Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εε τότε αν είναι να μας φάει πολύ μνήμη τότε την απορρίπτω και εγώ και μενω στην ROM τουMinideal

αν έχεις του Minideal δοκίμασετη και βάλε και το μοντεμ V52 απο δω http://lenovo-forums.ru/topic/1702-прошивка-радиомодуля-p780/ που έχει η by Xakep.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν έχεις του Minideal δοκίμασετη και βάλε και το μοντεμ V52 απο δω http://lenovo-forums.ru/topic/1702-прошивка-радиомодуля-p780/ που έχει η by Xakep.

 

Εχω του Minideal με το V52 modem και ειναι ολα ΟΚ

Αν δεν βαρεθω μπορει να την περασω

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε μου.

 

Δυστυχώς πάλι τπτ.

Θα ανεβάσω Βίντεο από το pc της γυναίκας μου (με WΙΝ7) για να δείτε τι κάνω λάθος.

Γιατί αυτό συμβαίνει.

Κ σε στον άλλο υπολογιστή έχω το ίδιο θέμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@ Alex82 για κανε μια δοκιμη.

Στο exe αρχειο του FlashTool κανε δεξι κλικ και πηγαινε στις Ιδιοητες (Properties)

Εκει πηγαινε στην καρτελα Compatibility και κανε κλικ στο κουτακι

που λεει Run this program in compatibility mode for :

Θα σου εχει επιλογη εκει απο το παραθυρο ακριβως απο κατω για Win XP (service pack 3)

Ισως το αρχειο δεν μπορει να τρεξει στα 8αρια οποτε αυτη η δοκιμη ισως να σου κατσει.

 

@papg δοκιμασες να βαλεις αλλο modem firmware ?

Μαλλον οχι γιατι οπως ειπες την κρατησες για λιγο. Ισως να ηταν καλυτερα το σημα.

 

Να είσαι καλά φίλε μου.

 

Δυστυχώς πάλι τπτ.

Θα ανεβάσω Βίντεο από το pc της γυναίκας μου (με WΙΝ7) για να δείτε τι κάνω λάθος.

Γιατί αυτό συμβαίνει.

Κ σε στον άλλο υπολογιστή έχω το ίδιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ κάθισα κ διάβαζα όλες τις σελίδες γιατί ντρεπόμουνα να το γράψω,

Δεν θέλω να τα βρίσκω όλα έτοιμα, άλλα δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Αν πούμε ότι δεν περάστηκαν καλά οι Drivers πάλι δεν θα έκανε κάτι?

Οι μοναδικοί Dr;ives που δέχτηκαν τα Win8.1 είναι αυτοί

Download Lenovo P780 Driver (alternative) (548)

 

Από τα Download Support File στο τέλος τις σελίδας (http://mobilecon.info/flashing-for-upgrade-and-downgrade-lenovo-p780-rom-firmware.html0=)

κ κανένα άλλο, ότι και να έκανα.

 

Παραθέτω βίντεο να δείτε τι κάνω.

 

http://i1128.photobucket.com/albums/m495/tsinos/th_Untitled_zps2aa060ea.jpg

 

Alex,το usb debugging το έχεις τικαρισμένο στο τηλ πριν να ξεκινήσεις την διαδικασία;

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι κανονικά.

Είμαι άτυχος ρε γμτ στον άλλο υπολογιστή βγάζει αυτό.

http://i1128.photobucket.com/albums/m495/tsinos/Chiomegarho3AF0sigmaftau3AF0taulambdaomicron_zps2fcd1995.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι κανονικά.

Είμαι άτυχος ρε γμτ στον άλλο υπολογιστή βγάζει αυτό.

http://i1128.photobucket.com/albums/m495/tsinos/Chiomegarho3AF0sigmaftau3AF0taulambdaomicron_zps2fcd1995.png

 

Alex,απο κάτω βλέπω να τρέχει και το avast.Καλύτερα να μην τρέχει και το antivirus ταυτόχρονα.

Όσο για το σφάλμα που σου βγάζει το flashtool,δοκίμασε άλλη έκδοση.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει 4 διαφορετικές εκδόσεις κ συνέχισε να το κάνει.

επίσης διάβασα ότι μπορεί να το διορθώσει το antvirus εκείνη την στιγμή όπου έβγαλα την φώτο το έβαλα να το κάνω εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους.

Λοιπον Αλεξ .....κανε απεγκατασταση τους drivers του τηλεφωνου με καποιο προγραμμα

τα παντα οτι αφορα το τηλεφωνο. (Εγω εχω το Your Uninstaller).

