Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω τρομερό πρόβλημα με τις κάρτες Micro sd. Πριν από ενα μήνα που είχα μια kingston μου έβαζε συνέχεια πρόβλημα με τις εφαρμογές και μετα από λιγο καιρο δεν διαβαζε την κάρτα και έπρεπε να την κάνω format! Μετα έβαλα μία verbatim μήπως και εφταιγε η κάρτα αλλά σήμερα μετά από κάποιες αποτυχίες φόρτωσης εφαρμογών μου κατέστρεψε την κάρτα τόσο που δεν την βλεπει καθόλου ο υπολογιστής για να μπορώ να της κάνω format!! Δεν ξέρω τι να κάνω με το κ...οτηλεφωνο!!!

Μου το είχε κάνει και εμένα αυτό στην 1η κάρτα που είχα βάλει, μερικές μέρες αφότου μετέφερα εφαρμογές σε αυτήν.

 

Διάβασα ότι κάποιες εφαρμογές κάνουν συνέχεια mount/dismount και την καταστρέφουν.

Με τη νέα κάρτα δεν έχω κάνει μεταφορές εφαρμογών στην SD και λειτουργεί απρόσκοπτα μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω τρομερό πρόβλημα με τις κάρτες Micro sd. Πριν από ενα μήνα που είχα μια kingston μου έβαζε συνέχεια πρόβλημα με τις εφαρμογές και μετα από λιγο καιρο δεν διαβαζε την κάρτα και έπρεπε να την κάνω format! Μετα έβαλα μία verbatim μήπως και εφταιγε η κάρτα αλλά σήμερα μετά από κάποιες αποτυχίες φόρτωσης εφαρμογών μου κατέστρεψε την κάρτα τόσο που δεν την βλεπει καθόλου ο υπολογιστής για να μπορώ να της κάνω format!! Δεν ξέρω τι να κάνω με το κ...οτηλεφωνο!!!

 

Κάρτες micro sd μόνο μάρκα Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά

ειμαι κατοχος galaxy s (με kitkat πλεον :p)

 

Θέλω να κάνω δωρο στη συζηγο το S4 mini με κύρια χρηση Τηλεφωνο + Φωτογραφική + Internet + Facebook + Mail με αυτή τη σειρα

Δεν υπάρχει κατι απαιτητικο παιχνιδια κλπ - παρα μόνο να δουλευει απροβληματιστα χωρις καθολου κολληματα, και χωρις να χρειαστεί να το σκαλίσω-ρουταρω-πεταξω σαμυ εφαρμογες κλπ... για να λειτουργήσει

 

Εναλλακτικά σκέφτομαι το iphone 4 (στα ίδια χρηματα). Δεν ειχα ποτε iphone και γνωριζω οτι είναι πιο παλιο μοντελο υποδεεστερο σε hardware κλπ αλλα αυτά που κάνει (λένε) ότι τα κανει καλά...

 

Το προτείνετε το S4 mini ή θα πηγαίνατε σε κάτι άλλο?

 

Επίσης (δεν το έχω ψαξει και πολύ) -αλλά θα παρει kitkat το Mini? Ρωταω γιατι στο galaxy s που εχω ακόμα με το Kitkat ειναι λες και εχω πάρει καινουργιο κινητο - οποτε φανταζομαι και αυτο θα βελτιωθει περισσοτερο

Ευχαριστώ

 

εάν η σύζηγος σου το θέλει για αυτά που λες τότε ναι το κινητό δεν παίζετε φίλε μου. όχι ότι δεν τα καταφέρνει και σε άλλα. όπως βαριά παιχνίδια και εφαρμογές .το έχω τεστάρει με iphone 5 στο νετ μπαίνουν ακριβός το ίδιο σφαίρα το μίνι έχει καλλίτερη οθόνη από το 5 ίσον πολύ καλλίτερη απο το 4.και σε χρώματα και σε αφή .πάντα με στα δικά μου μάτια και του φίλου μου που είναι κάτοχος 5 εκτός και εάν είμαστε γκαβή.και ναι θα πάρει την kit.kat και με 1.5 ram που έχει θα το δίνεις ζωή σύγουρα 5 χρόνια με custom roms.αυτά απο μένα φίλε μου και χρόνια πολλά για της γιορτές .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μου έκαναν δώρο ένα S4 mini. Γνωρίζει κάποιος πως (αν) μπορώ να αφαιρέσω τις startup και shutdown οθόνες που έχει βάλει η Cosmote στην συσκευή;

 

Ευχαριστώ και χρόνια πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μου έκαναν δώρο ένα S4 mini. Γνωρίζει κάποιος πως (αν) μπορώ να αφαιρέσω τις startup και shutdown οθόνες που έχει βάλει η Cosmote στην συσκευή;

 

Ευχαριστώ και χρόνια πολλά.

