Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το χοντρό μου το κεφάλι φταίει.σορυ.

 

Υγ. Οκ πέρασα τους λογαριασμούς μου.παρολααυτα δεν με αφήνει να πάω σε καμία επαφή και να την συνδεσω με το τουιτερ γης πχ.μονο με φεισμπουκ.νταξει μην σας πρηζω.δεν με καίει.να στε καλα

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις παρατήρησα κάτι και έπαθα πλάκα... Τράβηξα τα ξαδερφακια μου φωτογραφία και βλέπω κόκκινα μάτια... Παραξενευομαι... λεω γιατι ρε ****το, ειναι τοπ το κινητο τοπ η φωτογραφικη του... δε προλαβαινω να μιλησω τα κοκκινα ματια εξαφανιζονται μονα τους και επανερχονται οι καταπρασσινες ματαρες :P

 

Κανει μονο του το κινητο επεξεργασια την φωτογραφια 2 δευτερολεπτα μετα αφου την τραβαει ??

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Αγόρασε κανείς το 1020 από την νέα προσφορά της Vodafone στα 349 πάλι? Αυτή η φουρνιά άραγε θα έχει θέματα με την μπαταρία ???? Κρίμα γιατί είναι σε καλή τιμή πάλι και σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά δεν θέλω να έχω μπλεξίματα. Περίπου με μέτρια χρήση πόσο σας κρατάει η μπαταρία?

 

Off post : Συγγνώμη για την άκυρη ερώτηση αλλά γίνεται να αυξήσω την επιδότησή μου? Έχω 50 ευρώ και είναι λίγα..Όποιος έχει την καλοσύνη ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Αγόρασε κανείς το 1020 από την νέα προσφορά της Vodafone στα 349 πάλι? Αυτή η φουρνιά άραγε θα έχει θέματα με την μπαταρία ???? Κρίμα γιατί είναι σε καλή τιμή πάλι και σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά δεν θέλω να έχω μπλεξίματα. Περίπου με μέτρια χρήση πόσο σας κρατάει η μπαταρία?

 

Off post : Συγγνώμη για την άκυρη ερώτηση αλλά γίνεται να αυξήσω την επιδότησή μου? Έχω 50 ευρώ και είναι λίγα..Όποιος έχει την καλοσύνη ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ.

 

Εγω παντως που το τηλεφωνο ειναι αγορασμενο τον οκτωμβρη δεν ξερω απο που διοτι μας το εδωσε μια εταιρια δωρο, η μπαταρια με βγαζει ενα 20 ωρο με ΦΟΥΛ ΧΡΗΣΗ! φωτογραφιες καμια 30αρια, wifi & δεδομενα ( 4G ) συνεχεια ανοιχτα, κανενα 2ωρο πλογησης και καμια ωρα κλησεις.... Ολη μερα WhatsApp μυνηματα... Αυτα τα ολιγα.... Μακαρι να μπορουσα να δω ΩΡΕΣ ΟΘΟΝΗΣ οπως στα Android, θα ηταν ιδανικο!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Απλά δεν θέλω να σκάσω τόσα λεφτά και να ξενερώσω με ανεπαρκή / προβληματική μπαταρία. Να δούμε βέβαια και πόσο θα ανέβει (?) η επιδότηση γιατί με 50 ευρώ δεν γίνεται δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Απλά δεν θέλω να σκάσω τόσα λεφτά και να ξενερώσω με ανεπαρκή / προβληματική μπαταρία. Να δούμε βέβαια και πόσο θα ανέβει (?) η επιδότηση γιατί με 50 ευρώ δεν γίνεται δουλειά.

 

349 εχει & στο Smarties παντως, αξιοπηστο σκρουτζομαγαζο... αν δηλαδη δε βιαζεσαι η δε ξερω και εγω τι, δεν ειναι μονο η Vodafone... Μπορεις & απο σκρουτζ να το παρεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Αγόρασε κανείς το 1020 από την νέα προσφορά της Vodafone στα 349 πάλι? Αυτή η φουρνιά άραγε θα έχει θέματα με την μπαταρία ???? Κρίμα γιατί είναι σε καλή τιμή πάλι και σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά δεν θέλω να έχω μπλεξίματα. Περίπου με μέτρια χρήση πόσο σας κρατάει η μπαταρία?

 

Off post : Συγγνώμη για την άκυρη ερώτηση αλλά γίνεται να αυξήσω την επιδότησή μου? Έχω 50 ευρώ και είναι λίγα..Όποιος έχει την καλοσύνη ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ.

