Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι δεν μου έτυχε αλλά κάπου το διάβασα δεν θυμάμαι αν ήταν σε αυτό το νήμα ή αλλού.

 

Αυτο γινεται οταν καλω εγω απο την sim 1 και ειναι μονο σε λειτουργια 3G,οταν με καλουν αλλοι στην sim 1 με λειτουργια 3G δουλευει κανονικα.Υπαρχει καποιος που ξερει τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπέρα, εχω ένα μικρο πρόβλημα με το κινητο (lenovo p780)

μου έπεσε χθες και έσπασε το τζάμι.

 

ξέρει κανεις που μπορώ να το αλλάξω?

έψαξα σε κάποια μαγαζια στην ομόνοια αλλα δεν αλλάζουν σε lenovo (μονο ανα το φερω εγω απο κινα)

 

επικοινωνησα με minideal και ειπαν να το στείλω εκει..

 

γνωρίζετε κάποιον σε Αθήνα που να επισκευάζει lenovo??

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα, εχω ένα μικρο πρόβλημα με το κινητο (lenovo p780)

μου έπεσε χθες και έσπασε το τζάμι.

 

ξέρει κανεις που μπορώ να το αλλάξω?

έψαξα σε κάποια μαγαζια στην ομόνοια αλλα δεν αλλάζουν σε lenovo (μονο ανα το φερω εγω απο κινα)

 

επικοινωνησα με minideal και ειπαν να το στείλω εκει..

 

γνωρίζετε κάποιον σε Αθήνα που να επισκευάζει lenovo??

 

thanks

 

Απλά φέρε το ανταλλακτικό και μετά τράβα στην ομόνοια να σου αλλάξουν την οθόνη.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

ναι και εμενα απο 13000 πηγε 16000 στο αντουτου!!! και φοραω την βερζιον 4. κατι αλλο τωρα, θελω να παρω μπακαπ την 4.4.2 που φοραω τωρα αλλα το ρεκοβερη που εχει δεν μου βγαζει επιλογη για μπακαπ, δοκιμασα να περασω το twrp αλλα δεν το παιρνει. πως μπορω να παρω μπακαπ πλεον???
Link to comment
Share on other sites

ναι και εμενα απο 13000 πηγε 16000 στο αντουτου!!! και φοραω την βερζιον 4. κατι αλλο τωρα, θελω να παρω μπακαπ την 4.4.2 που φοραω τωρα αλλα το ρεκοβερη που εχει δεν μου βγαζει επιλογη για μπακαπ, δοκιμασα να περασω το twrp αλλα δεν το παιρνει. πως μπορω να παρω μπακαπ πλεον???

 

Δοκιμασε να περασεις με flash tool την S135 που εχει και TWRP recovery.

Μετα κανε την ιδια διαδικασια για τη ROM που θελεις αλλα στη λιστα κανε unchek το κουτακι

που εχει τη recovery της ROM που πας να φορεσεις.

Πες του ΟΚ και θα εχεις την καινουργια ROM με το recovery το προηγουμενο

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

παιδια σωστε με γιατι με πηρε πρωιπροσπαθησα να βαλω την 1415 viberom και τα εκανα θαλασσα.ειχα καιρο να αλλαξω ρομ και όλα μου πηγαν χαλια.τω εβαλα μεσα viberom 1415_dev χωρις τιποτα άλλο ουτε ρουτ ουτε τιποτα.προσπαθω να ξαναπερασω μεσω flash tools την s 135 για να τα κανω όλα από την αρχη η εστω να ξαναβαλω την δικια μου 1407 ΑΛΛΑ TO flash tools δεν βλεπει το κινητο μου παρολο που εχω τους driver βαλει.την καρτα μου την ανοιγει .ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΙ ΚΑΝΩ??
Link to comment
Share on other sites

παιδια σωστε με γιατι με πηρε πρωιπροσπαθησα να βαλω την 1415 viberom και τα εκανα θαλασσα.ειχα καιρο να αλλαξω ρομ και όλα μου πηγαν χαλια.τω εβαλα μεσα viberom 1415_dev χωρις τιποτα άλλο ουτε ρουτ ουτε τιποτα.προσπαθω να ξαναπερασω μεσω flash tools την s 135 για να τα κανω όλα από την αρχη η εστω να ξαναβαλω την δικια μου 1407 ΑΛΛΑ TO flash tools δεν βλεπει το κινητο μου παρολο που εχω τους driver βαλει.την καρτα μου την ανοιγει .ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΙ ΚΑΝΩ??

