Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαιρετε....θα ειναι μονιμα παγωμενες οι θα ξεκινουν?

Νομίζω οτι κάποιες παγώνουν αλλά κάποιες άλλες (Samsung watch on) επανεκκινούνται ότι και να κάνεις.Πάντως και με 1G ram που καταναλώνει η συσκευή σου (συμβαίνει κάποιες φορές και σε μένα) δεν θα έπρεπε να έχεις προβλήματα κολλήματος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδες, σκεφτομαι να παρω το S4 mini δωρο στον πατερα μου ωστε ναχει ενα μαζεμενο σε διαστασεις και δυνατο κινητο.

πιστευετε οτι αξιζει? υπαρχει καποιο αλλο καλυτερο σε αυτα τα λεφτα και στο ιδιο μεγεθος?

Μονο αυτο νομιζω ειναι αρκετα μαζεμενο,λεπτο και μικρο αλλα και δυνατο. Το χρησιμοποιει αρκετα στο ιντερνετ,μαιλ κτλ αλλα δε θελει ογκο και παχος. 4.3-4.5 ειναι το ιδανικο του

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, σκεφτομαι να παρω το S4 mini δωρο στον πατερα μου ωστε ναχει ενα μαζεμενο σε διαστασεις και δυνατο κινητο.

πιστευετε οτι αξιζει? υπαρχει καποιο αλλο καλυτερο σε αυτα τα λεφτα και στο ιδιο μεγεθος?

Μονο αυτο νομιζω ειναι αρκετα μαζεμενο,λεπτο και μικρο αλλα και δυνατο. Το χρησιμοποιει αρκετα στο ιντερνετ,μαιλ κτλ αλλα δε θελει ογκο και παχος. 4.3-4.5 ειναι το ιδανικο του

 

Για μένα Ναι σε όλα!

Το κινητό είναι πολύ πολύ καλό.

Θέλει λίγο προσοχή όπως κάθε Android στο τι σαβούρα από εφαρμογές θα βάλεις μέσα και κατά τα άλλα είναι super.

Το έχει η γυναίκα μου και το ζαχαρώνω να το πάρω και εγώ κάθε μέρα.

Μέγεθος ιδανικό για τηλέφωνο, βάρος αμελητέο, καλή κάμερα, ωραίο σχήμα, δυνατό ακουστικό απ τα καλύτερα που θα βρεις εκεί έξω, γενικά είναι πολύ πολύ καλή συσκευή :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Για μένα Ναι σε όλα!

Το κινητό είναι πολύ πολύ καλό.

Θέλει λίγο προσοχή όπως κάθε Android στο τι σαβούρα από εφαρμογές θα βάλεις μέσα και κατά τα άλλα είναι super.

Το έχει η γυναίκα μου και το ζαχαρώνω να το πάρω και εγώ κάθε μέρα.

Μέγεθος ιδανικό για τηλέφωνο, βάρος αμελητέο, καλή κάμερα, ωραίο σχήμα, δυνατό ακουστικό απ τα καλύτερα που θα βρεις εκεί έξω, γενικά είναι πολύ πολύ καλή συσκευή :)

 

Ωραια, γιατι γενικα τα samsung δεν τα συμπαθω, θεωρω το μενου τους τραγικο, και το πλαστικο τους φτηνιαρικο. και το σχεδιασμο πολυ βαρετο. ομως το Ζ που εχω ντουλαπα ειναι πολυ μεγαλο για τον πατερα μου, οποτε μαζι με ενα Ζ1 που θα πουλησω θα παρω το S4 mini και θα μου μεινουν και ρεστα. Δεν βρηκα αλλο λεπτο και δυνατο κινητο και ξενερωσα..και ανδροιδ με λιγη ραμ δε λεει, αυτο παλευεται στο 1,5 αν και με το S3 δυο φιλων ειδα οτι ή κανει κακη διαχειριση ή κατι αλλο παιζει, αλλα τους αφηνε 50ΜΒ ελευθερα! την δευτερη μερα που τα στησανε (με διαγραφη και απενεργοποιηση σαβουρας) οταν εμενα το Τ παιζει απο 200-400ΜΒ ελευθερη οταν το ειχα. αλλα και το Τ του πατερα μου του φαινοταν μεγαλο και βαρυ, οποτε παλι κατεληξα στο S4 mini.

Σε σχεση με το Τ δηλαδη αν ξερει καποιος, ειναι πιο γρηγορο? γενικα δηλαδη ιντερνετ και mail τα παει ανετα? αυτο με νοιαζει.και καλη οθονη να βλεπει στον ηλιο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι πολύ πιο καλή απ τη washed του Τ.

Έξω βλέπεις 1 χαρά πλέον δε έχεις κάποιο ιδιαίτερο θέμα όπως με το S3 που σιχτιριζες, ειδικά το S3 mini.

