Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νικο ναι και σε μενα εκανε τα ιδια οπως επισης

και οτι με την μπροστα καμερα δεν εκανε αποθηκευση τη φωτο

και ετσι επιστροφη στη ROM απο το Minideal που ηταν μια χαρα !!!

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νικο ναι και σε μενα εκανε τα ιδια οπως επισης

και οτι με την μπροστα καμερα δεν εκανε αποθηκευση τη φωτο

και ετσι επιστροφη στη ROM απο το Minideal που ηταν μια χαρα !!!

Νομίζω , πως αυτή http://www.needrom.com/mobile/lenovo-p780-4/ είναι η καλύτερη κ πιο σταθερή. Τουλάχιστον από όσες έχω δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο εμενα.

απο εδω καλα ειναι να το παρω?

http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-A820-MTK6592-Octa-Core-1-5Ghz-2GB-RAM-Original-Android-Phone-4-7-HD-1280x720/1811567176.html

Εχετε καποια προταση διαφορετικη απο αυτα τα χρηματα μεχρι 150 ευρω?

Εχω ζαλιστει 2 μερες τωρα ψαχνοντας...καταλαβαινετε.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό δεν είναι το P780

Το Ρ780 είναι έτσι.

 

Εγώ το πήρα από εδώ, έκανε μια εβδομάδα να το στείλει.

http://www.aliexpress.com/item/100-Original-Lenovo-P780-MTK6589-quad-core-cell-phone-Android-4-2-cell-phone-5-0/1271390109.html

 

Αλλά ψάξε πρώτα κ στα συνεργαζόμενα μαγαζιά γιατί δεν έχει Ελληνικό μενού.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Ποια ειναι τα συνεργαζόμενα μαγαζιά?

Θα το ξαναεπερνες η θα επερνες καποιο αλλο με αυτα τα χρηματα?

Δεν τα κατεχω τα κιννεζικα κινητα καθολου και ρωτω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο εμενα.

απο εδω καλα ειναι να το παρω?

http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-A820-MTK6592-Octa-Core-1-5Ghz-2GB-RAM-Original-Android-Phone-4-7-HD-1280x720/1811567176.html

Εχετε καποια προταση διαφορετικη απο αυτα τα χρηματα μεχρι 150 ευρω?

Εχω ζαλιστει 2 μερες τωρα ψαχνοντας...καταλαβαινετε.

 

Μην κανεις καμια βλακεια και ψωνισεις απο αυτον τον πωλητη με feedback 8 :!:

Εχει εδω μεσα τοσα θεματα για τα δοκιμασμενα κινεζικα μαγαζια.

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/mobile/rom-android-4-4-2/#comments

 

Βγηκε V2 (- Fixed Exchange problem- Fixed SMS delete problem)

Και τα δυο προβληματα τα ειχα....την περναω τωρα να δω τι γινεται.

Οσο για το recovery περασα την S135 που εχει το TWRP Recovery και στο Flash Tool

επελεξα να μην αλλαξει το Recovery. Ελπιζω να πανε ολα καλα :lol:

 

Αυτή την ρομ έβαλα και δυστυχώς περνώντας από την Ρώμη από το αεροδρόμιο μπήκα στο

ίντερνετ kai κάποιος Ρώσος μπήκε και ξεσήκωσε όλους τούς κωδικούς και συγκεκριμένα στο skype

έκανε τηλέφωνα στην Ρωσία ευτυχώς είχα μόνον 10 eur μέσα.Το παράξενο είναι ότι βρήκε και το

νούμερο του κινητού πήρα ένα sms από ένα νούμερο που άρχιζε απο 0079102976335

ΤΕΛΟΣ τα παιχνίδια με τις ρομ μόνον official

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Ποια ειναι τα συνεργαζόμενα μαγαζιά?

Θα το ξαναεπερνες η θα επερνες καποιο αλλο με αυτα τα χρηματα?

Δεν τα κατεχω τα κιννεζικα κινητα καθολου και ρωτω.

 

Να απαντήσω ειλικρινά έχουν περάσει 2 lenovo από τα χέρια μου, το Ρ770 (Αγορά για τον Κουμπάρο μου πριν 1 χρόνο) κ το Ρ780 (αγορα για τον πατέρα μου πριν 1 μήνα) αν είχε το Ρ780 ΒlueΤooth 4 αυτό θα αγόραζα κ για εμένα,

αλλά κιν με μεγάλη μπαταρία σε αυτά τα λεφτά κ Lenovo για εμένα σκέφτομαι το s660 γιατί θέλω να το συνδέσω με ζώνη καρδιακών παλμών.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την ρομ έβαλα και δυστυχώς περνώντας από την Ρώμη από το αεροδρόμιο μπήκα στο