 

μονο αν εισαι ρουτ:)

Link to comment
Share on other sites

μονο αν εισαι ρουτ:)

 

'Η περνώντας ευρωπαϊκό (EUR) firmware .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εάν η σύζηγος σου το θέλει για αυτά που λες τότε ναι το κινητό δεν παίζετε φίλε μου. όχι ότι δεν τα καταφέρνει και σε άλλα. όπως βαριά παιχνίδια και εφαρμογές .το έχω τεστάρει με iphone 5 στο νετ μπαίνουν ακριβός το ίδιο σφαίρα το μίνι έχει καλλίτερη οθόνη από το 5 ίσον πολύ καλλίτερη απο το 4.και σε χρώματα και σε αφή .πάντα με στα δικά μου μάτια και του φίλου μου που είναι κάτοχος 5 εκτός και εάν είμαστε γκαβή.και ναι θα πάρει την kit.kat και με 1.5 ram που έχει θα το δίνεις ζωή σύγουρα 5 χρόνια με custom roms.αυτά απο μένα φίλε μου και χρόνια πολλά για της γιορτές .

 

Σε ευχαριστώ.Έτυχε χθες να ασχοληθώ με ενα iphone 4S και διαλυθηκαν οι οποιοι ενδιασμοι. Οντως ειναι smooth στο χειρισμο του με τον σωστο χρονο απόκρισης αλλα με τοσο μικρη οθονη, μου φανηκε σκετη απογοητευση. Μάλλον παω για το mini. Επειδή σκοπεύω να το αγοράσω από κάποιο καταστημα απο τα σκρουτζομάγαζα έχετε να προτείνετε κάποιο κοντά στο Μαρούσι που να έχει και κάποια αξεσουαρ (θηκες μεμβρανες) και να το έχει διαθεσιμο άμεσα ? Επίσης μια τελευταία ερώτηση, προς το παρόν έχει κανονική sim. Πρεπει για να εχω προμηθευτεί microsim από πριν ή μπορεί να λειτουργήσει 1-2 μέρες με την κανονική σιμ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ενεργοποιει το knox ?

Όχι ,αλλά θα έχεις θέμα με την αλλαγή του csc ,δεν θα μπορείς να το αλλάξεις χωρίς root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να κανω (αν ειναι σβηστε το ποστ παρακαλω) υπαρχουν διαφορες στα παρακατω προιοντα - εκτος απο τις ημερες παράδοσης και την τιμη :)

 

http://www.ebw.gr/el/Product/114173/Samsung-Galaxy-S4-i9195-mini-white-Diktyo-Syndesi%CF%82-4G-LTE-Kamera-8-MP-Othoni-4-3-Analysi-960-x-540-pixels-cheirismo%CF%82-Othoni-afi%CF%82-%28Touch-screen%29-Esoteriki-Mnimi-8-GB-Asyrmato-Diktyo-Wi-F

 

http://www.ebw.gr/el/Product/95709/8806085655713-GT-I9195ZWA-Samsung-i9195-Galaxy-S4-mini-8GB-white

 

 

ειναι κοντα μου, οποτε μπορω να παω απο εκει για την αγορα.

 

Γενικά , επειδη δεν εχω διαβασει όλα τα ποστ ειναι κατι που πρεπει να προσεξω κατα την αγορα?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.Έτυχε χθες να ασχοληθώ με ενα iphone 4S και διαλυθηκαν οι οποιοι ενδιασμοι. Οντως ειναι smooth στο χειρισμο του με τον σωστο χρονο απόκρισης αλλα με τοσο μικρη οθονη, μου φανηκε σκετη απογοητευση. Μάλλον παω για το mini. Επειδή σκοπεύω να το αγοράσω από κάποιο καταστημα απο τα σκρουτζομάγαζα έχετε να προτείνετε κάποιο κοντά στο Μαρούσι που να έχει και κάποια αξεσουαρ (θηκες μεμβρανες) και να το έχει διαθεσιμο άμεσα ? Επίσης μια τελευταία ερώτηση, προς το παρόν έχει κανονική sim. Πρεπει για να εχω προμηθευτεί microsim από πριν ή μπορεί να λειτουργήσει 1-2 μέρες με την κανονική σιμ?

