυκλοφορήσει σύντομα (οικονομικό και αδιάβροχο) τότε όντως αξίζει να περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ακόμα κάτοχος της συσκευής, σκέφτομαι όμως σοβαρά να την παραγγείλω.

Θα ήθελα όμως να μου λύσετε τις απορίες αν παραγγείλω κατευθείαν την συσκευή χωρίς Ελληνικά, μόνο rooted και περάσω την rom του Ιταλού είμαι οκ?

1. Τα προβλήματα με calendar, γλώσσα Ελληνικά, Gps, expand sd θα είναι λυμένα?

2. Ποιο είναι το maximum χωριτικότητας της sd που μπορεί να υποστηρίξει η συσκευή 16g ? 32g?

3.Μπορούν να μεταφερθούν οι εφαρμογές μέσω του link2sd αποκλειστικά στην sd ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Διάβασε λίγο τις τελευταίες σελίδες θα σου λυθούν αρκετές πληροφορίες. Η μαμά ρομ είναι Αγγλικά και Κινέζικα μόνο, αν θες Ελληνικά καλύτερα να το παραγγείλεις έτσι.

 

1. Με τη rooted μαμά ρομ θα πρέπει να διορθώσεις εσύ τα email & exchange update (απλά αντικαθιστάς τα apk), το gps fix εμένα δεν μου χρειάστηκε αλλά θεωρητικά υπάρχει εξίσου εύκολη λύση, το expand sd που λες δεν ξέρω ποιό είνια αλλά αν μιλας για τη λύση που έχουν ποστάρει εδώ για τα ΜΤΚ εμένα ΔΕΝ μου δούλεψε. Υπάρχει και το θέμα με τα contacts, αν δεν τα έχεις με +30 δεν θα τα αναγνωρίζει όταν σε πάιρνουν αλλά και σε αυτό υπάρχει λύση!

2/3. Με τη ρομ του Ιταλού η εξωτερική κάρτα γίνεται εσωτερική, οπότε ότι εφαρμογή μεταφέρεται σε sd πάει εκεί οπότε δεν χρειάζεσαι link2sd... εγώ το δουλεύω με μια 16άρα χωρίς κανένα πρόβλημα, για 32άρα δεν ξέρω.

 

Αν δεν σε νοιάζουν τα Ελληνικά, ο Ιταλός έχει λύση για να περάσεις την ΑγγλοΚινέζικη με ρουτ+CWM έτσι και αλλιώς, για το αν έχει Ελληνικά η ρομ του θα το τσεκάρω να σου πω. Πάντως με τη ρομ του λύνονται όλα τα παραπάνω αυτομάτως...

 

Φτηνότερο 4πύρηνο αδιάβροχο δεν υπάρχει και δεν νομίζω να βγει.... ακόμα και μτχ να βρεις μιλάμε για ακριβότερες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε λίγο τις τελευταίες σελίδες θα σου λυθούν αρκετές πληροφορίες. Η μαμά ρομ είναι Αγγλικά και Κινέζικα μόνο, αν θες Ελληνικά καλύτερα να το παραγγείλεις έτσι.

 

1. Με τη rooted μαμά ρομ θα πρέπει να διορθώσεις εσύ τα email & exchange update (απλά αντικαθιστάς τα apk), το gps fix εμένα δεν μου χρειάστηκε αλλά θεωρητικά υπάρχει εξίσου εύκολη λύση, το expand sd που λες δεν ξέρω ποιό είνια αλλά αν μιλας για τη λύση που έχουν ποστάρει εδώ για τα ΜΤΚ εμένα ΔΕΝ μου δούλεψε. Υπάρχει και το θέμα με τα contacts, αν δεν τα έχεις με +30 δεν θα τα αναγνωρίζει όταν σε πάιρνουν αλλά και σε αυτό υπάρχει λύση!

2/3. Με τη ρομ του Ιταλού η εξωτερική κάρτα γίνεται εσωτερική, οπότε ότι εφαρμογή μεταφέρεται σε sd πάει εκεί οπότε δεν χρειάζεσαι link2sd... εγώ το δουλεύω με μια 16άρα χωρίς κανένα πρόβλημα, για 32άρα δεν ξέρω.