ίντερνετ kai κάποιος Ρώσος μπήκε και ξεσήκωσε όλους τούς κωδικούς και συγκεκριμένα στο skype

έκανε τηλέφωνα στην Ρωσία ευτυχώς είχα μόνον 10 eur μέσα.Το παράξενο είναι ότι βρήκε και το

νούμερο του κινητού πήρα ένα sms από ένα νούμερο που άρχιζε απο 0079102976335

ΤΕΛΟΣ τα παιχνίδια με τις ρομ μόνον official

 

Χαιρομαι που ξεκινησες αυτο το θεμα φιλε, ειναι πολυ ενδιαφερον και οποιος βρει και αλλες περιπτωσεις/πληροφοριες, ας τις αναφερει εδω. Οντως οι official ειναι εγγυημενες, οι αλλες μπορει να εχουν πειραχτει κακοβουλα, το κακο ειναι οτι γινομαστε πειραματοζωα μεχρι αποδειξεως του εναντιον...

Να αλλαξεις αμεσα ολους τους περασμενους κωδικους σου, για σιγουρια, οπωσδηποτε και στην google.

 

Εγω να σημειωσω οτι στην x-vibe απο xda (που ειναι copy απο ρωσικο σαιτ), το avast βρισκει το themecenter μολυσμενο, το εχω πει 2 φορες στο xda φορουμ και απαντηση ακομη καμια (ο TS εκει εκανε απλα μεταφραση-copy), γι'αυτο και εγραψα να μην βαζουν τα patches οι ενδιαφερομενοι

Το themecenter μπηκε με patch. Και το repartition εχει τελικα προβλημα, ισως οχι αξεπεραστο αλλα δεν δουλευει στην καμερα σωστα, στην αρχη φαινεται οκ αλλα μετα χτυπαει και θελει το κινητο μερα παρα μερα reboot.

 

[Αν εχει κρατησει κανεις backup το themecenter πριν το patch, ας μου στειλει pm, γιατι δεν το κρατησα και τωρα λογω πιεσης χρονου ζοριζομαι να την ξαναπερναω]

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάνεις τι παίζει με το bluetooth στο lenovo p780?

από το κινητό προς τον MAC υπολογιστή δεν μπορώ να στείλω αρχεία ενώ από τον MAC υπολογιστή προς το κινητό στέλνει χωρίς κανένα πρόβλημα.

σε lap top με windows δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα,στέλνει και δέχεται κανονικά.

Edited by zoylou
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο εμενα.

απο εδω καλα ειναι να το παρω?

http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-A820-MTK6592-Octa-Core-1-5Ghz-2GB-RAM-Original-Android-Phone-4-7-HD-1280x720/1811567176.html

Εχετε καποια προταση διαφορετικη απο αυτα τα χρηματα μεχρι 150 ευρω?

Εχω ζαλιστει 2 μερες τωρα ψαχνοντας...καταλαβαινετε.

 

Δεν είναι το P780 αυτό. Δε ξέρω αν είναι lenovo

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το p780 και το πρόβλημά μου είναι ότι δεν αναγνωρίζει τη μία sim και συγκεκριμένα τη sim που τοποθετώ στη θύρα 2g.

Ενώ αναγνωρίζει τον πάροχο, δεν δίνει σήμα και γράφει "μη έγκυρο ΙΜΕΙ" και όταν πάω να κάνω κλήση γράφει αδυναμία σύνδεσης ή κάτι τέτοιο. Όταν τοποθετώ την sim στη θύρα 3g δουλεύει κανονικά.

Εννοείται ότι οι κάρτες sim είναι μια χαρα. Έχουν δοκιμασθεί σε άλλα κινητά και έχω τοποθετήσει κάρτες και από τους τρεις παρόχους, αλλά στη 2g δεν δίνει σήμα καμία.

Γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει και αν διορθώνεται ή μιλάμε για πρόβλημα και να το στείλω πίσω.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τα χαμενα ΙΜΕΙ λυθηκε...στιν ουσια δεν διαγραφεται τιποτε απο τιν μνημη nvram ... απλα διαγραψτε απο root explorer τον φακελο nvram και καντε επενεκκινηση δεστε εδω http://forum.xda-developers.com/lenovo-p780/general/guide-imei-baseband-backup-t2673130 το IMEI θα εμφανιστει και οι καρτες σιμ θα λειτουργουν οπως πρωτα...χρειαζεται να ειναι root η συσκευη.....εγω το εκανα με την ρομ του Xakep..ξεχαστε μια για παντα το δυσκολο ΙΜΕΙ Rewrite!!!