 

είναι μια πολύ καλή αγορά το μίνι στα 280 που το πήρα εγώ από kaizer store πριν έναν μήνα.και χρειάζεται microsim και όχι κανονική για να δουλέψει .(και να μην είναι κομένει )

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους.Εδω και 20 μερες ειμαι κατοχος ενος mini LTE.Πρωην κατοχος ενος galaxy s advance και διαπιστωσα οτι τα κινητα δεν εχουν καμια σχεση.Πολυ ικανοποιημενος,χωρις κολληματα και με μπαταρια σκυλο κακο!!

Διαβαζω απο παιδια πιο πισω οτι root οταν γινει στο κινητ,αυτο τρεχει ακομα καλυτερα.Αν μπορει καποιος να μου δωσει πληρεις οδηγιες για το πως και τι,γιατι δεν εχω ξανακανει κατι αντιστοιχο.

 

Καλη χρονια σε ολους!!

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω απο παιδια πιο πισω οτι root οταν γινει στο κινητ,αυτο τρεχει ακομα καλυτερα.Αν μπορει καποιος να μου δωσει πληρεις οδηγιες για το πως και τι,γιατι δεν εχω ξανακανει κατι αντιστοιχο.

Προσοχη ομως :!:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=377138

Link to comment
Share on other sites

Εχω τρομερό πρόβλημα με τις κάρτες Micro sd. Πριν από ενα μήνα που είχα μια kingston μου έβαζε συνέχεια πρόβλημα με τις εφαρμογές και μετα από λιγο καιρο δεν διαβαζε την κάρτα και έπρεπε να την κάνω format! Μετα έβαλα μία verbatim μήπως και εφταιγε η κάρτα αλλά σήμερα μετά από κάποιες αποτυχίες φόρτωσης εφαρμογών μου κατέστρεψε την κάρτα τόσο που δεν την βλεπει καθόλου ο υπολογιστής για να μπορώ να της κάνω format!! Δεν ξέρω τι να κάνω με το κ...οτηλεφωνο!!!

Δεν φταίει το κινητό, δώσε 4-5 ευρώ παραπάνω και πάρε μια καλή κάρτα class10

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το κινητό, δώσε 4-5 ευρώ παραπάνω και πάρε μια καλή κάρτα class10

 

 

Class 10 ήταν η κάρτα

iPhone XS MAX 256gb
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν μου στέλνουν μήνυμα, δεν βγάζει ποιος το έστειλε. Το μόνο που γράφει είναι Messaging.

Τι παίζει??:mad:

 

Κάποιος να μου απαντήσει...:(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, ελπίζω να μην πάρετε στραβά το post μου, απλά τόση ώρα ψάχνω το αντίστοιχο επίσημο θέμα για s4 mini i9195. Σας ευχαριστώ και καλές γιορτές!
Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, αγόρασα μια microsd class 10 adata. Ένα μήνα όλα καλά και σήμερα μου λέει πως δεν υπάρχει sd στο κινητό. Τι κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, αγόρασα μια microsd class 10 adata. Ένα μήνα όλα καλά και σήμερα μου λέει πως δεν υπάρχει sd στο κινητό. Τι κάνω;

 

Εγώ έχω βαρεθεί να το γράφω...κάρτες micro sd μόνο Samsung. Βγάλτη και δοκίμασε τη σε υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Βαλτην κατ'αρχας στο pc και δες τι παιζει...αν οντως εχει προβλημα, οπως ακριβως σου ειπε ki' ο achillesgk και δες τουλαχιστον αν μπορεις να σωσεις τα αρχεια σου.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, ελπίζω να μην πάρετε στραβά το post μου, απλά τόση ώρα ψάχνω το αντίστοιχο επίσημο θέμα για s4 mini i9195. Σας ευχαριστώ και καλές γιορτές!

 

Εδώ είσαι!Το ίδιο θέμα είναι για όλες τις εκδόσεις του S4 mini.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...