Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Οχι

2. Οχι. Για τις επαφες, δεν ξερω.

3. Το ΒΤ ειναι καπως περιορισμενο, εξαρταται τι χρηση θελεις να κανεις. Οι εφαρμογες υπαρχουν, τις δυο τελευταιες τις εχω χρησιμοποιησει κι ο ιδιος.

4. Ναι, ειναι η ιδια εμπειρια, ισως και λιγο καλυτερη γιατι ειναι πιο smooth.

5. Μια δυο φορες που βρεθηκα σε αυτη τη κατασταση, λειτουργησε κανονικα.

 

2.Δηλαδη δεν μπορεις να δεις τα αρχεια σου? εστω οτι κατεβασες ενα pdf απο mail, δεν μπορεις να το βρεις σαν αρχειο να το στειλεις με ΒΤ??? Τις επαφες δεν τις εχεις παρει back up να δεις αν δημιουργει αρχειο και αν μπορεις αυτο να το τραβηξεις?

3. οταν λες περιορισμενο, πχ μια φωτο μπορεις να την στειλεις με ΒΤ σε καποιον αλλο με ανδροιδ? εστω τα 5ΜΡ, γιατι τα 41 νομιζω ειναι πολλα ΜΒ.

5. το viber δηλαδη χτυπαει κανονικα, δεν το ειχες ανοιχτο και χτυπησε? διοτι αν την εχεις ανοιξει την εφαρμογη σιγουρα θα χτυπησει, αλλα αν δεν την εχεις τρεξει την εφαρμογη απο οταν ανοιξεις το κινητο και το εχεις κλειδωμενο ας πουμε, εκει υπηρχε θεμα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το app folder που έχει αλλάξει εγώ δε βλεπω τίποτα πάντως εκτός απο κάποια third party apps

 

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/app-folder/1a248adb-1429-45ea-a507-f3d5f4cad58c

Link to comment
Share on other sites

τα ξαναέχει διαθέσιμα για όποιον ενδιαφέρετε

 

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Nokia-Lumia-1020/characteristics#tabs-nav-0

 

Τσίμπησα και εγώ ένα 1020 απο το eshop τους με παραλαβή απο το κατάστημα. Τώρα απο ότι είδα τα κατέβασαν απο το eshop. Ελπίζω να πρόλαβα, αφού μου έστειλαν και έναν κωδικό

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει σωστά, όταν επεξεργάζεσαι μια φωτογραφία, οι αλλαγές που κάνεις γίνονται μόνο στην 5ΜΡ.

Η 38ΜΡ παραμένει ανέπαφη. Υπάρχει τρόπος να κάνεις αλλαγές στη μεγάλη (38ΜΡ) ;

Εννοώ στη συσκευή και όχι στον υπολογιστή φυσικά.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου εβγαλε μυνημα για λήψη......μόλις πάω σπιτι.....που υπάρχει φορτιστής και WiFi.....αντε να δουμε......fade to BLACK....i hope.... ;)
Link to comment
Share on other sites

μολις την κατεβασε και ειμαι στην εγκατασταση (πολωνικο)
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια...δεν βλέπω διαφορά όσον αφορά αυτά τα δυο θέματα - μπαταρία και φώτο

για το τι έχει αλλάξει, διάβασε παρακάτω

•App Folder: Further personalise and organise your Start screen.

•Nokia Glance screen 2.0: Keep track of information in real time, all your most important notifications visible at a glance.

•Bluetooth LE: Now enabled across the full Windows Phone 8 Lumia range.

•Nokia Refocus: Available to all Nokia Lumia with Windows Phone 8 phones that have 1GB of RAM and upwards.

•Nokia Beamer: Beam photos, documents, presentations, anything you like, to any HTML5-enabled screen. Available to all Nokia Lumia with Windows Phone 8 phones that have 1GB of RAM and upwards.

•Nokia Storyteller: Tell the stories behind your pictures, and give extra context through the close integration of interactive maps.