ΚΑΙ όταν βαζω το USB στον θπολιγιστη κανει έναν παραξενο θορυβο πρωτα και μετα από λιγο τον γνωστο οπου τον αναγνωριζει ο υπολογιστης...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ όταν βαζω το USB στον θπολιγιστη κανει έναν παραξενο θορυβο πρωτα και μετα από λιγο τον γνωστο οπου τον αναγνωριζει ο υπολογιστης...

 

ναι ο πρωτος θορυβος ειναι γιατι δεν μπορει να φορτωσει τους media tec preload drivers o δευτερος γιατι αναγνωρισε τη συσκευη και μπηκε σε κατασταση φορτησης της μπαταριας....το ιδιο προβλημα ειχα και εγω...πηγαινε σε ενα αλλο υπολογιστη να κανεις την δουλεια σου

ειναι πολυ δυσκολο τους να φτιαξεις εκ νεου...χρειαζεται το usbdeview και να βγαινει η μπαταρια...που σε μας δεν βγαινει...!!!!!

η κανε φορματ στον υπολογιστη σου και ξαναπερνα ολους τους drivers εγω αυτο εκανα και το εφτιαξα

Edited by tsarlam

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

η κανε φορματ στον υπολογιστη σου και ξαναπερνα ολους τους drivers εγω αυτο εκανα και το εφτιαξα

 

Γνωμη δικη βεβαια. Για ενα περιεργο λογο καποια στιγμη δεν εβλεπε και σε μενα ο υπολογιστης το τηλεφωνο.

Αντι να κανεις format μπορεις να κανεις κατι αλλο. Κατεβασε ενα προγραμμα uninstaller (πχ Your Uninstaller αυτο εχω εγω) και κανε απεγκατασταση τους LenovoUsbDriver 1.0.2 .Αν εχεις καποιο προγραμμα που κανεις control το κινητο απο τον υπολογιστη πχ Moborobo κανε και

αυτο απεγκατασταση με ολα του τα υπαρχοντα. Περασε μετα εκ νεου τους Drivers και δοκιμασε και παλι.

Σε μενα ειχε γινει δουλεια......

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη δικη βεβαια. Για ενα περιεργο λογο καποια στιγμη δεν εβλεπε και σε μενα ο υπολογιστης το τηλεφωνο.

Αντι να κανεις format μπορεις να κανεις κατι αλλο. Κατεβασε ενα προγραμμα uninstaller (πχ Your Uninstaller αυτο εχω εγω) και κανε απεγκατασταση τους LenovoUsbDriver 1.0.2 .Αν εχεις καποιο προγραμμα που κανεις control το κινητο απο τον υπολογιστη πχ Moborobo κανε και

αυτο απεγκατασταση με ολα του τα υπαρχοντα. Περασε μετα εκ νεου τους Drivers και δοκιμασε και παλι.

Σε μενα ειχε γινει δουλεια......

 

Για δοκίμασε όταν συνδέσεις το USB να εχεις πατημενο το κοκκινο κουμπακι διπλα στη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 1000 ευχαριστω.εκανα αναβαθμιση τελικα με ολα της.ειχατε δικιο για τους drivers.τους εκανα απεγκατασταση με την βοηθεια ενος τυπου που λεει στο YouTube για το flash tools και εχει στην υπογραφη του 3 προγραμματα που με σωσανε.Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Θα το βαλω απο το PC παιδια γιατι μολις εβαλα YouTube και ενω ανοιγει κανονικα μολις παταω να παιξει το video με πεταει εξω στην επιφανεια εργασειας ξερει κανεις γιατι????
Link to comment
Share on other sites

Ουτε δουλευουν οι ηχοι μου ουτε για κληση ουτε τιποτα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλιως κανει booting αλλιως κλεινει απ οτι του εχω βαλει κλπ.ειμαι για φλασαρισμα?

