Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμμ...

Και τι ένταση έχεςι στη συσκευή? Max?

 

Τι ακριβώς εννοείς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό συμβαίνει σε όλα τα βίντεο που έχεις τραβίξει με το κινητό;

Δοκίμασε να αλλάξεις το φίλτρο μπάσου που έχει στις ρυθμίσεις του βίντεο στη Nokia camera μπας και δεις διαφορά.

 

Το έκανα off και θα δοκιμάσω αύριο που θα μπορώ να τραβήξω κάτι με ήχο δυνατά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε τι επίπεδο έχεις την ένταση της συσκευής...

 

Κλήση τέρμα... Την ένταση εφαρμογής συνήθως στην μέση στο 15 δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να εξαφανιστούν και από τα προγράμματα. Ξαναδες στους λογαριασμούς αν υπάρχουν τα 2 και 3.

Έτσι γινεται με το outlook. Το βγάζει στην αρχική.

Υ.Γ. Μικρό σπίτι στο λιβάδι??

 

Όντως μετά το reboot υπήρχαν ξανά για κάποιο λόγο, τους αφαίρεσα και τώρα όλα καλά.

Δεν μπορώ όμως να βρω πως μπορώ να κάνω share κάποια πράγματα σε περισσότερα προγράμματα. Έχω βάλει viber, whatsapp, instagram, φβ κ.α. και κοινοποίηση φωτογραφιών μπορώ να κάνω μόνο στα δύο πρώτα και στις άλλες βλακείες των windows phone (email κλπ). Πως μπορώ να προσθέσω και τα άλλα για ευκολία??

Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως η /Nokia camera μου εμφανιζει στο κινητο τις hi resolution φωτογραφιες.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/17051992/to9.jpg

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

Όντως μετά το reboot υπήρχαν ξανά για κάποιο λόγο, τους αφαίρεσα και τώρα όλα καλά.

Δεν μπορώ όμως να βρω πως μπορώ να κάνω share κάποια πράγματα σε περισσότερα προγράμματα. Έχω βάλει viber, whatsapp, instagram, φβ κ.α. και κοινοποίηση φωτογραφιών μπορώ να κάνω μόνο στα δύο πρώτα και στις άλλες βλακείες των windows phone (email κλπ). Πως μπορώ να προσθέσω και τα άλλα για ευκολία??

 

Δεν μπορείς να προσθέσεις.

Πάντως για instagram χρησιμοποιώ το 6tag και μου το βγάζει στις επιλογές κοινοποιήσεων.Μπορεις επίσης να ανεβάσεις την φωτογραφία στο imgur uploader και μα τη στείλεις όπου θέλεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμενα παντως η /Nokia camera μου εμφανιζει στο κινητο τις hi resolution φωτογραφιες.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/17051992/to9.jpg

 

Μήπως ξέρεις τρόπο να τις αποθηκεύει αυτόματα το PC (windows 8) γιατι τώρα αποθηκεύει τις 5αρες...?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο ποθ φοβομουν τελικα ισχυει. κατι μου τρωει τις τελευταιες μερες μπαταρια. οταν κοιμαμαι, παντα τα εχω ολα κλειστα, πλην του 2g. παρασκηνιο δεν τρεχει τιποτα. και παντα μετα απο 6-7 ωρες υπνο το κινητο δεν ετρωγε τιποτα απο μπαταρια.

εδω και λιγες μερες τρωει κανα 6-7 %. σημερα ειδα οτι μετα απο 7 ωρες υπνο ειμαι στο 90% απο 100%. τεκαρα την οικονομια μπαταριας και εκει που γραφει κινητο, η μπαρα η πρασινη ειναι γεματη. το πατησα και δεν μιλαει για παρασκηνιο. κατι τρεχει συνεχως και εχει κολησει και δουλευει στο 100%.

ξερει κανεις τι παιζει και τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Όπως ίσως καταλάβατε από το avatar μολις μεταπήδησα από το 925 στο 1020.