•Nokia Camera: Simplify your photo-taking experience, and ensure you get the perfect shot every time. The Lumia Black update also further improves the image quality with the latest generation of imaging algorithms

Έχουν προσθέσει από όσο βλέπω και μία "λειτουργία οδήγησης", η οποία απενεργοποιεί όλες τις ειδοποιήσεις που επιθυμεί ο χρήστης και μπορεί να εκκινείται αυτόματα, όταν το τηλέφωνο συνδέεται σε συσκευή Bluetooth. Επιπλέον, έχουν δώσει τη δυνατότητα για κλείσιμο της εφαρμογής από την οθόνη που εμφανίζεται πατώντας παρατεταμένα το <<πίσω>>, όπως και να λέγεται αυτή:

http://i1102.photobucket.com/albums/g455/jimzipo/Other%20Sites/wp_ss_20140113_0001_zpsa1a14350.png

5. το viber δηλαδη χτυπαει κανονικα, δεν το ειχες ανοιχτο και χτυπησε? διοτι αν την εχεις ανοιξει την εφαρμογη σιγουρα θα χτυπησει, αλλα αν δεν την εχεις τρεξει την εφαρμογη απο οταν ανοιξεις το κινητο και το εχεις κλειδωμενο ας πουμε, εκει υπηρχε θεμα..

Ναι, σε εμένα χτυπάει ακόμη και με κλειστή την εφαρμογή, όταν έχω ενεργοποιήσει τα δεδομένα ή όταν έχω επιλέξει το Wi-Fi να παραμένει ανοιχτό ακόμη και όταν κλειδώνει η οθόνη. Επειδή χρησιμοποιώ αρκετά το Viber, θα έλεγα ότι ακόμη δεν τρέχει τόσο απροβλημάτιστα όσο σε άλλα λειτουργικά. Αλλά δεν έχει καμία σχέση με την κατάσταση στα WP7, αν έχεις κάτι τέτοιο στο νου σου. Εκεί που βλέπω ένα πρόβλημα -τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση- είναι όταν συνδέομαι στο ίντερνετ και τυχαίνει να έχω αναπάντητη στο Viber. Εκεί το τηλέφωνο μπορεί να χτυπήσει σα να έχω κλήση εκείνη τη στιγμή και όταν πάω να απαντήσω να κολλάει η κλήση και να πρέπει να κλείσω την εφαρμογή από την οθόνη του παραπάνω screenshot για αν μπορέσω να ξανακαλέσω. Πάντως, κλήσεις δε χάνω, ούτε και μηνύματα. Νομίζω πως δε θα σε προβληματίσει και λογικά, η κατάσταση θα βελτιωθεί.

Αν έχω καταλάβει σωστά, όταν επεξεργάζεσαι μια φωτογραφία, οι αλλαγές που κάνεις γίνονται μόνο στην 5ΜΡ.

Η 38ΜΡ παραμένει ανέπαφη. Υπάρχει τρόπος να κάνεις αλλαγές στη μεγάλη (38ΜΡ) ;

Εννοώ στη συσκευή και όχι στον υπολογιστή φυσικά.

Ούτε εγώ έχω βρει τρόπο να κάνω αλλαγές στο μεγάλο αρχείο, έτσι ώστε να παίρνω από το κινητό μόνο τις μεγάλες και ήδη επεξεργασμένες φωτογραφίες για τη βιβλιοθήκη του υπολογιστή. Και είναι κρίμα να μη γίνεται, ενώ έχεις το πολύ ωραίο Creative Studio. Edited by jimzipo
Link to comment
Share on other sites

Εγω την περασα ολα καλα!
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

σε μενα στην glance screen δεν βγάζει να επιλέξω χρώμα?

 

ρυθμίσεις-γρηγορη ματια-νυχτερινή λειτουργεία και βάλε το χρωμα που θέλεις.