Αν μπορεις μπες και στη Registry και σβησε οτι κλειδια εχουν σχεση με το Lenovo P780.(Το παραπανω προγραμμα το κανει μονο του)

Restart ή καλυτερα Shut Down και παλι απο την αρχη Drivers.

Κατι σου εχει κατσει στραβα και κανει conflict......μην ανγχωνεσε ολα θα πανε καλα.

Εγω 7αρια εχω και δουλευει τελεια το FlashTool.

Ααααα και κατι αλλο.Το USB σε εισοδο της μητρικης και οχι μεσο καποιου HUB.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω κάτι θεματάκια, αν μπορείτε να βοηθήσετε.

Προσπάθησα να ψάξω στο φόρουμ, αλλα δεν έβγαλα άκρη.

1)

δεν έχω κάνει πολλές κλήσεις ακόμα, ουσιαστικά είναι η πρώτη μέρα που το έχω το κινητό, αλλα από τα 3 άτομα που μίλησα, το 1 μου είπε (επανελημμένα) πως ακούγεται κάποιος παράξενος ήχος, κάτι σαν να χτυπάει κάποιος το ακουστικό, η σα να στάζει κάτι. ακριβώς δεν μπόρεσα να το διευκρινίσω. Επίσης, δοκίμασα να με καλέσω από άλλες 2 συσκευές, και δεν aκούγκα κάτι περίεργο.

 

2)Μάλλον έχω κάποιο θέμα με τις επαφές. Με πήραν τηλέφωνο και ενώ ήταν στις επαφές, δεν μου έβγαλε όνομα, μονο τον αριθμό. παρατήρησα πως ο αριθμός της επαφής ήταν 003069... ενώ στη κλίση ήταν 69...., οποτε το άλλαξα στις επαφές (έσβησα το 0030) και το εμφανίζει κανονικά. Έλαβα όμως μήνυμα από την κοσμοτέ όταν δεν είχα σήμα, πως κάποιος με πήρε τηλέφωνο, και εκεί ο αριθμός είναι 003069..., οποτε δεν εμφανίζει το όνομα.

 

4)έχω ψάξει το internet αλλα δεν μπόρεσα να βρω τι κάνουν μερικές από τις επιλογές που έχει πάνω το κινητό. Ξέρει κανεις τι κάνουν τα:

α)Smart Standby

β)Wide touch

 

5)η πυξίδα δουλεύει? δεν μου φαίνεται να ανταποκρίνεται όπως θα περίμενα. δεν μένει σταθερή στο σημείο που δείχνει για βορρά.

παιδιά, δεν βρήκα καμια απάντηση για τα θέματα που είχα, αλλα μπόρεσα να λύσω το θέμα με τις κλήσεις/sms. Απλά το μοιράζομαι μαζί σας μήπως βοηθήσει κανέναν άλλον.

Αρχικά άλλαξα τις επαφές μου, και έσβησα το 0030, αφίσα τη χωρα ella da όμως από τα contacts του google.

Αυτό λύνει το πρόβλημα με τις κλήσεις, αλλα στα sms συνεχίζει να μου εμφανίζει νούμερο αντί ονόματος, γιατί στο sms ο αριθμός έχει το 0030. έτσι εγκατέστησα το Textra από το play και δουλεύει μια χαρά.

 

Επίσης, ξαφνικά, μου εμφανίζει ένα πράσινο led συνεχεια αναμμένο χωρίς να έχω καταλάβει ακόμα γιατί! το ψάχνω στο web αλλα ακόμα δεν έχω βρει κάτι. του έχει τύχει κανενός?

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μου έβγαζε κανένα μήνυμα σαν μη αναγνωσμένο.

Μπήκα σε όλα, ένα ένα, και τελικά έσβησε.

δεν καταλαβαίνω, αλλα δεν έχει σημασία.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D http://www.needrom.com/mobile/rom-android-4-4-2/ Developer έκδοση της Vibe με android 4.4.2

Σε καμιά βδομάδα θα βγει και η stable και multilanguage!!

 

Προσοχή, αυτή η έκδοση είναι από εσωτερική κυκλοφορία στους beta devs. Δεν έχει βγει προς τα έξω. Πρέπει να έχει πολλά bugs ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μου έβγαζε κανένα μήνυμα σαν μη αναγνωσμένο.

Μπήκα σε όλα, ένα ένα, και τελικά έσβησε.

δεν καταλαβαίνω, αλλα δεν έχει σημασία.

ευχαριστώ.

