Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμισεις->γρήγορη ματια->ενεργοποιημένη πάντα.

οχι φιλε μου δυστυχως δεν ισχυει. παντα ενεργη την εχω (μου ειναι χρησιμη λογω δουλειας), αλλα η ημερομηνια δεν εμφανιζεται εκει δυστυχως....

σε ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως γινεται στην glance screen (στη μαυρη οθονη οταν κλειδωνουμε το τηλεφωνο), να εμφανιζεται η ημερομηνια? δεν μπορω να το κανω...

http://www.wpcentral.com/use-app-always-know-date-lumia-glance-screen

για την ώρα μόνο με εφαρμογή και πολύ λιτά. Ήταν free αρχικά, τώρα είναι με πληρωμή βλέπω....

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τα 8.1 και νομίζω γίνεται με το battery saver ανοιχτό να δέχομαι ειδοποιήσεις από εφαρμογές. Σωστά; αν ναι πως...; γιατί όταν ανοίγω το what's app μου λέει ότι δε θα δέχομαι
Link to comment
Share on other sites

Στην "Οικονομία μπαταρίας" θα πας πάνω στην εφαρμογή και αφού την έχεις ενεργή στο παρασκήνιο εννοείται, θα τικάρεις την επιλογή από κάτω... Στο γράφει κιόλας...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στην "Οικονομία μπαταρίας" θα πας πάνω στην εφαρμογή και αφού την έχεις ενεργή στο παρασκήνιο εννοείται, θα τικάρεις την επιλογή από κάτω... Στο γράφει κιόλας...

 

Καλημέρα φίλε μου σε Ευχαριστώ για την απάντηση... Το έκανα αλλά καθώς ανοίγω το πρόγραμμα μου λέει ξανά το ίδιο μήνυμα ότι δε θα δέχομαι

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς σου λέει...?? Δεν χρησιμοποιώ whatsapp (μόνο viber) και δεν το ξέρω...

 

Your device is running in battery saver mode you will not receive notifications.. Έρχονται κανονικά τα μηνύματα όμως από ότι είδα... Αλλά το βγάζει συνέχεια κάθε φορά που ανοίγω το πρόγραμμα δυστυχώς...

 

Άλλο κουλό.... Έχω 99% μπαταρία κάνω επανεκκίνηση και έχω 93......... WTF????

Link to comment
Share on other sites

Your device is running in battery saver mode you will not receive notifications.. Έρχονται κανονικά τα μηνύματα όμως από ότι είδα... Αλλά το βγάζει συνέχεια κάθε φορά που ανοίγω το πρόγραμμα δυστυχώς...

 

Άλλο κουλό.... Έχω 99% μπαταρία κάνω επανεκκίνηση και έχω 93......... WTF????

 

Μπορεί να μην έχει πάρει αναβάθμιση για 8.1 η εφαρμογή... Είναι αρκετές ακόμα που δεν έχουν πάρει...

 

Τσέκαρε από το store πότε έκανε έκανε update τελευταία φορά η εφαρμογή...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην έχει πάρει αναβάθμιση για 8.1 η εφαρμογή... Είναι αρκετές ακόμα που δεν έχουν πάρει...

 

Τσέκαρε από το store πότε έκανε έκανε update τελευταία φορά η εφαρμογή...

 

Ναι ειναι το πιο πιθανο αυτο.... διοτι μετα την αναβαθμιση σε 8.1 κανανε αρκετες εφαρμογες αναβαθμιση, αυτο ομως οχι...

 

Κατι ακομα... ( ενα ενα ερχονται πανω στη χρηση )

 

Μπορω να διαχωρισω την ενταση ηχου κλησης απο τα notifications ? απο Apps & Games μπηκε αυτη η δυνατοτητα με τα 8.1

 

Βαζω το ηχειο τερμα να χτυπαει σε κλησεις & χτυπανε και τα notifications δυνατα! Στο Android τα ειχα ΠΑΝΤΑ κλειστα, δε θελω ηχο... μου αρκει η δονηση

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απενεργοποιήσεις τον ήχο από τα notifications για καθε μια εφαρμογη ξεχωριστά...

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις->"Ειδοποιήσιες και Ενέργεις" και στην κάθε εφαρμογή πάνω διάλέγεις αν θες να χτυπάει, με ποιον ήχο να χτυπάει, αν θες δόνηση και αν θες μπάνερ... Διάλεξε ότι θες...

