Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες να ρωτήσω κάτι. Στη συλλογή μέσα (των φωτογραφιών) πρόσεξα εσχάτως, (παρατηρητικότητα σκίζω ε? ) ότι υπάρχουν κ τα αλμπουμ φωτογραφιών που έχω κ στο facebook. Τα έχει κατεβάσει κ τα έχει μαζί με τις φωτογραφίες του κινητού......

 

Αυτό τώρα να υποθέσω μου τρώει ram? Που πάει κ τις βάζει??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε, για να δεις τον ant1 live, χρειάζεσαι σίγουρα flas,αλλά δοκίμασε ,από το browser.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, για να δεις τον ant1 live, χρειάζεσαι σίγουρα flas,αλλά δοκίμασε ,από το browser.

 

 

Δοκίμασα αδερφέ.......δε μπαίνει! Γι' αυτό ρωτάω....μηπως δεν υποστηρίζει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αδερφέ.......δε μπαίνει! Γι' αυτό ρωτάω....μηπως δεν υποστηρίζει το κινητό;

 

Ρε παιδια xbmc κάντε εγκατάσταση κ αφήστε τα όλα τ αλλα...υπάρχει και Thread στο myphone είναι τέλειο. ..ψάξτε το κ θα με θυμηθειτε

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378116

 

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αδερφέ.......δε μπαίνει! Γι' αυτό ρωτάω....μηπως δεν υποστηρίζει το κινητό;

 

οπως σου ειπα και πριν, ο stock browser κι ο chrome δεν υποστηριζουν flash. ενας browser που χρησιμοποιω εγω και σιγουρα υποστηριζει flash ειναι ο boat κι ο next. δοκιμασε και μου λες;)

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κάτι. Στη συλλογή μέσα (των φωτογραφιών) πρόσεξα εσχάτως, (παρατηρητικότητα σκίζω ε? ) ότι υπάρχουν κ τα αλμπουμ φωτογραφιών που έχω κ στο facebook. Τα έχει κατεβάσει κ τα έχει μαζί με τις φωτογραφίες του κινητού......

 

Αυτό τώρα να υποθέσω μου τρώει ram? Που πάει κ τις βάζει??

 

μάλλον έχεις κάνει σινχρονισμό της foto

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το λες καθόλου χρήση όχι ικανοποιητική ...Sorry δηλαδή. Εγώ είμαι συνέχεια On line είτε με Wi-Fi είτε με 3G , μιλάω περίπου 25-35 λεπτά την ημέρα και χρησιμοποιώ αρκετά Instagram / Whatsapp / Viber και με το ζόρι βγάζω 30-35 ώρες

 

Καλησπερα παιδες, εγω εχω το s4 mini 4 μερες και μου κραταει απο τις 9 το πρωι ως τις 12 το βραδυ 15-16 ωρες απο την πρωτη μερα που το φορτισα με ομιλια 30 λεπτα το πολυ, wifi κανα 20 λεπτο, 3g 2-3 λεπτα. Οτι και να κανω θα κρατησει αυτες τις ωρες.

 

Εχω βαλει και προγραμμα εξοικονομησης και το δουλεψα και μια ολοκληρη μερα με τερμα κατω φωτεινοτητα και παλι τα ιδια, τι συμβαινει ρε παιδια? ποσο καιρο εχει η εγγυηση η μπαταρια (οσο και το κινητο?) για την αλλαξω σε περιπτωση που εχει θεμα. Το θεμα ειναι να εχει η μπαταρια προβλημα και οχι απο κινητο.

 

Τωρα το δουλευω στην εξοικονομηση ενεργειας μονιμα οπου εχει μερικα κολληματα παραπανω αλλα κραταει το ιδιο ακριβως.

4g off εννοειται.

 

Απο βραδυ μεχρι πρωι παντως σε 8 ωρες πεφτει 7 % με κλειστα τα παντα.

 

Το πηρα απο ελλαδα αλλα ειναι γερμανικο.

 

Μπορει να οφειλεται στην 4.2.2. ?

 

Και κατι δευτερο επειδη ειχα και το s3 το μεγαλο, υπαρχει μια λειτουργια που οταν ειναι ανοικτη ενεργοποιει την μπροστινη καμερα ωστε να ελεγχει ποτε την κοιτας και οταν δεν την κοιτας σβηνει την οθονη. Αυτη η λειτουργια δουλευε αψογα στο s3, στο s4 μινι δεν λειτουργει καθολου, ετσι την εχω παντα κλειστη.