 

απενεργοποιησε την εφαρμογη μηνυματων του κινητου αφου δεν την χρησιμοποιεις για να μην στο ξανακανει

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από titos18 >

 

Επιτέλους!!!! http://www.needrom.com/mob...android-4-4-2/ Developer έκδοση της Vibe με android 4.4.2

Σε καμιά βδομάδα θα βγει και η stable και multilanguage!!

 

Προσοχή, αυτή η έκδοση είναι από εσωτερική κυκλοφορία στους beta devs. Δεν έχει βγει προς τα έξω. Πρέπει να έχει πολλά bugs ακόμη

 

 

 

Εγώ την έχω βάλει και όλα οκ δεν έχει βεβαία τρομερές διαφορές αλλά δουλεύει οκ

 

Χρηστος

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει 4 διαφορετικές εκδόσεις κ συνέχισε να το κάνει.

επίσης διάβασα ότι μπορεί να το διορθώσει το antvirus εκείνη την στιγμή όπου έβγαλα την φώτο το έβαλα να το κάνω εγκατάσταση.

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ πραγματικά πάρα πολύ κ όλα τα παιδιά που με βοήθησαν.

Τελικά τα κατάφερα αλλά στο 3 pc που χρησιμοποίησα.

Κ μπορώ να πω ότι όλα έγιναν πολύ απλά κ πολύ γρήγορα.

Το PC φορούσε τα ΧΡ επάνω κ τα έκανε όλα μπαμ μπαμ.

 

Για άλλη μια φορά σας Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πραγματικά πάρα πολύ κ όλα τα παιδιά που με βοήθησαν.

Τελικά τα κατάφερα αλλά στο 3 pc που χρησιμοποίησα.

Κ μπορώ να πω ότι όλα έγιναν πολύ απλά κ πολύ γρήγορα.

Το PC φορούσε τα ΧΡ επάνω κ τα έκανε όλα μπαμ μπαμ.

 

Για άλλη μια φορά σας Ευχαριστώ πολύ.

 

Επιτέλους Alex, τι παίδεμα έφαγες ρε φίλε.

Όλα καλά λοιπόν :)

Τα xp που αποφάσισε η Microsoft να τερματίσει την υποστήριξη τους σε έβγαλαν ασπροπρόσωπο;)

Πάντως, για την ιστορία η s125 που αποφάσισες να περάσεις είναι πολύ καλή ρομ. Την είχα αρκετό καιρό χωρίς προβλήματα.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι τα ΧΡ μας τα συνιστούν κ οι εταιρίες που προμηθεύουν CNC σαν ποιο σταθερής αποδόσεις.

κ δεν έχουν πρόβλημα με τους Drivers των μοτέρ, οπότε λέω δεν το δοκιμάζω. :p

Ξανά ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι τα ΧΡ μας τα συνιστούν κ οι εταιρίες που προμηθεύουν CNC σαν ποιο σταθερής αποδόσεις.

κ δεν έχουν πρόβλημα με τους Drivers των μοτέρ, οπότε λέω δεν το δοκιμάζω. :p

Ξανά ευχαριστώ.

Τίποτα, να είσαι καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απενεργοποιησε την εφαρμογη μηνυματων του κινητου αφου δεν την χρησιμοποιεις για να μην στο ξανακανει

 

Δεν γίνεται να το κάνει αυτό γιατί η εφαρμογή μηνυμάτων είναι ενσωματωμένη στην εφαρμογή contact manager της lenovo. Αν το κάνει αυτό θα χάσει και τον dialer και τις επαφές.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, να είσαι καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν γίνεται να το κάνει αυτό γιατί η εφαρμογή μηνυμάτων είναι ενσωματωμένη στην εφαρμογή contact manager της lenovo. Αν το κάνει αυτό θα χάσει και τον dialer και τις επαφές.

 

α οκ δεν ηξερα, ευχαριστω για την πληροφορια

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο εδω και 4 μηνες. Τις τελευταιες μερες το σημα ειναι πολυ κακο και στις δυο σιμ, σε σημειο που την περισσοτερη ωρα ειμαι τελειως εκτος δικτυου. Εχω δοκιμασει διαφορες ρομ αλλα και μοντεμ οπως προτεινατε σε παρομοια προβληματα, αλλα δεν εχω δει βελτιωση. Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω, ή η επιστροφη ειναι μονοδρομος ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να το κάνει αυτό γιατί η εφαρμογή μηνυμάτων είναι ενσωματωμένη στην εφαρμογή contact manager της lenovo. Αν το κάνει αυτό θα χάσει και τον dialer και τις επαφές.