 

Αν δεν σε νοιάζουν τα Ελληνικά, ο Ιταλός έχει λύση για να περάσεις την ΑγγλοΚινέζικη με ρουτ+CWM έτσι και αλλιώς, για το αν έχει Ελληνικά η ρομ του θα το τσεκάρω να σου πω. Πάντως με τη ρομ του λύνονται όλα τα παραπάνω αυτομάτως...

 

Φτηνότερο 4πύρηνο αδιάβροχο δεν υπάρχει και δεν νομίζω να βγει.... ακόμα και μτχ να βρεις μιλάμε για ακριβότερες επιλογές.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου...αν μπορείς να τσεκάρεις τα Ελληνικά με του Ιταλού την rom θα βοηθούσες πολύ!

Link to comment
Share on other sites

φίλε η ρομ του minideal ειναι πολυ καλή με το μονο πρόβλημα να μην μπορει να αποθηκεύσει στην sd.

εγω δεν ειχα κανένα αλλο πρόβλημα.(αλλα που να την βρω τωρα :()

Το κινητό παίζει μονο του σε αυτη την τιμη και ειναι μια χαρά εαν θες αδιάβροχο,εαν θες απλό με αυτά τα χρήματα παίρνεις 8πυρινο(Α8).

κάρτα παει μεχρι 32gb που εχω απο την αρχή που το πήρα και η ρομ του Ιταλού εχει ελληνικά κανονικά.

Εγω ειμαι πολύ απογοητευμένος απο την ρομ του ιταλου,το κινητο μου εχει πρόβλημα με το σημα του,γιαυτό την σβήνω τωρα.

 

εχει βαλει κανεις την needrom ?

βαζω αυτη και δοκιμαζω.

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... καλησπέρα, Έχω τρελό θέμα μετά την αναβάθμιση του viber. πράσινή οθόνη στη φωτογραφική μηχανή κάποιες φορές , επίσης μεγάλο πρόβλημα με τα βίντεό απο την μαμά εφαρμογή κάμερα. Επίσης τραβάω φωτογραφίες και μετά από λίγο οταν πάω να τις δω μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμες ή ότι δεν υπάρχουνε δεν κάνει ούτε καν προεπισκόπηση. Έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα; Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά Επειδή μετά από ένα χρόνο περίπου ψαξίματός και ταλαιπωρίας με αυτό το τηλέφωνο ΒΑΡΈΘΗΚΑ. εχει βγει κάτι κινεζικό που να αξίζει τα λεφτά του και να μην έχει τέτοια προβλήματα ; να το παίρνεις και να μη χρειάζεται καμιά ρυθμίση απλά να δουλεύεις; να μην έχει θέματα με την κάμερα, να μην έχεις θέματα με τα ελληνικά , να μην έχει θέματα με τις εφαρμογές και να συνεργάζονται όλες άψογα μαζί του , να μην έχει θέματα με την κάρτα μνήμης και τις εφαρμογες και να κάνει μέχρι 100 120 ευρώ. πολλά ζητάω Ε;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... καλησπέρα, Έχω τρελό θέμα μετά την αναβάθμιση του viber. πράσινή οθόνη στη φωτογραφική μηχανή κάποιες φορές , επίσης μεγάλο πρόβλημα με τα βίντεό απο την μαμά εφαρμογή κάμερα. Επίσης τραβάω φωτογραφίες και μετά από λίγο οταν πάω να τις δω μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμες ή ότι δεν υπάρχουνε δεν κάνει ούτε καν προεπισκόπηση. Έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα; Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά Επειδή μετά από ένα χρόνο περίπου ψαξίματός και ταλαιπωρίας με αυτό το τηλέφωνο ΒΑΡΈΘΗΚΑ. εχει βγει κάτι κινεζικό που να αξίζει τα λεφτά του και να μην έχει τέτοια προβλήματα ; να το παίρνεις και να μη χρειάζεται καμιά ρυθμίση απλά να δουλεύεις; να μην έχει θέματα με την κάμερα, να μην έχεις θέματα με τα ελληνικά , να μην έχει θέματα με τις εφαρμογές και να συνεργάζονται όλες άψογα μαζί του , να μην έχει θέματα με την κάρτα μνήμης και τις εφαρμογες και να κάνει μέχρι 100 120 ευρώ. πολλά ζητάω Ε;

Φίλε σε νιώθω απόλυτα.. Στο τσακ είμαι να το δώσω και εγώ.. Μου έχει σπάσει τα νεύρα.. Είναι που σκέφτομαι ότι εάν είχα άλλο κινητό τώρα θα τα είχε φτύσει, επειδή μου έπεσε πριν απο 3 μήνες στη λεκάνη και μετά το έπλυνα.. Το ip67 μετράει..

