Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά σκέψου και το κάμπριο;;; ε;; πιστεύω ότι θα είχε μια διαφορά εξάλλου έχει και το κλείστρο που προστατεύει κάπως.. Τέλος πάντων....

 

δεν ειναι το ιδιο παντως:lol::lol: και για να το εχουν βαλει ολοι αυτο το τζαμακι, εεε, κατι παραπανω πιστευω οτι γνωριζουν. Ετσι δεν ειναι?;):)

Δημήτρης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ολα καλα με τη cyan.αλλα ρε παιδια υπαρχει περιπτωση να δουμε την cortana προς ευρωπη μερια;;;)

και κατι αλλο μπορουμε να βαλουμε τη φωτο στο background να εμφανιζεται σε ολα τα πλακιδια;;

 

Το αν θα είναι διαφανές ή όχι το tile εξαρτάται από την εφαρμογή αποκλειστικά και μόνο.... Αν το επιτρέψει/προσθέσει αυτό το χαρακτηριστικό δηλαδή... Οι περισσότερες το έχουν κάνει νομίζω...

 

Ακόμη και με απενεργοποιημένο το φλας σε φωτο στη κάμερα αναβοσβήνει το φλας. Το παρατήρησα και σε Lumia 925. Γιατί το κάνει; έχω cyan.

 

Ότι σου είπε ο MALLIARAS... Πήγαινε στην κάμερα και πάτα τις 3 τελείες για να ανοίξει το μενού... Μετά ρυθμίσεις -> Λυχνία Υποβοήθησης Εστίασης -> Ρύθμιση από το φλας...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

πανω που εβαλα τη cyan και εφερα το κινητο οπως ηταν πριν, και ακομα καλυτερα, μολις μου εκανε το πρωτο ρισταρτ μονο του. ουτε με 8.1 dp ουτε με 8 δεν μου το ειχε κανει... παλιοτερα θυμαμαι πολλοι παραπονιοντουσαν για τα ρισταρτ. να αρχισω να ανησυχω λετε?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση να κάνω παρακαλώ. Ξέρουμε σίγουρα ότι όλα τα 1020 της Vodafone παίρνουν την cyan τώρα; Επειδή είμαι σε dp και δεν βρίσκει, θα πρέπει να γυρίσω σε 8. Ρωτάω για να μην γυρίσω άδικα. Αφού γυρίσω στην 8, και βάλω την cyan θα μπορέσω να επαναφερω το backup που έχω; ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση να κάνω παρακαλώ. Ξέρουμε σίγουρα ότι όλα τα 1020 της Vodafone παίρνουν την cyan τώρα; Επειδή είμαι σε dp και δεν βρίσκει, θα πρέπει να γυρίσω σε 8. Ρωτάω για να μην γυρίσω άδικα. Αφού γυρίσω στην 8, και βάλω την cyan θα μπορέσω να επαναφερω το backup που έχω; ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Εαν δεν γυρισεις σε 8.0 δεν παιρνεις Cyan...για backup δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση να κάνω παρακαλώ. Ξέρουμε σίγουρα ότι όλα τα 1020 της Vodafone παίρνουν την cyan τώρα; Επειδή είμαι σε dp και δεν βρίσκει, θα πρέπει να γυρίσω σε 8. Ρωτάω για να μην γυρίσω άδικα. Αφού γυρίσω στην 8, και βάλω την cyan θα μπορέσω να επαναφερω το backup που έχω; ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Εγώ είχα Vodafone ελληνικο με dp. Χτύπαγε ακόμα και η gdr1.

Γύρισα σε 8 και χτύπαγε και η Cyan.

Τελικά έβαλα ιταλικη cv και την πήρε κανονικά.

Αυτό δε σημαίνει βεβαια οτι θα σου συμβεί το ίδιο... Πάντως απο 8.1 dp δε βλέπω να τη παίρνει ποτέ.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση να κάνω παρακαλώ. Ξέρουμε σίγουρα ότι όλα τα 1020 της Vodafone παίρνουν την cyan τώρα; Επειδή είμαι σε dp και δεν βρίσκει, θα πρέπει να γυρίσω σε 8. Ρωτάω για να μην γυρίσω άδικα. Αφού γυρίσω στην 8, και βάλω την cyan θα μπορέσω να επαναφερω το backup που έχω; ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Δεν χρειάζεται να γυρίσεις στα 8. Μόλις διορθώσει η MS το πρόβλημα με το bitlocker θα την πάρουμε όλοι τη Cyan.

Αν γυρίσεις τελικά στα 8 θα το πάρεις το backup αφού περάσεις την Cyan και στην εκκίνηση του τηλ. θα στο ζητήσει από μόνο του.

