Jump to content

Samsung Galaxy Ace 3 (S7275)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i44.tinypic.com/jj0cw2.jpg

 

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 118
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...
Δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση προς το παρόν. Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum, ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω, γι αυτο αν ειμαι σε λαθος ενοτητα ας μεταφερθει το thread απ τους mods.

 

Λοιπον, στο θεμα μου τωρα, εχω εδω και μερικες μερες το Ace 3 (s7275) και ψαχνω τροπο ωστε να το κανω root, αλλα οσες προσπαθειες εκανα googlαροντας Ace 3 root, μου εβγαζαν αποτελεσματα για S3 root, και στο xda βρισκω οδηγους για το Ace 2...

 

Υπαρχει εδω στο forum, ή ξερει καποιος καποιον οδηγο ωστε να κανω root τη συσκευη μου? (Δοκιμασμενος οδηγος).

 

Ευχαριστω εκ των προτερων! :)

Xiaomi Redmi 4 Pro
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276

Δοκίμασε το με Framaroot 1.6.1,στην λίστα είδα αρκετά Galaxy πχ.Core ,και αν είναι το ίδιο exploit μπορεί να δουλέψει-είναι απλό,στελνεις το apk αρχειο κάνεις εγκατάσταση,το τρέχεις διαλέγεις exploit και τελείωσε(επίσης όποτε θες κάνεις και unroot με τον ίδιο τρόπο).

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276

Δοκίμασε το με Framaroot 1.6.1,στην λίστα είδα αρκετά Galaxy πχ.Core ,και αν είναι το ίδιο exploit μπορεί να δουλέψει-είναι απλό,στελνεις το apk αρχειο κάνεις εγκατάσταση,το τρέχεις διαλέγεις exploit και τελείωσε(επίσης όποτε θες κάνεις και unroot με τον ίδιο τρόπο).

 

Δυστυχως δεν πετυχε ουτε η μεθοδος "Gandalf" ουτε η μεθοδος "Aragorn"

Xiaomi Redmi 4 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν πετυχε ουτε η μεθοδος "Gandalf" ουτε η μεθοδος "Aragorn"

Νομίζω πως βρήκα έναν οδηγό εδώ:;)

http://theandroidclub.blogspot.gr/2013/08/guide-root-cwm-samsung-galaxy-ace-3-gt.html

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως βρήκα έναν οδηγό εδώ:;)

http://theandroidclub.blogspot.gr/2013/08/guide-root-cwm-samsung-galaxy-ace-3-gt.html

Καλησπέρα και συγγνώμη για την αργοπορία της απάντησης, το έχω δει αυτό το site, αλλά με παραξενεύει αυτό:

http://img801.imageshack.us/img801/590/kgvk.png Ότι δηλαδή, ενώ είναι .gr ο poster είναι απ' την Αίγυπτο...

Xiaomi Redmi 4 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγγνώμη για την αργοπορία της απάντησης, το έχω δει αυτό το site, αλλά με παραξενεύει αυτό:

http://img801.imageshack.us/img801/590/kgvk.png Ότι δηλαδή, ενώ είναι .gr ο poster είναι απ' την Αίγυπτο...

blogspot.com αν βάλεις στην γραμμή διευθύνσεων πάλι σε ανακατευθύνει βάσει της IP σου σε blogspot.gr,δεν σημαίνει τίποτα αυτό.....το ζητούμενο είναι να κάνεις τη δουλειά σου....;)

Link to comment
Share on other sites

blogspot.com αν βάλεις στην γραμμή διευθύνσεων πάλι σε ανακατευθύνει βάσει της IP σου σε blogspot.gr,δεν σημαίνει τίποτα αυτό.....το ζητούμενο είναι να κάνεις τη δουλειά σου....;)

Οκ, θα το κοιτάξω, επίσης, τι διαλέγω, Touched ή Non-Touch recovery? Ποια η διαφορά τους?

Xiaomi Redmi 4 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα στο forum, ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω, γι αυτο αν ειμαι σε λαθος ενοτητα ας μεταφερθει το thread απ τους mods.

 

Λοιπον, στο θεμα μου τωρα, εχω εδω και μερικες μερες το Ace 3 (s7275) και ψαχνω τροπο ωστε να το κανω root, αλλα οσες προσπαθειες εκανα googlαροντας Ace 3 root, μου εβγαζαν αποτελεσματα για S3 root, και στο xda βρισκω οδηγους για το Ace 2...