Για ίντερνετ είναι λίγο μικρή η οθόνη του αλλά για τηλέφωνο πάνω απ όλα είναι απ τα καλύτερα smartphones σήμερα λόγο ισορροπημένων χαρακτηριστικων σχεδόν σε όλα.

Όσο για τη free ram δεν έχει καμία σχέση με το ασθμαινον S3

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι πολύ πιο καλή απ τη washed του Τ.

Έξω βλέπεις 1 χαρά πλέον δε έχεις κάποιο ιδιαίτερο θέμα όπως με το S3 που σιχτιριζες, ειδικά το S3 mini.

Για ίντερνετ είναι λίγο μικρή η οθόνη του αλλά για τηλέφωνο πάνω απ όλα είναι απ τα καλύτερα smartphones σήμερα λόγο ισορροπημένων χαρακτηριστικων σχεδόν σε όλα.

Όσο για τη free ram δεν έχει καμία σχέση με το ασθμαινον S3

 

ωραια γιατι πιο πολυ ανησυχω για τη ραμ, το θεωρω τραγικο να εχει 1 GB πχ to S3 και να σερνεται σαν το neo V..

Οσο για το μεγεθος της οθονης, δε μπορω να παω σε πιο μεγαλο γιατι δεν τον βολευει στο κουβαλημα! θελει ναναι μαζεμενο και να μην του φευγει απο τσεπες κτλ, ασε που μεσα σε θηκη γινεται τερας ενα μεγαλυτερο, ενω αυτο παλευεται!

Οποτε θα το τσιμπησω αμεσα, ισως και μεταχειρισμενο αν βρω καποιο απο εδω!

Σας ευχαριστω πολυ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ S4 mini.

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΕΒΛΕΜΑ. ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΡΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Το ξέρω θα έχει απαντηθεί αυτό που θα ρωτήσω σε πιο προηγούμενες σελίδες αλλά δεν το βρίσκω.

Οπότε αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει..

Κάθε φορά που πατάω να καθαρίσει την μνήμη βγάζει από 30-50 εφαρμογές και μετά από 1-2 λεπτά πάλι τα ίδια.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να σταματήσω εντελώς κάποιες εφαρμογές που δεν τις χρειάζομαι??

Δεν έχει σαβούρα μέσα το κινητό, είναι καινούριο.

Και κάτι άλλο, τυχαίνει κάποια βράδια να χάνει 20-25% μπαταρία με όλα κλειστά αλλά χωρίς την εξοικονόμηση ενέργειας ανοιχτή.

Έχετε βρει κάποια λύση εκτός από ρουτ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου θυμήσει πώς γίνεται το freeze των εφαρμογών κ ποια παλιοεπιλογή είναι γι αυτό το S voice Που μου εμφανίζεται συνεχώς κ δε μπορώ να το κλέισω με τίποτα.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους!! Καλώς σας βρηκα!! Αγόρασα πριν καμια 10αρια μερες το συγκεκριμένο κινητό απο γνωστό skroutzμαγαζο...ολα καλά μπορώ να πω...Το μόνο που περιμενα καλύτερο ειναι η καμερα ειδικά το βράδυ οι φωτογραφίες είναι πολύ μετριες...

 

Πέρα απο αυτό μπορει κάποιος να βοηθήσει στο θέμα τις μπαταρίας.Το βράδυ το βάζω σε λειτουργία πτήσης περιπου κατα τη 01:00 με 50% μπαταρία και το πρωι κατα τις 9:00 η μπαταρία ειναι στο 30% δεν μου φαινεται και πολυ φυσιολογικό αυτό...

τι μπορεί να φταιει; Εχω ελέγξει τις εφαρμογές και δεν εχω δει να τρέχει κατι ασυνηθιστο...εκτός απο τη λειτουργια σε αναμονή που λεει οτι καταναλώνει μπταρία για το ραδιοφωνο ενω δεν κανω χρηση της εφαρμογης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους!! Καλώς σας βρηκα!! Αγόρασα πριν καμια 10αρια μερες το συγκεκριμένο κινητό απο γνωστό skroutzμαγαζο...ολα καλά μπορώ να πω...Το μόνο που περιμενα καλύτερο ειναι η καμερα ειδικά το βράδυ οι φωτογραφίες είναι πολύ μετριες...

 

Πέρα απο αυτό μπορει κάποιος να βοηθήσει στο θέμα τις μπαταρίας.Το βράδυ το βάζω σε λειτουργία πτήσης περιπου κατα τη 01:00 με 50% μπαταρία και το πρωι κατα τις 9:00 η μπαταρία ειναι στο 30% δεν μου φαινεται και πολυ φυσιολογικό αυτό...