Link to comment
Share on other sites

Έχασα τον φορτιστή του κινητού μου.. Αν το φορτίζω με αυτόν του nexus 7 θα υπάρξει πρόβλημα στη συσκευή?

 

Και εγώ το φορτίζω με του nexus 7 που έχω.

Είναι 2 Αντί για 1A αλλά στη πράξη δεν υπάρχει πρόβλημα εδώ και 4 μήνες!

Φορτίζω με ποιον βρω εύκαιρο :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και κατι δευτερο επειδη ειχα και το s3 το μεγαλο, υπαρχει μια λειτουργια που οταν ειναι ανοικτη ενεργοποιει την μπροστινη καμερα ωστε να ελεγχει ποτε την κοιτας και οταν δεν την κοιτας σβηνει την οθονη. Αυτη η λειτουργια δουλευε αψογα στο s3, στο s4 μινι δεν λειτουργει καθολου, ετσι την εχω παντα κλειστη.

 

Μια χαρά μου δουλεύει εμένα,άλλο αν την εχω απενεργοποιήσει για να μην τρώει μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αδερφέ.......δε μπαίνει! Γι' αυτό ρωτάω....μηπως δεν υποστηρίζει το κινητό;

 

εγώ χρησιμοποιώ dolphin browser μαζί με το Jet pack καθώς και Firefox. Και οι δύο υποστηρίζουν flash. Προχτές μάλιστα ήθελα να δώ βίντεο σε μια σελίδα απο τον dolphin. Στην αρχή δεν έπαιξε. Πάτησα επάνω στο βίντεο, μου άνοιξε ένα παράθυρο για να κατεβάσω την τελευταία έκδοση του flash, την εγκατέστησα, και πλέον παίζουν όλα μια χαρά.

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω προβληματάκι με το κινητό.

 

Σβήνει ξαφνικά για λίγο η οθόνη. Λιγότερο από 1 δευτερόλεπτο και επανέρχεται. Μπορεί όμως να το κάνει 4-5 φορές συνεχόμενα.

 

Πάει πουθενά το μυαλό σας ?

 

Ευχαριστώ.

 

Περισσότερα στοιχεία:

 

Κλείνει αμέσως όταν καλύπτω με το χέρι μου το πάνω αριστερό μέρος της συσκευής. Αρκεί να περάσει από μπροστά στα 5-10 εκατοστά το χέρι μου. Και αμέσως μετά επανέρχεται.

 

Please help.

Edited by Namor
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω προβληματάκι με το κινητό.

 

Σβήνει ξαφνικά για λίγο η οθόνη. Λιγότερο από 1 δευτερόλεπτο και επανέρχεται. Μπορεί όμως να το κάνει 4-5 φορές συνεχόμενα.

 

Πάει πουθενά το μυαλό σας ?

 

Ευχαριστώ.

 

Περισσότερα στοιχεία:

 

Κλείνει αμέσως όταν καλύπτω με το χέρι μου το πάνω αριστερό μέρος της συσκευής. Αρκεί να περάσει από μπροστά στα 5-10 εκατοστά το χέρι μου. Και αμέσως μετά επανέρχεται.

 

Please help.

Εκεί είναι ο αισθητήρα αποστάσεως. Αν το κάνει κατα τη διάρκεια τηλεφωνικής κλήσης, έτσι πρέπει.

Αν το κάνει σε άσχετες ώρες, τότε κάπου έχει θέμα κ το κάνει όλες τις ώρες.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Διαβάζω κοντά στους 3 μήνες το θέμα αυτό γιατί ενδιαφερόμουν πολύ για το κινητό.

Σήμερα έκανα την αγορά από πολύ γνωστό σκρουτζομάγαζο.

Περνάω από iphone 3Gs σε Galaxy s4 mini και δηλαδή σε Android γιατί βαρέθηκα την apple και τα πανάκριβα κινητά της.

Περνάω στην ερώτηση μου λοιπόν.

Είχα διαβάσει εδώ ότι καλό είναι να αλλάξουμε την sim σε microsim, όταν ρώτησα στο μαγαζί που πήρα το κινητό μου είπαν ότι δεν χρειάζεται και ότι μόνο το μεγάλο s4 χρειάζεται micro sim.

Όμως είχα διαβάσει εδώ ότι αρκετοί είχατε θέμα και έπρεπε να την αλλάξετε.

Τελικά τι ισχύει??? :/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Διαβάζω κοντά στους 3 μήνες το θέμα αυτό γιατί ενδιαφερόμουν πολύ για το κινητό.