 

Σήμερα παρέλαβα(αισίως το 5ο) μετά από 1 βδομάδα που το είχα παραγγείλει.

Τώρα φορτίζει, η πλάκα είναι πρέπει να το είχαν ποοολυ καιρό γιατί όταν πάτησα το power button δεν έκανε τίποτα.

Θα το είχαν ξεχάσει πουθενά γιατί η μπαταρία ήταν άδεια τελείως.

Μου ήρθε με amper (back to the.. past xaxa).

Έχω κατεβάσει το update κ θα το περάσω όταν το βγάλω απ τη πρίζα.

Κατά τα άλλα σφραγισμένο κανονικά πακέτο, μαύρο χρώμα και όλα έως τώρα βαίνουν καλώς.

Θα δούμε όμως όταν του βάλω sim card και θα τεστάρω τη (γριούλα απ ότι φαίνεται) μπαταρία.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα(αισίως το 5ο) μετά από 1 βδομάδα που το είχα παραγγείλει.

Τώρα φορτίζει, η πλάκα είναι πρέπει να το είχαν ποοολυ καιρό γιατί όταν πάτησα το power button δεν έκανε τίποτα.

Θα το είχαν ξεχάσει πουθενά γιατί η μπαταρία ήταν άδεια τελείως.

Μου ήρθε με amper (back to the.. past xaxa).

Έχω κατεβάσει το update κ θα το περάσω όταν το βγάλω απ τη πρίζα.

Κατά τα άλλα σφραγισμένο κανονικά πακέτο, μαύρο χρώμα και όλα έως τώρα βαίνουν καλώς.

Θα δούμε όμως όταν του βάλω sim card και θα τεστάρω τη (γριούλα απ ότι φαίνεται) μπαταρία.

 

Ο Λουμίδης διπλά, όλα τα λεφτά χαχα... Με γειά φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα(αισίως το 5ο) μετά από 1 βδομάδα που το είχα παραγγείλει...

.

 

2 σημαντικά λάθη !!!

Amber λέγεται και το ότι είναι μαύρο.... :lol:

Μακάρι αν το χαρείς απροβλημάτιστο αλλά πραγματικά με παραξενεύει η συχνή εμφάνιση μπαταρίας στο 0%... :wacko:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα κάτι και έπαθα πλάκα... Τράβηξα τα ξαδερφακια μου φωτογραφία και βλέπω κόκκινα μάτια... Παραξενευομαι... λεω γιατι ρε ****το, ειναι τοπ το κινητο τοπ η φωτογραφικη του... δε προλαβαινω να μιλησω τα κοκκινα ματια εξαφανιζονται μονα τους και επανερχονται οι καταπρασσινες ματαρες :P

 

Κανει μονο του το κινητο επεξεργασια την φωτογραφια 2 δευτερολεπτα μετα αφου την τραβαει ??

 

H Nokia camera Beta το κανει αυτο

Link to comment
Share on other sites

ποιοτικοτατο ενα βιντεο που τραβηξα σημερα ΑΛΛΑ εχω θεμα... οταν βλεπω τηλεοραση ο ηχος στο 20 ΠΧ ακουγεται αρκετα.... 40 παει ΔΥΝΑΤΑ! maximum ειναι το 100!

 

στο βιντεο απο το 1020 ο ηχος 50 απο την τηλεοραση ηταν 100 για το βιντεο απο το κινητο... τι παιζει ?

Link to comment
Share on other sites

Μεγιά σου. Πες νέα από μπαταρία όταν είναι.

 

Ευχαριστώ! :)

Πολύ νωρίς για νεα από τη μπαταρία.

Θα το αφήσω 2 μέρες γυμνό και βλέπουμε.

Πάντως μετά το update πέρασα και χάρτες για 3 χώρες περίπου 500 mb, λίγες φώτο και σκάλισμα όπως και σετάρισμα λογαριασμών και είναι στο 92%

 

 

 

 

 

Ο Λουμίδης διπλά, όλα τα λεφτά χαχα... Με γειά φίλε!

 

Δε κρατήθηκα να πάω σπίτι και το unboxing έγινε με το καφεδάκι παρέα, απόλαυση όμως.

Να άνοιγε και το τηλέφωνο θα ταν καλά αλλά είχε στεγνώσει από μπαταρία χάχα! :)

 

 

2 σημαντικά λάθη !!!

Amber λέγεται και το ότι είναι μαύρο.... :lol:

Μακάρι αν το χαρείς απροβλημάτιστο αλλά πραγματικά με παραξενεύει η συχνή εμφάνιση μπαταρίας στο 0%... :wacko:

 

Μακάρι να βγει καλό γιατί και το 930 που έχω βάλει στο μάτι Ναι μεν θα πάει αέρα αλλά σε θέμα Φωτογραφίες σε δύσκολες συνθήκες θα υστερεί ελλείψει xenon.