 

Για να μην λέμε ο καθένας ότι θέλει το έχει διαβεβαιώσει και ο Joe Belfiore για την developer preview και τη Cyan εδώ:

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

πανω που εβαλα τη cyan και εφερα το κινητο οπως ηταν πριν, και ακομα καλυτερα, μολις μου εκανε το πρωτο ρισταρτ μονο του. ουτε με 8.1 dp ουτε με 8 δεν μου το ειχε κανει... παλιοτερα θυμαμαι πολλοι παραπονιοντουσαν για τα ρισταρτ. να αρχισω να ανησυχω λετε?

 

hard reset και μαλλον δε θα στο ξανακάνει.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω. επειδη ειναι παιδεμα, αν το ξανακανει ακομα μια φορα θα κανω παλι χαρντ ρισετ. μολις το ρυθμισα το κινητο οπως ηθελα... και ηταν κουραστικο παρολο το μπακ απ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να γυρίσεις στα 8. Μόλις διορθώσει η MS το πρόβλημα με το bitlocker θα την πάρουμε όλοι τη Cyan.

Αν γυρίσεις τελικά στα 8 θα το πάρεις το backup αφού περάσεις την Cyan και στην εκκίνηση του τηλ. θα στο ζητήσει από μόνο του.

 

Για να μην λέμε ο καθένας ότι θέλει το έχει διαβεβαιώσει και ο Joe Belfiore για την developer preview και τη Cyan εδώ:

 

Και εγώ θα περιμένω να φτιαχτεί και να πάρει ΟΤΑ Update γιατί πρώτον είμαι μια χαρά με τη gdr1 και δεύτερον είμαι σε νησί χωρίς pc δικό μου(& χωρίς πολύ χρόνο λογο δουλειάς)οπότε αν δε φτιαχτεί πάμε για τέλος Σεπτέμβρη κ βλέπουμε.

Αλλά ξαναλέω δεν έχω κανένα παράπονο έως τώρα αν και το μεγάλο ατού του 1020 η κάμερα του δε τη πολύ χρησιμοποιώ γιατί είναι εκνευριστικά αργή στο άνοιγμα και στην αποθήκευση(ακόμα και με τα 8.1 gdr1)και όσο για ποιότητα δε βλέπω και τραγικές διαφορές απ τη κάμερα του S5 που έχω για βασικό που θα με κάνουν να πω ουαου.

Αν δε βάλεις και τη ταχύτητα του S5 σε άνοιγμα κάμερας,φόκους,αποθήκευση φωτογραφιών συν όλες τις άλλες μικρό λεπτομέρειες και να πως στη πράξη ακυρώνεται η (θεωρητικά)καλύτερη κάμερα (μετά του 808) από 1 απλά καλή.

Τα γράφω αυτά γιατί περίμενα βελτίωση των χρόνων ανοίγματος/αποθήκευσης με το Update κάτι που δυστυχώς δεν ήρθε.

Ούτε η κιτρινίλα αλλά και η ποιότητα έχει βελτιωθεί διαβάζω στη cyan παρ όλο που μπήκαν οι σωστοί drivers.

Τέλος πάντων ίδωμεν

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να γυρίσεις στα 8. Μόλις διορθώσει η MS το πρόβλημα με το bitlocker θα την πάρουμε όλοι τη Cyan.

Αν γυρίσεις τελικά στα 8 θα το πάρεις το backup αφού περάσεις την Cyan και στην εκκίνηση του τηλ. θα στο ζητήσει από μόνο του.

 

Για να μην λέμε ο καθένας ότι θέλει το έχει διαβεβαιώσει και ο Joe Belfiore για την developer preview και τη Cyan εδώ:

 

 

 

Αν περάσω την cyan και κάνω hard reset, το τηλέφωνο θα επανέλθει στην cyan ή σε άλλη;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν περάσω την cyan και κάνω hard reset, το τηλέφωνο θα επανέλθει στην cyan ή σε άλλη;

 

Στην cyan θα επανέλθει.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. παιδιά. Θα σας ξενερωσω το ξερω...ειμαι στο δρομο για τον γυρισμο απο το αγιο ορος χαλκιδικη. Αφησα το ρομποτακι στο αυτοκινητο και το γερο Ν8 με εξυπηρετησε για αλλη μια φορα αψογα. Γρηγορες και καθαρες φωτο, gps με το garmin το αρχαιο αλλα πληρες εκτος δρομου και η μπαταρια σκύλος να ζηταει φαι αργα το απογευμα μετα απο εξαντλητικη χρηση. Εχοντας 3 μηνες το 1020,αμφιβαλλω αν αντεχε τη μιση ταλαιπωρια. Με το usb on the go χαζευω τις φωτο-βιντεο στο ταμπλετ και αναρωτιεμαι, αξιζει ενας κατοχος Ν8-808 να παει στο 1020?Μη με φατε αλλα...η πραξη μετραει οχι τα νουμερα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. παιδιά. Θα σας ξενερωσω το ξερω...ειμαι στο δρομο για τον γυρισμο απο το αγιο ορος χαλκιδικη. Αφησα το ρομποτακι στο αυτοκινητο και το γερο Ν8 με εξυπηρετησε για αλλη μια φορα αψογα. Γρηγορες και καθαρες φωτο, gps με το garmin το αρχαιο αλλα πληρες εκτος δρομου και η μπαταρια σκύλος να ζηταει φαι αργα το απογευμα μετα απο εξαντλητικη χρηση. Εχοντας 3 μηνες το 1020,αμφιβαλλω αν αντεχε τη μιση ταλαιπωρια. Με το usb on the go χαζευω τις φωτο-βιντεο στο ταμπλετ και αναρωτιεμαι, αξιζει ενας κατοχος Ν8-808 να παει στο 1020?Μη με φατε αλλα...η πραξη μετραει οχι τα νουμερα...