 

Θα περιμένω να πέσει λίγο ακόμα η τιμή του s5 ή z3 (και τα 2 αδιάβροχα) και θα χτυπήσω κανένα από αυτά..

Edited by azazyl
Link to comment
Share on other sites

Βασικά Επειδή μετά από ένα χρόνο περίπου ψαξίματός και ταλαιπωρίας με αυτό το τηλέφωνο ΒΑΡΈΘΗΚΑ. εχει βγει κάτι κινεζικό που να αξίζει τα λεφτά του και να μην έχει τέτοια προβλήματα ; να το παίρνεις και να μη χρειάζεται καμιά ρυθμίση απλά να δουλεύεις; να μην έχει θέματα με την κάμερα, να μην έχεις θέματα με τα ελληνικά , να μην έχει θέματα με τις εφαρμογές και να συνεργάζονται όλες άψογα μαζί του , να μην έχει θέματα με την κάρτα μνήμης και τις εφαρμογες και να κάνει μέχρι 100 120 ευρώ. πολλά ζητάω Ε;

 

Φίλε μου εγώ το έψαχνα διεξοδικά από Μαϊο και η απάντηση είναι ΟΧΙ... δεν νομίζω οτι υπάρχει πράγματι Κινέζικο που να παίζει out of the box. Έχοντας παρει το Α660 πριν κανένα χρόνο νομίζω το S750 που αγόρασα τον Ιούνιο (τονίζω την παρτίδα γιατί τα παλιότερα υποψιάζομαι είχαν διαφορές σε hardware) είναι μακράν το καλύτερο value for money στα αδιάβροχα.

Τα θέματα με την πράσινη οθόνη έχουν αναφερθεί διεξοδικά στο xda και είναι ασυμβατότητα με skype και viber, ίσως να έψαχνες να εγκαταστήσεις κάποια άλλη lenovo camera - στο xda βρήκα λινκ για 2-3 εκδόσεις.

 

Πέρα από τα γνωστά θέματα των Lenovo, η μαμά ρομ με την οποία ήρθε από aliexpress ήταν πραγματικά πολύ καλή. Με την βοήθεια των φίλων εδώ, έφτιαξα χειροκίνητα τα θέματα των mail/calendar update και των contacts με το +30 και το area code στα Κινέζικα, το έτρεξα για κανένα μήνα χωρίς πρόβλημα, μέχρι που μου έβγαζε οτι γέμισε η μνήμη. Και μετά πέρασα την ρομ του Ιταλού με φλαστουλ και είδα ολοκαίνουργιο τηλέφωνο, με όλα τα προηγούμενα λυμένα εξαρχής κ χρήση της εξωτερικής SD ως εσωτερική. Πάντως αν θες να δοκιμάσεις την ρομ του Ιταλού, ακολούθησε ΟΛΑ τα βήματα (δηλαδή φλασάρισμα της μαμάς ρομ που δίνει με φλαστουλ, και μετά εγκατάσταση της δικής του) γιατί ένας φίλος που μου παραπονέθηκε οτι δεν του δούλευε τελικά είχε περάσει τη ρομ πάνω απο αυτή του minideal..

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι μια παρα πολυ εντιμη επιλογη με αριστο value for money για τις δυνατοτητες του. Οποια μικροπροβληματα, λυνονται πλεον ολα με δυο-τρεις κινησεις σε ελαχιστο χρονο και σχετικα μικρη εμπειρια. Το προβλημα με το viber και την πρασινη οθονη παρουσιαζεται μονο στην τελευταια εκδοση 5 και οχι στις προηγουμενες. Οποτε με εγκατασταση παλαιοτερης εκδοσης κανενα προβλημα. :-)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...