Ασε που έχω ξενερώσει και με το θέμα 930 και glance screen!

Οπότε το 1020 θα είναι μονόδρομος για αρκετό καιρό ακόμα στα φωτογραφικά wp

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν κατάλαβα τι λες αλλά πήγαινε ρυθμισεις->email+λογαριασμοί και διέγραψε το hotmai2 και hotmail3

 

Το έκανα, αλλά αυτό από τα προγράμματα δεν λέει να φύγει. Μόλις διέγραψα τα 2 email έκανα reboot (για άσχετο λόγο) και είδα το εισερχόμενα να κοτσάρει και στην αρχική! Θα το ψάξω λίγο παραπάνω και θα δω αλλιώς πάω σε hard reset (είμαι ψείρας).

 

@Μάνο, καλορίζικο! Κι εγώ το unboxing μαζί με τον κουπάτο μου τον έκανα. Τυχαίο ?? :p

Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

@Μάνο, καλορίζικο! Κι εγώ το unboxing μαζί με τον κουπάτο μου τον έκανα. Τυχαίο ?? :p

 

Όντως ήταν απόλαυση! !! :)

Το θέμα είναι όμως πως δε μου κάνει sync τις επαφές που έχω στο Google account μου, μου γράφει "απαιτείται προσοχή" και μετά ότι δεν έχει. .... μνήμη! !!

Κάπου το είχα διαβάσει αυτό αλλά δε θυμάμαι μιας και εμένα δε μου έχει ξανατύχει.

Βάζω και 1 screenshot μήπως κάποιος γνωρίζει.

Αλλιώς θα αναγκαστώ να κάνω pairing τα contact του Gmail μου με του Outlook που δουλεύει άψογα αλλά το θέμα είναι γιατί έχει conflict το Gmail?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα, αλλά αυτό από τα προγράμματα δεν λέει να φύγει. Μόλις διέγραψα τα 2 email έκανα reboot (για άσχετο λόγο) και είδα το εισερχόμενα να κοτσάρει και στην αρχική! Θα το ψάξω λίγο παραπάνω και θα δω αλλιώς πάω σε hard reset (είμαι ψείρας).

 

Έπρεπε να εξαφανιστούν και από τα προγράμματα. Ξαναδες στους λογαριασμούς αν υπάρχουν τα 2 και 3.

Έτσι γινεται με το outlook. Το βγάζει στην αρχική.

Υ.Γ. Μικρό σπίτι στο λιβάδι??

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ! :)

Πολύ νωρίς για νεα από τη μπαταρία.

Θα το αφήσω 2 μέρες γυμνό και βλέπουμε.

Πάντως μετά το update πέρασα και χάρτες για 3 χώρες περίπου 500 mb, λίγες φώτο και σκάλισμα όπως και σετάρισμα λογαριασμών και είναι στο 92%

 

 

 

 

 

 

 

Δε κρατήθηκα να πάω σπίτι και το unboxing έγινε με το καφεδάκι παρέα, απόλαυση όμως.

Να άνοιγε και το τηλέφωνο θα ταν καλά αλλά είχε στεγνώσει από μπαταρία χάχα! :)

 

 

 

 

Μακάρι να βγει καλό γιατί και το 930 που έχω βάλει στο μάτι Ναι μεν θα πάει αέρα αλλά σε θέμα Φωτογραφίες σε δύσκολες συνθήκες θα υστερεί ελλείψει xenon.

Ασε που έχω ξενερώσει και με το θέμα 930 και glance screen!

Οπότε το 1020 θα είναι μονόδρομος για αρκετό καιρό ακόμα στα φωτογραφικά wp

 

Καλοστεριωτο αυτη τη φορά....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλοστεριωτο αυτη τη φορά....:)

 

Ευχαριστώ αλλά δε ξεκινάμε καλά.

Με το θέμα των επαφών απ το Google account λέω που τώρα δε με αφήνει καν να μπω και μου λέει εσφαλμένος κωδικός πρόσβασης.

Παλιά δεν είχε ξαναγίνει αυτό με κανένα μου wp αλλά πλέον έχω 1 υποψία ότι πλέον δεν είναι και στα καλύτερα τους Google k Microsoft και γιαυτό ίσως μου κάνει νερά το sync.

