Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για σας παιδιά,

έχει καιρό που διαβάζω το forum, και ήμουν σχεδόν έτοιμος να το παραγγείλω, μέχρι που διαβάσω αυτό:

Dead pixels at Lenovo P780

 

έχετε προσέξει και εσείς κάτι τέτοιο? ουσιαστικά λέει ότι η οθόνη τρεμοπαίζει και πως υπάρχουν χαλασμένα pixels στην οθόνη.

 

και κάτι ακόμα, που ήθελα να ρωτήσω πριν δω καν αυτό το post.

ποσο ευχαριστημένοι είστε από το κινητό? σίγουρα σχετικά με κόστος/ποιότητα πρέπει να τα σπάει, αλλα θα ήταν καλύτερα ίσος κάποιο επώνυμο apo thn europaikh agora με τα ίδια λεφτά και χαμηλότερα specs? αυτήν την απορία την έχω από τότε που αποφάσισα να πάρω κινεζικο.

 

επίσης, σε τι τιμή το αγοράσατε περίπου? αρχικά νομίζω πως το είδα κοντά στα 200, μετά πριν μερικές μέρες αν θυμάμαι καλά ήταν κοντά στα 220, και προχθές το ida κάτω από 200. όλα φυσικά από το minideal, μιας από όσα έχω διαβάσει είναι το πιο έγκυρο.

μήπως αν περιμένω κάνα 2 βδομάδες θα πέσει και άλλο?

 

και κάτι τελευταίο, αν δεν αλλάξω rom και όλα αυτά που συζητάτε (μιας και δεν το πολύ έχω να πω την αλήθεια), είναι αρκετά ένταξη το κινητό? η θέλει άλλη rom για να πεις ότι δουλεύει καλά?

 

Ευχαριστώ, ηλίας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για σας παιδιά,

έχει καιρό που διαβάζω το forum, και ήμουν σχεδόν έτοιμος να το παραγγείλω, μέχρι που διαβάσω αυτό:

Dead pixels at Lenovo P780

 

έχετε προσέξει και εσείς κάτι τέτοιο? ουσιαστικά λέει ότι η οθόνη τρεμοπαίζει και πως υπάρχουν χαλασμένα pixels στην οθόνη.

 

και κάτι ακόμα, που ήθελα να ρωτήσω πριν δω καν αυτό το post.

ποσο ευχαριστημένοι είστε από το κινητό? σίγουρα σχετικά με κόστος/ποιότητα πρέπει να τα σπάει, αλλα θα ήταν καλύτερα ίσος κάποιο επώνυμο apo thn europaikh agora με τα ίδια λεφτά και χαμηλότερα specs? αυτήν την απορία την έχω από τότε που αποφάσισα να πάρω κινεζικο.

 

επίσης, σε τι τιμή το αγοράσατε περίπου? αρχικά νομίζω πως το είδα κοντά στα 200, μετά πριν μερικές μέρες αν θυμάμαι καλά ήταν κοντά στα 220, και προχθές το ida κάτω από 200. όλα φυσικά από το minideal, μιας από όσα έχω διαβάσει είναι το πιο έγκυρο.

μήπως αν περιμένω κάνα 2 βδομάδες θα πέσει και άλλο?

 

και κάτι τελευταίο, αν δεν αλλάξω rom και όλα αυτά που συζητάτε (μιας και δεν το πολύ έχω να πω την αλήθεια), είναι αρκετά ένταξη το κινητό? η θέλει άλλη rom για να πεις ότι δουλεύει καλά?

 

Ευχαριστώ, ηλίας

 

Εγώ φιλε το έχω 2μηνες κι επειδή κι εγώ δεν το έχω με φλασαρίσματα κλπ... Το έχω οπως το πηρα απο mlnldeal... Δεν εχω προβλημα.. Ενα πρόβλημα μου έκανε η εφαρμογή για τα email αλλα κατεβασα μια αλλη και ΟΚ..

Επισης οι επαφες ειχαν ενα θεμα με την αναζητηση στα ελληνικα αλλα κατεβασα μια αλλη και παλι ΟΚ.... Τιποτσ αλλο δεν μου παρουσιασε.

Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Λεω να δοκιμασω αυτη τη ρομ.