 

Υπαρχει εδω στο forum, ή ξερει καποιος καποιον οδηγο ωστε να κανω root τη συσκευη μου? (Δοκιμασμενος οδηγος).

 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων! :)

 

Καλημέρα.

Απο που το αγόρασες φίλε μου;

Ψάχνω το LTE συγκεκριμένα, στο Πλαισιο και puplic δεν μπορώ να το βρω!

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό εργαλειάκι... αναμένουμε το ace 3 duos!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σημερα το πηρε το ματι μου σε διαφημηση του γερμανου... θα προσπαθησω αν μπορεσω αυριο να παω να το περιεργαστω.παντως το 4g σε σκρουτζομαγαζα παιζει.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρε το ματι μου σε διαφημηση του γερμανου... θα προσπαθησω αν μπορεσω αυριο να παω να το περιεργαστω.παντως το 4g σε σκρουτζομαγαζα παιζει.

 

Ήδη παίζει σε birdphone και plaisio αλλά μονόκαρτο ακόμα..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε καταστημα, αλλα δεν την προλαβα ολη ειδα μονο το ποσο και την συσκευη,θα την στησω και θα σας ενημερωσω αναλυτικα.τελικα την ειδα ολη την διαφημηση ειναι προσφορα sottocosto στα καταστηματα euronics. Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαισιο δεν το ειδα.

 

Λάθος, στο e-shop το βρίσκεις μονόκαρτο στα 249, ενώ στο birdphone στα 209 ... μιλάμε πάντα για το 4G μοντέλο.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίζει δυνατή Χριστουγεννιάτικη προσφορά στα 155€ σε γνωστή αλυσίδα ηλεκτρονικών.

 

Είχα στο νου μου να αγοράσω κάτι καλό για την επόμενη 3ετία (Nexus 5) αλλά το συγκεκριμένο κινητάκι έχει τα πάντα και συμφέρει.

 

Έχει: LTE, 1GB RAM, 2x1.2GHz Krait, Adreno 305, μπρος-πίσω κάμερες, ραδιόφωνο, 1800mAh για 4ιντση 480p οθονίτσα και Android 4.2.2 (4.4 συντόμως).

 

Δυστυχώς δεν έχω εικόνα από το internet για την συγκεκριμένη συσκευή γιατί για έναν ανεξήγητο λόγο κυκλοφορεί κυρίως η dual-sim "ανάπηρη" έκδοση στο εξωτερικό. Αν υπάρχει κάποιος κάτοχος της LTE έκδοσης (GT-S7275), ας κάνει τον κόπο να αναφέρει τι του αρέσει και τι μισεί στο μακράν φθηνότερο LTE τηλέφωνο στην Ελλάδα.

Edited by djpace
http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά!

 

Βρήκα το νήμα σαν νέος κάτοχος του συγκεκριμένου μοντέλου. Η προσφορά αφορούσε τα καταστηματα Γερμανος, αλλα μαλλον ηταν λαθος ή κάτι άλλο παίζει, γιατί σαν συσκευή το έχει 280 ευρώ, όταν αλλού έχει 200 (ό,τι νάναι).

 

 

Τωρα πάμε στην συσκευή. Την συσκευή την επέλεξα όταν μετά από καιρό (3 χρόνια) αποφάσισα να πάω σε "πραγματικό" smartphone, καθώς είχα ένα X10 mini. Βασικός παράγοντας το μέγεθος. Λογικό αν σκεφτεί κανείς ότι είχα το mini! Απέκλεισα οτιδήποτε πάνω από 4 ίντσες, ακόμα και το S2 plus, που ήταν στα υπόψη ως value for money, φαινόταν (και είναι) πιο ψηλό και κυρίως πιο φαρδύ (πιο πολύ με ενοχλεί το πλάτος στις συσκευές). Ήθελα κάτι οικονομικό (150-200 ευρώ), αλλά σύγχρονο και δυνατό. Νομίζω είναι μονόδρομος το κινητάκι. Είναι πολύ καλύτερο από το s3 mini, και ακόμα πιο όμορφο καθώς δεν είναι τοσο στρογγυλοπό στις γωνίες. Σε σχέση με το Xperia M που ήταν και αυτό στα υπόψη, καμία σχέση. Ειδικά στην οθόνη και στην κάμερα άλλη κλάση. Το xperia M απογοητεύει (το εχει η κοπελιά μου δεν τα βγαζω απο το μυαλό μου).