Κάνω μόλις επαναφορά το backup. Ένα πράγμα που πρέπει να συνηθίσω είναι ο θόρυβος του OIS. να πω την αλήθεια σα ψιλοκουδουνίστρα μου κάνει. ΣΤο 925 δεν έκανε τόσο όταν κούναγες το τηλέφωνο...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

. τεκαρα την οικονομια μπαταριας και εκει που γραφει κινητο, η μπαρα η πρασινη ειναι γεματη.

 

 

 

 

Που λέει "κινητό"???

 

Μήπως εννοείς "Τηλέφωνο"???

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το "Τηλέφωνο" είναι οι κλήσεις που κάνεις... Αλλά κάνε ένα soft reset καλού κακού μην έχει κολλήσει τπτ στο παρασκήνιο....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όπως ίσως καταλάβατε από το avatar μολις μεταπήδησα από το 925 στο 1020.

Κάνω μόλις επαναφορά το backup. Ένα πράγμα που πρέπει να συνηθίσω είναι ο θόρυβος του OIS. να πω την αλήθεια σα ψιλοκουδουνίστρα μου κάνει. ΣΤο 925 δεν έκανε τόσο όταν κούναγες το τηλέφωνο...

 

Ασταδιάλα, με αφήνετε πίσω μόνου μου... :(

Λογικό να ακούγεται περισσότερο το OIS αφού είναι άλλη η τεχνολογία του... Συνήθεια είναι...

Μεγειά και να το χαρείς απροβλημάτιστα !!! Χρώμα? Κανόνισε τι θα πεις... :lol:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ασταδιάλα, με αφήνετε πίσω μόνου μου... :(

Λογικό να ακούγεται περισσότερο το OIS αφού είναι άλλη η τεχνολογία του... Συνήθεια είναι...

Μεγειά και να το χαρείς απροβλημάτιστα !!! Χρώμα? Κανόνισε τι θα πεις... :lol:

 

Φυσικά μαύρο...

 

Εν τω μεταξύ είναι ελληνικό Voda και δεν έχει data sense... Το έστησα και μετά το πρόσεξα νόμιζα πως με τη Black θα ερχότανε.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Όπως ίσως καταλάβατε από το avatar μολις μεταπήδησα από το 925 στο 1020.

Κάνω μόλις επαναφορά το backup. Ένα πράγμα που πρέπει να συνηθίσω είναι ο θόρυβος του OIS. να πω την αλήθεια σα ψιλοκουδουνίστρα μου κάνει. ΣΤο 925 δεν έκανε τόσο όταν κούναγες το τηλέφωνο...

 

Καλώς τον κι ας άργησε.....

Ασε τον άλλον μόνο του στο 925 να τον φάνε οι λύκοι.......:)

Σίγουρα θα σε σόκαρε η κάμερα, έτσι?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πωωωω με την μαυρίλα... :lol:

 

Τα 'χουμε πει αυτά. Η VF DE έδωσε Data Sense...

 

Από μαύρο σε μαύρο πάω. Το πήρα σε μαύρο για να μη χτυπάει στο ματι ο φακός. Μάλλον καλά έκανα :) Άντε να του βρω θήκε της προκοπής τώρα... Με το 925 του είχα το δερμάτινο pouch της Νοκια. Εδώ βράστα....

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτή είναι η μαγκιά της συσκευής. Να χτυπάει στο μάτι ο φακός της...

Τσ-τσ-τσ, όλα εγώ θα σας τα μαθαίνω... :lol:

Για θήκες κοίτα μήπως σε βολέψει κανα phone-wallet...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Όπως ίσως καταλάβατε από το avatar μολις μεταπήδησα από το 925 στο 1020.

Κάνω μόλις επαναφορά το backup. Ένα πράγμα που πρέπει να συνηθίσω είναι ο θόρυβος του OIS. να πω την αλήθεια σα ψιλοκουδουνίστρα μου κάνει. ΣΤο 925 δεν έκανε τόσο όταν κούναγες το τηλέφωνο...