Εντάξει τα 15' να μου έρχεται mail το δέχομαι αλλά τα contact μου τα θέλω ΌΛΑ και μάλλον μόνο αν τα περάσω και στο Outlook θα γίνει δουλειά.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου έτυχε πρόσφατα με ένα 625 φίλου, ο οποίος δεν μπορούσε με τίποτα να συγχρονίσει τις επαφές του google, το πρόβλημα λύθηκε μόλις έκανε την αναβάθμιση στην Dev preview WP 8.1 ;-)

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ αλλά δε ξεκινάμε καλά.

Με το θέμα των επαφών απ το Google account λέω που τώρα δε με αφήνει καν να μπω και μου λέει εσφαλμένος κωδικός πρόσβασης.

Παλιά δεν είχε ξαναγίνει αυτό με κανένα μου wp αλλά πλέον έχω 1 υποψία ότι πλέον δεν είναι και στα καλύτερα τους Google k Microsoft και γιαυτό ίσως μου κάνει νερά το sync.

Εντάξει τα 15' να μου έρχεται mail το δέχομαι αλλά τα contact μου τα θέλω ΌΛΑ και μάλλον μόνο αν τα περάσω και στο Outlook θα γίνει δουλειά.

Δοκίμασε στην σελίδα της google να ενεργοποιήσεις το 2-step verification, λένε ότι με αυτό παίζει...

go to:

http://www.google.com/settings/security > permissions / accesses to account > display all >

manage application passwords > generate password

 

In phone you will have "action required" under google account in email+account

click on this and write passowrd generated by google in step 2

 

done, all info synchronised :)

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ που θα είμαι σε pc είχα σκοπό να το ψάξω, thnx φίλε πάντως!

Όσο για τα 8.1 το θέμα είναι ότι χάνεις την εγγύηση και ακόμα δεν είναι να τα βάλω, περιμένω να δω τη μπαταρία πρώτα.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά δε ξεκινάμε καλά.

Με το θέμα των επαφών απ το Google account λέω που τώρα δε με αφήνει καν να μπω και μου λέει εσφαλμένος κωδικός πρόσβασης.

Παλιά δεν είχε ξαναγίνει αυτό με κανένα μου wp αλλά πλέον έχω 1 υποψία ότι πλέον δεν είναι και στα καλύτερα τους Google k Microsoft και γιαυτό ίσως μου κάνει νερά το sync.

Εντάξει τα 15' να μου έρχεται mail το δέχομαι αλλά τα contact μου τα θέλω ΌΛΑ και μάλλον μόνο αν τα περάσω και στο Outlook θα γίνει δουλειά.

 

Τσέκαρε αν έχεις σωστή ημερομηνία και ώρα..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

ποιοτικοτατο ενα βιντεο που τραβηξα σημερα ΑΛΛΑ εχω θεμα... οταν βλεπω τηλεοραση ο ηχος στο 20 ΠΧ ακουγεται αρκετα.... 40 παει ΔΥΝΑΤΑ! maximum ειναι το 100!

 

στο βιντεο απο το 1020 ο ηχος 50 απο την τηλεοραση ηταν 100 για το βιντεο απο το κινητο... τι παιζει ?

 

Το επαναφέρω μπας και γνωρίζει κάποιος κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν πολυκατάλαβα, είναι λογικό να λειτουργεί συνδυαστικά η ένταση του κινητού με αυτή της τηλεόρασης !

Αν τον θεωρείς πρόβλημα, δεν ειναι...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν πολυκατάλαβα, είναι λογικό να λειτουργεί συνδυαστικά η ένταση του κινητού με αυτή της τηλεόρασης !

Αν τον θεωρείς πρόβλημα, δεν ειναι...

 

Όχι όχι καμία σχέση.. Κοίτα.. Ο ήχος του βίντεο είναι πολύ χαμηλός αυτό εννοώ... Το βάζω να παίξει στην τηλεόραση και ενώ στο 40 θα έπρεπε να σου παίρνει τα αυτιά πρέπει να το πάω 90 με 100 για να γίνει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι καμία σχέση.. Κοίτα.. Ο ήχος του βίντεο είναι πολύ χαμηλός αυτό εννοώ... Το βάζω να παίξει στην τηλεόραση και ενώ στο 40 θα έπρεπε να σου παίρνει τα αυτιά πρέπει να το πάω 90 με 100 για να γίνει αυτό...

 

Αυτό συμβαίνει σε όλα τα βίντεο που έχεις τραβίξει με το κινητό;

Δοκίμασε να αλλάξεις το φίλτρο μπάσου που έχει στις ρυθμίσεις του βίντεο στη Nokia camera μπας και δεις διαφορά.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...