Ευτυχώς δεν είδα το μήνυμα νωρίτερα.

Το αφήνω ως έχει λοιπόν.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

α οκ δεν ηξερα, ευχαριστω για την πληροφορια

 

Ευτυχώς δεν είδα το μήνυμα νωρίτερα.

Το αφήνω ως έχει λοιπόν.

ευχαριστώ

Να είστε καλά...

:up::up:

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω το κινητο εδω και 4 μηνες. Τις τελευταιες μερες το σημα ειναι πολυ κακο και στις δυο σιμ, σε σημειο που την περισσοτερη ωρα ειμαι τελειως εκτος δικτυου. Εχω δοκιμασει διαφορες ρομ αλλα και μοντεμ οπως προτεινατε σε παρομοια προβληματα, αλλα δεν εχω δει βελτιωση. Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω, ή η επιστροφη ειναι μονοδρομος ?

Τι να σου πω....Αν δοκίμασες διάφορες ρομ και μόντεμ, θα σου έλεγα να δοκιμάσεις καμμία άλλη σιμ μήπως το πρόβλημα ειναι στις σιμ.(Θα μου πεις τώρα και στις 2 το ίδιο πρόβλημα)Εγώ προσωπικά είχα θέμα με τη σιμ κάποια στιγμή. Αφου είδα πως με οτι δοκιμαζα δεν γινόταν τίποτα, άλλαξα σιμ (φυσικά με το ίδιο νούμερο, σε 5' με 5 ευρώ) και το πρόβλημα λύθηκε.

Δοκίμασε να καθαρίσεις τις επαφές, με μαλακές κινήσεις, των δικών σου σιμ.

Το πρόβλημα αυτό το συναντάς παντού ή σε συγκεκριμένα σημεία; Π.χ όταν είσαι σπίτι;

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D http://www.needrom.com/mobile/rom-android-4-4-2/ Developer έκδοση της Vibe με android 4.4.2

Σε καμιά βδομάδα θα βγει και η stable και multilanguage!!

 

Καλημερα και καλο μηνα σε ολους.

Λοιπον απο περιεργια την εβαλα χθες βραδυ. Αρκετα καλη τη βλεπω και σταθερη.

Δεν μου εκανε τιποτα κολπα. Το κλασικο θεμα με τα SMS που εχει 70 χαρακτηρες στα Ελληνικα υπαρχει και εδω.

Ενα θεματακι που εχω ειναι με το Recovery. Εχει το stock Android Recoveery και προσπαθησα να του περασω

TWRP & CWM αλλα τιποτα. Ο λογος ειναι οτι θελω να του αλλαξω το modem firmware για να δω αν εχει

διαφορα στο σημα. Εχει κανεις καποια ιδεα για το recovery να το αλλαξω ?

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/mobile/rom-android-4-4-2/#comments

 

Βγηκε V2 (- Fixed Exchange problem- Fixed SMS delete problem)

Και τα δυο προβληματα τα ειχα....την περναω τωρα να δω τι γινεται.

Οσο για το recovery περασα την S135 που εχει το TWRP Recovery και στο Flash Tool

επελεξα να μην αλλαξει το Recovery. Ελπιζω να πανε ολα καλα :lol:

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα σε ολους.

Λοιπον απο περιεργια την εβαλα χθες βραδυ. Αρκετα καλη τη βλεπω και σταθερη.

Δεν μου εκανε τιποτα κολπα. Το κλασικο θεμα με τα SMS που εχει 70 χαρακτηρες στα Ελληνικα υπαρχει και εδω.

Ενα θεματακι που εχω ειναι με το Recovery. Εχει το stock Android Recoveery και προσπαθησα να του περασω

TWRP & CWM αλλα τιποτα. Ο λογος ειναι οτι θελω να του αλλαξω το modem firmware για να δω αν εχει

διαφορα στο σημα. Εχει κανεις καποια ιδεα για το recovery να το αλλαξω ?

 

Εμένα μου δημιούργησε τα παρακάτω προβλήματα:

- Φόρτιση μέχρι 82%. Μετά σταματάει.

- Η μπαταρία, τελειώνει πολύ γρήγορα σε σχέση με άλλες ROM και με την ίδια χρήση.

- Το VIBER δούλεψε μόνο μερικές ώρες. Μετά . . . . . . :X

- Μου έβγαζε συνεχώς το μήνυμα, exchange services stoped .

- Το γνωστό πρόβλημα με τον μαμίσιο dealer και τους αριθμούς τηλεφώνου που δεν αναγνωρίζει στα μηνύματα όσους έχουν μπροστά το +30

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...