τι μπορεί να φταιει; Εχω ελέγξει τις εφαρμογές και δεν εχω δει να τρέχει κατι ασυνηθιστο...εκτός απο τη λειτουργια σε αναμονή που λεει οτι καταναλώνει μπταρία για το ραδιοφωνο ενω δεν κανω χρηση της εφαρμογης.

Πάτα κ καμια εκκαθάριση εφαρμογών να κλείσει ότι τρέχει απο πίσω πριν το βάλεις στο flying mode.

Επίσης γιατί το βάζεις σε αυτό κ δε το κλείνεις? Αυτό δε το έχω καταλάβει....... Θα κλείσουν κ οι σαβούρες

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Πάτα κ καμια εκκαθάριση εφαρμογών να κλείσει ότι τρέχει απο πίσω πριν το βάλεις στο flying mode.

Επίσης γιατί το βάζεις σε αυτό κ δε το κλείνεις? Αυτό δε το έχω καταλάβει....... Θα κλείσουν κ οι σαβούρες

 

 

Ισως κάνω λάθος αλλα έχω ακούσει οτι καταναλώνει περισσότερη μπαταρία ενα smartphone κατα την ενεργοποιηση-απενεργοποιηση απ'οτι αν παραμένει ανοιχτο σε καταστηση πτήσης...

Θα δοκιμάσω αυτο που μου είπες και θα δω πως θα παει...

Ευχαριστώ για την απάντηση!!

Αν κάποιος αλλο εχει το ιδιο προβλημα κ εχει βρει λύση αν μπορει ας απαντησει!

Link to comment
Share on other sites

Ισως κάνω λάθος αλλα έχω ακούσει οτι καταναλώνει περισσότερη μπαταρία ενα smartphone κατα την ενεργοποιηση-απενεργοποιηση απ'οτι αν παραμένει ανοιχτο σε καταστηση πτήσης...

Θα δοκιμάσω αυτο που μου είπες και θα δω πως θα παει...

Ευχαριστώ για την απάντηση!!

Αν κάποιος αλλο εχει το ιδιο προβλημα κ εχει βρει λύση αν μπορει ας απαντησει!

Ναι, 1% να ανοίξει κ άλλο 1% να κλείσει............ :lol::lol:

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΕΦΑΡΜΟΦΩΝ?

Εκκαθάριση μνήμης είναι το σωστό. Δικό μου λάθος.

Υπάρχει widget να βάλεις που σε πάει απευθείας εκεί ή πατώντας παραμεταμένα το Home button.

Πας εκεί που λέει RAM κ πατάς εκκαθάριση μνήμης. Ολο κ κάτι σώζεις σε ΡΑΜ αλλα κ μπαταρία.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παρω συντομα και λεω να παρω και μια μνημη μαζι.

Θελω να ρωτησω οι Micro SD High Capacity (Micro SDHC) υποστηριζονται κανονικα απο τη συσκευη ή πρεπει να βρω σκετο Micro SD?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παρω συντομα και λεω να παρω και μια μνημη μαζι.

Θελω να ρωτησω οι Micro SD High Capacity (Micro SDHC) υποστηριζονται κανονικα απο τη συσκευη ή πρεπει να βρω σκετο Micro SD?

 

μια επωνυμη miscro SD θα παιξει κανονικα. σπανια να υπαρχει ασυμβατοτητα. SDHC για πιο μεγαλη χωρητικοτητα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

ναι. ολες κανουν. και της samsung ειναι καλες

 

 

(ps: η συγκριση τιμων που ειχα κανει με αλλο καταστημα ηταν λαθος)

Edited by Nikos_Mpl
Λαθος συγκριση τιμων σε μνημες. το διεγραψα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα, ερωτηση ενος "εμμεσως" ενδιαφερομενου...:

Το eye tracking, (νομιζω την λεω σωστα την λειτουργια), πως ενεργοποιειται..;

Επισης η δυνατοτητα να "ξεφυλλιζεις" τις σελιδες χωρις να ακουμπας την οθονη...;

Help παιδες...!!!

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Εψαξα αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι. Μια φίλη αγόρασε πριν από 2 ημέρες το κινητό και όταν βάζει τα ακουστικά, όχι του κινητού, κλείνει και δεν ανοίγει πάρα μόνο όταν βγάλει τα ακουστικά από την υποδοχή του κινητού. Τα ακουστικά είναι μάρκας ILUV. Το ξέρω ότι λύση είναι να χρησιμοποιεί του κινητού αλλά γιατί να κάνει κάτι τέτοιο το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΜΟΥ ΣΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΗ Device storage.

ΕΝΩ ΤΙΣ ΕΒΛΕΠΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για την αναβάθμιση στην 4.3 ούτε φωνή ούτε ακρόαση ε ? :lol::p :cool:

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...