Σήμερα έκανα την αγορά από πολύ γνωστό σκρουτζομάγαζο.

Περνάω από iphone 3Gs σε Galaxy s4 mini και δηλαδή σε Android γιατί βαρέθηκα την apple και τα πανάκριβα κινητά της.

Περνάω στην ερώτηση μου λοιπόν.

Είχα διαβάσει εδώ ότι καλό είναι να αλλάξουμε την sim σε microsim, όταν ρώτησα στο μαγαζί που πήρα το κινητό μου είπαν ότι δεν χρειάζεται και ότι μόνο το μεγάλο s4 χρειάζεται micro sim.

Όμως είχα διαβάσει εδώ ότι αρκετοί είχατε θέμα και έπρεπε να την αλλάξετε.

Τελικά τι ισχύει??? :/

Βλακείες σου είπανε. Χρειάζεται Micro sim η οποία ουσιαστικά είναι δικιά σου κομμένη με ειδικό ''μηχάνημα'', όπου σου δίνουν και το υπόλοιπο κομμάτι σαν αντάπτορα. Κόστος από 2 ευρώ έως τζάμπα!!!;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητο.Πήγα σήμερα σε ένα σκρουτζομάγαζο πήρα το IMEI μιας τυχαίας συσκευής και πήγα σπίτι να το τσεκάρω.Ο υπάλληλος της samsung μου είπε ότι προορίζεται για τη Δανία η συσκευή και οτί δεν είχε άλλες πληροφορίες. To πρόβλημα μου είναι το εξής: Επειδή είμαι λίγο "ψείρας" και ψυχάκιας :p έψαξα και βρήκα ότι στη Δανία η αντίστοιχη "ΔΕΗ" δίνει 230 volts ενώ η δικιά μας δίνει 220 volt.Και ερωτώ, πως εγώ ξέρω ότι δεν θα μου βγάλει προβλήματα στη μπαταρία αύριο μεθαύριο λόγω φόρτισης με χαμηλότερη τάση(συνεπάγεται και λιγότερα ampere δηλαδή) ? :confused: :blink:

 

Υ.Γ Μπορεί να λέω και ανοησίες βεβαιως...

Ευχαριστώ! :D

Link to comment
Share on other sites

Αν σου αρέσει το τηλέφωνο πάρε το και άσε τα volts/ampere ,δεν θα έχεις πρόβλημα απλα πρόσεξε να προορίζεται για ευρωπαϊκή χώρα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητο.Πήγα σήμερα σε ένα σκρουτζομάγαζο πήρα το IMEI μιας τυχαίας συσκευής και πήγα σπίτι να το τσεκάρω.Ο υπάλληλος της samsung μου είπε ότι προορίζεται για τη Δανία η συσκευή και οτί δεν είχε άλλες πληροφορίες. To πρόβλημα μου είναι το εξής: Επειδή είμαι λίγο "ψείρας" και ψυχάκιας :p έψαξα και βρήκα ότι στη Δανία η αντίστοιχη "ΔΕΗ" δίνει 230 volts ενώ η δικιά μας δίνει 220 volt.Και ερωτώ, πως εγώ ξέρω ότι δεν θα μου βγάλει προβλήματα στη μπαταρία αύριο μεθαύριο λόγω φόρτισης με χαμηλότερη τάση(συνεπάγεται και λιγότερα ampere δηλαδή) ? :confused: :blink:

 

Υ.Γ Μπορεί να λέω και ανοησίες βεβαιως...

Ευχαριστώ! :D

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτό....η τάση μας παίζει από 210 έως 230volt...το τροφοδοτικό του τηλεφώνου και οποιοδήποτε τηλεφώνου σταθεροποιεί στα 5 volt είτε του βάλεις 200 είτε 240volt. Τα ampere δεν αλλάζουν και είναι ανάλογα πόσα μπορεί να δώσει το τροφοδοτικό και όχι με την τάση.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητο.Πήγα σήμερα σε ένα σκρουτζομάγαζο πήρα το IMEI μιας τυχαίας συσκευής και πήγα σπίτι να το τσεκάρω.Ο υπάλληλος της samsung μου είπε ότι προορίζεται για τη Δανία η συσκευή και οτί δεν είχε άλλες πληροφορίες. To πρόβλημα μου είναι το εξής: Επειδή είμαι λίγο "ψείρας" και ψυχάκιας :p έψαξα και βρήκα ότι στη Δανία η αντίστοιχη "ΔΕΗ" δίνει 230 volts ενώ η δικιά μας δίνει 220 volt.Και ερωτώ, πως εγώ ξέρω ότι δεν θα μου βγάλει προβλήματα στη μπαταρία αύριο μεθαύριο λόγω φόρτισης με χαμηλότερη τάση(συνεπάγεται και λιγότερα ampere δηλαδή) ? :confused: :blink:

 

Υ.Γ Μπορεί να λέω και ανοησίες βεβαιως...