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-p780-vibe/

οταν την βαλω θα ενημερωσω.;)

 

 

EDIT: Την εβαλα και απλα η ρομ ΤΑ ΣΠΑΕΙ. Αλλο κινητο εγινε. τρομερο.

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα θελω να ρωτησω αν υπαρχει πληρης μεταφραση του τηλεφωνου στα ελληνικα

:):)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα θελω να ρωτησω αν υπαρχει πληρης μεταφραση του τηλεφωνου στα ελληνικα

:):)

 

100% μεταφραση δεν υπαρχει. Βρισκεις ομως καποιες ρομ που εχουν μεταφραση στα Ελληνικα στο 90%

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Λεω να δοκιμασω αυτη τη ρομ.

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-p780-vibe/

οταν την βαλω θα ενημερωσω.;)

 

 

EDIT: Την εβαλα και απλα η ρομ ΤΑ ΣΠΑΕΙ. Αλλο κινητο εγινε. τρομερο.

 

Αν βρεις λιγο χρονο βαλε καμια φωτο απο μενου κτλπ να το δουμε :D

 

για σας παιδιά,

έχει καιρό που διαβάζω το forum, και ήμουν σχεδόν έτοιμος να το παραγγείλω, μέχρι που διαβάσω αυτό:

Dead pixels at Lenovo P780

 

έχετε προσέξει και εσείς κάτι τέτοιο? ουσιαστικά λέει ότι η οθόνη τρεμοπαίζει και πως υπάρχουν χαλασμένα pixels στην οθόνη.

 

και κάτι ακόμα, που ήθελα να ρωτήσω πριν δω καν αυτό το post.

ποσο ευχαριστημένοι είστε από το κινητό? σίγουρα σχετικά με κόστος/ποιότητα πρέπει να τα σπάει, αλλα θα ήταν καλύτερα ίσος κάποιο επώνυμο apo thn europaikh agora με τα ίδια λεφτά και χαμηλότερα specs? αυτήν την απορία την έχω από τότε που αποφάσισα να πάρω κινεζικο.

 

επίσης, σε τι τιμή το αγοράσατε περίπου? αρχικά νομίζω πως το είδα κοντά στα 200, μετά πριν μερικές μέρες αν θυμάμαι καλά ήταν κοντά στα 220, και προχθές το ida κάτω από 200. όλα φυσικά από το minideal, μιας από όσα έχω διαβάσει είναι το πιο έγκυρο.

μήπως αν περιμένω κάνα 2 βδομάδες θα πέσει και άλλο?

 

και κάτι τελευταίο, αν δεν αλλάξω rom και όλα αυτά που συζητάτε (μιας και δεν το πολύ έχω να πω την αλήθεια), είναι αρκετά ένταξη το κινητό? η θέλει άλλη rom για να πεις ότι δουλεύει καλά?

 

Ευχαριστώ, ηλίας

Αυτο που αναφερεις στην αρχη δεν μου χει τυχει μετα απο 2 βδομαδες χρησεις...η τιμη του απο μινιντιλ ειναι γυρω στα 180 απο οσο ξερω...απο ευρωπαικη αγορα δεν βρισκεις με 180 ευρω ΤΙΠΟΤΑ που ουτε καν να το πλησιαζει...αποψη μου οτι το κινητο ειναι φοβερο...και επειδη απο οτι εχω διαβασει το 2014 θα ερθουν και Ελλαδα παρτο τωρα πριν το δεις στην ελληνικη αγορα με 300 ευρω και λες γιατι δεν το πηρα τοτε :p Ολα αυτα αποψη μου βεβαια :)

Edited by Georgis13
Link to comment
Share on other sites

απο τα λεγομενα σας παιδες με καταφερατε και παρηγγειλα το κινητο... ελπιζω φυσικα να ειναι τοσο καλο οσο λετε.. πρωτη φορα παω σε τοσο μεγαλο κινητο και το περιμενω πως και πως... εδωσα παραγγελια στις 7/11.. μηπως ξερετε ποσες μερες θα κανει περιπου γιατι μεχρι τωρα δεν προχωρησε καθολου με το track number που μου εστειλαν!!
Link to comment
Share on other sites

απο τα λεγομενα σας παιδες με καταφερατε και παρηγγειλα το κινητο... ελπιζω φυσικα να ειναι τοσο καλο οσο λετε.. πρωτη φορα παω σε τοσο μεγαλο κινητο και το περιμενω πως και πως... εδωσα παραγγελια στις 7/11.. μηπως ξερετε ποσες μερες θα κανει περιπου γιατι μεχρι τωρα δεν προχωρησε καθολου με το track number που μου εστειλαν!!