Link to comment
Share on other sites

ανέβασε τον σύνδεσμο με το βίντεο να το έχουν κ τα υπόλοιπα μέλη. :)

 

σωτηριο video παιδια :ninja::ninja::ninja::ninja::ninja::ninja::ninja: Edited by nekromanths
Link to comment
Share on other sites

Ουτε δουλευουν οι ηχοι μου ουτε για κληση ουτε τιποτα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλιως κανει booting αλλιως κλεινει απ οτι του εχω βαλει κλπ.ειμαι για φλασαρισμα?

 

κανω φλασαρισμα..αν κρατησω την S135 ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ??παντως είναι ομορφη από χρωματα κλπ

Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειδη εχω μπερδευτει θελω μια βοηθεια οποιος γνωριζει.

σκεφτομαι απο το Ρ780 να παω στο s860 αλλα νομιζω υπαρχουν 2, ενα με 2γιγα ραμ και ενα με 1γιγα ραμ αλλα αυτο με τα 2 γιγα δεν δεχεται καρτα μνημης αλλα ετσι και αλλιως τα 16γιγα ρομ ειναι αρκετα.

εχω δικιο σε αυτα?

και ενα αλλο θεμα ειναι πως το μινιντιλ δεν το εχει με 2 γιγα αλλα μονο με 1γιγα ραμ αλλα εχω βρει αλλα σαιτ που το εχουν, ενα ειναι αυτο http://www.lenovo-lephone.com/lenovo-lephone-s860-smartphone-2gb-16gb-mtk6582-4000mah-battery-5-3-inch-hd-ogs-screen-otg.html

 

εχει καποιος ιδεα τι παιζει με το s860 και απο που μπορω να το παρω?

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω για το ενδιαφερον , αν χρειαστω κατι θα σ ενημερωσω

μια ερωτηση ακομη , το bluetooth κανει συνδεση με το αυτοκινητο και λειτουργει μια χαρα με τις κλησεις. αν θελησω ομως να ακουσω τις εντολες απο το navigation (sygic) δεν ακουγεται τιποτα!!!!

κατεβασα εφαρμογη η οποια ομως ανοιγει μονιμα την γραμμη και δε μπορω να ακουσω μουσικη απο το στερεοφωνικο του αυτοκινητου

καμιια ιδεα??? (ειναι επιλεγμενα στη συνδεση το ''phone'' '' multimedia''

 

κανεις παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να περασεις με flash tool την S135 που εχει και TWRP recovery.

Μετα κανε την ιδια διαδικασια για τη ROM που θελεις αλλα στη λιστα κανε unchek το κουτακι

που εχει τη recovery της ROM που πας να φορεσεις.

Πες του ΟΚ και θα εχεις την καινουργια ROM με το recovery το προηγουμενο

 

αν βαλω την s135 για να παρω το recovery και μετα ξανα την 4,4,2 θα πρεπει να τα κανω ολα απο την αρχη, το θεμα ειναι να παρω το backup οπως ειμαι τωρα και μετα να περασω το recovery με τον τροπο που λες.

 

μου βγαζει update στην 4.4.2 που φοραω το κατεβαζω και ξεκινα να κανει την διαδικασια να το περασει αλλα αφοθ μπει σε κατασταση recovery μου λεει πως οι υπογραφες δεν επιβεβαιωθηκαν και ακυρωνει το update...τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εβαλα την ρομ που δινει ο needrom και το κινητο πεταει στο antutu βγαζει πανω απο 16.000 και στο quadrant βγαζει πανω απο 8000 με τον επεξεργαστη απο 13000+ που εβγαζε με jb 4.2.2 τωρα με το κιτκατ 4.4.2 να βγαζει πανω απο 29000 (στον επεξεργαστη) προς το παρον το προβλημα με τις σιμ οταν ηταν συνδεμενο bluetooth και ενεργοποιημενο 3g και data πλεον δεν εχει θεμα...νομιζω οτι η καμερα ειναι σε χειροτερα επιπεδα απο πριν και μενει η μπαταρια ακομα να τσεκαρω αν κραταει οπως και πριν αλλα για να ειναι τοσο πιο δυνατο χλωμο να εχει μεγαλυτερη διαρκεια μπαταρια.