Ευχαριστώ! :D

230 έχουμε κι εμείς πλέον εδώ και κάποια χρόνια. Συνήθως είναι από 222 μέχρι 240.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητο.Πήγα σήμερα σε ένα σκρουτζομάγαζο πήρα το IMEI μιας τυχαίας συσκευής και πήγα σπίτι να το τσεκάρω.Ο υπάλληλος της samsung μου είπε ότι προορίζεται για τη Δανία η συσκευή και οτί δεν είχε άλλες πληροφορίες. To πρόβλημα μου είναι το εξής: Επειδή είμαι λίγο "ψείρας" και ψυχάκιας :p έψαξα και βρήκα ότι στη Δανία η αντίστοιχη "ΔΕΗ" δίνει 230 volts ενώ η δικιά μας δίνει 220 volt.Και ερωτώ, πως εγώ ξέρω ότι δεν θα μου βγάλει προβλήματα στη μπαταρία αύριο μεθαύριο λόγω φόρτισης με χαμηλότερη τάση(συνεπάγεται και λιγότερα ampere δηλαδή) ? :confused: :blink:

 

Υ.Γ Μπορεί να λέω και ανοησίες βεβαιως...

Ευχαριστώ! :D

 

Πρέπει να είναι απο τα πιο άκυρα "προβλήματα" που έχω ακούσει!!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν το τηλεφωνο εχει υποστηριξη ΜΗL ?

 

Θα ηθελα να αγορασω αυτο αν ξερω οτι θα δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...ειμαι και εγω κατοχος του s4 mini και ενω πιστευα οτι εχω κανει την καλυτερη αγορα αρχιζω και αλλαζω αποψη...ενω εχουν περασει πολλα ανδροιδ απο τα χερια μου και το τελευταιο το nexus i9250 το καλυτερο απο ολα που ειχα...με το mini συνεχεια κολλαει λογω μνημης ραμ...ειναι συνεχεια απασχολημενο πανω απο ενα γιγα και ενω το κινητο διαθετει 1,5 γιγα μου κολαει συνεχεια και αναγκαζομαι να βγαλω την μπαταρια για να το συνεφερω...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΟΟΤ...μηπωσ φταινε ολα αυτα τα εργοστασιακα της samsung που τρεχουν και αν ναι υπαρχει καλμια λυση να τα απενεργοποιησω?ευχαριστω για τον χρονο σας...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...ειμαι και εγω κατοχος του s4 mini και ενω πιστευα οτι εχω κανει την καλυτερη αγορα αρχιζω και αλλαζω αποψη...ενω εχουν περασει πολλα ανδροιδ απο τα χερια μου και το τελευταιο το nexus i9250 το καλυτερο απο ολα που ειχα...με το mini συνεχεια κολλαει λογω μνημης ραμ...ειναι συνεχεια απασχολημενο πανω απο ενα γιγα και ενω το κινητο διαθετει 1,5 γιγα μου κολαει συνεχεια και αναγκαζομαι να βγαλω την μπαταρια για να το συνεφερω...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΟΟΤ...μηπωσ φταινε ολα αυτα τα εργοστασιακα της samsung που τρεχουν και αν ναι υπαρχει καλμια λυση να τα απενεργοποιησω?ευχαριστω για τον χρονο σας...:rolleyes:

 

θα μπορουσες κατ αρχην να 'παγωσεις' οσες εφαρμογες δεν χρησιμοποιεις μεσω διαχειρηση εφαρμογων...αλλα οταν κατι κολλαει κ δεν εχει πειραχτει...δεν ειναι καλο νεο...

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσες κατ αρχην να 'παγωσεις' οσες εφαρμογες δεν χρησιμοποιεις μεσω διαχειρηση εφαρμογων...αλλα οταν κατι κολλαει κ δεν εχει πειραχτει...δεν ειναι καλο νεο...

 

χαιρετε....θα ειναι μονιμα παγωμενες οι θα ξεκινουν?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...