 

Εγω απο minideal το πηρα σε 2 βδομάδες!

Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

και εγω απο minideal το παρηγγειλα.. ελπιζω να ερθει πριν τελειωσει ο μηνας!!

 

Λογικά μέχρι 25 Νοέμβρη το πολύ θα το έχεις στα χέρια σου...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φιλε το έχω 2μηνες κι επειδή κι εγώ δεν το έχω με φλασαρίσματα κλπ... Το έχω οπως το πηρα απο mlnldeal... Δεν εχω προβλημα.. Ενα πρόβλημα μου έκανε η εφαρμογή για τα email αλλα κατεβασα μια αλλη και ΟΚ..

Επισης οι επαφες ειχαν ενα θεμα με την αναζητηση στα ελληνικα αλλα κατεβασα μια αλλη και παλι ΟΚ.... Τιποτσ αλλο δεν μου παρουσιασε.

Αυτο που αναφερεις στην αρχη δεν μου χει τυχει μετα απο 2 βδομαδες χρησεις...η τιμη του απο μινιντιλ ειναι γυρω στα 180 απο οσο ξερω...απο ευρωπαικη αγορα δεν βρισκεις με 180 ευρω ΤΙΠΟΤΑ που ουτε καν να το πλησιαζει...αποψη μου οτι το κινητο ειναι φοβερο...και επειδη απο οτι εχω διαβασει το 2014 θα ερθουν και Ελλαδα παρτο τωρα πριν το δεις στην ελληνικη αγορα με 300 ευρω και λες γιατι δεν το πηρα τοτε Ολα αυτα αποψη μου βεβαια

ευχαριστώ παιδιά, λογικά πολύ σύντομα θα το παραγγείλω.

μόλις το πάρω θα έχω πολλές ακόμα ερωτήσεις για τις rom :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά, λογικά πολύ σύντομα θα το παραγγείλω.

μόλις το πάρω θα έχω πολλές ακόμα ερωτήσεις για τις rom :)

παιδες η μπαταρια εχει πεσει καθολου μετα απο 3-5 μηνες που το εχετε? κραταει ακομα καλα? εχω βρει στα 2000mah

εχει βρει καποιος αλλος στα 4000μαη μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

παιδες η μπαταρια εχει πεσει καθολου μετα απο 3-5 μηνες που το εχετε? κραταει ακομα καλα? εχω βρει στα 2000mah

εχει βρει καποιος αλλος στα 4000μαη μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Ρ780 περιπου 2 μηνες... με τη ROM από minideal ... πρεπει να εχει την S125 ... επειδή δεν ξέρω πολλά πράγματα δεν το έχω πειράξει.. καλα παει... μόνο την εφαρμογή για τις επαφές και τα e-mail .. αναγκάστηκα να κατεβάσω άλλες γιατι είχαν πρόβλημα... μήπως μπορώ με καποιο τρόπο να σβήσω εφαρμογές του κινητού και να τις αντικαταστήσω με άλλες?... Επίσης εχω βάλει μισ sd 16gb αλλα μόνο φωτογραφίες μπορω να αποθηκευονται εκει... μπορώ να μεταφέρω εφαρμοφές ή να κατεβάζω εφαρμοφές να αποθηκεύονται στην sd και να τρέχουν από εκει?.. Απο ebay αγόρασα μια θήκη Nillkin Wake UP Flip PU Leather & PC Fresh Cover Skin Case For Lenovo P780.. χρώμα κίτρινο... ( http://www.ebay.com/itm/261277108590?var=560223043431&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 ) είναι πάρα πολύ καλή... την χρησιμοποίησα 2 μέρες αλλά αποφασισα ότι δεν με βολεύει η θήκη με καπάκι.. αν κάποιος την θέλει ας μου στείλει μηνυμα με διεύθυνση να του την στείλω... εννοειται δωρεάν !