 

Το κινητό πάει σφαίρα, παίζει όλα τα γνωστά παιχνιδάκια μια χαρά και είναι πανέμορφο και βολικό σε μέγεθος με ωραία dpi για το μέγεθος της οθόνης. Επίσης δεν κατάλαβα διαφορά (τα έβαλα δίπλα-δίπλα) με την amoled του S3 mini. Ίδια μου φάνηκε, για να μην πω καλύτερη του Ace 3. Μειονεκτήματα είναι ότι η μπαταρία δεν δείχνει να κρατάει παραπάνω από μια μέρα, βέβαια το έλιωσα, όλη μέρα Wi-Fi , bluetooth, φωτεινότητα στο full κτλ. Χωρίς να το κλείσω, και με τρελή χρήση από τις 7 το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ κρατάει, αλλά σίγουρα αν το δουλέυεις έτσι, θέλει κάθε βράδυ φόρτιση. Μπορεί να είμαι εκτός τόπου και χρονου, καθώς τα ίδια ακούω και για άλλες συσκευες, απλα περίμενα κάτι καλύτερο. Το δευτερο μειον ειναι η μετρια κάμερα, όχι τοσο στην ποιότητα και τα χρωματα, αλλα ειναι δυσκολο να βγαλεις σταθερη φωτο μέσα σε κλειστό χώρο αν δεν εισαι καλος "φωτογραφος". Εγω τα καταφερνω, αλλα αν το δωσεις να σε βγαλει κανένας άλλος που δεν ξέρει θα την βγάλει κουνημένη. Δεν έχει και dedicated κουμπι να κρατήσεις το focus και να βγάλεις μετά. Πάντως από του Xperia M είναι πολύ-πολύ καλύτερη και πιο ευρυγώνιος ο φακός.

 

Δεν έχω παράπονο, είναι καλύτερο από ό,τι αναζητούσα για απλή χρήση (social media, surfing, παιχνιδάκια κτλ) και ακόμα δεν το έχω εκμεταλλευτεί πλήρως. Πάντως το menu της Samsung ειναι άριστο, το Xperia M ειναι πολύ πιο δύστροπο, και ας ήμουν μια ζωή Sony-Ericcssonn-ακιας! Μνημη από τα 8GB τα 4,5-5 είναι διαθέσιμα στο χρήστη. Το κακό είναι ότι είδα από κοντά το S4 mini, το οποίο είχα αποκλείσει λόγω διαστάσεων (είναι πολύ ψηλότερο στα χαρτια), αλλά ειναι πιο στενό και λεπτό και κάθεται πιο ωραία στο χέρι μου (έχω μικρά χέρια και το πλάτος είναι σημαντικό για μένα). Ενταξει, άλλη κατηγορία τιμής (200 ευρώ το ενα 300 το άλλο), αλλα δεν ειχα θεμα να δωσω παραπανω χρήματα, αρκει να μου αρεσε και να ήταν μαζεμένο. Όλα τα 4.3 είναι αρκετά μεγαλύτερα από τα 4ιντσα Ace3, Xperia M κτλ. Όμως το S4 mini ενώ στα χαρτια είναι μεγάλο, απο κοντά μου φάνηκε εξίσου βολικό παρά το μεγαλύτερο ύψος και φυσικά είναι πιο δυνατό σε χαρακτηριστικά. Δηλαδή είναι το μόνο με 4.3 ιντσες που δεν με χαλάει σε μέγεθος. Άδικη συνολικά η σύγκριση με το Ace 3, αλλά έχω "μετανιωσει" που δεν το ειδα νωρίτερα από κοντά. Θα είχα πάρει αυτό και ας μην είναι value for money οπως το Ace 3.

 

 

Παντως ασχετα απο την περίπτωσή μου, το προτείνω ανεπιφύλακτα για κάποιον που ενδιαφέρεται. Μεχρι 200 ευρω δεν θα βρει καλύτερο. Μόνο το S2 plus ίσως λόγω καλύτερης κάμερας, αλλά από την άλλη έχει χειρότερo dpi, πιο "κουμούτσα" σε πλάτος και ύψος, μικρότερη μπαταρία και παλιό android που δεν βλέπω να αναβαθμίζεται, ενώ το Ace 3 ξεκινά με 4.2.2. Και φυσικά δεν ειναι 4G.

 

Όποιος θέλει να μάθει κάτι για το κινητό ας ρωτήσει.

Edited by Superuser
Αγγελία
Link to comment
Share on other sites

γειά σας κ από μένα,θέλω να το παραγγείλω κ γω, στο skroutz το βρίσκω γύρω στα 200€ υπάρχει περίπτωση να μην έχει Ελληνικό μενού;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace 3 (S7275)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...