 

Για να σου βγάλει μια εφαρμογή στη λίστα που έχει πρέπει να έρθει μία φορά ειδοποίηση από αυτή...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απενεργοποιήσεις τον ήχο από τα notifications για καθε μια εφαρμογη ξεχωριστά...

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις->"Ειδοποιήσιες και Ενέργεις" και στην κάθε εφαρμογή πάνω διάλέγεις αν θες να χτυπάει, με ποιον ήχο να χτυπάει, αν θες δόνηση και αν θες μπάνερ... Διάλεξε ότι θες...

 

Για να σου βγάλει μια εφαρμογή στη λίστα που έχει πρέπει να έρθει μία φορά ειδοποίηση από αυτή...

 

Ωραιος ο φιλος... Παει & αυτο!

 

Κατι αλλο... ο φορτιστης οταν τον κουμπωνω στο κινητο παιζει πολυ δεξια αριστερα... το κανει & σε εσας αυτο ? Ειναι φυσιολογικο ?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο... ο φορτιστης οταν τον κουμπωνω στο κινητο παιζει πολυ δεξια αριστερα... το κανει & σε εσας αυτο ? Ειναι φυσιολογικο ?

 

to κανει και σε μενα,επισης παρατηρησα οτι πολλες φορες οταν το βαζω για φορτιση ανοιγει η εφαρμογη της καμερας και ακουγεται το κλειστρο της ν ανοιγοκλεινει.αλλα φορτιστη και ειναι οκ...

Link to comment
Share on other sites

SOS .............................Ρε μάγκες μια ξεκάθαρη απάντηση όποιος μπορεί. Διαβάζω διάφορα για το 1020 όσον αφορά την μπαταρία και κάτι άλλα θέματα που παρουσιάζει. Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω από Vodafone, μπορεί να μου πέι κανείς αν τελικά το κινητό είναι προβληματικό ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω καποιος να δοκιμασει κατι να μου πει.. χθες λιγο πριν κοιμηθω ειχα ανοιξει καμερα να παιξω λιγο με τις ρυθμισεις.. Και οπως ειχε απολυτη ησυχια παρατηρησα για πρωτη φορα, οτι οταν τραβαει φωτογραφια ακουγεται στο κλειστρο ενας μικρος ηχος "τουιτ"..

Εχω απενεργοποιησει τους ηχους κλειστρου της εφαρμογης, οποτε αυτο που ακουω σε απολυτη ησυχια και βαζοντας το κινητο σχετικα κοντα στο αυτι μου, ειναι μηχανικος ηχος και οχι εφαρμογης..

Το ακουει και κανεις αλλος αυτο ή θελει γρασαρισμα το κλειστρο μου? :p

 

Και μια πιο χαζη ερωτηση.. συνηθως φορτιζω το κινητο βραδια οταν κοιμαμαι.. Εχει θεμα που το αφηνω 5-6 ωρες στον φορτιστη ή δεν τρεχει τιποτα?

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

SOS .............................Ρε μάγκες μια ξεκάθαρη απάντηση όποιος μπορεί. Διαβάζω διάφορα για το 1020 όσον αφορά την μπαταρία και κάτι άλλα θέματα που παρουσιάζει. Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω από Vodafone, μπορεί να μου πέι κανείς αν τελικά το κινητό είναι προβληματικό ή όχι?

 

Τα 2 απ' τα 4 Lumia 1020 που είχα πάρει ήταν απ τη Vodafone, και δυστυχώς είχαν θέμα drain.

Τα άλλα 2 το ένα απ το expancys και ενα αλλο απο wind ήταν άψογα.

Σε άλλους όμως δεν έχει ακουστεί τίποτα.

Εγώ παρ όλα αυτά το παρήγγειλα πριν λίγο πάλι απ τη Vodafone γιατί μου λείπουν τα καλά της Nokia και τη Τετάρτη που θα παραλάβω θα δω.

Ρίσκο αλλά που θα βρω τέτοια κάμερα με xenon σε κινητό(το 808 δυστυχώς δε παίζει), και τέτοια καθαρή amoled ακόμα και σε έντονο φως!

Μιας και δε ξέρω πότε θα υπάρξει και αντικαταστάτης(το 930 ΔΕΝ είναι δυστυχώς), το έκανα το βήμα πάλι και βλέπουμε. ...