Μετά όρισε τις ώρες που θέλεις να λειτουργεί έτσι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

και ομως δεν βγαζει τετοια επιλογη για χρωμα τι να φταιει

να υποθεσω οτι εχεις αναβαθμιστει στην black εε? γιατι σε προηγουμενη εκδοση δεν υπαρχει αυτο το χαρακτηριστικο

Link to comment
Share on other sites

ναι την έκανα σήμερα την αναβάθμιση

τοτε πας ρυθμισεις-----γρηγορη ματια------νυχτερινη λειτουργια----ενεργοποιηση(μεσα στο drop-down menoy θα βρεις επιλογη για κοκκινο, μπλε και πρασινο) και ακριβως απο κατω εχει να ρυθμισεις τις ωρες που θελεις να εμφανιζετε το επιλεγμενο χρωμα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους ρε παιδια φαινεται στην οθονη σαν μια γραμμη απο μαρκαδωρο τι σημενει αυτο το κινητοι ειναι καινουργιο χτες το πηρα τι να κανω να το γυρισω πισω η αυτο δε σημενει κατι
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους ρε παιδια φαινεται στην οθονη σαν μια γραμμη απο μαρκαδωρο τι σημενει αυτο το κινητοι ειναι καινουργιο χτες το πηρα τι να κανω να το γυρισω πισω η αυτο δε σημενει κατι

 

Kαλημέρα φίλε μου. Αν ενννοείς μια μαύρη γραμμή που φαίνεται στο σκοτάδι σε μαύρο φόντο δεν είναι πρόβλημα. Είναι χαρακτηριστικό φαινόμενο στις amoled. Kαι να το γυρίσεις μπορεί να πάρεις κάποιο με πιο έντονες γραμμές. Είναι καθαρά θέμα τύχης.

Link to comment
Share on other sites

ειπα και γω μηπως εχει καποιο προβλημα. παντως η μπαταρια αν και ακομα στην δευτερη φορτιση ειναι πεφτει απιστευτα γρηγορα ελπιζω να στρωσει
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια.πηρα την βοντα και μου ειπε ότι το 1020 σκετη συσκευη χωρις παγιο στα 349.Δεν την εχει διαθεσιμη τωρα αλλα το παραγγελνω αν θελω.Αν ο υπάλληλος δεν τα εχει τσουξει:lol::lol: σε μια ωρα θα είμαι εκει....:D
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια.πηρα την βοντα και μου ειπε ότι το 1020 σκετη συσκευη χωρις παγιο στα 349.Δεν την εχει διαθεσιμη τωρα αλλα το παραγγελνω αν θελω.Αν ο υπάλληλος δεν τα εχει τσουξει:lol::lol: σε μια ωρα θα είμαι εκει....:D

 

Η προσφορά ισχύει από εχθές.

Link to comment
Share on other sites

..........................................

Ούτε εγώ έχω βρει τρόπο να κάνω αλλαγές στο μεγάλο αρχείο, έτσι ώστε να παίρνω από το κινητό μόνο τις μεγάλες και ήδη επεξεργασμένες φωτογραφίες για τη βιβλιοθήκη του υπολογιστή. Και είναι κρίμα να μη γίνεται, ενώ έχεις το πολύ ωραίο Creative Studio.

 

Ακριβώς, μου "χαλάει" το βασικό ατού της συσκευής των 38ΜΡ, σε μερικές φωτογραφίες που δεν βγαίνουν σωστές. Το πιο απλό π.χ., κόκκινα μάτια...

Και το οτι διορθώνει την 5ΜΡ, δεν μου λέει τίποτα, μιας και δεν έχω αυτή τη συσκευή για 5ΜΡ φωτο...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΓΟΝ

 

Παρακαλώ μία απάντηση σε κάτι όσον αφορά το 1020. Σκέφτομαι να το πάρω στα 349 αλλά έχω μία σημαντική απορία.

 

Αυτό με τα 5 mp που κάνουν παράπονα μερικοί τι ακριβώς παίζει? Τραβάει μέχρι 38 αλλά μέχρι 5 θα μπορώ να κάνω crop / customize?

 

Παρακαλώ μία απάντηση καθώς θέλω να πάρω το 1020 λόγω κάμερας, μην ξενερώσω.

 

(off toppic), το s4 zoom στα 249 βγάζει καλύτερες φωτό? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...