 

η ρομ που χρησιμοποιησα ειναι η P780_4.4.2_MultiLang_Gapps_Root_baralajbi_V6

 

και ο συνδεσμος http://www.needrom.com/mobile/rom-android-4-4-2/

 

εγω φλασαρα το κινητο σε windows 7 και ειχα βαλει πιο πριν τους drivers για το κινηττο....οποιος θελει να δοκιμασει την νεα ρομ να το κανει με δικια του ευθυνη στο needrom εξηγει αναλυτικά τα βήματα του φλασαρισματος

 

Καλησπερα περασα και εγω την P780_4.4.2_MultiLang_Gapps_Root_baralajbi_V6 ολα οκ με το bluetooth δουλευει μια χαρα και με 3g στην sim 1.Το μονο προβλημα που εχω ειναι με το titanium back up (εχω δοκιμασει πολλες εκδοσεις) δεν μου περναει με τιποτα το backup που εχω,κολαει στην πρωτη εφαρμογη στο 0% δοκιμασα ακομα και να βγαλω αυτην την εφαρμογη αλλα παλι τιποτα,κολαει σε ολα στο 0% και δεν περναει καμμια εφαρμογη.

Εχει κανεις καμμια ιδεα γιατι τι μπορω να κανω?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω για το ενδιαφερον , αν χρειαστω κατι θα σ ενημερωσω

μια ερωτηση ακομη , το bluetooth κανει συνδεση με το αυτοκινητο και λειτουργει μια χαρα με τις κλησεις. αν θελησω ομως να ακουσω τις εντολες απο το navigation (sygic) δεν ακουγεται τιποτα!!!!

κατεβασα εφαρμογη η οποια ομως ανοιγει μονιμα την γραμμη και δε μπορω να ακουσω μουσικη απο το στερεοφωνικο του αυτοκινητου

καμιια ιδεα??? (ειναι επιλεγμενα στη συνδεση το ''phone'' '' multimedia''

 

Για να ακούς τις εντολές του gps πρέπει να επιλέξεις ως πηγή μουσικής το ίδιο το κινητό. Δηλαδή θα παίζεις μουσική από το κινητό και όταν είναι να ακουστεί μια οδηγία, κάνει παύση η μουσική. Αλλιώς δεν ακούγεται τίποτε..

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιήσεις από φμπ με led δεν ειχα κι Εγώ ποτέ, πρέπει να είναι δυσλειτουργία του notification center της Lenovo. Να ρωτήσω κάτι άλλο εγώ, έβαλα χτες την official 4.4.2 την έκανα root έβαλα playstore και πήγα να δοκιμασω το street view αλλά δεν δουλεύει, βγάζει κάτι τετράγωνα. Το έχει δοκιμάσει κάνεις?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη θελω να το αποκτησω και θα το παρω απο ελληνικο μαγαζι,και επειδη δεν εχω το κουραγιο χρονο να διαβασω 130+ σελιδες μπορειται να μου απαντησετε αν αξιζει να το παρω.Η χρηση που θα κανω θα ειναι απλη τηλ.φωτο,βιντεο,σερφαρισμα κλπ οχι παιχνιδια κλπ.ΛΕΕΙ εχει ελληνικο μενου και πληκτολογιο και την 4.2.2.Και επισης αν βγαζει τπτ θεματα.ΓΙΑ ρουταρισματα και τετοια δεν ενδιαφερομαι ευχαριστω.:) Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν διαβάσεις λίγες σελίδες πιο πίσω θα διαπιστώσεις πως και φυσικά αξίζει. Τώρα αν είναι value for money για τα χρήματα που θα δώσεις αφού θα το πάρεις από Ελλάδα, αυτό είναι άλλο θέμα...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...