 

Να ευχαριστησω το Μανωλη για την ωραια θηκη που μου εστειλε.:O Να σαι καλα.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοηθεία...!!! Έχω βάλει σαν 1η καρτα για 3G την Wind αλλά δεν συνδέεται στο internet στις ρυθμίσεις του data connection. Αντιθέτως συνδέεται κανονικά απο την 2η κάρτα της Vodafon παρόλο που υποτίθεται οτι η 2η κάρτα δεν χρησιμοποιείται για χρήση internet. Τι ακριβώς θέλει να πει ο ποιητής???
Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοηθεία...!!! Έχω βάλει σαν 1η καρτα για 3G την Wind αλλά δεν συνδέεται στο internet στις ρυθμίσεις του data connection. Αντιθέτως συνδέεται κανονικά απο την 2η κάρτα της Vodafon παρόλο που υποτίθεται οτι η 2η κάρτα δεν χρησιμοποιείται για χρήση internet. Τι ακριβώς θέλει να πει ο ποιητής???

 

Δεν ειπε κανεις οτι η δευτερη καρτα δεν μπορει να μπει στο ιντερνετ. Μπορει απλα δεν μπορει να συνδεθει με 3G. Οποτε δεν εχεις θεμα σε αυτο. Τωρα για το οτι δεν μπορεις να μπεις με την 1η καρτα αν δεν εβγαλες ακρη με τις ρυθμισεις και εισαι σίγουρος οτι τις εκανες σωστα τοτε παρε την Wind τηλεφωνο η να πας απο ενα καταστημα.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπε κανεις οτι η δευτερη καρτα δεν μπορει να μπει στο ιντερνετ. Μπορει απλα δεν μπορει να συνδεθει με 3G. Οποτε δεν εχεις θεμα σε αυτο. Τωρα για το οτι δεν μπορεις να μπεις με την 1η καρτα αν δεν εβγαλες ακρη με τις ρυθμισεις και εισαι σίγουρος οτι τις εκανες σωστα τοτε παρε την Wind τηλεφωνο η να πας απο ενα καταστημα.

Νομίζω ότι οι ρυθμίσεις είναι οκ. Και από την στιγμή που μπαίνει με την 2η κάρτα χωρίς να πειράξω κάτι, προφανώς το θέμα είναι με την εταιρία. Βέβαια ακόμα το ψάχνω το κινητό οπότε μπορεί να έχω κανει εγώ καμιά παπάτζα...!!!:p Θα πάω από κανά κατάστημα και βλέπουμε. Thanks πάντως...!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το εχετε καιρο παρατηρησατε καμια μειωση στο χρονο αναμονης??Απλα ρωταω(μην σπερνουμε τον πανικο χωρις λογο) Γιατι 4000 Mha ακουγονται πολυ καλα αλλα η ποιοτητα της μπαταριας ειναι καλα??:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η αυτονομία δεν αλλάζει από μόνη της τόσο σύντομα, η χρήση αλλάζει και αυτό την επηρεάζει...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα .

Θελω να ρωτησω, τωρα που θα μου ερθει το κινητο. Χρειαζεται να κανω καποια αλλαγη στην ΡΟΜ ? δηλαδη να την αλλαξω ή να κατσω στα αβγα μου ? Δεν γνωριζω και πολυ καλα αυτα τα περιεργα πραγματα με τις ΡΟΜ αλλα κατι θα μπορεσω να καταφερω εαν το παρω αποφαση.

Αυτο που εχω σαν προβλημα , ειναι πως απ την στιγμη που εχουμε ενα τετοιο καλο κινητο στα χερια μας, ειναι κριμα να μην μπορουμε να το εκμεταλευομαστε στο 100% του . Δηλαδη μαλλον θελει Ροοτ και αλλαγη ΡΟΜ ? για ποιο πραγμα ? για να φυγουν ολες οι κινεζιες απο μεσα του ?

Δεν μπορω να καταλαβω , ποιος ο λογος να το κανουμε αυτο, δηλαδη την αλλαγη ΡΟΜ κτλ.

Επισης , απ τις 9 του μηνος με λεει αυτο ακριβως στο σιτε οταν βαζω το tracking number ( Despatched to overseas (Country code: GR) τι γινεται δηλαδη και ειμαστε τωρα στην 3η μερα με αυτο ? η παραγγελεια εγινε την Τριτη 6/11

 

Φιλικα παντα ....

Link to comment
Share on other sites

@glix

Καλησπέρα.Μην ανησυχείς για τίποτα.Το κινητό για τα χρήματα που το πήραμε είναι άριστο.