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω καποιος να δοκιμασει κατι να μου πει.. χθες λιγο πριν κοιμηθω ειχα ανοιξει καμερα να παιξω λιγο με τις ρυθμισεις.. Και οπως ειχε απολυτη ησυχια παρατηρησα για πρωτη φορα, οτι οταν τραβαει φωτογραφια ακουγεται στο κλειστρο ενας μικρος ηχος "τουιτ"..

Εχω απενεργοποιησει τους ηχους κλειστρου της εφαρμογης, οποτε αυτο που ακουω σε απολυτη ησυχια και βαζοντας το κινητο σχετικα κοντα στο αυτι μου, ειναι μηχανικος ηχος και οχι εφαρμογης..

Το ακουει και κανεις αλλος αυτο ή θελει γρασαρισμα το κλειστρο μου? :p

 

Και μια πιο χαζη ερωτηση.. συνηθως φορτιζω το κινητο βραδια οταν κοιμαμαι.. Εχει θεμα που το αφηνω 5-6 ωρες στον φορτιστη ή δεν τρεχει τιποτα?

 

πρεπει να ειναι το ois

Link to comment
Share on other sites

με τα 8.1 εχουμε status bar πλεον που κατεβαινει σαν Android.... Μπορω εκει να βαλω application μπαταριας η κατι τετοιο & να μου δειχνει ποσοστο ?
Link to comment
Share on other sites

με τα 8.1 εχουμε status bar πλεον που κατεβαινει σαν Android.... Μπορω εκει να βαλω application μπαταριας η κατι τετοιο & να μου δειχνει ποσοστο ?

 

Είναι ακόμα περιορισμένες οι επιλογές για το Action Center... Μπορείς να δεις τι είναι διαθέσιμα από τις ρυθμίσεις-> Ειδοποιήσεις και Ενέργειες (η πρώτη επιλογή)

 

Το ποσοστό της μπαταρίας το βλέπεις κάτω από το σήμα της μπαταρίας μόλις κατεβάζεις την "κουρτίνα"...

 

Θα σου πρότεινα να μην βάλεις κανένα app μπαταρίας καθώς τα περισσότερα (αν όχι όλα) προκαλούν αισθητά ταχύτερη πτώση της...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ηχογράφηση κλήσεων στα 8.1 ή είναι όπως τα ξέραμε έως τα 8?

 

Τουλαχιστον στην Preview δεν εχει τετοιο χαρακτηριστικο.Δεν ξερω αν θα το δωσουν στην επισημη..

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ηχογράφηση κλήσεων στα 8.1 ή είναι όπως τα ξέραμε έως τα 8?

Οχι, δεν νομίζω (δεν το έψαξα μιας και δεν με απασχόλησε ποτέ).

Το παρέλαβες? Περιμένω εντυπώσεις απο το ΝΕΟ σου τηλέφωνο. Και μη μου πεις "το ξανάχα" γιατί απλα είναι "ΑΛΛΟ" τηλέφωνο....;)

Υ.Γ. Κι ακόμα είναι beta και χωρίς τα καλούδια της Nokia......;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν νομίζω (δεν το έψαξα μιας και δεν με απασχόλησε ποτέ).

Το παρέλαβες? Περιμένω εντυπώσεις απο το ΝΕΟ σου τηλέφωνο. Και μη μου πεις "το ξανάχα" γιατί απλα είναι "ΑΛΛΟ" τηλέφωνο....;)

Υ.Γ. Κι ακόμα είναι beta και χωρίς τα καλούδια της Nokia......;)

 

Ξερουμε αυτα τα "καλουδια",ποια θα ειναι??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αυτα τα "καλουδια",ποια θα ειναι??

 

Νομίζω πως θα αφορούν το φωτογραφικό κομμάτι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να παρουσιαζει drain απο το ξυπνητηρι..20% κατα τη διαρκεια της νυχτας με μονη ενεργη εφαρμογη παρασκηνιου το viber...Το εχει παρατηρησει καποιος?Το εχω διαπιστωσει αρκετες φορες,κατα τη διαρκεια της μερας δε χανει με τετοιο ρυθμο σε αναμονη και η αυτονομια του κυμαινεται γυρω στις 30 ωρες...

 

Θα σταματησω να χρησιμοποιω το ξυπνητηρι για να το παρατηρησω...

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...