 

Αλλο N8 αλλο 808...καμια σχεση.Μη τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω και ξενερώνω με το 1020, πέρασα τη cyan και έχουν αρχίσει τα χαζά με την κάμερα που δεν κάνει σωστο focus και βγαίνουν οι φωτο θολες . Μάλλον μας το πάνε να απόσυρση το κινητό και μας το φέρνουν με τρόπο....
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω και ξενερώνω με το 1020, πέρασα τη cyan και έχουν αρχίσει τα χαζά με την κάμερα που δεν κάνει σωστο focus και βγαίνουν οι φωτο θολες . Μάλλον μας το πάνε να απόσυρση το κινητό και μας το φέρνουν με τρόπο....

 

το χω γραψει κι εγω.Καμια δεκαρια φωτο εβγαλα και το καταλαβα αμεσως.Ξαναγυρισα σε Black.

Link to comment
Share on other sites

Μα βρε συνονόματε Κώστα να τραβάω στο ίδιο σημείο με 1020 και 1520 και να βγαίνει του 1520 καλύτερη?? Ε αυτό δεν το δέχομαι...
Link to comment
Share on other sites

Μα βρε συνονόματε Κώστα να τραβάω στο ίδιο σημείο με 1020 και 1520 και να βγαίνει του 1520 καλύτερη?? Ε αυτό δεν το δέχομαι...

 

Ναι το πιστευω...οι καλυτεροι αλγοριθμοι υπαρχουν σε wp 8.0 black με την εφαρμογη Nokia Pro Cam.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πιστευω...οι καλυτεροι αλγοριθμοι υπαρχουν σε wp 8.0 black με την εφαρμογη Nokia Pro Cam.

 

Ακόμα δε την έχω τεστάρει τη κάμερα καλά με τη Cyan. Αλλά μόνο και μόνο για το VPN δε θα γύριζα ποτέ πίσω..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους άρχισαν να εμφανίζονται μόλις σήμερα και στο navifirm τα cyan firmwares για το 1020. Δεν μου κόλλαγε η επιστροφή σε 8.0 και μετά OTA για 8.1.
Link to comment
Share on other sites

Μα βρε συνονόματε Κώστα να τραβάω στο ίδιο σημείο με 1020 και 1520 και να βγαίνει του 1520 καλύτερη?? Ε αυτό δεν το δέχομαι...

 

Και οι φωτογραφίες του 1520 πάλι τραγικές είναι για το φακό που έχει.

Κρίμα πάντως το λογισμικό δεν ήταν ακόμα κατάλληλο ώστε να μοιραστεί τον κόσμο

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Και οι φωτογραφίες του 1520 πάλι τραγικές είναι για το φακό που έχει.

Κρίμα πάντως το λογισμικό δεν ήταν ακόμα κατάλληλο ώστε να μοιραστεί τον κόσμο

 

Δες εδω φωτογραφια με την Black

 

14898024192_674fc24ac6_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη θα τρελαθω. με τη cyan και το κινητακι μας μονο εγω εχω θεμα? τραβαω μια φωτο, συνδεω το κινητο στο πισι, και στα αρχεια δεν βλεπω 2 φωτος, μια χαι ρεζολουσιονκαι μια κανονικη. βλεπω μονο μια φωτο. τι γινεται? εσεις στο 1020 ειστε ενταξει? το εχετε τσεκαρει? και στο onedrive που το εχω βαλει να ανεβαζει την υψηλοτερη αναλυση, ενα αρχειο εχει ανεβαζει και ειναι ενα μεγκαμπαιτ. ειναι η μικρη αναλυση
Link to comment
Share on other sites

Μα βρε συνονόματε Κώστα να τραβάω στο ίδιο σημείο με 1020 και 1520 και να βγαίνει του 1520 καλύτερη?? Ε αυτό δεν το δέχομαι...

 

Μπορείς να μας δώσεις ένα παράδειγμα; Ανέβασε φωτό να δούμε σύγκριση.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους άρχισαν να εμφανίζονται μόλις σήμερα και στο navifirm τα cyan firmwares για το 1020. Δεν μου κόλλαγε η επιστροφή σε 8.0 και μετά OTA για 8.1.

Τι σημαινει αυτο?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...