Θα το δουλέψεις άνετα όπως θα σου έρθει απο minideal.¨Κινεζιές¨ δεν έχει μέσα.Άστο αυτό με τις αλλαγές rom,αν δεν το έχεις.Πάντως εαν χρειαστείς για κάποιο λόγο να αλλάξεις rom,δεν είναι δύσκολο.Ούτε εγώ το είχα αλλά έμαθα γιατί μου κόλλησε το recovery όταν προσπάθησα να κάνω repartition.Rootαρισμένο θα είναι ήδη εαν ζήτησες Ελληνικά.Αν θες την γνώμη μου σου προτείνω να το χαρείς όπως θα σου έρθει και αν χρειαστείς να αλλάξεις rom γιατί π.χ μια άλλη rom έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας τότε προσπάθησέ το.

Όσο για το ( Despatched to overseas (Country code: GR),αυτό θα σου λέει μέχρι να ¨χτυπήσουν¨ το barcode του πακέτου σου στο Κ.Δ. Αεροδρομίου.Μετά θα σου εμφανίσει Arrived At Overseas (Country Code GR).

Η αναμονή σκοτώνει:worry:

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Λεω να δοκιμασω αυτη τη ρομ.

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-p780-vibe/

οταν την βαλω θα ενημερωσω.;)

Την εβαλα και απλα η ρομ ΤΑ ΣΠΑΕΙ. Αλλο κινητο εγινε. τρομερο.

 

Πάνω απο ποιά την έβαλες; ROW ή Chinese; Root έκανες με το Framaroot από ότι βλέπω και Gapps έβαλες εσύ;

 

Εγώ του φόρεσα εδώ και δύο μέρες τωρα την SLXROM based GravityMod2 είναι σχεδόν pure android με ενσωματωμένα Xposed και GravityMod, πολύγλωσση και με ελληνικά, rooted και Gapps και αλλαγμένο modem. Ως τώρα δουλεύει τέλεια, με πολύ καλύτερο σήμα, γρήγορη και με αρκετά χαμηλή κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχω παραγγείλει εδω και 12 μερες το κινητό απο minideal . απο 08/11 λέει dispached overseas.

αναμονη.......

το κινητό απο οτι εχω διαβασει δεν θελει υποχρεωτικά αλλαγές. Εαν δεν το πειράξεις η μπαταρία κρατάει απο οτι εχω διαβασει μεχρι τωρα αρκετα ικανοποιητικά. Υπάρχει κάποιος που να δώσει εικόνα απο την διαρκεια με πλήρη φόρτιση? επίσης αν χρειστεί αλλαγή της rom πρέπει να υπάρχει κάποια σειρά στις αναβαθμήσεις ή απλα βάζουμε την πιό πρόσφατη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι και εγώ κάτοχος ενος Lenovo P780 από το οποίο είμαι πλήρως ευχαριστημένος και κυρίως όσον αφορά το value for money.

Δυστυχώς μετά από μια πτώση το εξωτερικό πλαστικό έχει χτυπηθεί σημαντικά και προσπαθώ εδώ και καιρό κάποιο ανταλλακτικό, χωρίς όμως επιτυχία.

Γνωρίζει κάποιος καποιο site από το οποίο θα μπορούσα να προμηθευτώ το συγκεκριμένο ανταλλακτικό;

Link to comment
Share on other sites

Πάνω απο ποιά την έβαλες; ROW ή Chinese; Root έκανες με το Framaroot από ότι βλέπω και Gapps έβαλες εσύ;

 

Εγώ του φόρεσα εδώ και δύο μέρες τωρα την SLXROM based GravityMod2 είναι σχεδόν pure android με ενσωματωμένα Xposed και GravityMod, πολύγλωσση και με ελληνικά, rooted και Gapps και αλλαγμένο modem. Ως τώρα δουλεύει τέλεια, με πολύ καλύτερο σήμα, γρήγορη και με αρκετά χαμηλή κατανάλωση.

Την εβαλα πανω απο την official S135. Root δεν υπαρχει τροπος ακομα να την κανω η τουλαχιστον δεν βρηκα εγω αλλα δεν υπαρχει κανενα θεμα γιατι το recovery μενει οποτε ειχα περασει απο πριν twrp και απλα μπηκα και περασα τα gapps και εκανα και ενα backup να το εχω.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...