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλησα να διαβάσω το θέμα, αλλά είδα πόσα σχόλια έχουν γίνει και σκέφτηκα ότι δε γίνεται χαχαχα Γενικά είστε ευχαριστημένοι με το κινητό? Η μπαταρία με έχει κάνει να σκέφτομαι σοβαρά την περίπτωσή του!

 

Επίσης εδώ http://sarshield.com/radiation-chart/ είδα ότι υπάρχουν δύο καταχωρήσεις για το sar του τηλεφώνου, κ βλέπω 0,43 και 1,58. 1,58 είναι όταν έχει 2 sim μέσα?

Edited by Zep
Link to comment
Share on other sites

ποτε αλλαζουμε μοντεμ σε μια ρομ?

η 4.4.2 εκδοση δεν εχει πλοηγο...

 

οταν το σημα ειναι χαμηλο και στις δυο καρτες σιμ....

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο εμενα.

Θελω να μου πειτε αν γινεται κ πως,(με καποια ρυθμιση η καποιο προγραμμα ας ειναι κ με πληρωμη) οταν μιλαω σε κληση στο κινητο, να μπορω να αναπαραγω ενα τραγουδι η εναν ηχο να μπορει να το ακουει κ ο συνομιλιτης μου, εχω δοκιμασει με ανοιχτη ακροαση αλλα δεν ακουγεται.

Εχω το lenovo p780 με vive rom ειναι κ root.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο εμενα.

Θελω να μου πειτε αν γινεται κ πως,(με καποια ρυθμιση η καποιο προγραμμα ας ειναι κ με πληρωμη) οταν μιλαω σε κληση στο κινητο, να μπορω να αναπαραγω ενα τραγουδι η εναν ηχο να μπορει να το ακουει κ ο συνομιλιτης μου, εχω δοκιμασει με ανοιχτη ακροαση αλλα δεν ακουγεται.

Εχω το lenovo p780 με vive rom ειναι κ root.:rolleyes:

 

Δεν νομίζω πως γίνεται αυτό...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Στις επαφες τις οποιες εχω με λατινικους χαρακτηρες γιατι μου βγαζει στα δεξια 3 γραμματα τελεια 3 γραμματα τελεια κτλ?

4.4.2 update

Οταν ειχα τις επαφες με ελληνικους χαρακτηρες εβγαζε δεξια τα γραμματα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα.

Εχω το εξεις προβλημα:

Οταν κανω κληση απο την sim 1 το σημα μηδαινιζει και στις 2 sim,ειναι δηλαδη σαν να το βαζω σε Airoplane Mode,αυτο γινεται μονο στην περιπτωση που εχω συνδεδεμενο το bluetooth,χωρις το bluetooth κανει κανονικα κλησεις και απο την sim 1,ενω οταν καλω απο την δευτερη sim δουλευει κανονικα..Να τονισω οτι εχω δοκιμασει 3 διαφορετικα bluetooth.

Εχω αλλαξει και ROM επειδη ειχα ενα προβλημα με την camera(δεν ανοιγε η καμερα,αλλα μονο με επανακινηση και εαν...ανοιγε)το οποιο εφτιαξε με την νεα ROM,αλλα και το προβλημα που ανεφερα παραπανω.

 

Η ROM που εχω στο κινητο ειναι: X-VIBEROM_by_Xakep_V1.0_1407_2_ST_P780

Edited by harrys1313
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα.

Εχω το εξεις προβλημα:

Οταν κανω κληση απο την sim 1 το σημα μηδαινιζει και στις 2 sim,ειναι δηλαδη σαν να το βαζω σε Airoplane Mode,αυτο γινεται μονο στην περιπτωση που εχω συνδεδεμενο το bluetooth,χωρις το bluetooth κανει κανονικα κλησεις και απο την sim 1,ενω οταν καλω απο την δευτερη sim δουλευει κανονικα..Να τονισω οτι εχω δοκιμασει 3 διαφορετικα bluetooth.

Εχω αλλαξει και ROM επειδη ειχα ενα προβλημα με την camera(δεν ανοιγε η καμερα,αλλα μονο με επανακινηση και εαν...ανοιγε)το οποιο εφτιαξε με την νεα ROM,αλλα και το προβλημα που ανεφερα παραπανω.

 

Η ROM που εχω στο κινητο ειναι: X-VIBEROM_by_Xakep_V1.0_1407_2_ST_P780

 

Δοκίμασε βάζοντας την sιm 1 μόνο gsm, όχι 3g,(αν και δεν είναι λύση μόνιμη)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλοι την παρέα πριν από 2 μήνες έχω πάρει ένα LENOVO P780 το πρόβλημα που έχω είναι ότι κάπου κάπου το κινητό κλείνει και ανοίγει μόνο του μπορείτε να μου πείτε γιατί ?

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...