Καλορίζικο! :)

Πιο μεγάλα μεγέθη, πιο μεγάλο

κουδούνισμα xaxa :):p

 

Πωωωω με την μαυρίλα... :lol:

 

Τα 'χουμε πει αυτά. Η VF DE έδωσε Data Sense...

 

Vodafone έχω και έχει κανονικά

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πηρα ενα 1020 (μαυρο) με ιταλικη vodafone ρομ, αλλα θελω να μην φαινεται το logo της vodafone και να εχει data sense.

Εψαξα αρκετα αλλα δεν ειμαι σιγουρος τι ROM να βαλω ακομα. Απο οτι καταλαβα τα debranded πρεπει να εχουν το CV (country variant).

(π.χ. 059T1V6 RM-875 VAR EURO GB CV BLACK)

Ξερετε να προτεινετε κατι? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να προσθέσεις.

Πάντως για instagram χρησιμοποιώ το 6tag και μου το βγάζει στις επιλογές κοινοποιήσεων.Μπορεις επίσης να ανεβάσεις την φωτογραφία στο imgur uploader και μα τη στείλεις όπου θέλεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μήπως ξέρεις τρόπο να τις αποθηκεύει αυτόματα το PC (windows 8) γιατι τώρα αποθηκεύει τις 5αρες...?

 

Δεν την καταλαβα την ερωτηση ...τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν την καταλαβα την ερωτηση ...τι εννοεις?

 

Με την γνωστή εφαρμογή των windows 8 (windows phone αν θυμάμαι καλά) όταν συνδέεις τo Lumia στο PC σου αποθηκεύει αυτόματα τις καινούριες φωτογραφίες στον φακελο που έχεις ορίσει (κάνοντας τις ανάλογες ρυθμίσεις πριν). Μέχρι και το 925 ήμουν οκ. Τώρα με το 1020 μου αποθηκεύει τις 5αρες μόνο και πρέπει να κάνω copy paste τις μεγάλες. Διορθώνεται αυτο?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με την γνωστή εφαρμογή των windows 8 (windows phone αν θυμάμαι καλά) όταν συνδέεις τo Lumia στο PC σου αποθηκεύει αυτόματα τις καινούριες φωτογραφίες στον φακελο που έχεις ορίσει (κάνοντας τις ανάλογες ρυθμίσεις πριν). Μέχρι και το 925 ήμουν οκ. Τώρα με το 1020 μου αποθηκεύει τις 5αρες μόνο και πρέπει να κάνω copy paste τις μεγάλες. Διορθώνεται αυτο?

 

Δεν ξερω για ποια εφαρμογη λες...αλλα οταν συνδεω το κινητο με το pc ...στον φακελο camera roll ειναι αποθηκευμενες και οι δυο (5Mp + 38mp)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για ποια εφαρμογη λες...αλλα οταν συνδεω το κινητο με το pc ...στον φακελο camera roll ειναι αποθηκευμενες και οι δυο (5Mp + 38mp)

 

Ναι, δεν με κατάλαβες. Αν έχεις windows 8 στο PC σου, υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται "windows phone". Όταν συνδέσεις το Lumia με το PC, αυτη η εφαρμογή αποθηκεύει τις νέες φωτογραφίες που έχεις τραβήξει με το lumia σε φακελο που έχεις ορίσει στο PC.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν με κατάλαβες. Αν έχεις windows 8 στο PC σου, υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται "windows phone". Όταν συνδέσεις το Lumia με το PC, αυτη η εφαρμογή αποθηκεύει τις νέες φωτογραφίες που έχεις τραβήξει με το lumia σε φακελο που έχεις ορίσει στο PC.

 

ααα μαλιστα....για αλλο πραγμα μιλας.Δεν γνωριζω οχι.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...